Medvěd

Scénografie:

Toni Lüdi

Kostýmy:

Corinne Jorry

Film nerozpráva len o medveďoch, ale rozpráva predovšetkým o vzťahu človeka a prírody, o úcte a pokore, ktorú by mal v sebe mať každý človek. U mňa jeden z filmov môjho detstva a dodnes ho milujem. 10/10(3.1.2011)

Annauda si vážím proto, že natočil Boj o oheň a Medvěda. Jedná se o netypiské snímky a v případě Medvěda jse prostě v úžasu nad tím, jak to vůbec mohl dokázat zfilmovat, Muselo s tím bát nehorázně práce. Film se sice snaží dojímat, avšak tím, že nám zde Annuad ukazuje i odvrácenou, nebo spíš opravdovou, stránku přírody (rozsápané koně, psi) se liší od jiných přiblblých filmů alá Disney.(26.11.2007)

Pro lidi, kteří se rádi dojímají u filmů i ty, kteří mají vztah ke zvířatům je tento film nutností. Krásný příběh o soužití dvou medvědů a lovcích, kteří se toho strašího pokoušejí ulovit. Nejvíce mě zaujalo, že lovci nejsou vykreslení jen jako slaboduší magoři, kteří si přišli zastřílet na zvířata, ale i jako lidé, kteří mají soucit a umějí odpouštět.(5.3.2009)

Překvápko jako kráva. Nebo spíš jako kodiak. I když to citelně projelo přes hollywoodskou kalkulačku, tak pořád je to silnej příběh, v němž neni nouze o halušky zhoubovaného medvíděte, pár roztrhaných koňů se psy a napraveného Karya. A Bart byl pan (porno)Herec! Vzlyk, vzlyk...(8.1.2017)

Skoro se mi nechce věřit, že nejde o dokument natočený skrytou kamerou, ale hraný film podle scenáře. "Herecké" výkony medvědů v něm jsou tak přesvědčivé, že by to lépe nesvedli ani vycepování míšové z ruské cirkusové školy. A podívaná je to vážně nádherná. Za zmínku stojí také, že méďovy animované sny jou z dílny českého klasika Břetislava Pojara.(11.5.2003)

• - Jelikož v divočině zpravidla samci medvědů pojídají medvíďata, filmaři připravili pro medvěda Barta malou hru, pomocí plyšového medvěda velikosti a barvy srsti stejné, jako mělo skutečné medvídě. Když trenéři cítili, že je připraven, představili ho skutečnému mláďati medvěda a Bart ho vřele přijal. (Valsadora)

• - Film je natočen na motivy knihy Jamese Olivera Curwooda „Král šedých medvědů“, znamá také pod názvem „Medvědi“. Tato kniha je inspirovaná skutečnými událostmi, které autor, coby mladý lovec, sám zažil. (Prochy38)

• - Během natáčení se na place vystřídalo 14 medvíďat. (contrastic)