Kouzelný kolotoč

Čarovný kolotoč

Sprung! The Magic Roundabout

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2005, 85 min

Serge Danot (původní scénář)

Scénografie:

Lilian Fuentefria
  • Slartibarkfast

Snímek, na který jsem se dobrovolně nechtěl dívat, ale byl jsem donucen mladšími sestřenkami. Inu, dalo se to přežít. Ač mám animáky rád, tak k anglické tvorbě jsem si ještě cestu nenašel. Většinou se jejich díla vyznačují otřesnou animací, což je patrné i u tohohle. Občas to bylo směšné (rozuměj pousmál jsem se), ale jinak to bylo vskutku určeno pro cílovou skupinu, do které patří spíše sestřenky, nikoliv já. Takže s mírným odstupem hodnotím 45%(2.3.2011)

Putování a soupeření, kdo na konci cesty plné úkladů první zhaftne šutr, kterým zachrání (eventuálně ovládne) svět nebo tak něco. Originalitou to nesrší, ale není to úplná bída; největší nevýhodou tohoto animáku je, že prostě není pro dospělé a je to na něm na první pohled vidět. Ale nemusí snad na světě existovat jenom stomilionové trháky, není-liž pravda?(15.7.2010)

• kikuka

..bolo by pár milých večerníčkov..ale je z toho film, ktorý zo začiatku prekvapí ("čo to ..r.. je?"), keď nasadí silu citácií a odkazov na LOTR a ďalšie..dosť rýchlo sa ale preje, a už len chladne odčítavate filmy, ktoré už parafrázovalo XY iných animákov a vtipnejšie..deti snáď prejavia viac nadšenia..(23.6.2005)

• ajuska

Jako pohádka pro malé děti to ujde, ale jinak nic víc. Asi nejvíc mi vadil hrozně klišovitý scénář, ve kterém nenajdete ani jediný zajímavější prvek a ve kterém musí naprosto všechno dobře dopadnout, aby se to někoho náhodou nějak nedotklo.(3.5.2007)

• Slarque

Prostě je to jen pro předškolní děti (nijak jim to ale nezávidím), takže to u mne nemůže zachránit ani přehnaná barevnost a kolovrátková hudba. Seriál jsem nikdy neviděl a těch (subjektivních) několik hodin tohoto filmu mi bohatě stačilo na zbytek života.(4.11.2011)