poster

Otevřené moře

 • USA

  Open Water

 • Slovensko

  Otvorené more

Drama / Thriller

USA, 2003, 79 min

Režie:

Chris Kentis

Scénář:

Chris Kentis

Hudba:

Graeme Revell

Producenti:

Laura Lau
(další profese)
 • Phobia
  **

  Na základě skutečné události? A on tam s nima na tom moři někdo byl, aby mohl podat svědectví o průběhu? Shrňme si fakta: dva se šli potápět a zůstali na moři (jak ožralá musela být posádka lodi, aby nechala zákazníky plavat domů "po svých"?), zbytek jsou jen scénáristovy divoké domněnky. Ale natočit hodinu a čtvrt o tom, jak se dva hádají, až umřou vysílením, by asi nebylo tolik dramatické jako medúzy, žraloci a... počkat... kde sakra zůstala obří chobotnice? Vlažný snímek - bez postav, které by přirostly k srdci, napětí minimální, hezké záběry na nebe, rybičky celkem normální. Ošklivá situace, jakou by nikdo nechtěl zažít na vlastní kůži... a dívat se na to taky nedá - nikoliv z důvodu praskajících nervů, ale pro nezáživnost zpracování. 41%(18.8.2010)

 • Gilmour93
  **

  Nejdřív: „Ty ses vyčůral do vody, ty prase!“ a pak: „Vymočím se do vody, alespoň nám bude tepleji..“ Holt, situace na moři se mění každou minutou.. Neotřelý námět a nedigitální žraloci, kterým jak zjistíte při závěrečných titulcích, opravdu leží podmořské fotografování v žaludku - tím výčet pozitiv končí. Instruktor potápění je geniální matematik, kameraman má sice smysl pro detail, ale trpí Parkinsonovou chorobou, už tak divně vedené rozhovory na hladině zabíjí otřesný dabing a film se vleče takovým způsobem, že si přejete, aby bylo moře co nejdříve zavřené. Nezbývá než politovat ty prosolené a rozmočené herce, kteří museli mít bříška prstů jak kostelní varhany..(18.8.2010)

 • Radyo
  ****

  Na rozdíl od většiny jsem já zklamán nebyl. Nepovažuji tento film za žádný filmařský skvost, vlastně není výjimečný ničím, kromě jediného atributu, a tím je námět. Zcela jistě se dalo s takto slibným příběhem vyhrát víc, než jak to udělal Kentis, ale je to skutečně nutné? Jak byste chtěli dvoudenní drama shrnout necelé do hodiny a půl, abyste stihli popsat narůstající paniku hlavních aktérů a aspoň částečně ji konfrontovat s prostřihy na pobřežní idylku? Filmu dává velký náboj fakt, že se skutečně někomu stal (samozřejmě že ne doslova takto) a já myslím, že tvůrci se námětu zhostili slušně a přetvořili jen na koukatelný snímek s mírnými chybičkami, které ale vyvažuje právě ta tragická autentičnost boje dvou ztracených duší někde uprostřed oceánu. Nicméně každý má právo na svůj názor a pokud jste na tomto filmu chtěli hledat negativa, tak jste je jistě našli. Já je nehledal a i proto jsem spokojen.(16.7.2005)

 • duklak2
  *

  Velmi nepovedené. Film, který mě zpočátku nalákal. Nyní lituji ztracených 80ti minut svého života.(10.1.2012)

 • ChewieDC
  ****

  Pomalý rozjezd, avšak od poloviny hodně silný zážitek. Zejména pro někoho, kdo se potápí.(4.9.2004)

 • - Herci Blanchard Ryanová a Daniel Travis museli strávit více než 120 hodin ve vodě, vzdálení na 20 mil od nejbližšího břehu a obklopení všemi možnými druhy vodní fauny, včetně skutečných žraloků. (hippyman)

 • - Jména hlavních postav se shodují se jmény jejich herců. (KucC)

 • - Během uváh o názvu filmu padaly návrhy jako Below nebo Beneath. (KucC)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace