7 trpaslíků

7 Zwerge - Männer allein im Wald

Sedem trpaslíkov

Komedie / Rodinný / Fantasy

Německo, 2004, 95 min

Nečekaně zábavná dadaistická ztřeštěnost, obsahující překvapivě vysoké množství velmi kvalitně pointovaného humoru a v neposlední řadě také několik opravdu precizních momentů...(25.9.2012)

Bláznivá německá parodie na klasické pohádky. Je to krásně natočené a vizuálně nádherné, ale herci přehrávají a pitvoří se. Občas se najde velice vtipná parodická narážka (převážně Pán Prstenů) ale ostatní vtipy jsou až klasicky německé, což znamená že rozhodně ne vtipné. Ale koukat se na to dá velice příjemně, film neuráží, zabaví a uteče!(4.6.2006)

Příjemná komedie, která ač je z Německa není ani příliš trapná ale spíše bláznivá a chvilkama vcelku vtipná. Rozhodně já jsem se příjemně bavil. Je to tak půl na půl s vtipností, ale za shlédnutí to určitě stojí. Každý ze 7 trpaslíků příliš hereckého umu nepředvádí, ale hrají tak bláznivé role, že je to vcelku jedno. Dalo by se říct, že je to smíchanina dvou pohádek o Sněhurce a Červené Karkulce a plus k tomu Pána Prstenů i když ten do děje příliš nezasahuje, ale mě příjemně pobavil. --- Bílý Helpje nejmoudřejší z moudrých jsme 7 trpaslíků a máme problém - Jo tak ten prsten hoďte do ohně - Ale my nemáme prsten my máme Sněhurku - No tak tam hoďte tu Sněhurku.(18.11.2006)

Určite sa táto magorina a primitivita dá pozrieť. Ako paródia na rozprávky to nebol zlý nápad, ktorý mal naviac, než len na ďalší úbohý pokus o znovuzrodenie žánru. Nemci sa o to určite nepostarajú. No ako rodinný film by som to určite neodporúčal. Pár dementných hlášok by rodičov s deťmi určite nepotešili. 55%.(2.4.2008)

Můj mozek dostal pár dní na rozmyšlenou, aby odůvodnil, proč to vnímal tak, jak vnímal. Vysvětlil mi to tímto způsobem: "Hej kluci hej kluci hej kluci jdou, hej trpaslíci už jdou jdou jdou, Hej kluci hej kluci hej kluci jdou, hej trpaslíci už jdou jdou jdou, Hej kluci hej kluci hej kluci jdou, hej trpaslíci už jdou jdou jdou, Hej kluci hej kluci hej kluci jdou, hej trpaslíci už jdou jdou jdou, Hej kluci hej kluci hej kluci jdou, hej trpaslíci už jdou jdou jdou" ... A já na to, jo áha, chápu. Dále: "Co řekne černovláska, když se podívá do zrcadla? A hele, tu odněkud znám. A druhá černovláska jí vezme zrcadlo a říká: No aby ne, to jsem přece já." No jistě, můj milý mozku, moc tě chválím :-) No hold parodie je parodie, a tahle je dle mého dosti vyvedená. Opět jsem nevěřícně zíral a chechtal se, což mě na původ (Německo) velice, ale velice udivilo. A nakonec všichni! => "Hej kluci hej kluci hej kluci jdou, hej trpaslíci už jdou jdou jdou, Hej kluci hej kluci hej kluci jdou, hej trpaslíci už jdou jdou jdou." :-)(17.12.2011)