poster

Vrána

 • USA

  The Crow

 • Slovensko

  Vrana

Akční / Drama / Fantasy / Thriller

USA, 1994, 102 min (Director's cut: 92 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Snímek, který nastartoval Proyasovu úspěšnou kariéru a mohl to samé udělat i pro Brandona Lee. Zdařilá adaptace komiksu (lepší své předlohy) s neogotickou, skoro až noirovou, atmosférou. Pak je tu Brandon, který obdařil postavu Erica Dravena neuvěřitelně sympatickým pochmurným charismatem. Ač film vyniká skvělou vizuální stránkou, a předznamenal Proyasovo "temné vizuální cítění", tak se nemůžu zbavit pocitu, že být to černobílé tak je to ještě mnohem lepší, byť méně atraktivní.(20.4.2005)

 • Tom Hardy
  *****

  Zřejmě jeden z nejsmutnějších filmů historie. Už samotný námět napsal autor komiksu O´Barr podle vlastních zkušeností (po násilné smrti své snoubenky v Detroidu). Následné natáčení se pak potýkalo s mnohými problémy - tesař utrpěl během natáčení těžké popáleniny a tiskový mluvčí filmu měl těžkou dopravní nehodu. Vše vyvrcholilo 30. března, kdy byl nešťastnou náhodou během natáčení postřelen Brandon Lee, který o několik hodin později na následky zranění zemřel. Film byl nakonec dokončen za pomoci dabléra a počítačové techniky. Je to nádherný film, ale za vysokou cenu.(3.4.2003)

 • TeeAge
  ****

  Spojitosť medzi nalíčenými postavami ma začína desiť. A to podobne, ako atmosféra tochto filmu. To naozajstné filmové temno vie najdokonalešie vytvoriť Alex Proyas. Niekedy mám pocit, že človek nedáva Proyasovým filmom za 5 len pre to, lebo sa ich naozaj bojí. Hold Brandon Lee.(7.3.2009)

 • Eddard
  *****

  Vynikající zážitek, narozdíl od mnoha jiných komixů Vránu totiž vůbec nezpracovává zub času. Tento goticky temný, originální romantický příběh, podkreslovaný melancholickou rockovou hudbou totiž nestojí na efektních tricích, ale "jen" na hutné atmosféře, výborném scénáři a dialozích (což je pravděpodobně také devíza samotného adaptovaného komixu) a v neposlední řadě na ohromně charizmatických hereckých výkonech - za všechny nutno podtrhnout ty Michaela Wincotta (jeden z nejšarmantnějších zloduchůp všech dob) a Brandona Leeho (jehož osudová role byla bohužel osudovou doslova). Formálně i obsahově špičkové, těch zbylých deset procent bych klidně přisadil, ale chci tomu dát ještě jednu projekci, abych si byl jistý. 90%(23.10.2006)

 • Galadriel
  ****

  Audiovizuální orgie a Styl s velkým "S". Jinak celkem nepřakvapivý a předvidatelný thriller - takový temný a stylem hodně komiksový Zorro mstitel.(21.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace