• slovenský

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 1991, 96 min

K tomuto filmu se můžu postavit dvěma způsoby: A) Nevypnu u toho mozek, budu to brát vážně. Film si neužiju a pak napíšu, jaká to byla blbost, jak mohl Bruce až takhle klesnout a dám odpad! Nebo B) Vypnu u toho mozek, nebudu přemýšlet a budu se jen bavit. A pak tomu můžu dát dobré hodnocení. No, pro mě je rozhodně schůdná druhá varianta. Protože tak šílený, ujetý a zábavný film, jsem už hodně dlouho neviděl. Rozhodně můžu doporučit. Zvláště pokud se vám fakt nechce přemýšlet a chcete se jen zasmát.(30.8.2009)

Já teda nevím jak vy, ale já ten Willisovský úšklebek zbožňuju. Tenhle film je klasa a nechápu co proti němu všichni mají. Já se moh smíchy potrhat od začátku až do konce. A třeba You could be swinging on a star byla podaná naprosto bravurně. A R.E. Grant je coby odporný slizký milionářský megalomanský úchyl k sežrání :)))) Jen by mě ještě zajímalo, co má Willis proti pizze se sobím sýrem?(14.3.2003)

Přesně tohle by mělo běžet jako kulisa na nějaké alkohol párty.(19.12.2009)

• 5150

Tahle záležitost je vyloženě otázka vkusu... Bohužel tento druh humoru jde mimo mě... Jinak za zmínku stojí zejména velmi kvalitní herecké obsazení...(3.9.2007)

Hudson Hawk asi nebude pro každého. Film obsahuje vysoké množství bizardních postav, střelený děj a dokonce i zpívajícího Willise. Pokud ale na Lehmannovu hru přistoupíte, budete se opravdu neskutečně bavit! Bruce v klobouku a s trojnásobným piercingem v uchu působí neskutečně charismaticky, hází všude kolem svoje typické hlášky a dokáže ukradnout třeba i žvýkačku amercikému prezidentovi z pusy (pokud by na to přišlo). Vedlešjí postavy jsou opravdu geniálně šílené, ať už začneme tajnou agentkou Vatikánu, jeptiškou a delfínem v jedné osobě s tváří Andie MacDowell, přes šíleného milionáře Granta nebo tajným agentem CIA Jamesem Coburnem a jeho "čokoládovými tyčinkami" konče. No a sám velký Leonardo by se asi divil, co se dá s jeho vynálezy všechno vyvádět.(16.7.2007)

• - Snímek byl nominován na celkem 6 Zlatých malin. Odnesl si nakonec ceny pro nejhorší režii, nejhorší scénář a nejhorší kameru. (Terva)

• - Bruce Willis se na snímku podílel i coby spoluscénárista. Dobrodružství titulního superzloděje hýčkal v hlavě celých 12 let. Po tomto snímku se již na žádném scénáři nepodílel. (Coldrex)

• - S rozpočtem 65 milionů amerických dolarů a výdělkem jen 17 milionů byl snímek ve své době označená za největší filmový propadák v dějinách. (vimanzen)