poster

Svatý boj

 • USA

  Believer, The

Drama

USA, 2001, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • matestlust
  ****

  Na rozdíl od Kultu hákového kříže je Svatý boj více filozoficky zaměřený film, který se předně snaží zapůsobit na divákovu psychiku. Některé myšlenky v člověku opravdu nechají těsný pocit, který nutí k trvalému přemýšlení. Na druhou stranu, otázka Židů je v tomto směru mezi pravicovými extrémisty dávno pasé, víc by mi nervy pocuchal rasistický podtext co se barvy kůže týče, což je v moderní společnosti bohužel častější problém, tudíž by to více sedlo do dnešní doby. Každopádně je film celkem silná záležitost a výkon hlavního aktéra zaslouží velikou poklonu.(18.9.2011)

 • A_FISH
  **

  Cesta do hlubin židákovy duše. Z celkem "zábavnýho" větvičkova komentáře bych vypíchnul naivní. Naivní, jednoduchý, možná hloupý? A herecký výkony na mě nezkoušejte.(9.6.2015)

 • jojinecko
  ****

  4,5*/5...Film, ktorého hodnotenie je značne zapeklité, hoci pocity a myšlienky z neho vo mne rozonovali dlhodobejšie. Taktiež je to film, ktorý nikdy nebude mať status všeobecnej obľúbenosti, lebo nie je komerčne podliezavý.Jedna vec je istá- Ryan Gosling zahral na úrovni Eda Nortona v jeho najlepšom filme. A práve opus magnum Kult Hákového Kríža tento film môže asociovať, zo začiatku to dokonca vyzerá na kvázi "remake" (treba brať s nadsázkou). Čo oceňujem je fakt, že The Believer je chytrým filmom, ktorý nemá len povrchné pozlátko, ale snaží sa klásť otázky, využíva filozofické roviny a polemizuje. Je myšlienkovo bohatý, pričom niektoré veci stoja za pozastavenie a zamyslenie sa. Úplne to zaklincuje "schodiskový" záver- absolútne dokonalý, fenomenálny...(17.8.2010)

 • Tomco
  ****

  ryan gosling to zahral neskutocne dobre...ja som urobil tu chybu, ze som cakal nejake pokracovanie kultu hakoveho kriza a to bola chyba..film si ide svojou cestou, velmi trpkou cestou plnej otazok z ktorych mrazi pod kozou...70% .. a ozaj, skoda, ze film nema o polhodinu dlhsiu stopaz, prospelo by mu to, pretoze za hodinku a pol sa toho dost naznaci, ukaze, ale nedotiahne do konca. skoda..film by to posunulo este dalej.(28.2.2007)

 • Gilmour93
  ****

  Člověk může přesvědčit lidi kolem sebe, že je někdo jiný, ale nikdy o tom nepřesvědčí sebe samotného.. Hajlující pravice třímající sedmiramenný svícen, jarmulka s motivem hákového kříže a trochu toho počteníčka z dvou knih v jedné (knižní) vazbě v podobě hebrejského překladu Mein Kampf a Kabaly v němčině. Toť zlehčení ideologické schizofrenie Dannyho Balinta, neonacismu holdujícího Žida, hledajícího identitu uprostřed začarovaného kruhu intolerance, nenávisti, náboženských kořenů a vlastní pochybnosti v učení judaismu. Goslingův výkon nadmíru přesvědčivý, ovšem nízký rozpočet byl v některých momentech až nečekaně vidět a v druhé půli se film, ztrácejíc po kapkách svou animální přitažlivost, ufilozofoval k takřka mučednické smrti, nicméně pro svůj nečernobílý pohled na problematiku antisemitismu si nadprůměrné hodnocení a přinejmenším pozornost bezesporu zaslouží. Jak už říkal K.Branagh v roli Heydricha ve fenomenálním komorním dramatu Konference ve Wannsee, nenávist je neuvěřitelný hnací motor, který leccos dokáže udržet při životě (historka o muži, co nenáviděl svého otce, ale jeho smrt s ním pohnula více, než smrt matky, kterou miloval). A já říkám, že je to jen mrhání časem, neboť jizvy na těle i na duši nakonec stejně ukážou, že mnohem lepší je žít svůj život pomocí šlechetnějších paliv..(25.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace