Otevřené moře

Chris Kentis

Graeme Revell

Laura Lau
  • Chrustyn

Tvůrci se sice snažili o co největší autenticitu ale to, že film bude šílená nuda už jim bylo úplně jedno. Cca hodinu sledujete jak jsou dva lidé sami v moři obklopeni žraloky a napětí je jen v tom, že do nich občas hryzne krokodýl, což divák ani nevidí.(17.2.2008)

Autenticky pojatá dokumentaristická forma tomuto snímku svědčí. Dvojice Blanchard Ryan a Daniel Travis jsou adekvátní volbou, která do zvoleného konceptu zapadá, ale přesto se film stává rozvláčným, až svým drsným závěrem to kompenzuje. Lepší to být asi nemohlo. Režisér Chris Kentis není tak zdatně režijně vybaven, aby z filmu vytáhl něco extra silného, co se nepodařilo ve scénáři. 60%(31.1.2009)

• S.Quentin QUALE

Příliš minimalistické, tudíž nudné. Zkuste tady. 40%(25.7.2015)

• Gilmour93

Nejdřív: „Ty ses vyčůral do vody, ty prase!“ a pak: „Vymočím se do vody, alespoň nám bude tepleji..“ Holt, situace na moři se mění každou minutou.. Neotřelý námět a nedigitální žraloci, kterým jak zjistíte při závěrečných titulcích, opravdu leží podmořské fotografování v žaludku - tím výčet pozitiv končí. Instruktor potápění je geniální matematik, kameraman má sice smysl pro detail, ale trpí Parkinsonovou chorobou, už tak divně vedené rozhovory na hladině zabíjí otřesný dabing a film se vleče takovým způsobem, že si přejete, aby bylo moře co nejdříve zavřené. Nezbývá než politovat ty prosolené a rozmočené herce, kteří museli mít bříška prstů jak kostelní varhany..(18.8.2010)

Film bez speciálních efektů začíná prostě. Po letmém seznámením s hlavní dvojicí, která se rozhodne na poslední chvíli pro dovolenou s potápěčskými kurzy, přichází děsivě reálné zauzlení. Nesmyslnou chybou vedoucích kurzu se oba ocitají na otevřeném moři, zanecháni svému osudu. Nejprve je to sranda, pak podivná náhoda, korunovaná psychickými změnami chování. Nic moc toho o nich nevíme, tvůrci nám jednoduše předkládají, jaké by to bylo, kdyby.. Film nabízí několik vrcholných momentů (náhlé usnutí z únavy, noční scéna), na působivější komorní drama ale režisérovi chyběly kvality. Ultralaciný snímek, realistické herectví, digitální kamera, dokumentární ladění. Člověk ve stresu dělá nečekané věci, v apatii pak třeba nechá mrtvého partnera napospas moři. Ocenit lze tedy zejména to, jak zdárně tvůrci vykreslily "všechny" fáze (např. hledání viníka, potřeba uvolnění úzkosti) zákonitosti psychické krize. Zajímavý vývoj ale přerušují přibývající žraločí zuby, přičemž děsivější byla právě ona reálná zápletka. Jen já, partner a nekonečná voda!!(4.1.2007)