Kouzelný kolotoč

Čarovný kolotoč

Sprung! The Magic Roundabout

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2005, 85 min

Serge Danot (původní scénář)

Scénografie:

Lilian Fuentefria
  • B!shop

No co k tomu dodat, bejt mi pet let tak budu asi nadsenej. Mame tu particku potvor, dva souperici kouzelniky - modry a cerveny pero, nejakou tu akci v podobe honby za kouzelnejma diamantama. Pet mi ale neni, takze me to nijak zvlast nebralo, animace vypada divne plasticky, postavy jsou dost otravny, tempo obcas vazne, na druhou stranu, obcas to precejen je vtipny a o minimu scen by se skoro az dalo rict, ze jsou natoceny docela stylove. Film ale hodne zachranuje perfektni hudba, diky ni sem se skoro nenudil a bez nejakyho vetsiho nasrani dokoukal tuhle infantilnost pro nejmensi do konce. Lepsi 2*.(10.3.2010)

• Slartibarkfast

Snímek, na který jsem se dobrovolně nechtěl dívat, ale byl jsem donucen mladšími sestřenkami. Inu, dalo se to přežít. Ač mám animáky rád, tak k anglické tvorbě jsem si ještě cestu nenašel. Většinou se jejich díla vyznačují otřesnou animací, což je patrné i u tohohle. Občas to bylo směšné (rozuměj pousmál jsem se), ale jinak to bylo vskutku určeno pro cílovou skupinu, do které patří spíše sestřenky, nikoliv já. Takže s mírným odstupem hodnotím 45%(2.3.2011)

• ajuska

Jako pohádka pro malé děti to ujde, ale jinak nic víc. Asi nejvíc mi vadil hrozně klišovitý scénář, ve kterém nenajdete ani jediný zajímavější prvek a ve kterém musí naprosto všechno dobře dopadnout, aby se to někoho náhodou nějak nedotklo.(3.5.2007)

• Tuxedo

Roztomilé a občas dokonce vtipné, ale plné různých klišé.(1.8.2005)

• Slarque

Prostě je to jen pro předškolní děti (nijak jim to ale nezávidím), takže to u mne nemůže zachránit ani přehnaná barevnost a kolovrátková hudba. Seriál jsem nikdy neviděl a těch (subjektivních) několik hodin tohoto filmu mi bohatě stačilo na zbytek života.(4.11.2011)