Nenávist

呪怨

Nenávisť

Horor

USA / Japonsko, 2004, 96 min

Dlho som vahala, ale nakoniec som zhodnotila, ze si to tie 4 zasluzi. Bala som sa, ale zaroven necitila hnus a to je pre mna pri horore dolezite :)(10.8.2009)

• hellstruck

Hororům zrovna neholduju,ale tenhle není nijak špatný.Sází spíš na "lekavé"momenty,než na litry prolité krve,za což jsem byla celkem vděčná.Gellar jako takovou dvakrát nemiluju,ale sem se hodila a ani nevadila.(27.11.2011)

Jediné, co jsem před shlédnutím filmu věděl, je to, že jde o remake japonského hororu a že v něm hraje Sarah Michelle Gellar. Teď vím, že jde o hodně děsivý remake vlastního hororu Takashi Shimizu (Sam Raimi si holt usmyslel) a že v něm Sarah Michelle Gellar hraje americkou studentu a zároveň ošetřovatelku jednoho pečovatelského centra a že je to hodně odvážná holka, protože osobně bych při prvním vrznutí v tajemném domě, kam byla jako pečovatelská náhrada poslána, vzal nohy na ramena. V odcizeném (jazyková i kulturní izolace) Tokiu nám tak režisér vypráví příběh, který v sobě ukrývá tajemství domu, ve kterém před lety žárlivý manžel (s přihlížením malého synka) zavraždil svoji ženu. Úspornými prostředky, přesto velmi efektivně tak sledujeme utrpení, které se v domě usídlilo a velmi efektivně je pracováno i s minimem financí, které producenti do filmu vložily – namísto vizuálních triků si vystačí s děsivým make-upem a střihem. Nelineární děj pak tu a tam nutí přemýšlet, hodnocení se ale vztahuje zejména ke „stupnici strachu“!!(2.5.2006)

// Production Companies: Columbia Pictures //(16.5.2011)

Po skončení filmu som síce prišiel na fakt, že scény nie sú radené chronologicky len preto, aby zakryli diery v scenári, atmosféra však funguje na jednotku a pre horor je asi fakt dobrou vizitkou, ak máte neskôr problémy so zaspávaním. Jeden z vydarenejších remakov.(17.2.2007)