Grázlové

Polly Platt

David Moritz

Kostýmy:

Karen Patch

Wes nepatří k mým oblíbeným režisérům, přesto na jeho díla koukám a už se mi do vkusu trefil. Tenhle film určitě není nijak hrozný, je nadprůměrný, bavil mě, ale to ono, abych si říkala, že jsem unešená, to mi tady chybělo. Rozhodně ale zábava sledovat Wilsonovic kluky .. :)(14.10.2008)

Typický Wes Anderson. Skvěle zahrané a napsané. Na debut naprosto omračující!(24.8.2011)

Celovečerní prvotina specifického Andersona, sice nemá takové kouzlo, jako režisérovi pozdější snímky, ale pořád to je zajímavý, i když poněkud utahaný snímek.(14.9.2013)

Ve své pouti proti chronologickému pořadí filmů Wese Andersona jsem přece jenom obejevil jeden, který si ode mě nevyslouží superlativy. Namlsán z jeho třech pro mě dokonalých filmů jsem tak nějak očekával, že i jeho debut bude nějakým způsobem nezapomenutelný. Nebyl. Je to příjemně svěží příběh o jednom pevném přátelství ("buddy chemie" funguje dobře i proto, že oba hlavní protagonisté jsou bratři) ,ve kterém jsou už tu a tam rozpoznatelné rysy Andersonových pozdějších "vyzrálejších" děl. Hlavně začátek se však rozjížděl pomalu a na konci se to celé tak nějak rozplizlo do ztracena. I tak - kdybych natočil takový debut, říkal bych si Pan Filmař. 60%(28.8.2006)

Tohle je opravdu slušná komedie, navíc s Wilsonovic bratry a Jamesem Caanem v hlavních rolích.(14.9.2005)