Smrt přichází v bílém

Alexander Buono

Scénografie:

Bryce Holtshousen
  • EvilPhoEniX

Ách jo, tohle byl teda Dead END, ale pro mně!! 85 minutová lacinná,dlouhotáhnoucí Nuda, ve které se prakticky neděje nic.. Pořád stejné prostředí, oškliví herci. slabý humor a špatná krev.. Tenhle druh atmosféry mi nevyhovuje a pro mně tedy zklamání..(27.12.2012)

"Jestli to přežuju, tak si koupím cd toho Marilyna Bronsona"..... POMO neví, proč mají někteří tvůrci potřebu "tlačit do hororů humor", ale kdyby ho například do tohoto "netlačili", byl by to možná jen další tuctový horůrek a to by byla velká škoda, protože právě černohumorné lavírování bylo TO příjemně šimravé.(8.11.2005)

• flanker.27

Tenhle typ hororu nemám rád, je to taková absurditka odtržená od reality a už od počátku víme, že to nedopadne dobře, nehledě na to, že se nám tu sešly typy, kterým se moc nedá fandit. Rozuzlení po filmech jako Šestý smysl a Ti druzí zoufale neoriginální a navíc pointa není nijak šokující, spíše Lynchovsky mlžící. Tedy ne že by nebylo spousta scén zoufale předvídatelnejch, ale jejich smysl se pohybuje někde na úrovni školní debaty nad říkankou z čítanky, kterou učitel zahajuje slovy "co tím chtěl básník říci."(27.3.2006)

Nízkorozpočtový horor s gejzírmi nápadov, vtipu, originality i dusnou atmosférou. Tá je majstrovsky vytváraná nevideným zlom, postupne servírovanými hororovými náznakmi i faktom, že celý film sa odohráva v noci. Poviem vám, pozeral som to v hlbokej noci a skoro som sa posrrr... ehm.(28.5.2004)

Už dlouho mě horor tak nebavil jako DEAD END, a to i přes takové klišé, jakým je hlavní zápletka. Nejenom, že výborně buduje atmosféru strachu a skutečně děsivý JE, což u mnoha hororů aby lupou pohledal, ale k tomu si přidejte skvěle nadpřirozenou hudbu, nadprůměrně hrající herce a v neposlední řadě i fungující a do děje zapadající humor. Při každé scéně, kdy se z noci vynoří světlomety a kolem pomalu projede černé auto zamrazí a režisér dokáže postrašit dokonce i obyčejným kočárkem pohozeným na silnici, dočkáme se i něčeho, co by se dalo označit jako psychický vývoj postav (Ray Wise by se měl rozhodně objevovat častěji). A ty dlouhé záběry na noční les, kterým projíždí osamocené auto za zvuků patřičně nervy drásající hudby - naprostá lahůdka. Co se konce týče, nechává prostor pro spekulace, ale nabízí i velice jednoduché rozřešení. Jo, takhle nějak bych si to představovala. Jen víc takhle vyvedených počinů!(4.4.2009)

• Ray Wise

• - Film mimo jiné získal v roce 2006 hlavní cenu poroty na filmovém festivalu Fant-Asie. (Terva)

• - V čase 37:35 při záběru ze zadu na zbytek rodiny pronásledující černé auto je na pravém okraji obrazovky vidět stín, který nevrhá nikdo z herců, ale jeden z členů filmového štábu. (FCBLFC)