Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Morgan Spurlock

Morgan Spurlock

Ačkoliv často navštěšvuju McDonald's a XL menu s BIG MACem je pro mě tiket do ráje....tak tento dokument obdivuju :) Sice je tam ten "final solution," kterému jsem se vysmál, jak nejvíc jsem mohl, ale i tak je to fajn. Nom, měl bych mekáč nějak obhájit...jedna ženská chtěla dokázat, že mekáčová dieta není jen tak nějaký výmysl. Jedla proto celý měsíc (stejně jako Morgan) jen v mekáči....a ejhle, zhubla o 9 kilo a neměla vůbec žádné potíže se zdravím...jediné, co v mekáči nejedla, byly hranolky (všichni známe přípravu hranolek). Nom, je převeliká škoda, že u nás není Extra size....určitě bych do toho šel....ale nezapomeňte,že mluvíte s člověkem, který zhamtne 2 XL menučka na posezení :)(14.9.2005)

Spurlock vytvoří naprosto nereálnou situaci - tedy že se někdo cpe McDonaldem třikrát denně po jeden měsíc, aniž by to dřív dělal a ze dne na den - a tím chce něco dokázat. Ve skutečnosti to není zrovna průkazné. Jinak je ale spousta řečených věcí samozřejmě důležitá pravda a je jasné, že tak trochu bulvární je tenhle dokument záměrně. 70%(3.11.2011)

Fíííha... Tak tohle je téměř gastronomickodokumentaristický horor... Nechodím do mekáče, kentakáče ani jiných fástfůdáčů, páč nejsem strávnické hovado ani vytrendovaný zoufalec, který by jinde v nějaké krmní instituci ani nevěděl, jak vzít příbor do ruky... Skutečný smysl tohohle americko >samožerského< dokumentu jsem ovšem zcela nepochopil. Z míry sebetrýznění Mr. M.S. se mi (přiznávám upřimně) už někdy v půlce filmu trošku zvednul kufr - a to fakt nemám nic proti tučným masům - třeba mladé kachničce nebo výpečcích z vepříka - a klidně ať sádlo teče po bradě a všichni mlaskají a krkají blahem... :-P . . . Leč mleté kravské či kýhoptačí sračky ve sladké housce - to ani moje otrlá nátura masožravého všežravce holt zcela nezvládla... Každopádně - ryze jako dokumentární film - je to přece jen přes všechnu tu sílu trošku slabá káva a nakonec - na duchem podobné >pamflety< M.Moora tenhle (maso-chistický ;-) dietář bohužel nemá...(26.11.2007)

Opravdu drsný dokument, který se konečně nesnaží diváka přesvědčit argumenty typu "takhle jsem to zažil, tohle někdo říkal", ale ukazuje nám jednoho šíleného člověka, co se obětuje pro svůj film. Tleskal bych mu kdybych věděl, že mě uslyší a hodně rychle bych tento snímek doporučil jako "povinnou četbu" všem, bez rozdílu věku, kteří navštěvují často fast food všeho druhu. Mnoho skutečností z filmu jsou známá fakta, ať už vliv jídla na cholesterolu, podkožní tuk nebo srdeční problémy. Vše je však podáno velmi reálně, obětavě a pro každého člověka velmi jednoduše. Co se týče srozumitelnosti své myšlenky je SSM jednoduchý a přímý dokument dokazující vše o čem lidé neradi slyší. Doufám, že vznikne více podobných zničujících dokumentů, které lidi naučí myslet...(27.3.2007)

Tohle je navýsost poučný dokument, ačkoliv určitě není udělaný nejlépe jak mohl. Výsledná informace je nejdůležitější a ta zní, že žrát jen ve fast foodech může jen naprostý hovado :D(25.3.2006)

• - Film byl nejúspějším dokumentem v historii, když ho uvedli v Austrálii. Za první dva týdny vydělal 800 tisíc US dolarů. (don corleone)

• - Morgan Spurlock dostal nápad na tento dokument, když ležel po večeři na gauči a ve zprávách viděl reportáž o dvou dívkách, které žalují McDonalds. (don corleone)

• - Lékař Morgana Spurlocka se zmiňuje o filmu v hlavní roli s Nicolasem Cagem jako o filmu Death In Las Vegas. Ve skutečnosti se ale jmenuje Leaving Las Vegas. (fray)