Ostrov příšer (TV film)

Kanada / USA, 2004, 92 min

Jack Perez

Marcus Manton
  • Sartorius

Film je tak trapný, až je to vtipné. A to byl asi záměr. Příběh je tak jednoduchý, jak to jenom jde. Hlavní hrdina mi byl nějak nesympatický, osud Carmen Electry mi byl ukradený, na Mary Elizabeth Winstead se ale dívalo hezky a zbytek hereckého obsazení přehrával nebo nehrál vůbec. Papírové příšery vypadaly hůře než ve filmu Cesta do pravěku, který je o 49 let starší, ale zasmál jsem se pokaždé, když se objevily. Záběry z ptačí perspektivy na plastelínové modely poměrově vůbec neseděly k záběrům na skutečné živé herce, ale i toto bylo tak vtipné, že to snad bylo i schválně. Na dvě hvězdičky to není, ale tu jednu si to zaslouží...(13.1.2011)

Kdepak nějaký Uwe Boll, reinkarnací Eda Wooda je Jack Perez. Tomuhle filmu musím dát tři hvězdy, a to proto, že je tak špatný. Jenže narozdíl od jiných, tenhle je špatný zcela úmyslně. A abych se do toho ještě víc zamotal, není to vůbec špatné... tak. Chce to mít jen smysl pro humor, opravdu zvrhlý smysl pro humor, a mít rád filmové řemeslo včetně všech nadšenců, kteří je dělají především pro svůj dobrý pocit a pobavení... Nedovedu si představit, že by se Ostrov příšer točil kvůli výdělku. Je to prostě prča.(23.6.2009)

• JJ.Gibson

Tato fraška je dokonalým příkladem jak se dá ušetřit na natáčení: 1. setříte na hercích, 2. šetříte na kostýmech, 3. šetříte na scénaristovi, 4. šetříte na exteriérech, 5. šetříte na speciálních efektech. A vše co ušetříte, padne na honorář Carmen Electry. A důsledek: Totální hovadina na filmovém plátně!!!(2.3.2007)

• MM_Ramone

Hudobná televízna stanica MTV zorganizovala párty pre svojich divákov na exotickom, neobývanom ostrove niekde v bermudskom trojuholníku. Zišla sa tam celá horda hlúpych amerických teenagerov. Hlavnou hviezdou show mala byť stará, trapná, preplastikovaná Carmen Electra. Lenže ostrov je zamorený nukleárnym odpadom. Hmyz tam zmutoval do gigantických rozmerov a začal útočiť na ľudí. Obrovský okrídlený mravec schmatol úbohú Carmen a odvliekol ju do mraveniska. Tak sa zopár holobriadkov rozhodlo, že ju zachránia. Vydávajú sa na nebezpečnú záchrannú akciu. Malo by to byť asi akože vtipné, ale ja som sa pri tom nebavil ani trocha. "Ostrov príšer" je fakt príšerný film. *(8.4.2016)

Já jsem se vůbec nenudil. Fakt. Toto je Ruby, kříženec útočné houby a kraba. 50%(27.6.2009)

• - Natáčelo se v kanadské provincii Britská Kolumbie v lokalitách Green Timbers Urban Forest, Richmond, Surrey a Vancouver. (Terva)

• - Jména monster zní: The Queen (Královna), The Soldier ( Voják), Ms. Mantis (Paní Kudlanka), Mr. Mantis (Pan Kudlanka), Piranha Man (Piraní muž), The Spider (Pavouk) a Rudy (Rudy). (Terva)

• - Role Adama Westa byla pojmenována Dr. Harryhausen. Je to na počest Raymonda Harryhausena, (1920-2013) který byl za svého života scénárista, producent, někdy i herec a hlavně uznávaný průkopník vizuálních efektů. (Terva)