poster

Critters

 • USA

  Critters

 • Slovensko

  Kriteri

Komedie / Sci-Fi / Horor / Akční

USA, 1986, 82 min

Režie:

Stephen Herek

Kamera:

Tim Suhrstedt

Hudba:

David Newman

Producenti:

Rupert Harvey

Střih:

Larry Bock

Scénografie:

Gregg Fonseca
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  **

  Problém Critters, invazivních příšerek z vesmíru, tkví v tom, že nejsou originální. Jsou len lacinou náhradou, nebo lépe řečeno, odpovědí na Gremlins, kteří tady byli před nimi. A pokud bych pominul jejich neoriginálnost, pak ani jejich filmová série neobstojí jako dobrý a krvavý horor. Film se neustále pohybuje na hranici parodie až sebeparodie, ale to je maximum, čeho je schopen. Stephen Herek ani nepatří vysloveně k hororovým specialistům a na filmu je to znát. Tlačení do komedie mu ještě relativně vychází, ale když má přijít ke každé scéně nějaká finální pointa, tak se film rozteče a je z něj břečka. Nemluvě o nějakém naturalistickém pojetí, které je takřka nulové. Critters nejsou moc sympatičtí a jejich vzhled je předurčuje ke krvavému řádění. Výsledkem je ale zklamání, kdy to jako horor postrádá typické prvky pro daný žánr nepostradatelné, a jako komedii si můžu pustit Gremlins, kteří jsou sice o dva roky starší, ale jsou na mnohem lepší technické úrovni. Critters se dočkali ještě dalších třech pokračování vesměs stejně nevalné kvality jako je tenhle první film s nimi. 40%(20.6.2012)

 • JohnnyD
  **

  ... a malo to na viac. Kriteri vôbec nie sú využití a čo je najhoršie napriek tomu, že film má v žánroch komédiu, nič tam vtipné nie je. Nie je to seriózny horor ani komédia, nie je to detský horor ani drsný masaker, je to všetko a zároveň nič. A to je to najhoršie.(1.9.2011)

 • T2
  ***

  Rozpočet $2miliónyTržby USA $13,167,232Tržby Celosvetovo $13,262,232/55%/(19.7.2005)

 • TheMaker
  *****

  Moje "dětská" srdcovka :)(25.4.2008)

 • mzss1
  ****

  Nepatřím mezi fanoušky této střeštěné, komediálně sladěné hororové série. Ale musím zase uznat, že tento díl je ze všech nejvtipnější, opravdu se člověk z plna hrdla zasměje. Nějaká ta krvárna a neskutečný nápady - některé jsou ovšem slabší až někdy i lehce trapnější. Přesto nenáročná, vysoce nadprůměrná oddychovka. 75% = ****(27.4.2013)

 • - Film se natáčel v americkém Kansasu. (rafix)

 • - John Lydon odmítl roli vesmírného lovce s tváří fiktivní rockové star. (Fenk)

 • - Helen Brown (Dee Wallace) pustí tanier na zem, ktorý sa následne rozbije, a uteká k oknu. Keď sa vráti, črepy sú už na pulte. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace