Critters

Rupert Harvey

Larry Bock

Scénografie:

Gregg Fonseca

Zábava to je, ale len keď sú na scéne pažravé guľky.(8.4.2011)

Docela legrační sci-fi o malých všežravých nestvůrkách z kosmu. Critters vypadají jako malé ježaté koule s velkou tlamou plnou ostrých zubů a občas vypouštějí i nějaké vtipné hlášky.(26.7.2002)

Když má člověk chuť na nějakou osmdesátkovou "klasiku", Critters nebudou nikdy špatná volba. Hororových pasáží by sice člověk ocenil drobátko více, ale na druhou stranu průvodní děj rámuje masožravé chlupáče do celkem humorných intencí a hlavní postavy také nejsou vůbec otravné, ba naopak, rodinka působi soudržně a sympaticky... Atmosféra je z dnešního pohledu spíče nostalgická, než hrůzostrašná, Critters jsou ryzí béčko, které má spoustu much a momentů, z nichž mohlo být vytěženo víc, ale i tak jako odreagovačka dokáže sloužit... 6/10(22.6.2012)

Jednicka a dvojka patri mezi nadprumerne hororove "komedie" - divak se mistami bavi velmi drsnymi vtipy zabijackych potvor, aniz by to nejak degradovalo kvalitu samotneho filmu, ba naopak.(3.8.2002)

Miloval jsem je a je tomu tak i dodnes, první díl bezpochyby nejlepší ze všech. Taky nostalgický zážitek který nevymře. Šlo o žravé potůrky které unikly z vězen'ské planety a namířily si to právě na Zemi-vzápětí o jejich uprchnutí dostali zprávu dva vesmírní šerifové vydávající se za na Zemi za Critters. Critters jsou hladový a tak přicházejí první oběti. Zanedlouho si to namíří na farmu kde žije rodina Brownových a začíná filmové napětí, (mimochodem, vesmírní strážci udělají svými zbraněmi neskutečné škody aniž by jim to bylo nějak platné. Jen mě mrzí všechna hodnocení, přes 3 800 lidí viděli tento film, což je sakra málo na rok filmu a na hladové Crittersáky. Zkratka: Critters, malé štětinaté potvůrky, které jsou chytřejší než vaše babička, rychlejší než váš pes a žravější než kanystr kyseliny sírové. Pokud se ale zakousnou do něčeho, v čem koluje teplá krev, začne jim to chutnat. A jakmile začne Critters něco chutnat a začnou se množit, můžete se vykašlat na modlitby a svěcenou vodu. Tady už pomůže jenom brokovnice. Mám je prostě rád:-)(26.4.2012)