poster

Super Size Me

 • USA

  Super Size Me

 • Slovensko

  Super Size Me

Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Režie:

Morgan Spurlock

Scénář:

Morgan Spurlock
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Dle mého hodně polemizující (a to nejsem návštěvník Fast Foodů) dokument, bez atraktivního uchopení.. A paradoxně, čím méně Spurlock tlačí na pilu, tím více je jeho poselství účinnější!! Efektivně útočí na diváka, i když mnohdy střílí kapku od boku. Už předem totiž MOC DOBŘE věděl, o co mu jde, na nic nového (o čem bychom už dávno nevěděli) průběhem svého "experimentu" až tak nepřichází a i přesto, že nám nabízí pestrou (často až nevstřebatelnou) škálu McNešvarů, tak výsledek je minimálně rozpačitý!! 50%.(25.3.2007)

 • bestlama
  ****

  Já tyhle "motivační" dokumenty strašně miluji. Vždycky mě donutí udělat nějakou kokotinu. A tak jsem se rozhodl podstoupit úplně stejnou 30 denní proceduru. Akorát to budu mít daleko těžší než tady Murlock. Ještě chvíli vydržte..... Vybral jsem si ... uzeniny s polským dovozem!!! Tak a teď mě litujte!(26.2.2014)

 • dobytek
  ***

  Zajímavý je, že tento dokument měl na mě úplně opačnej efekt. Do McHovnaldu si jdu koupit jídlo jen v nouzi. V průměru tam zajdu tak maximálně 3× za rok. A důvod je, že mi ty jejich produkty moc nechutnaj. Vadí mi, že ve všem je list salátu, čínský zelí, okurky a podobnej sajrajt (zřejmě asi nejzdravější část celýho jídla). Takže si koupim třeba cheeseburger, vyházim z toho nejdřív okurky a pak to sežeru. Ale na některý ty věci, co žral Spurlock, jsem dostal celkem chuť. Jestli mě to mělo odradit od konzumace žrádla v McHovnadlu, tak tento dokument úplně selhal :-) Pokud budu hodnotit zábavnost, tak to byl průměr. Chvílema mi to připadalo skoro jak Jackass, ale do toho hromada nudnejch keců o školních jídelnách atd... Jinak Spurlock si zaslouží pochvalu, že to otestoval sám na sobě a né aby se jenom odvolával na názory nějakejch lékařů. Navíc ten jeho lékař teda vypadal jak Zdeněk Troška a pokud bych na takovýho doktora narazil někde v ordinaci, tak bych si od něj nenechal ani změřit teplotu :-) A ten "Troška" stejně celou dobu čet akorát nějaký čísla z rozborů krve a to mě fakt nezajímá. Jelikož tomu nerozumim, tak hlášky typu "cholesterol máte na 250" na mě moc velkej dojem neudělaj. Prostě je mi jasný, že jídlo z McHovnalda neni zdravý, ale překvapilo mě, že za 30 dní to udělá s člověkem až takovou změnu. Celkově pro mě z toho vyplynulo, že nejhorší ze všeho jsou ty přeslazený limonády. Takže podle mě by v McHovnaldu měli začít prodávat točený pivo, z hamburgerů vyházet všechny ty saláty a okurky a tim by se to vyřešilo. A já bych tam možná začal i chodit častěji :-)(15.2.2010)

 • charlosina
  ****

  Martin Spurlock je tak trochu crazy... rozhodl se sám na sobě otestovat vliv stravování se u McDonald´s... Super Size Me je zajímavý dokument, který sice nepřinesl nic nového, ale na druhou stranu předvedl jasné důkazy o zhoubném vlivu fast foodů. Každopádně by to měl shlédnout každý, kdo dává přednost pohodlí a kdo se stal obětí mediální reklamy a hektického způsobu života... třeba potom trochu ubere plyn.(10.4.2008)

 • igi B.
  ***

  Fíííha... Tak tohle je téměř gastronomickodokumentaristický horor... Nechodím do mekáče, kentakáče ani jiných fástfůdáčů, páč nejsem strávnické hovado ani vytrendovaný zoufalec, který by jinde v nějaké krmní instituci ani nevěděl, jak vzít příbor do ruky... Skutečný smysl tohohle americko >samožerského< dokumentu jsem ovšem zcela nepochopil. Z míry sebetrýznění Mr. M.S. se mi (přiznávám upřimně) už někdy v půlce filmu trošku zvednul kufr - a to fakt nemám nic proti tučným masům - třeba mladé kachničce nebo výpečcích z vepříka - a klidně ať sádlo teče po bradě a všichni mlaskají a krkají blahem... :-P . . . Leč mleté kravské či kýhoptačí sračky ve sladké housce - to ani moje otrlá nátura masožravého všežravce holt zcela nezvládla... Každopádně - ryze jako dokumentární film - je to přece jen přes všechnu tu sílu trošku slabá káva a nakonec - na duchem podobné >pamflety< M.Moora tenhle (maso-chistický ;-) dietář bohužel nemá...(26.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace