poster

Grázlové

 • USA

  Bottle Rocket

 • Slovensko

  Grázli

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 1996, 92 min

Režie:

Wes Anderson

Producenti:

Polly Platt

Střih:

David Moritz

Scénografie:

David Wasco

Kostýmy:

Karen Patch
(další profese)
 • golfista
  *

  Při porovnání kvalit tohohle filmu s oficiálním textem distibutora, který o něm píše jako o "kultovním komediálním hitu" se musím přiznat, že jsem buď tenhle "termín", nebo tenhle film nepochopil :)(24.9.2004)

 • WANDRWALL
  *

  Grázlové mají široké pole možností, jak upoutat pozornost diváků. Divák jim obvykle fandí, ale Grázlové, nazývaní tak česky po slavném darebáku Grázlovi (Zbojnické historky), tak se musí patřičně snažit. A tihle jsou spíše flinci, než grázlové.(16.5.2011)

 • gudaulin
  **

  Nejsem znalcem díla Wese Andersona a jeho Grázlové jsou teprve druhým snímkem z jeho dílny, který jsem měl možnost vidět. Viděl bych to tak, že Anderson natáčí zábavné hříčky, pracuje s nadsázkou, ironií a prvky grotesky, jenže zatímco jeho Grandhotel Budapešť považuju za vyzrálé dílko, kde všechno souvisí se vším a ve výsledku funguje, u Grázlů je znát určitá nedotaženost a nezkušenost - konec konců natočil je na počátku své tvůrčí dráhy. Potenciál byl každopádně mnohem větší než výsledek. Jednotlivosti se mi líbily, ale jako celek Grázlové u mě prohráli. Celkový dojem: 45 %.(1.2.2015)

 • B!shop
  ***

  Od filmu od Andersona sem nic moc necekal a taky sem nic moc nedostal. Wilson a Wilson jsou sice sympataci, ale prekvapilo me, ze je Anderson vic nevyuzil a neudelal z nich bratry. Jinak pribeh je takovej nijakej, de to skoro od nikud nikam, v desne poklidnym tempu, nenudi to, nebavi to, jen obcas se povede nejakej vtipek. A cely je to navic nic moc natoceny. Takze slabsi 3*.(25.1.2009)

 • movie
  ****

  Typický Wes Anderson. Skvěle zahrané a napsané. Na debut naprosto omračující!(24.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace