Critters

Stephen Herek

Tim Suhrstedt

David Newman

Rupert Harvey

Jako sranda dobrý. Pokud to budete brát vážně, tak je to jasný odpad! Hodnocení: 55%(11.8.2008)

Critters, uprchlíci z věznice na asteroidu v sektoru 17, ukradnou kosmickou loď a přistanou s ní ..........hádejte.......... ano na naší planetě Zemi. Dva mezigalaktičtí lovci mají za úkol chytit osm uprchlíků nebo je zlikvidovat. Jejich množící schopnosti by mohli být pro planetu, na které přistáli, velice destruktivní. Úvodní vesmírná pasáž nebyla trikově moc povedená. Před přistáním na Zemi si jeden z lovců bere podobu rockového zpěváka Johnny Steeleho, druhý lovec váhá a zatím zůstává bez tváře. Critters mezi tím přistanou v Kansasu. Jejich krédo je žrát a to vše i lidi. CITÁT - Jídlo !!!!!.......... Podoba Critter se mění. Nejdříve se podobají ježkům, akorát jsou ukecanější a po konzumaci všeho možného narůstají velikosti dikobrazů. Stávají se nebezpeční, mají střílecí ostny z jedem, ostré zuby, smysl pro humor, i jakousi inteligenci a hlavně mají stále hlad. Jo a ještě můžou růst CITÁT - Fuck !!!.......... Lovci mezi tím procházejí městem. Jsou perfektně oblečený. Jejich postup při hledání Critters má komický až legrační průběh. CITÁT - Maj šaty, jako by byli, z Los Angeles.......... V 63 minutě se jedno z Critters setká tváří v tvář figurce E.T. Mimozemšťana a ptá se ho : CITÁT - Co jsi zač ?.......... Drama mezi tím vrcholí. Rodina Brownů, na jejichž pozemku Critters přistáli, má existenční problém. Ubrání se nebo budou sežráni ? Je to veselý a žrací snímek. Hudebně zde zazní třeba Power of the night od Mann nebo Leather od White Chicks. Režie : Stephen Herek.(24.4.2011)

Skvělá akční hororová komedie,která přinesla další armádu příšerek jako byli třeba Gremlins. Skvělý úvod tété série a dvojka nijak nezaostává.(23.5.2006)

Rozpočet $2miliónyTržby USA $13,167,232Tržby Celosvetovo $13,262,232/55%/(19.7.2005)

Jsou celkem dva druhy příšerek. Jedny přišly v roce 1984 a další v roce 1986. Ti z roku 1984 si říkají Gremlins a ti druzí z roku 1986 si říkají Critters. Pro mě za mě, ať si řikaj jak chtějí, ale pro mě je to na jedno brdo. Příšerky se samozřejmě liší v několika věcech (jedni se dotknout vody a množí se, druzí vystřelují jedovaté bodáky). I když Gremlins byli ve své době hit, tak já věřím, že i kopírující Critters museli být velkým hitem. Zatímco Gremlins byli takovou pohádkou pro dospělé. Působili na mě spíše jako komedie. A Critters jsou docela i strašidelní a především ukazují slušnou dávku krve, což k tomu druhu filmu pásne. Takže pro mě jsou Critters o něco málo lepší než Gremlins. Stopáž filmu je také dobrá. Hodina a dvacet minut, bez hluchých míst. Stále se něco děje. Příjemně to uteklo. Třešničkou na dortu pro mě byl malý a skvěle hrající Scott Grimes (Malarkey z Band of Brothers). S chutí jdu na druhý díl.(15.8.2011)