Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Morgan Spurlock

Morgan Spurlock

Tak tohle je absolutní nářez. K McDonaldovi ze zásady nechodím, ale spíše kvůli jejich obchodní politice. Ale potom, co jsem viděl tenhle dokument mám o několik desítek důvodů víc. To jak dokáže pouhý jeden měsíc stravování u mekáče zdevastovat organismus je absolutně šokující. Nejvíce mě dostalo, že burgery, hranoly, shejky působí jako droga, kterou člověk potřebuje, aby se cítil lépe. A Chicken McNuggets je považováno za pochoutku? HE HE? Přitom je to z nespotřebovaného kuřecího dopadu. Drsné taky je, jak MC Donald manipuluje s malými dětmi.Ve filmu žádé školou poviné dítě nepoznalo na obrázku George Washingtona, ale klauna z MC každé. Američani jsou nejen netlustější na světě, ale možná i nejhloupější, proč tedy všichni přebírají jejich zvrácenou kulturu a zvrhlý life-style?(10.12.2004)

Je pravda, že od zhlédnutí Super size me jsem MC ještě neměla :-) Takže se dá říct, že dokument pro mě byl velice přínosný. Uvítala bych nějaké "pokračování" po 5 letech, abychom viděli jak moc se čísla změnila.(6.2.2011)

.....Tak na toto jedině všemocný klystírek.....(9.2.2006)

Ja tak milujem Mekáč, že ani toto ma neodradilo. Pekný dokument ale nič mi viac nepovedal.(25.4.2011)

Velice faktický, uvěřitelný, podnětný, byť ke konci už trošku nudící. Každopádně velice originální idea pro dokumentární film. 3 1/2*(1.1.2008)

• - Během natáčení přibral Morgan Spurlock 13 % váhy, trpěl výkyvy nálad a ztrátou libidla. Trvalo čtrnáct měsíců, než se vrátil na svou původní váhu. (Terva)

• - Film byl nejúspějším dokumentem v historii, když ho uvedli v Austrálii. Za první dva týdny vydělal 800 tisíc US dolarů. (don corleone)

• - Celkem natočil Spurlock 250 hodin materiálu, ve filmu použil pak 0,6 % záběrů. (don corleone)