Medvěd

Francie / USA, 1988, 96 min

Gérard Brach

Claude Berri

Noëlle Boisson

Scénář: Gérard Brach .. Nádherný snímek!! Perfektní výkony obou medvědů.. Mooc nice:)(16.2.2005)

Tenhle film je zásadní záležitost mého dětství, tudíž ho mám samozřejmě spojenej s těžkým traumatem při smrti medvídkovy matky a pak taky při jeho častých haluškách. Vidět ho po těch letech znova byl nádherný zážitek. Člověk víc ocení neuvěřitelnou Kanadskou přírodu a upravenou překrásnou Čajkovského melodii. Příběh je sice jednoduchý, ale funguje a rozhodně jsem se necítila citově vydíraná - podívejte se na takovýho Beethovena, to je aspoň vydíračka. Velkej obdiv pro trenéry a cvičitele zvěře. A střet u vodopádu je prostě geniální. (Musím zmínit i sympaťáka Tchéky Karyo, po medvědech hrál nejlíp). 90%(13.2.2012)

Nemám slov... Nejlepší film, kde vystupují v hlavní roli zvířata.(21.1.2012)

Pro lidi, kteří se rádi dojímají u filmů i ty, kteří mají vztah ke zvířatům je tento film nutností. Krásný příběh o soužití dvou medvědů a lovcích, kteří se toho strašího pokoušejí ulovit. Nejvíce mě zaujalo, že lovci nejsou vykreslení jen jako slaboduší magoři, kteří si přišli zastřílet na zvířata, ale i jako lidé, kteří mají soucit a umějí odpouštět.(5.3.2009)

"Umenie nie je zabiť. Umenie je nechať žiť." Annaudov (BOJ O OHEŇ, MENO RUŽE) MEDVEĎ je v mnohom obdivuhodný film. Prírodné scenérie, nepredstaviteľná práca s medveďmi (režisér nimi bol počas nakrúcania niekoľkokrát zranený). Napriek tomu sa obávam, že výsledok je príliš detský pre dospelého a príliš naturalistický pre detského diváka.(17.9.2005)