Otevřené moře

Chris Kentis

Graeme Revell

Laura Lau
  • iamek

Snímky s dokumentárním stylem miluju, ale Open Water šel zcela mimo mě.(30.4.2009)

• Sofia

Stejná blbost jako Záhada Blair Witch. Tyhle rádoby autentické filmy fakt mít nemusím.(21.2.2006)

• Isherwood

Nevím jak bylo dvěma novomanželům, kteří si jako svatební cestu vybrali dovolenou spojenou s potápěním a posádka lodi si na ně vzpomněla až za 2 dny. Nevím jak bylo těmto dvěma lidem, podle jejichž příběhu se rozhodl režisér Chris Kentis natočit tento film. Neskutečně slibný námět však Kentis nechutně zatnul svoji beznápaditou a bezduchou režií a ještě hůře použitým střihem. Stopáž 79 minut uběhne sice jako voda, ale náplň filmu je značně rozporuplná. Po patnácti minutách se vleze do vody a drama začíná. Hrdinové jsou podrobeni opravdové zkoučce. Divák s nimi opravdu soucítí a čeká jak se jejich situace posune dál. Pak přijde hrubý střih a sledujeme dvojici jak si nadává, obviňuje se ze všeho možného a pak zase střih a je klid. Říkají si jak se milují a že to všechno dobře dopadne. Po skončení jsem byl téměř vzteky bez sebe, když jsem si uvědomil, jaký potenciál v rukou Chris Kentis držel. Kdyby alespoň trochu rozvinul psychologii obou lidí tím, že by do hádky a z ní šli přes malé náznaky, tak by se taky mohlo stát, že film by získal opravdový filmový rozměr. Takhle působí jako nesympatický sestříhaný dokument. Digitální kamera (která navíc střídá asi tak čtyři úhly pohledu) filmu taky dvakrát neprospěla. Je to dnes sice moderní, ale snaha o syrovější obraz ne vždy vyjde podle plánu. Kentisovi se to nepodařilo ani za nic. Když to tak vezmu, tak Otevřené moře mohlo být kultem, protože od Čelistí (které jsou proti tomuto velkolepou podívanou) se už žádný podobný film neobjevil. Ale na druhou stranu se musí uznat, že Kentisův záměr byl opravdu úctyhodný a jeho verva s jakou film natáčel velká. Bohužel mě zajímá výsledný produkt, který se zdá jako špatný vtip podobně jako záběr na kuchaného žraloka běžícího pod závěrečnými titulky.(12.11.2004)

Proč tak nízké hodnocení? Mě tenhle amatérsky natočený počin pohltil a s hlavními hrdiny jsem cítil chladné moře a občasný dotyk žraloka jako na vlastním těle! A ten konec je úžasný!(4.2.2006)

• Spinosaurus

Nuda,nuda,nuda a zase nuda. Těšil jsem se na žraloky,ale místo toho jen nuda,nuda a zase nuda. Ta hvězdička je za kozy.(7.1.2007)

• - Jména hlavních postav se shodují se jmény jejich herců. (KucC)

• - Chris Kentis napsal původní návrh scénáře za necelých šest dní. (KucC)

• - Blanchard Ryan má ve skutečnosti panický strach ze žraloků. (Karlos80)