Vrána

The Crow

Vrana

Akční / Drama / Fantasy / Thriller

USA, 1994, 102 min (Director's cut: 92 min)

Temná atmsoféra filmu , temná legenda o Vráně, , spousty temných historek kolem tohoto filmu a vynikající hudba . Je to vše co děla s tohoto filmu mimořádný zážitek .Po skončení filmu máte co dělat odehnat všechny Vrány z parapetu. Ted ,ale vážně ,velmi nejasná smrrt Brandona Lee byla pro mě velkým šokem .(6.6.2006)

Alex Proyas je fakt dobrej, takhle skvěle temně natočenej film jsem už dlouho neviděl, ta atmosféra je prostě úžasná a je ještě skvěle dotvářená perfektní hudbou, která je přesně vyvážená, že v pomalejch a napínavejch scénách hraje pomalá a v nějaký akci se pěkně rozjede. Co se týče herců, tak je tam samozřejmě nejvíc vytíženej Brandon Lee, kterej se tady překonává a podává svuj životní výkon, ale neni to tim, že by to byl nadpozemskej výkon, ale spíš tim že před timhle točil spíš takový béčka a po tomhle filmu to už vylepšit nemohl, což teda musim uznat že to je skvěle natočený, protože na tom ani neni poznat, že tenhle film už nemohl dotočit. A ty ostatní herci co tam hajou, už spíš zapadnou do průměru, nebo jsou vybraný jenom na to aby byly co nejnechutnější a uměly pěkně chcípnout, ale ty tam nehrajou velkou roli, takže to ani nevadí, hlavní je že to dobře zahrál Brandon Lee a ty ostaní už jsou tam jenom na okraj(19.5.2005)

Výborný filmový cover známeho comicsu. Typicky proyasovská atmosféra, výborne štýlové, k dokonalosti tomu ale chýba to, čo majú neskoršie Proyasove filmy (Dark City).(27.12.2004)

• lesumir

Má to sice aktraktivní začátek a dark atmosféru si to drží od začátku do konce. Vykreslení města se mi taky líbilo, ale cělkově to na mě působí jako velký hype, kvůli Brandonově smrti.(12.2.2009)

Temný film - temná atmosféra. VRÁNA diváka vtáhne do temného prostředí, který je mrazivý a silně deprimující, ale pořád chcete být jeho součástí až do konce. Záporák-pomsta, příběh, geniální vizuální stránka: vše podtrženo nádherný film.(29.7.2012)