Nenávist

呪怨

Nenávisť

Horor

USA / Japonsko, 2004, 96 min

jsou lidi, kteří musejí skouknout každej horor, který se objeví. já se snažím vybrat ty nejlépe hodnocené, počkám, až je hustá tma a pak jdu na věc. pokuď jste na tom stejně, vřele doporučuji. troufám si dát 100% záruku na ,,strach". atmosféra ,,domu" mě bere stejně ,,strašidla" v něm. je půlnoc a Joko ukazuje co se jí stalo. držím se statečně a nevypínám. konec. no, z postele raději už nevylezu. uff. tohle je snad strašidelnější než kruh!(4.2.2006)

Jak je možné, že jsem to ještě neohodnotil? Nevím, asi .....ujde to:-) Originál je lepší(11.7.2010)

• AngelAngie

Tak tohle mě tedy příliš nepřesvědčilo ..(24.5.2008)

Skvelý horor s fantastickou atmosférou. Má iba jednu chybu. Videli sme to už štyrikrát predtým (najskôr sa grgajúco priplazili dve na video určené NENÁVISTI, potom režisér urobil dve verzie pre kiná a AŽ POTOM si ho najal producent Sam Raimi pre nakrútenie remake). Skĺbenie najmodernejšej techniky 21. storočia s prastarou ázijskou mystickou mytológiou (v Ázii môže duch, na rozdiel od slovanskej mytológie, fyzicky ubližovať) bolo dovedené možno ešte ďalej, ako v kultovom japan shock Hidea Nakatu RINGU, ktorého úspech odpálil vlnu ázijských ducharin. Americká NENÁVISŤ síce obsahuje niekoľko nechutne (to má byť hororová poklona) strašidelných scén (duch pri posteli, duch v posteli, duch v sprche), ale opäť – mnohé z nich (mimo balkóna) sme už videli štyrikrát predtým. Film potápajú aj nezmyselne použité počítačové triky; divák by sa aj CHCEL báť a aj sa BOJÍ... ale zrazu spoza rohu vykukne digitálne animovaný duch a atmosféra je s prepáčením v zadku. Resumé: je to to, čo sme vidlei už styri razy predtým, jeidnou inováciou je, že tentokrát je hrdinkou Američanka. Vďaka tomu získala snímka zaujímavý zlovestný podtón „národnom/kultúrnom odcudzení v inej krajine“. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/503/(22.8.2005)

Dlouhá řada pravidelných, jednoduše napínavých scén. Stále někdo někam kráčí a za doprovodu stoupající hudby otevírá dveře a něco spatří. Jen se leknete a totéž následuje znovu a znovu. Stále ve stejném schématu a sledu. Bohužel je to kousek bez většího děje, zajímavé zápletky nebo postav, které by nemohly být nahrazeny jakýmikoli jinými.(24.3.2005)

• - Strašidelné zvuky doprovázející příchod ducha ženy vyluzovali technici pomocí hřebene. (imro)

• - Režisér Takashi Shimizu vyluzoval onen nepříjemný zvuk ducha. (HellFire)

• - Už po prvním víkendu v kinech dalo studio zelenou pokračování. (imro)