Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Morgan Spurlock

Morgan Spurlock

Je pravda, že od zhlédnutí Super size me jsem MC ještě neměla :-) Takže se dá říct, že dokument pro mě byl velice přínosný. Uvítala bych nějaké "pokračování" po 5 letech, abychom viděli jak moc se čísla změnila.(6.2.2011)

• hellstruck

Neviděla jsem,ale on si někdy někdo v Mekáči naráz nakoupí celou nabídku? Je jasné,že když se budete cpát celý měsíc klobásou nebo řízky( nebo vlastně čímkoli...) tak po tom taky nebudete úplně zdrávi. Tohle by se dalo prostě natočit o úplně každém jídle..Stačí se řídit heslem "všeho s mírou" a i do toho Mekáče si můžete zajít :-)(9.2.2013)

V Macdonald´s jsem nakupovala jen jednou, připadalo mi úžasné, že se ke žvanci dostanu aniž musím vystoupit z auta, stačí když vystrčím ruku z okénka. Jak pohodlné. Nadšení mě opustilo po prvním kousnutí! Dost nepříjemně mě zaskočilo, že ta „houska“ je sladká. A potom jsem musela z auta vystoupit, abych tu „poživatinu“ mohla vyplivnout! Tím to u mě navždy prohrál. O to víc obdivuji odvážného hrdinu, který se rozhodl měsíc se stravovat výhradně pod touhle značkou. Jeho přítelkyně je naopak veganka. No ještě, že mě nezvou na návštěvu, musela bych si vzít sebou svačinku. Zábavný dokument, který si vybral jako hlavní příčinu obezity McDonald´s, vřele doporučuji všem zákazníkům ..a já si jdu taky něco zakousnout. Takže .. dobrou chuť všem!(11.4.2006)

• D.Moore

"Dobrý den, jmenuji se Morgan Spurlock a rád bych natočil dokument, který mě proslaví a díky kterému se vám před svým příštím filmem nebudu muset takhle trapně představovat. Víte, většinu zajímavých témat mi sice vyplácal Michael Moore (Ahoj Miku!), ale co byste řekli na to, podívat se na zoubek fastfoodu? To by šlo, ne? Taky myslím. Jsem totiž dobrý. A vy se připravte, že strávíte hodinu čtyřicet sledováním toho, jak žeru a dobrovolně se ničím kvůli popularitě, jak přeháním, zvracím pro efekt, tvářím se jako v cílové rovince maratonu a stíhám mluvit s doktory, moralizovat, navštívit pár škol, dělat ty, ty, ty... Jo a před kameru taky přijde moje přítelkyně, která vám řekne, jaké mám teď problémy s erekci, a se kterou si ve chvíli nejtěžší móc dojemně zatelefonujeme. Mimochodem snad vás neurazí, že to bude hrozně okatě jednostranné." Ehm. Pokud by takovýto komentář Super Size Me předcházel, byl bych spokojenější. Po dokumentárním "Dělám to pro vás, tak mě litujte" zážitku ovšem musím říct, že hraný snímek Fast Food Nation dopadl mnohem lépe. Dvě hvězdy jsou pouze za dobrý nápad a pár scén.__P.S. Ne, do mekáče nechodím.(13.11.2011)

Dokument z řádu těch, jimž uvěříte i lživou informaci, neboť je zábavně prezentována. Na nenapadnutelné argumenty se zde nehraje, větší význam má síla dopadu. Je společensky prospěšným činem „užrat se“ fast foodovým jídlem? Co by následovalo, kdyby Spurlock ve svém experimentu pokračoval a nakonec zemřel? Byl by někdo překvapen? Těší mne autorova (pasivní) aktivita, ale zároveň přemýšlím, jestli byla takto vyhrocená varianta jediným způsobem, jak předvést škodlivost „junk food“ pro lidský organismus. Ale nejspíš jo, kdybych sám navštěvoval Meka vícekrát než jednou za půl roku, po zhlédnutí nejspíš přeladím na kopřivové listy... na pár dnů. 75% Zajímavé komentáře: Faye, nunka, numi, fleker, Decker, Trainspotter, Phillo, Honza dAve(21.9.2010)