Smrt přichází v bílém

Francie / USA, 2003, 85 min

Alexander Buono

Scénografie:

Bryce Holtshousen

Docela solidní horor s fajn atmosférou. Akorát mě ke konci vcelku nudil, ale jak koukám na komenty kolem - máte docela velkou šanci, že se vám to nestane :o)(29.7.2004)

Ziadnemu filmu sa nepodarilo vyvolat vo mne taky strach, ako sa to podarilo Dead end. Film ma nieco cez hodinu, no mne sa zdalo, ze sa bojim nekonecne dlho...Mozno je to prilis zbrkle, no bezprostredne po zhliadnuti filmu hodnotim Dead end ako jednoznacne najlepsi horor, ktory som mal moznost vidiet... PS.Okrem toho, ze si uzijete mega davku strachu, naucite sa aj zaruceny a odskusany:) sposob, ako priviest zenu k orgazmu...;-)(21.6.2004)

Rodina by měla držet pohromadě. Zvlášť o Vánocích. A to i ve chvílích, kdy mezi typické vánoční zvyky rozhodně nepatří nakládání právě zavražděného synka/bratra do kufru auta. Každoroční rituál průměrné americké rodiny (cesta k příbuzným kamsi na venkov) totiž přeruší otcovo dobře míněné rozhodnutí vzít to „zkratkou“, která ale nabízí pouze nekonečnou cestu lesem, bez odboček, bez jiných aut, bez života. Byla by hloupé tu prozrazovat cokoliv následujícího.. Nevídaná bezútěšná atmosféra, psychický teror i morbidní humor, které nám tvůrci předkládají, se tu totiž relativně dlouho neobjevily. Určitě se tu ale nebudu rozplývat o nějakém žánrovém přelomu a nedýchání během několika scén, to určitě ne, nicméně je sympatické, jak málo tenhle projekt musel STÁL a jak účinným se ve výsledku přesto STAL!! 70%.(9.5.2009)

// Production Companies: Sagittaire Films //(14.5.2011)

Podle zdejších komentářů jsem očekával kvalitní horor, po kterém jen tak neusnu, právě proto jsem si také film pustil pěkně večer po tmě a očekával mrazení v zádech a nepříjemný pocit, avšak pravda je taková, že ve snímku Smrt přichází v bílém není ani jeden záběr při kterém bych se nějak více bál, maximálně jsem byl trochu nervózní při "ptačím" sledováním jedoucího automobilu a ve scéně, kdy otec vstupuje se sirkou do srubu. Jinak je to ale opavdu dobrá komedie, vážně, snad nikdy jsem se tak nenasmál. Stejně jako při natáčení Záhady Blair Witch byl film z důvodu malého rozpočtu zasazen do malého úseku v tmavých lesích, i když se jeho největší část odehrává v interiéru vozidla. Bohužel narozdíl od Záhady Blair Witch čiší z tohoto filmu na několika místech amatérismus a malá znalost řemesla, naštěstí to však příliž nevadí. Docela příjemně překvapen jsem byl dobrým hudebním doprovodem, který snímek dokonale podbarvuje... Teď bych se ale rád vrátil k myšlence která se mi neustále drala do hlavy, je nebo není Smrt přichází v černém inspirována Královstvím. Záběry na pohřební vůz, při kterém se hrdinové tisknou k zadnímu sklu jsou jasnou parafrází na scénu při které se Maryina ruka objeví na zadním skle sanitky a pláč dítěte v rádiu se až nepříjemně podobá Maryinu pláči... Jak to tedy nakonec je? Jedná se o pouhou náhodu nebo inspiraci Trierovým snímkem? Svůj názor na věc psát nebudu, nechám to rozhodnutí jen na vás... Každopádně Smrt přichází v bílém stojí za to, abyste kvůli ní propátrali poličky ve své videopůjčovně, jedná se totiž o brilantně promyšlenou komedii, která potrápí vaše mozkové buňky.(15.1.2006)

• - Film mimo jiné získal v roce 2006 hlavní cenu poroty na filmovém festivalu Fant-Asie. (Terva)

• - V čase 37:35 při záběru ze zadu na zbytek rodiny pronásledující černé auto je na pravém okraji obrazovky vidět stín, který nevrhá nikdo z herců, ale jeden z členů filmového štábu. (FCBLFC)