Smrt přichází v bílém

Smrť prichádza v bielom

Horor / Mysteriózní / Thriller / Komedie

Francie / USA, 2003, 85 min

Alexander Buono

Drama, psycho-thriller i komedie.. Co zapříčiní lehkomyslné odbočení z dálnice, aneb.. Překvapivé zvraty nic netušící pohodové rodinky v ten nostalgický vánoční čas na nekončící cestě temným lesem...(21.9.2009)

Komediální část sice poráží na hlavu tu horrorovou, ale celkově je tato road movie o sbližování jedné rodiny velmi příjemná záležitost; prostě "horrorový Griswoldovic" jak vyšití.(26.7.2004)

Sice lacny, avsak neocakavane posobivy horor. Film je natoceny doslova "hravym" sposobom a reziser si vychutnal kazducku scenu. V jednej chvili vas pobavia skvelo napisane dialogy ci skvely gag, v dalsej sa poriadne vylakate a najlepsie je na tom to, ze sa to takmer vobec neda predvidat a koli tomu to ma skutocne neistu (v dobrom slova zmysle) atmosferu. Film sice obvplyva velkym mozstvom humoru, ale v tom, ze sa v prvom rade jedna o horor vas nenecha ani na chvilu na pochybach. Ponura atmosfera je vsadepritomna a vdaka zaujimavemu dejovemu vyvoju aj niektore standartne lakacky posobia velmi sviezo. Ani o originalne napady vsak nieje nudza. Jeden priklad za vsetky - nikdy by ma nenapadlo aka depresivna moze byt vianocna koleda Rolnicky. Skvele je taktiez to, ze iked krvi vo filme nieje presprilis, ked uz reziser pritvdi, pritvrdi poriadne - tie sceny budu pre kazdeho hororoveho fanusika zradlo. A to najdolezitejsie - film prakticky nema slabe miesto,a jeho pozeranie je pre to priam instantnou zabavou. (8.5/10)(16.1.2008)

Dost vtipná horrorová minimalistická talkshow. Rodinka si na pozadí postupného ubývání členů vyříkává tajemství, jede autem, a venku je to všechno nějaké divné. Je to ujeté, film s gustem cituje poctivé horrorové postupy, a přes všechny ty vtipné (bez ironie) dialogy atmosféra houstne a houstne. Někdy mě humor v horroru štve, tady nikoli. Dobré herecké obsazení, špičkoví béčkoví herci byli přesně to pravé.(21.4.2013)

• Zíza

Je to silná hvězdička. Je to Polárka. Je stále půl osmé. Kdyby tak aspoň ty mrtvolky ukázali... Nechápu, že se film drží v červené barvě, ale tak proč ne. Každému se líbí něco jiného, mně tohle ne. Příběh? Vždyť to bylo nelogické! A když se u hororu najednou začnete zajímat o nelogičnosti, asi něco není v pořádku... Doufám, že jsou lepší horory.(5.9.2010)

• Ray Wise