Medvěd

Matty

Napínavý souboj dvou medvědů s jejich lovci, na kterém jsou nejvíc udivující medvědí herecké výkony (nehledě na počet medvědů a jejich trenérů). Inu, Francouzi vždycky uměli "zvířecí" dokumenty. Je člověk sám součástí přírody, anebo s ní nikdy nemůže koexistovat? A jaký je rozdíl mezi člověkem zabíjejícím medvěda a medvědem zabíjejícím třeba koně? Kdo to dělá pro přežití, kdo pro zábavu a kdo ze zlosti? Máme důvod litovat roztomilého medvíděte rozsápaného hladovou kočkovitou šelmou? Nebo je správné brát to jako přirozenou součást potravinového řetězce? Těžko hledat jasné odpovědi, nicméně podobně nadějný závěr jako má Medvěd přináší život jen velmi zřídka. 80% Zajímavé komentáře: berg.12, genetique, Decker, Jordan ()

Rimsy

Nádherný příběh o pár medvědech, dvou lovcích, smečce špatně dopadnuvších psů a ošklivé šelmě:) Jakkoli absurdně to zní, tak se jedná o hluboce lidský příběh. Film je místy velmi dojemný, jindy zase veselý (holt hravé mládě, no:)), ale nikdy nesklouzl do patosu. Myslím, že by pro mě byl zážitek ještě lepší, kdyby ani lovci vůbec nemluvili. Ale to je jen detail. Skvělé dílo. 95%. ()

Lima

Skoro se mi nechce věřit, že nejde o dokument natočený skrytou kamerou, ale hraný film podle scenáře. "Herecké" výkony medvědů v něm jsou tak přesvědčivé, že by to lépe nesvedli ani vycepování míšové z ruské cirkusové školy. A podívaná je to vážně nádherná. Za zmínku stojí také, že méďovy animované sny jou z dílny českého klasika Břetislava Pojara. ()

Djkoma

Působivé. Oba medvědi předvádí nejlepší výkon a jednoznačně přejíždí jedinou konkurenci a to 6 medvědů od Cibulky. Annaud musel mít úžasnou trpělivost, kterou mu závidím a cit pro vytvoření citlivého díla. Tak jako tak jsou Medvědi výjimečným dílem nad kterým hodně lidí bude ronit slzy, ale mě se to nestalo, takže jednu maličkou hvězdičku uberu. ()

Hild

To co film u mě vyvolal, když jsem byla malá nelze ani popsat. Když se s někým bavím o filmech o zvířatech, vždycky zmíním tento film a už mám slzy na krajíčku. Jediný film, u kterého brečím od první minuty do poslední minuty. Neuvěřitelné, jak Vás dokáže tak silně zasáhnout malý film o dvou medvědech. ()

• Medvěd Bart snědl denně 6 kuřat a půl pytle kombinovaného žrádla. (M.B)
  • Ve filmu je jak velký samec, tak mládě medvěda grizzly (Ursus artcos horribilis). V knize tomu bylo ovšem jinak. Samec grizzlyho se zde setkal s mládětem medvěda černého - baribala (Ursus americanus). (Prochy38)
  • V průběhu natáčení se žádné zvíře nezranilo. (contrastic)