Vrána

The Crow

Vrana

Akční / Drama / Fantasy / Thriller

USA, 1994, 102 min (Director's cut: 92 min)

Alex Proyas si potrpí na styl, a to je jedině dobře, protože co on dokáže stvořit to se jen tak nevidí. Celý film se nese v takovym temnym duchu a hlavní hrdina (mimochodem svou vizáží dost připomínající Střihorukýho Edwarda) si mezi zabíjením najde čas i na metalové drnkání na kytaru. Prostě fakt bezva.(25.12.2005)

Mám rád filmy, které mají temnou atmosféru. The Crow jí má na rozdávání, svůdně temnou a pochmurnou, jako je i sama comicsová předloha. Brandon je geniální (stokrát škoda takového talentu) a Wincott je záporák, jak má bejt. Společně s X-men zatím nejlepší comicsová adaptace.(4.7.2002)

Béčkový, stokrát ohraný příběh pomsty zabalený do áčkového hávu, Brandon Lee s vizáží Jokera, slušná atmosféra, přesně padnoucí hudba, trocha akce, povedené triky a jedna vrána. Kvalitní podívaná se sympatickou stopáží na vícero použití.(11.6.2014)

Podle temného komiksu moc dobrý a ještě temnější film. Temná atmosféra mistra temnoty Alexe Proyase (Dark city,I robot) je naprosto dokonalá. Brandon Lee výborný (škoda, že to je jeho poslední film). No statních hercích tolik nezáleží, ale vrána hraje také dobře :). celkově opravdu atmosféricky výborný film.(16.8.2004)

Celé je to takové nádherně pochmurné, přesně jak to mám (občas) rád. Silný, leč předvídatelný příběh, podpořený úžasně goticky temnou stylizací, mě nutí alespoň ke čtyřem hvězdám. Ledgerův Joker se Leeovu Dravenovi opravdu nápadně podobá. Asi náhoda...(31.10.2008)