Medvěd

Scénografie:

Toni Lüdi

Kostýmy:

Corinne Jorry

Hm moc pěkné, ale že by mě to nějak zaujalo, nebo že bych měl nedejbože potřebu si to pustit znova, to určitě ne...(27.10.2009)

Je možné natočiť film s minimom slov, vsádzať na nedostupnosť dravej prírody, nezmeniteľnosť zákonov bytia, existencie, striedania dňa a noci a pritom vyraziť divákom dych a načisto ich ohromiť? Tento režisér - ktorého zložité francúzske meno si ani netrúfam napísať - má u mňa plus za romancu medzi príťažlivým Číňanom a podmanivou študentkou, ale... toto medvieďa odkázané z jedného dňa na druhý samo na seba, bezbranne sa prizerajúce krutým pravidlám života, musí obmäkčiť srdce snáď každého jedného človeka(10.11.2009)

Medvěd je napůl filmem a napůl dokumentem, napůl improvizací a napůl předstíranou pravděpodobností. Je evidentní, že Annaud neměl dost záběrů, tudíž si přimyslel naprosto zhovadilou epizodickou story o dvou lovcích; takový žánrový políček.(22.6.2008)

Je to krásné, je to dojemné, roztomilé a uronit slzičku je snad "povinnost", ale je to neskutečně dlouhý a místy, alespoň pro mne, nezáživný.(17.8.2009)

Skoro se mi nechce věřit, že nejde o dokument natočený skrytou kamerou, ale hraný film podle scenáře. "Herecké" výkony medvědů v něm jsou tak přesvědčivé, že by to lépe nesvedli ani vycepování míšové z ruské cirkusové školy. A podívaná je to vážně nádherná. Za zmínku stojí také, že méďovy animované sny jou z dílny českého klasika Břetislava Pojara.(11.5.2003)

• - Film je natočen na motivy knihy Jamese Olivera Curwooda „Král šedých medvědů“, znamá také pod názvem „Medvědi“. Tato kniha je inspirovaná skutečnými událostmi, které autor, coby mladý lovec, sám zažil. (Prochy38)

• - Autorem animovaných sekvencí je český tvůrce Břetislav Pojar. (contrastic)

• - Ve filmu se objevilo na 100 žab a 900 000 včel. (M.B)