Medvěd

Gérard Brach

Claude Berri

Noëlle Boisson
  • Jara.Cimrman.jr

V přírodě žijí medvědi. Někdy potkají člověka, někdy jiné zvíře, někdy si hrají, někdy bojují, někdy hodují a všechny tyto informace jsem měl již před zhlédnutím tohoto snímku. Takže informačně to moc zajímavé není, dějově je to trošku unylé a krásné záběry přírody to nezachrání. Já mohu hvězdy udělit pouze za herecké výkony obou hnědých ochotníků, protože jinak se tady hraje příliš okatě na city a tahle hra mne nudí. Mne zkrátka dokázal daleko víc pobavit jediný záběr na medvěda na hořícím mostě v sovětském filmu Sportloto, ale to je jiné hřiště, jiná liga a patrně úplně jiný sport.(14.1.2015)

Hm moc pěkné, ale že by mě to nějak zaujalo, nebo že bych měl nedejbože potřebu si to pustit znova, to určitě ne...(27.10.2009)

Pro mne bezkonkurenčně nejlepší film natočený o zvířatech s hlavním hereckým obsazením - se zvířaty. Nádherný, dojemný a poučný příběh o přátelství medvíděte a dospělého samce, které v přírodě neuvidíme, protože dospělí samci většinou mláďata zabíjejí. Ve filmu není nouze o akci a dobrodružství a popravdě fandila jsem medvědům a ne těm lovcům ;-)(4.8.2011)

Tenhle film je zásadní záležitost mého dětství, tudíž ho mám samozřejmě spojenej s těžkým traumatem při smrti medvídkovy matky a pak taky při jeho častých haluškách. Vidět ho po těch letech znova byl nádherný zážitek. Člověk víc ocení neuvěřitelnou Kanadskou přírodu a upravenou překrásnou Čajkovského melodii. Příběh je sice jednoduchý, ale funguje a rozhodně jsem se necítila citově vydíraná - podívejte se na takovýho Beethovena, to je aspoň vydíračka. Velkej obdiv pro trenéry a cvičitele zvěře. A střet u vodopádu je prostě geniální. (Musím zmínit i sympaťáka Tchéky Karyo, po medvědech hrál nejlíp). 90%(13.2.2012)

Nááááádhera! I medvědi jsou skvělí herci!(23.8.2012)