Nenávist

呪怨

Nenávisť

Horor

USA / Japonsko, 2004, 96 min

Horor, nad ktorým neradno premýšľať, ktorý treba iba poriadne precítiť. Potme, osamote, na kvalitných slúchadlách zážitok, na ktorý dlho nezabudnem. Dejovo ani zďaleka tak prepracované ako Kruh (postavy nula bodov, odhalenie zrodu kliatby na šiestej koľaji), no skvelo fungujúcim napätím narvané do prasknutia - až si medzi jednotlivými sekvenciami nestíhate vydýchnuť. Polovicu atraktivity filmu robí zvuk, druhú polovicu kamera a strih. Pri väčšine filmov aj tohto žánru by mi to nestačilo, no tentoraz som spokojný. Brilantný formálno-akustický nonsens.(19.2.2005)

Nezajímavý příběh, nezajímavé postavy, přesto má tenhle film ATMOSFÉRU a NAPĚTÍ. Jak se to podařilo nevím, ale Shimizu je schopný režisér a zvuková stopa snímku je každopádně opravdu velmi propracovaná!(22.8.2005)

Působivý horor! Šimizu a Raimi dokázali diváka dostat do naprostého transu po celou stopáž. Navíc jsou tu prvky k mrazivým pocitům, jako jsem měl u REC, nebo u BLAIR WITCH. Saraz M.Gellar s pohledem Naomi Watts - wow! Učebnicové prvky hororu, které diváka nešetří od prvních minut, nejsou zde hluchá místa, pokaždé jsme v kontaktu naprostého zla, které nás dostává do naprostého zděšení. A nejde o prostředí PARANORMAL ACTIVITY, kde můžeme od zla utéct tím, že z domu prostě odejdeme, tu si pro nás zlo přijde kamkoliv. Doporučuji perfektní zvuk a v nočních hodinách!(5.8.2012)

Tak jako některé komedie jsou založeny pouze komických situacích tak některé hororoy jsou založeny jen na strachu a ten je občas z tohoto filmu znát.(7.7.2006)

V jednu chvíli jsem se tak lekl, že si mi zatáhlo prostěradlo do prdele.(13.1.2012)

• - Snímek byl nominován na cenu Saturn americké Akademie sci-fi, fantasy a hororových filmů. (imro)

• - Kvůli natáčení tohoto filmu musela Sarah Michelle Gellar (Karen) odmítnout zopakovat si roli Buffy jako host v jubilejní 100. epizodě seriálu Angel (od r. 1999). (GreatestFan)

• - Režisér Takashi Shimizu vyluzoval onen nepříjemný zvuk ducha. (HellFire)