Critters

Stephen Herek

Tim Suhrstedt

David Newman

Rupert Harvey

Jedna z legend meho detstvi skoda ze Critters byly zprzneny dalsimy prumernymy nebo uplne zpackanymy pokracovanimy jednicka je totiz naprosto genialni hororova komedie z originalnim nametem sviznou osmdesatkovou muzickou plna bezva forku a hlasek kterym se nejde netlemit pro mne naprosto zasadni zalezitost(26.7.2012)

• choze

Průměrný americký horůrek poloviny 80. let podle klasické formulky "mimozemská invaze na americký venkov" a la SLIZ, s cool potvůrkami (a cool vesmírnými lovci - to byl velmi dobrý nápad), které nezapřou inspiraci staršími GREMLINS. Na jedné straně plytká a klišovitá story a infantilní vtípky, na straně druhé dobré masky a efekty a samozřejmě nostalgie, dneska je už ale tenhle někdejší kultovní videohit prakticky k nekoukání. Celovečerní debut komediálního řemeslníka Stephena Hereka. Ve vedlejší roličce mladý Billy Zane.(17.8.2007)

Critters, uprchlíci z věznice na asteroidu v sektoru 17, ukradnou kosmickou loď a přistanou s ní ..........hádejte.......... ano na naší planetě Zemi. Dva mezigalaktičtí lovci mají za úkol chytit osm uprchlíků nebo je zlikvidovat. Jejich množící schopnosti by mohli být pro planetu, na které přistáli, velice destruktivní. Úvodní vesmírná pasáž nebyla trikově moc povedená. Před přistáním na Zemi si jeden z lovců bere podobu rockového zpěváka Johnny Steeleho, druhý lovec váhá a zatím zůstává bez tváře. Critters mezi tím přistanou v Kansasu. Jejich krédo je žrát a to vše i lidi. CITÁT - Jídlo !!!!!.......... Podoba Critter se mění. Nejdříve se podobají ježkům, akorát jsou ukecanější a po konzumaci všeho možného narůstají velikosti dikobrazů. Stávají se nebezpeční, mají střílecí ostny z jedem, ostré zuby, smysl pro humor, i jakousi inteligenci a hlavně mají stále hlad. Jo a ještě můžou růst CITÁT - Fuck !!!.......... Lovci mezi tím procházejí městem. Jsou perfektně oblečený. Jejich postup při hledání Critters má komický až legrační průběh. CITÁT - Maj šaty, jako by byli, z Los Angeles.......... V 63 minutě se jedno z Critters setká tváří v tvář figurce E.T. Mimozemšťana a ptá se ho : CITÁT - Co jsi zač ?.......... Drama mezi tím vrcholí. Rodina Brownů, na jejichž pozemku Critters přistáli, má existenční problém. Ubrání se nebo budou sežráni ? Je to veselý a žrací snímek. Hudebně zde zazní třeba Power of the night od Mann nebo Leather od White Chicks. Režie : Stephen Herek.(24.4.2011)

Guľaté chlpaté nenažraté príšerky útočia. Vtipné momentky Criterov – Oni majú zbrane. – No a? Vesmírny lovci odmien sú však najlepší, dobré kanóny majú. Zrušia kostol a v rámci decritterizácie rozstrieľajú celý dom, to sa mi páčilo. Postavičky Criterov sú však príliš gumené.(9.11.2007)

Pro mě jsou první dva díly klasikou. Viděl jsem je několikrát jako malej kluk a ty ježatý koule jsem si zamiloval. Dnes už to není ono, ale přesto se jedná o velmi slušné komediální béčko, kde kvalita obou dílů je prakticky stejná.(1.4.2003)