Medvěd

Scénografie:

Toni Lüdi

Kostýmy:

Corinne Jorry

Je možné natočiť film s minimom slov, vsádzať na nedostupnosť dravej prírody, nezmeniteľnosť zákonov bytia, existencie, striedania dňa a noci a pritom vyraziť divákom dych a načisto ich ohromiť? Tento režisér - ktorého zložité francúzske meno si ani netrúfam napísať - má u mňa plus za romancu medzi príťažlivým Číňanom a podmanivou študentkou, ale... toto medvieďa odkázané z jedného dňa na druhý samo na seba, bezbranne sa prizerajúce krutým pravidlám života, musí obmäkčiť srdce snáď každého jedného človeka(10.11.2009)

Najkrajší animal-movie, pokiaľ nepočítam iné animované filmíky. Ako sa podarilo sfilmovať toto, nechápem. Pritom v žiadnom prípade nejde o dokument. Nádherne spracovaný srdečný príbeh zraneného medveďa-samotára, ktorému sa do cesty pripletie malé medvieďa, ktoré tragicky stratilo matku. Malé medvieďa si postupom času získa náklonnosť a lásku samotára a spolu tvoria neoddeliteľnú dvojicu, ktorú nezastaví ani partia pytliakov. Navyše srdcervúci záver, ktorý nenechá len tak oči bez kvapky slzy. Nikoho oči. 100%.(17.5.2006)

Napínavý souboj dvou medvědů s jejich lovci, na kterém jsou nejvíc udivující medvědí herecké výkony (nehledě na počet medvědů a jejich trenérů). Inu, Francouzi vždycky uměli "zvířecí" dokumenty. Je člověk sám součástí přírody, anebo s ní nikdy nemůže koexistovat? A jaký je rozdíl mezi člověkem zabíjejícím medvěda a medvědem zabíjejícím třeba koně? Kdo to dělá pro přežití, kdo pro zábavu a kdo ze zlosti? Máme důvod litovat roztomilého medvíděte rozsápaného hladovou kočkovitou šelmou? Nebo je správné brát to jako přirozenou součást potravinového řetězce? Těžko hledat jasné odpovědi, nicméně podobně nadějný závěr jako má Medvěd přináší život jen velmi zřídka. 80% Zajímavé komentáře: berg.12, genetique, Decker, Jordan(1.11.2005)

I téměř beze slov (a teď nemám na mysli Terminátora) lze natočit krásný příběh o malém medvíděti, který si v ničem nezadá s těmi nejkvalitnějšími dokumenty nebo dramatickými filmy.(12.8.2008)

Na jednu stranu vysoky hodnoceni a Annaud a na stranu druhou film o medvedech vypadajici jak dokument, takze jsem vazne nevedel, co od filmu cekat. Ale nakonec to byla slusna zabava. Film je vtipnej, dojemnej i napinavej a medvide je roztomily. Navic oba medvedi "hrali" fakt slusne. Taky me potesilo, ze lovci nejsou vyliceni jako bezcitny sileny zabijaci, ale jen jako particka kamaradu, ktera nemusi zabijet za kazdou cenu. Bal jsem se, ze se po case dostavi jistej stereotyp, pekny zabery se okoukaj a film zacne trochu nudit, ale stalo se to nastesti az ke konci, takze muzu klidne dat 4*.(28.3.2007)