Medvěd

Scénografie:

Toni Lüdi

Kostýmy:

Corinne Jorry

Neznášam filmy o zvieratkách. Okrem Čeľustí a Medveďa ;-). Bravúrne "herecké" výkony - pri mnohých scénach dodnes krútim hlavou, ako krotitelia docielili, aby Bart (neuveriteľne charizmatický medvedí sympaťák) a jeho chlpatí spoločníci urobili presne to, čo bolo treba. Okrem iného je Medveď jeden z dvoch filmov, pri ktorých plačem hneď na začiatku (druhým je vďaka vyvraždeniu McBainovej farmy Vtedy na Západe).(20.9.2007)

Působivé. Oba medvědi předvádí nejlepší výkon a jednoznačně přejíždí jedinou konkurenci a to 6 medvědů od Cibulky. Annaud musel mít úžasnou trpělivost, kterou mu závidím a cit pro vytvoření citlivého díla. Tak jako tak jsou Medvědi výjimečným dílem nad kterým hodně lidí bude ronit slzy, ale mě se to nestalo, takže jednu maličkou hvězdičku uberu.(2.9.2007)

Nááááádhera! I medvědi jsou skvělí herci!(23.8.2012)

Asi jediný film svého druhu. Roztomilá pohádka a strhující zvířecí survival v jednom. Takovou paletou emocí nedisponují mnohdy ani vysokorozpočtové a vypiplané "lidské filmy". Annaud navíc i zde dokázal zužitkovat neobyčejné estetické cítění a tudíž zažijeme fenomenální obrazovou kompozici, doplněnou skvělou kamerou a hudbou.(16.2.2014)

To co film u mě vyvolal, když jsem byla malá nelze ani popsat. Když se s někým bavím o filmech o zvířatech, vždycky zmíním tento film a už mám slzy na krajíčku. Jediný film, u kterého brečím od první minuty do poslední minuty. Neuvěřitelné, jak Vás dokáže tak silně zasáhnout malý film o dvou medvědech.(18.11.2010)

• - Ve filmu je jak velký samec, tak mládě medvěd grizzly (Ursus artcos horribilis). V knize tomu bylo ovšem jinak. Samec grizzlyho se zde setkal s mládětem medvěda černého - baribala (Ursus americanus). (Prochy38)

• - Medvěd Bart (hl.role) snědl denně 6 kuřat a půl pytle kombinovaného žrádla. (M.B)

• - V průběhu natáčení se žádné zvíře nezranilo. (contrastic)