Smrt přichází v bílém

Horor / Mysteriózní / Thriller / Komedie

Francie / USA, 2003, 85 min

Alexander Buono
  • Flipnic

Tenhle druh horrorů mě vyloženě nebaví. Horror nebo komedie? Na silnici umírají členové rodiny a nálada je pořád tak nějak dobrá až do finále, kdy se otec na chvíli rozbrečí. Bloudění pořád dokola v časoprostorových smyčkách, psychologické výpadky zúčastněných ... Nic extra, není se čeho bát, čemu smát ani se čeho leknout. V podstatě je to takový ujetý nesmysl, ale ujetý je málo na to, aby mne bavil. Zřejmě na můj vkus příliš komorní. Pořád stejné prostředí mne také dost štvalo. Dobré byly herecké výkony. Jinak slabota. A ten konec? Nic extra ...(19.11.2008)

Po prvej projekcii som napísal toto: malo to na konci skvelú pointu aj celkový zmysel bol pekne prevedený, no dej sa absolútne nepodaril. dobrý nápad s autom, no ženská v bielom? Niekto z vás sa jej bál? Ak som dokopy napočítal vo filme päť ľakacích scén tak je veľa. Navyše komediálna línia v tomto snímku úplne prepadla. Čiže priemer. Ďalšie premietnutie filmu u mňa mierne napravilo reputáciu, no len do mierneho nadpriemeru. Komediálna stránku tu mala úplne iný nádych a týmpádom aj horror ako celok už nebol len o tom aby som sa naľakal. 70%.(28.3.2006)

Jeden z nejstrašidelnějsích filmů co jsem kdy viděl ... Já a dokonce každý komu jsem film ukázal má strach z Rolniček.(18.5.2009)

Tomuto filmu lze vytknout jen ten zhovadilý český název. Mluvme o štěstí, že ovád, který tento název vymyslel, nevymýšlel i k jiným filmům. To by Terminátor II byl - Smrt přichází v koženém, Predátor - Smrt přichází v neviditelné síťovině, Smrtonosná past I-III - Smrt přichází v tílku I-III, Vetřelci - Smrt přichází od nahatých xenomorfů apod... Každopádně je film Dead End jeden z nejlepších minimalistických hororů vůbec. A navíc ta Amber Smith... no jéjej. Té to sluší nejen v bílém.(16.2.2013)

Dead End krásne ilustruje, že najväčší filmový bubák vždy bol / je / a bude neznámo. Neznámo, ktoré ždíme mozgove závity, a ktoré sa (citlivo) zastaví na pol ceste povedať (ukázať) viac. Toto je dámi a páni kumšt, psychicky drtiť diváka jeho vlasnou predstavivosťou a ťahať za nos nepredvídateľnosťou, ktorá ač si žiada odpovede, aby fungovala ich nepotrebuje. Kto ide s hodnotenim pod štyri, tak jednoducho jednoducho nemá fantáziu.(11.1.2007)

• Ray Wise