Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Morgan Spurlock

Morgan Spurlock
  • D.Moore

"Dobrý den, jmenuji se Morgan Spurlock a rád bych natočil dokument, který mě proslaví a díky kterému se vám před svým příštím filmem nebudu muset takhle trapně představovat. Víte, většinu zajímavých témat mi sice vyplácal Michael Moore (Ahoj Miku!), ale co byste řekli na to, podívat se na zoubek fastfoodu? To by šlo, ne? Taky myslím. Jsem totiž dobrý. A vy se připravte, že strávíte hodinu čtyřicet sledováním toho, jak žeru a dobrovolně se ničím kvůli popularitě, jak přeháním, zvracím pro efekt, tvářím se jako v cílové rovince maratonu a stíhám mluvit s doktory, moralizovat, navštívit pár škol, dělat ty, ty, ty... Jo a před kameru taky přijde moje přítelkyně, která vám řekne, jaké mám teď problémy s erekci, a se kterou si ve chvíli nejtěžší móc dojemně zatelefonujeme. Mimochodem snad vás neurazí, že to bude hrozně okatě jednostranné." Ehm. Pokud by takovýto komentář Super Size Me předcházel, byl bych spokojenější. Po dokumentárním "Dělám to pro vás, tak mě litujte" zážitku ovšem musím říct, že hraný snímek Fast Food Nation dopadl mnohem lépe. Dvě hvězdy jsou pouze za dobrý nápad a pár scén.__P.S. Ne, do mekáče nechodím.(13.11.2011)

Na tenhle film jsme museli povinně v rámci školy. Avšak o jeho nadprůměrnosti mě nic nepřesvědčilo, spíš naopak (kdyby to bylo podáno v rámci opravdového filmu a ne dokumentu, např. jako v Requiem za sen, mohlo to být o něčem jiném). Do těhle obchůdků moc nechodím, to už i KFC je přijatelnější, ale samo o sobě, to jídlo není až zas tak hrozné. Když někomu chybí pohyb, tak může klidně od rána do večera jíst zeleninu a ovoce a stejně mu to nepomůže. Oceňuji to, že režisér, zároveň herec, to podstoupil sám, ale musím dát pouze 3*, na víc to nemá.(21.2.2008)

Po shlédnutí spurlockova experimentu dostanete chuť stravovat se zdravě, s jeho ženou bych ale žít nechtěl :) ... i když zábavné, příliš dlouhé, hodina by dokumentu slušela mnohem víc ... 70%(13.7.2007)

.....Tak na toto jedině všemocný klystírek.....(9.2.2006)

Opravdu zajímavý dokument natočen zábavnou formou. Na nějaký čas mě přešla chuť na hambáče i když jim nějak extra neholduji. Líbilo se mi, že dokument nepopisuje Mc Donalds jako totální zlo a ten chlápek uznává, že to jídlo je fakt dobrý, akorát vám prostě zkurví zdraví. Morgan Spurlock je asi fajn, chytrej chlápek, ale měl by shodit ten děsnej mroží porno knírek.(27.9.2007)

• - Když Morgan Spurlock projíždí autem v Los Angeles, u silnice je možné zahlédnout billboard s reklamou na seriál Gilmorova děvčata (od r. 2000). (Aknah)

• - Lékař Morgana Spurlocka se zmiňuje o filmu v hlavní roli s Nicolasem Cagem jako o filmu Death In Las Vegas. Ve skutečnosti se ale jmenuje Leaving Las Vegas. (fray)

• - Během premiéry v San Franciscu prozradil Spurlock, že během natáčení v řetězci ve městě New York, měli tvůrci problémy s natáčením přímo v restauraci. Nahrazovali to tedy buď skrytou kamerou nebo konzumací jídla v autě. V jiných městěch problém nebyl. (don corleone)