Vrána

Crow, The

Vrana

Akční / Drama / Fantasy / Thriller

USA, 1994, 102 min (Director's cut: 92 min)

Nejlepsi comics jaky byl kdy natocen. Film, ktery mohl odstartovat hvezdnou karieru Brandona Lee - bohuzel osud tomu chtel jinak - vecna skoda.(5.8.2002)

Je to mierne nadpriemerný akčný mysteriózny film s Brandonom Leem. Má výborný príbeh o mužovi, ktorý je spolu so snúbenkou zavraždený skupinou gangsterov a keďže umrel s pocitom veľkého smútku, po roku sa vráti, pričom ho sprevádza vrana z podsvetia, aby si svoje účty vyrovnal. So spracovaním ale nie som moc spokojný, film si síce dokáže udržať svoju pozornosť po celý čas a nemá žiadne moc nudné miesto, ale tento veľmi dobrý potenciál je tu podaný v úplne priemernej, ničím zaujímavej forme. Teda až na tú gotickú atmosféru, ale tú za klad filmu ani nepovažujem. Akcie tu moc nie je a je iba priemerná. Je tu jedna väčšia akcia, čo predstavuje vystrieľanie hlavného sídla, niekoľko maličkostí a ničím zaujímavé finále. Po všetkých stránkach je úplne obyčajná, nie je ani moc drsná, nápaditá alebo zvlášť dobre natočená. Herecké obsadenie nie je najhoršie, Brandon Lee v hlavnej úlohe, ale tu je úplne nevýrazný, po žiadnej stránke sa tu moc nepredviedol, ale potešia veľmi zaujímavé postavy policajta a dievčaťa, ktorí tento film prakticky ťahajú. Záporáci sú úplne nezaujímaví. Réžia je čisto priemerná, film nie je natočený zle, ale aj napriek závažnosti témy nedokáže vyvolať žiadne emócie, ani žiadne iné pocity, je úplne chladný. Ale aspoň technická stránka je celkom slušná. Na tento film som sa veľmi tešil, celá téma je veľmi zaujímavá, ale všetko je to podané tak obyčajne, že ani nemôže viac zaujať. Objektívna kvalita filmu- 63%, film sa páči mne na 60%.(16.7.2007)

Krvavé orgie v režii mistra temných vizí. Zabili mu snoubenku a to neměli dělat. Eric Draven se vrací jako mstitel ze záhrobí, aby pročistil hnusné a zkažené město ovládané tím největším zvrhlíkem. Akční scény oscilují někde mezi Matrixem a Hard Boiled, digitální průlety vráně za zadkem jsou až příliš digitální, nešťastně zesnulý Brandon Lee by jednou byl býval byl velkou star, na rok svého vzniku je Vrána pecka jak kráva a první tři věty mého komentáře nepochází z textu distributora. Amen! 85% Zajímavé komentáře: Rex Mundi, Vitason, Fr, plagjoklas, Zahartof, Černákočka(18.10.2005)

• - Iggy Pop a Jim Caroll sú obrazovou predlohou pre postavu Funboya. (Merwin01)

• - Bylo natočeno několik scén s Michaelem Berrymanem jako Skull Cowboyem, ale do finální podoby se nevešly. (don corleone)

• - Brandon Lee (Eric Draven) devadesát procent scén filmu natočil bez dubléra a vždy chtěl být se svým výkonem co nejspokojenější, proto jej neváhal několikrát opakovat ani za mrazu. (JoranProvenzano)