Píše se rok 1957 a my se ocitáme na jihu USA ve státě Alabama. Rozmazlená jižanská kráska Maggie DeLoachová a její spolužačky a kamarádky ze sesterstva na Randolphově univerzitě Delia Juneová, Keefi a M.A. dosud žily pohodlný a bezstarostný život, na hony vzdálený obavám a konfliktům, které právě začínají zmítat zbytkem amerického Jihu v souvislosti se vzestupem hnutí za lidská práva. Ale když se Maggie seznámí s liberálním a pohledným mladým fotografem jménem Hoyt Cunningham, který často hovoří o blížících se změnách na Jihu, a také s radikálními názory své spolužačky Aiken, uvědomí si, že se i její vlastní život velmi brzy změní. (oficiální text distributora)

Marci

Celkem dobře se na to dívalo, ale film na mě působí tak nějak nedotaženě. Ať už se jedná o vztahy hlavní hrdinky ke kamarádkám ale i oběma mužům, nebo i téma rasismu. Všechno to tak nějak klouže po povrchu a nejde do hloubky. Prostě jsem čekala víc. Slabší tři *. ()

TO

Studentky se na univerzitě v Alabamě potýkají s rasovou nesnášenlivostí a rozhodují se mezi kariérou a manželstvím, jako v Úsměvu Mony Lisy. Osobně jsem s tímhle nostalgickým ohlédnutím dost spokojen, má to něco do sebe. Mé sympatie však snímek získal hlavně díky hereckému osazenstvu. ()