Otevřené moře

Chris Kentis

Chris Kentis

Graeme Revell
  • Caelos

Nudný film až k zdechnutí a odpad nedávám jen proto... protože... protože nevím, prostě si to odpad nezaslouží, ačkoli kdybych hodnotil zábavu, tak bych ho tam vlepil hned. Ta jedna hvězda je za zajímavý nápad, jinak se mi nelíbilo nic, herci, zpracování, "scénář" a všechny ty další sračky stojí za hovno. Jo a nesnáším tyhle rádoby autentické kamery, vždyť je to film. Až budu chtít realitu, tak si vemu kameru a nechám se vysadit uprostřed moře.(23.6.2009)

Jako dokumentární rekonstrukce událostí působí ve své skromné rovině vcelku autenticky a v jistých okamžicích navozuje i patřičnou atmosféru absolutní bezmoci a zoufalství. Když to budeme brát jako home-video experiment od amatérského filmaře, tak to dopadlo více než dobře. Ale vydávat tohle do kina za plnohodnotný film je snad vtip distributorů. Sledovat něco přes hodinku otravný manželský pár ve vodě řešící standardní dilemata a režisér nemá v rukávu ani jediný dramatický twist, jak z tohohle pokusu udělat nervydrásající podívanou, která by se alespoň trošku přibližovala k festivalovým výkřikům, jež jej srovnávají s něčím tak nedostižným jako Čelistmi. Tohle není ani náhodou žádný "žraločí" nástupce, nýbrž amatérsky nakroucený polodokument, jež balancuje na hranici autentického a fiktivního ztvárnění (divný závěr). Už jen kvůli tomu, jak režisér nesmyslně navyšuje stopáž o nic neříkající turistické prostřihy na pevninu, zabíjí veškerou snahu o nějakou atmosféru. S digitální kamerou sice vše vypadá opravdově, ale veškeré napětí pochází jen z bezvýchodné situace, která stísněné pocity vyvolá, i když si o ní více přečtete v novinách. Můžeme se jen dohadovat, jestli je film příhodným formátem, jak tuto tragédii zachytit. 5/10(13.9.2010)

Tak jako thriller nebo horor od kterého vyžadujete akci – není Otevřené Moře určité vhodný kandidát. Jedná se o pomalejší, atmosférický příběh s velkým pocitem bezmoci. Díky shodě náhod a nepozornosti personálu se dva potápěči ocitají v boji na život a na smrt v pustém oceánu. Bezmoc, zima, proud, medúzy a hlavně žraloci – to jsou hlavní nepřátelé. Smutný film, !!!SPOILER!!! obzvlášť když v konečných titulkách najdou v žralokovi ten fotoaparát.(24.12.2008)

Jakmile jsem si vzal do hlavy, že se budu snažit vcítit se co nejvíce do role Susan a Daniela v přesvědčení, že si zlepším kulturní zážitek, maximálně jsem si tento snímek užil. Pocit strachu po zjištění, že jsou v moři úplně sami jen tak rychle nezmizel a i já jsem měl chvílemi pocit, že se mi o paty otírá obrovský žralok...(31.3.2009)

• Baxt

Stálo to za prd. Odšťavněná Blair Witch, s mizernými (ne)herci, kde se v první řadě řeší problém s močí na otevřeném moři a potenciální útoky žraloků hrají druhé housle. Chaoticky neuspokojivé výjevy bez hrůzy a po strachu ani stopa. Vážně mi ta jedna slabá hvězdička nevadí, brutálně se mi to nelíbilo. Sračka, kvůli které je škoda i místa na disku.(24.12.2008)