Han Soo-hyun (Yoon-seok Kim) je úspěšný dětský chirurg, který v Kambodži za pomoc novorozenci dostane od starého muže 10 tajemných pilulek, jež mu umožňují vrátit se na chvíli o 30 let zpět, kde střetává své mladší já (Yo-han Byeon). Spolu se pak snaží zachránit Soo-hyunovu přítelkyni Yeon-u (Seo-jin Chae). Jejich činy ovšem mají nechtěné následky a budoucnost se mění víc, než by si přáli. (LangiJ)

Pethushka

Tajemné pilulky, možnost cestovat do minulosti, a pokusit se tak zachránit milovanou osobu. Na jednu stranu stokrát ohrané klišé, které ale zrovna tak může posloužit jako materiál pro vytvoření dojemného příběhu. V případě Will you be there? všechno nasvědčuje tomu, že by mohlo o jeden takový příběh jít. Vždyť herecky je to obsazené skvěle, scénář přináší pár hezkých nápadů a úvodní záběry z Kambodži dávají divákovi naději, že tohle nenatočil někdo jen tak pro legraci, ale že to bude velké. A ono možná i je, ale mně chybělo to nejdůležitější. Nedokázala jsem si film užít. Nevím proč, nevím kvůli čemu, ani co by mělo být uděláno lépe. Oceňuji některé rysy filmu, ale jako celek mě to moc nebavilo a zanechalo to ve mně smutný pocit, který bych si znovu vyvolávat nechtěla. Slabší 3* ()

sniper18

Tématika cestovania v čase bude vždy atraktívna, nech už sa jedná o akýkoľvek žáner a po nedávnom Time renegades, ktoré sa mi dosť páčilo prináša juhokórejská produkcia ďalší príspevok do tohto subžánru, Will you be there a síce už sa nejedná o až tak moc zaujímavú záležitosť, ale stále to stojí za pozornosť. Toto je už v prvom rade romantická dráma, ktorá tento fantasy doplnok využíva len tým najzákladnejším spôsobom, takže dejovo to nie je zase tak moc prepracované a navyše aj ten spôsob presunu v čase mohol byť teda zaujímavejší, nič jednoduchšie už tvorcovia snáď ani vymyslieť nemohli. Ale dôležité je, že celkovo sa na to pozerá dobre, prvá polovica samozrejme okrem nevyhnutného prispôsobovania sa novým možnostiam ponúkne obstojnú romantickú líniu a v druhej sa mi zase páčila zaujímavá dilema, zachrániť milovanú ženu, čo by ale spôsobilo vymazanie dcéry zo súčasnosti, alebo to radšej nechať tak. Určite sa z toho celkovo dalo získať aj viac, tvorcovia sa so scenárom mohli vyhrať aj podstatne viac a nenechať to len na takejto prakticky základnej úrovni, ale nenudil som sa a bavilo ma to, čo je samozrejme hlavné. Plusom sú aj postavy, Kim Yun-Seok mi síce do takejto úlohy moc nesedel, ale predsa len je to sympaťák, ktorého vždy rád vidím, s jeho mladšou verziou som nemal žiadny problém, k tomu dve sympatické ženské postavy, ktoré kľudne mohli mať aj viac priestoru a poteší aj Kim Sang-Ho, ako priateľ hlavného hrdinu. A režijne je to skôr len očakávaný štandard, čo ma vzhľadom na pomerne nevýraznú filmografiu režisérky neprekvapuje. Takže pozretie určite neľutujem, bavilo ma to, ale predsa len od filmu s touto tématikou očakávam ešte o trochu viac, hlavne po stránke prepracovanosti scenára. 68% ()

*CARNIFEX*

Nie, nie je to žiadny "A moment to remember", no záverečná pol hodinka bola pre mňa dostatočne emotívna nato, aby som "mierne" nadhodnotil (zaslúžené by zrejme boli 4). Navyše, nápad okolo riešenia problému formou cestovania v čase, za záchranou toho najdôležitejšieho, teda lásky, mi náramne sadol. Pekne strávené takmer dve hodinky života ... ()

silentname

Ako som už kedysi povedal, Kórejci točiť romantické filmy vedia. Majú vždy relatívne originálnu zápletku, no najmä podajú vzťahy medzi postavami a jednotlivé situácie oveľa presvedčivejšie a silnejšie, než američania. "Will You Be There?" možno nie je taký silný, ako som mal možnosť minulý rok vidieť v prípade filmu "Unforgettable", ale funguje to v rámci možností dobre a najmä to má veľmi uspokojivý záver. Úprimne, kto nechcel ten záver vidieť? A plus to po celý čas dáva určité otázky a možnosti, ktoré sa dajú nejako využiť. A film veľmi inteligentne len pomaly načiera a nevystrelí všetko okamžite. Toto všetko je dobre spracované. Vyzerá to dobre, no myslím si, že iné filmy vyzerali o niečo zaujímavejšie. Najlepšie pasáže sú, keď vidíme Yeon-u pracovať s delfínmi. Vyzerá to pekne. Nie je to síce úplne originálne, ale rozhodne to vyzerá skvele. Čo sa mi tiež páči je, že náš hlavný hrdina z budúcnosti nie je veľmi sebecký. Chce zachovať všetko tak ako bolo, napriek tomu, že vie čo sa stane. A aj keď niektoré jeho činy tak nemusia pôsobiť, sú za nimi dôvody, ktoré sú pre nás pochopiteľné a vieme ich akceptovať. Možno by som bol za to, aby film ukázal trošku viac emócií, a aby ten koncept bol využitý aspoň trošku zaujímavejšie, no stále si myslím, že film vyzerá veľmi dobre, má dobrých hrdinov, dobré myšlienky a okrem toho plní želanie, ktoré v mojom veku už asi má každý. Mať možnosť naposledy stretnúť človeka, ktorý už medzi nami nie je a znamenal pre nás veľa. Lebo to, čo berieme často ako samozrejmosť nebude nikdy trvať večne. Ľudia môžu prísť o život kedykoľvek. A mrzí nás, ak sme nemali ani príležitosť sa správne rozlúčiť. A nakoľko ja som takú osobu vo svojom živote mal, vieme presne hlavného hrdinu v tomto pochopiť. Ako celok to podľa mňa funguje, príbeh je dobrý, postavy sú uveriteľné a dobre spracované a posledných pár minút to ešte v mojich očiach o niečo zdvihlo. Osobne film odporúčam vidieť. Nemyslím si, že je tak silný ako niektoré iné filmy z Južnej Kórey čo som mal možnosť vidieť, ale stále sa jedná o silný počin. Hodnotenie: A- ()

eLeR

Musí to mať šťastný koniec? Dôležitý je príbeh samotný. Jednoducho ži svoj život naplno ... zase raz sa Kórejcom vydaril jeden pekný romantický film, kde nechýbalo nič z ich typickej filmárskej kuchyne ... a najdôležitejšia ingrediencia bolo cestovanie časom. Odporúčam, mne sa veľmi páčilo. ()

Lacike

Atmosferou mi to trochu pripomenulo Butterfly Effect. Spôsob cestovania je sice vyrieseny inak, ale dôvod kvôli ktoremu sa cestuje je rovnaky. Napravit chyby v minulosti a dat sa dokopy s vyvolenou napriek tomu, ze osud tomu nepraje. Ale nech hlavny hrdina zmeni v minulosti cokolvek, tak to ma vzdy pre niekoho nejake fatalne nasledky. Ale sme v Korei, kde su v mode happyendy, takze mozno sa to tentokrat skonci dobre. Alebo nie? Skoda, ze uvod nebol kratsi. Prakticky az po hodine musi hlavny hrdina riesit najzaujimavejsiu dilemu. Zachranit milovanu a stravit s nou cely zivot ale tym padom vymazat existenciu svojej dcery alebo ju nezachranit a uzivat si zivot s dcerou? Tato linia ma bavila najviac. Co sa tyka hereckeho obsadenia, tak dopadlo dobre. Jak starsia, tak mladsia verzia hlavneho hrdinu je charizmaticka. Slabsia mi pripadala jeho milovana. Mozno to je tym, ze nemala az taky velky priestor a tak mi romanticka linia pripadala nevyrazna a bez poriadneho iskrenia. Nasledkom toho som hlavnemu hrdinovi fandil, aby zachanil radsej dceru. Z ostatnych postav zaujme uz len megasympatak Sang-ho Kim ako hrdinov kamarat. Vysledkom je prijemna jednohubka o cestovani v case ale so slabsou romantickou liniou. 6/10. ()

LangiJ

Další snímek o cestování časem. Po úspěšném Time Renegades Korejci přišli s romanticky laděným Will You Be There?. Filmů na tohle téma jsem v poslední době viděla několik, přesto mě i tohle zpracování bavilo. Hned na začátku mě zaujaly záběry z Kambodži a pak to prostě nějak ubíhalo, že než jsem se nadála, byl konec. Při výběru herců měli tvůrci šťastnou ruku, přišlo mi, že si všichni dobře sedli. Hlavní mužská dvojka byla super a Kim Sang-ho se svým mladším já to místy vtipně odlehčovali. Přeloženo. ()

CageDepp

Cestování v čase se mi ve filmech libí, ale tady je vyjmečný, že cestuju sám za sebou. Ve většině filmech co se na tohle téma natočilo se nesměli sami sebe potkat. Hnedka ten film zavede k myšlence co by jsme si sami poradili do budoucnosti, když už jsme ponaučený ze svých chyb. ()

Martin741

Reziserka Ji Yeong Hong je pre mna doteraz velka neznama, natocila uz 6 filmov a toto bol jej piaty. je tu romatika, je tu cestaovanie casom, no reziserka je v mnohych scenach len za rutinerku, nepostrehol som jej rezisersky talent, ne, ne. Herci sa snazia, no dialogy - hm, uz som pocul daleko lepsie. Dalsi z rady brutalne nadhodnotenych filmov na temu cestovanie casom. 40 % ()

TonyHawk94

TIME PARADOX na druhú! Na úvod drobná rada - keď píšete recenzie, píšte ich hneď po zhliadnutí filmu, kým máte v hlave čerstvo emócie a dojmy, v opačnom prípade na veľa vecí môžete zabudnúť (ako aj ja :D ;)). Napriek tomu si ale dosť jasne pamätám, že na toto sa dobre pozeralo - od začiatku až do konca. Z filmu som mal mierne podobné pocity, ako som mal pri sledovaní Time Renegades (Siganitalja) - opäť je tu motív cestovania v čase, avšak iným spôsobom (tentokrát reálne, a s tou istou osobou, nielen zdieľaním si aktuálnych udalostí a dejov). A najmä, v tomto prípade je menej akcie a viacej romantiky s drámou. Vo finále som veľmi spokojný - hlavní protagonisti uveriteľní, príbeh pútový, strih nádherný, (Seo-Jin Chae ešte viacej :o)), a najmä skvelý koniec (od ktorého som očakával ešte trošku viacej katarzie, kedy by som nemal absolútne žiadne pochybnosti dať mu fullku, no nevadí). Pôvodne som lavíroval dať 4* (reálne to totiž vidím na niečo medzi 4 a 5). Som s ním ale spokojnejší, než so Siganitalja, preto prižmúrim jedno oko (ktoré som možno zbytočne prižmúril aj pri Siganitalja?? Kto vie, je to už jedno :)), a dávam mu 5* :) ;). ()

as-minor

Aziati majú kúzelnú paličku, ktorou dokážu vyčarovať podarené romantické diela. Práve tento žáner vyniká v ich rozmanitej filmovej pokladnici. Dangshin geogi iteojoorraeyo som pozeral s bratom, ktorý nemá veľké skúsenosti s ázijskou kinematografiou. Nerád ju sleduje, páč si nemôže zvyknúť na ich špecifický jazyk a s tým súvisiaci verbálny prejav. Bolo však vidieť, že po projekcii bol očarený kórejskou dôslednosťou, ktorú vkladajú do kompozície príbehu. Tiež sú známi ich zvýšeným dôrazom na emócie recipienta, čo je v poriadku, pokiaľ nie je príbeh zbytočne ostentatívny. V tomto prípade to však nehrozí. Atmosféra je komorná, značne príjemná a na celý film sa díva veľmi dobre. ()