Critters

Rupert Harvey

Larry Bock

Scénografie:

Gregg Fonseca

Píše sa rok 1986 a americká filmová spoločnosť New Line Cinema uvádza zábavný, béčkový sci-fi horror "Critters". Film o invázii agresívných mimozemšťanou do neveľkého kansaského mestečka. Sú malí, rýchly, vystreľujú paralizujúce ostne a zožerú všetko, čo im príde do cesty. Našťastie sú im v pätách dvaja skúsení, nekompromisní, vesmírni lovci. ***(16.1.2011)

Když má člověk chuť na nějakou osmdesátkovou "klasiku", Critters nebudou nikdy špatná volba. Hororových pasáží by sice člověk ocenil drobátko více, ale na druhou stranu průvodní děj rámuje masožravé chlupáče do celkem humorných intencí a hlavní postavy také nejsou vůbec otravné, ba naopak, rodinka působi soudržně a sympaticky... Atmosféra je z dnešního pohledu spíče nostalgická, než hrůzostrašná, Critters jsou ryzí béčko, které má spoustu much a momentů, z nichž mohlo být vytěženo víc, ale i tak jako odreagovačka dokáže sloužit... 6/10(22.6.2012)

Rozpočet $2miliónyTržby USA $13,167,232Tržby Celosvetovo $13,262,232/55%/(19.7.2005)

Jedno mi nedá: či Critters vzdávajú poctu filmovým klasikám, alebo ich len bezostyšne kopírujú. No veď posúďte sami: Príšerky svojim bizarným maňáskovým spracovaním a čiernym humorom ako keby z oka vypadli Gremlinom. Asi tak polovica deja sa odohráva v zabarikádovanom dome obliehaným Crittersami (Noc oživlých mŕtvol). A priame narážky na Spielbergove filmy - konkrétne E.T.-ho, na Blízke stretnutia tretieho druhu, či na Poltergeista už ani nemusím spomínať. Za čo som tejto, zatiaľ 4 dielnej sérií Critters vďačný, je postava Charlieho, ktorý je odvarom Jacksonovho Dereka z Bad Taste. V prvom dieli síce moc priestoru nedostane (tie zaberajú odporné detiská), ale v neskorších sa to razantne zlepší. Cool.(5.2.2004)

To je pak těžký, když těm chudinkám hladovým nedá rodinka Brownová ani napapat. Znám lidi, kteří když mají hlad, tak taky vrčí a jsou pěkně protivný. Mně se líbil ten přístroj, co dostal Brad na konci od Vesmírných šerifů. Určitě bych pro to našla uplatnění, to by byla firmička jak víno a korunky by se jen sypaly. Ale to je už od věci. Byla to pro mě výzva, kterou jsem zvládla až na pár lekaček celkem v pohodě. Přiznávám, bála jsem se víc, jsem totiž strašný strašpytel. Ty zoubky se jim vážně povedly:-)(31.8.2015)

• - Okrem spomínaných 2 ľudí si vyčíňanie malých žravých príšer odniesla už len krava a zopár sliepok. (beso74)

• - Helen Brown (Dee Wallace) pustí tanier na zem, ktorý sa následne rozbije, a uteká k oknu. Keď sa vráti, črepy sú už na pulte. (beso74)

• - Film se natáčel v americkém Kansasu. (rafix)