Grázlové

Grázli

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 1996, 92 min

Wes Anderson

Wes nepatří k mým oblíbeným režisérům, přesto na jeho díla koukám a už se mi do vkusu trefil. Tenhle film určitě není nijak hrozný, je nadprůměrný, bavil mě, ale to ono, abych si říkala, že jsem unešená, to mi tady chybělo. Rozhodně ale zábava sledovat Wilsonovic kluky .. :)(14.10.2008)

Od filmu od Andersona sem nic moc necekal a taky sem nic moc nedostal. Wilson a Wilson jsou sice sympataci, ale prekvapilo me, ze je Anderson vic nevyuzil a neudelal z nich bratry. Jinak pribeh je takovej nijakej, de to skoro od nikud nikam, v desne poklidnym tempu, nenudi to, nebavi to, jen obcas se povede nejakej vtipek. A cely je to navic nic moc natoceny. Takze slabsi 3*.(25.1.2009)

Velmi sympatický film, který mnohé naštve tím, že nic jiného než "být sympatický" ani nechce. Pro Andersona dobrý debut, pro Wilsonovi bratry šance ukázat, že umějí i hrát.(6.7.2012)

• - Wes Anderson bol s prácou hlavného kameramana Roberta D. Yeomana tak spokojný, že s ním spolupracoval na všetkých nasledujúcich filmoch, ktoré režíroval. (m.a.t.o.)

• - Keď film po komerčnej stránke prepadol, Owen Wilson (Dignan), pre ktorého to bol herecký debut, uvažoval o tom, že narukuje k námorníctvu. Myslel si totiž, že jeho herecká kariéra nemá žiadnu budúcnosť. (m.a.t.o.)

• - James Caan (Mr. Henry) a Tak Kubota (Rowboat) si spolu zahrali už vo filme The Killer Elite (1975). (m.a.t.o.)