poster

Super Size Me

 • USA

  Super Size Me

 • Slovensko

  Super Size Me

Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Režie:

Morgan Spurlock

Scénář:

Morgan Spurlock
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ****

  Řekla bych, že po tomhle si k McDonaldovi na papu hned tak nezajdete.(12.10.2006)

 • charlosina
  ****

  Martin Spurlock je tak trochu crazy... rozhodl se sám na sobě otestovat vliv stravování se u McDonald´s... Super Size Me je zajímavý dokument, který sice nepřinesl nic nového, ale na druhou stranu předvedl jasné důkazy o zhoubném vlivu fast foodů. Každopádně by to měl shlédnout každý, kdo dává přednost pohodlí a kdo se stal obětí mediální reklamy a hektického způsobu života... třeba potom trochu ubere plyn.(10.4.2008)

 • A_FISH
  ***

  Po shlédnutí spurlockova experimentu dostanete chuť stravovat se zdravě, s jeho ženou bych ale žít nechtěl :) ... i když zábavné, příliš dlouhé, hodina by dokumentu slušela mnohem víc ... 70%(13.7.2007)

 • hellstruck

  Neviděla jsem,ale on si někdy někdo v Mekáči naráz nakoupí celou nabídku? Je jasné,že když se budete cpát celý měsíc klobásou nebo řízky( nebo vlastně čímkoli...) tak po tom taky nebudete úplně zdrávi. Tohle by se dalo prostě natočit o úplně každém jídle..Stačí se řídit heslem "všeho s mírou" a i do toho Mekáče si můžete zajít :-)(9.2.2013)

 • viperblade
  ***

  S tímhle dokumentem je to opravdu 50 na 50. S polovinou věcí, které tam byly řečeny (McDonald je špatný, na váhu má vliv i to, že lidé necvičí atd…) souhlasím a beru je jako jistotu. Na sobě mám odzkoušeno, že je prakticky jedno, co jíte, ale když se hýbete, dokáže za dva až tři měsíce pohodlně shodit i deset kilo (true story, jak by řekl Barney :-)) a je mi taky jasné, co tímhle Morgan chtěl říct. Ale ta zbylá polovina mě nutí brát tento dokument jako komedii. Například ta jeho přítelkyně "všecičko je fujky fujky, jen organická strava je to nejlepší, jsem hrdá na to, že jsem veganka, šunka je jako heroin" byla opravdu na ránu, nechápu, jak s ní (vůbec nějaký) člověk může vydržet, občas argumenty proti těm fast foodům taky nebyly tak "pravdivé“ či "úderné"… prostě je to na člověku, jak si tyhle informace přebere. Za mě můžu říct (a to píšu jako člověk, co McDonalda skoro nejí, protože většinou dá přednost KFC a i to jím tak jednou za tři měsíce) že je to hlavně o lidech - pokud se tam budu stravovat denně a (ještě k tomu) budu pít ty jejich hnusy, tak je jasné, že nic dobrého se mi nemůže stát. I když… na internetu je už dost článku o tom, že někteří (jiní) lidé taky jedli u McDonalda každý den, ale je do nějaké výše (myslím, že to bylo 3 000 kalorií za den, teď opravdu nevím) a zhubli. Takže, tahle mince, vážení, má dvě strany a musím už potřetí napsat, že to je prostě o člověku. Například mám kamaráda, který váží tak 50 kilo, chodí do McDonalda i několikrát týdně, spořádá tam toho víc, jak menší rozvojová země a pořád se drží na své váze (jediný sport, kterému se věnuje, je fotbal). Takže asi tak… 50 %.(30.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace