poster

Vrána

 • USA

  The Crow

 • Slovensko

  Vrana

Akční / Drama / Fantasy / Thriller

USA, 1994, 102 min (Director's cut: 92 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(11.1.2010)

 • Faustka
  *****

  Zlu se postavil silný soupeř. Jednou provždy! "Protože nevíme, kdy přesně zemřeme, považujeme život za nevyčerpatelnou studnu." .. Když tato slova Brandon Lee vyslovil, ještě netušil. Vrána ano.(21.6.2008)

 • Boss321
  ****

  Snímek, který vás dokonale vtáhne a pohltí svou atmosférou, která je neuvěřitelně temná, mrazivá a depresivní. Alex Proyas hned svým prvním celovečerním snímkem dokázal, že se zdrodil doslova vizuální génius (kdo viděl jeho filmy, ví o čem mluvím, jeho zatím vrchol Já, robot budiž tomu důkazem). Brandon Lee, představitel hlavní role, zahrál napsrosto báječně a byl skutečně velkým talentem, který by (kdo ví) možná předčil i svého otce Bruce. Pro každého fanouška komiksů naprostá povinnost. Bohužel v mých očích to na plných 5 hvězdiček není, ale lepší čtyři to jsou více než zasloužené.........(10.6.2008)

 • TeeAge
  ****

  Spojitosť medzi nalíčenými postavami ma začína desiť. A to podobne, ako atmosféra tochto filmu. To naozajstné filmové temno vie najdokonalešie vytvoriť Alex Proyas. Niekedy mám pocit, že človek nedáva Proyasovým filmom za 5 len pre to, lebo sa ich naozaj bojí. Hold Brandon Lee.(7.3.2009)

 • Eddard
  *****

  Vynikající zážitek, narozdíl od mnoha jiných komixů Vránu totiž vůbec nezpracovává zub času. Tento goticky temný, originální romantický příběh, podkreslovaný melancholickou rockovou hudbou totiž nestojí na efektních tricích, ale "jen" na hutné atmosféře, výborném scénáři a dialozích (což je pravděpodobně také devíza samotného adaptovaného komixu) a v neposlední řadě na ohromně charizmatických hereckých výkonech - za všechny nutno podtrhnout ty Michaela Wincotta (jeden z nejšarmantnějších zloduchůp všech dob) a Brandona Leeho (jehož osudová role byla bohužel osudovou doslova). Formálně i obsahově špičkové, těch zbylých deset procent bych klidně přisadil, ale chci tomu dát ještě jednu projekci, abych si byl jistý. 90%(23.10.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace