Otevřené moře

Chris Kentis

Graeme Revell

Laura Lau
  • Gilmour93

Nejdřív: „Ty ses vyčůral do vody, ty prase!“ a pak: „Vymočím se do vody, alespoň nám bude tepleji..“ Holt, situace na moři se mění každou minutou.. Neotřelý námět a nedigitální žraloci, kterým jak zjistíte při závěrečných titulcích, opravdu leží podmořské fotografování v žaludku - tím výčet pozitiv končí. Instruktor potápění je geniální matematik, kameraman má sice smysl pro detail, ale trpí Parkinsonovou chorobou, už tak divně vedené rozhovory na hladině zabíjí otřesný dabing a film se vleče takovým způsobem, že si přejete, aby bylo moře co nejdříve zavřené. Nezbývá než politovat ty prosolené a rozmočené herce, kteří museli mít bříška prstů jak kostelní varhany..(18.8.2010)

Film bez speciálních efektů začíná prostě. Po letmém seznámením s hlavní dvojicí, která se rozhodne na poslední chvíli pro dovolenou s potápěčskými kurzy, přichází děsivě reálné zauzlení. Nesmyslnou chybou vedoucích kurzu se oba ocitají na otevřeném moři, zanecháni svému osudu. Nejprve je to sranda, pak podivná náhoda, korunovaná psychickými změnami chování. Nic moc toho o nich nevíme, tvůrci nám jednoduše předkládají, jaké by to bylo, kdyby.. Film nabízí několik vrcholných momentů (náhlé usnutí z únavy, noční scéna), na působivější komorní drama ale režisérovi chyběly kvality. Ultralaciný snímek, realistické herectví, digitální kamera, dokumentární ladění. Člověk ve stresu dělá nečekané věci, v apatii pak třeba nechá mrtvého partnera napospas moři. Ocenit lze tedy zejména to, jak zdárně tvůrci vykreslily "všechny" fáze (např. hledání viníka, potřeba uvolnění úzkosti) zákonitosti psychické krize. Zajímavý vývoj ale přerušují přibývající žraločí zuby, přičemž děsivější byla právě ona reálná zápletka. Jen já, partner a nekonečná voda!!(4.1.2007)

• iamek

Snímky s dokumentárním stylem miluju, ale Open Water šel zcela mimo mě.(30.4.2009)

Rozpočet $500,000Tržby USA $30,610,863Tržby Celosvetovo $54,667,954║ Zopár slušných momentiek kde nechýba dávka napätia sa tu nájde ale celkovo sa nič prevratné nekoná. /videl v kine: 40%/(7.6.2005)

• heyda

Mohla to být úplná bomba, jenže to by se musel režie chopit někdo schopný, nikoli amatér Chris Kentis. Krom toho scénář je taky trapný, a to nepočítám digitální kameru, kterou to bylo točeno. Myslím, že už jen z úcty k obětem podobných událostí se to mělo natočit s vysokým rozpočtem a s kvalitním filmovým ansámblem. Přemýšlel jsem, co bych asi na filmu vyzdvihl, čím bych vás naopak nalákal a moc toho není, vlastně jen ten příběh založený na skutečné události a hudba taky nebyla špatná. Celkově ale zklamání jako hrom :-( 35%.(14.1.2011)