Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Morgan Spurlock

Morgan Spurlock

Skvelej dokument ukazujici, jak nezdravy fast-food je. Jednoznacnym zaporem ale je, ze se autor az moc zameril na jedinou spolecnost, ackoli je tolik dominujici v tomto oboru. A opominal napr. zminit klady McDonalda (ani treba nemohl, samozrejme), ktere se vztahuji hlavne k nasemu istatecku: napr. ze McDonald je jednim z mala mist, kde se da ve mestech dojit na zachod - hlavne v CR je sileny nedostatek verejnych zachodu, Praha v tomto ohledu jasne vede. Dale personal, ktery se nechova jako by byl stale komunismus a jakoby vy jste tu byl pro nej a ne oni pro zakaznika - stale realita v CR, at uz jde o jakykoli region. A za treti, ze at uz vlezete do jakekoli pobocky McD na svete, mate jistotu ze dostanete stejne kvalitni zbozi (nerikam ze zdrave, ale urcite vite ze vam z nej nehrozi nejaka akutni nemoc) a take ze dostanete vzdy stejnou a spravedlivou porci - v CR stale velky problem restaurateru, davajici "podmiraky" a na 3mm vyklepane rizky... Tot trocha pozitiv, samozrejme je jinak nesporne, ze fast-food je nezdravy a ze by se mel jist jen vyjimecne - nic me nedonuti nedat si jednou za tyden ci dva ten uzasny Big Mac ;)(24.10.2004)

Je pravda, že od zhlédnutí Super size me jsem MC ještě neměla :-) Takže se dá říct, že dokument pro mě byl velice přínosný. Uvítala bych nějaké "pokračování" po 5 letech, abychom viděli jak moc se čísla změnila.(6.2.2011)

Spurlock vytvoří naprosto nereálnou situaci - tedy že se někdo cpe McDonaldem třikrát denně po jeden měsíc, aniž by to dřív dělal a ze dne na den - a tím chce něco dokázat. Ve skutečnosti to není zrovna průkazné. Jinak je ale spousta řečených věcí samozřejmě důležitá pravda a je jasné, že tak trochu bulvární je tenhle dokument záměrně. 70%(3.11.2011)

Já tyhle "motivační" dokumenty strašně miluji. Vždycky mě donutí udělat nějakou kokotinu. A tak jsem se rozhodl podstoupit úplně stejnou 30 denní proceduru. Akorát to budu mít daleko těžší než tady Murlock. Ještě chvíli vydržte..... Vybral jsem si ... uzeniny s polským dovozem!!! Tak a teď mě litujte!(26.2.2014)

Zajímá vás, jak dopadne zdravý člověk, který celý měsíc bude jíst pouze občerstvení v McDonaldu a zároveň omezí svůj pohyb na minimum? Jestli ano, tak do tohoto dokumentu běžte a uvidíte mnoho zajímavých odpovědí a postřehů... mé hodnocení 4 hvězdičky...(24.2.2011)

• - Eric Schlosser, který napsal "Fast Food Nation" odmítnul Spurlockovi rozhovor. Svolil až po natáčení, tak se aspoň objevil jako bonus na DVD. (don corleone)

• - Morgan Spurlock dostal nápad na tento dokument, když ležel po večeři na gauči a ve zprávách viděl reportáž o dvou dívkách, které žalují McDonalds. (don corleone)

• - Během natáčení přibral Morgan Spurlock 13 % váhy, trpěl výkyvy nálad a ztrátou libidla. Trvalo čtrnáct měsíců, než se vrátil na svou původní váhu. (Terva)