Lidské tělo (TV seriál)

Human Body, The

Dokumentární

Velká Británie, 1998, 394 min

Opravdu chytrý dokumentární série. Který je i velice dobře podán. Mohu doporučit opravdu každému, kdo se zajímá o člověka a všem kolem něj. Za mě 95%(27.9.2013)

Ať tam dáš co tam dáš, vypadne sračka. Jó...lidské tělo je úžasná hračka.(7.1.2008)

Náš organismus je ale ženiálně promyšlený, co? Příroda moc dobře ví jak co zařídit, aby fungovalo. Tento seriál právem patří mezi top těch nejlepších.(18.10.2013)

Co vzejde z tvorby BBC, stojí zkrátka za to. Tak tomu bylo, je a bude. Autoři nás seznamují s tím, jak a díky čemu přicházíme na svět, provázejí nás změnami v dospívání a přibližují naši rozmnožovací úlohu v dospělosti, aby nám na samém závěru řekli, že od narození tělo, jež nám bylo přiděleno, pracuje na naší záhubě. Vědění, že každým okamžikem nám nenávratně umírají tisíce buněk, kvůli jejichž nedostatku jednou zemřeme, je skutečně jedním z nejbizarnějších vědění vůbec. Tak ať váš život stojí za to!(9.2.2009)

Jednoznačně jeden z nejlepších dokumentů o lidském těle, který laické veřejnosti představuje fascinující zlomky tajemství o tom, jak celý systém člověka funguje. Dobrá, upřímná a věrohodná jsou přiznání, že "o tom nebo o tom" se vědci pouze domnívají nebo že zatím nevědí, proč nebo jak určité části organismu fungují právě takto. Opravdu fascinující a výborně natočené.(1.1.2008)

• - Pre snímanie ľudského tela boli použité medicínske zobrazovacie techniky vyvinuté špeciálne pre tento seriál. (Autogram)

• - Natočenie záberov bábätiek voľne sa ponárajúcich v bazéne (potápací reflex prítomný do veku 6 mesiacov) si vyžadovalo prítomnosť 30 ľudí štábu a 12 hodín práce. (Autogram)

• - Zábery pohybu okolo zastaveného sveta boli vytvorené systémom 120 kamier usporiadaných do polkruhu na oceľovej konštrukcii. (Autogram)