poster

Lidské tělo (TV seriál)

 • Velká Británie

  Human Body, The

Dokumentární

Velká Británie, 1998, 394 min

 • borsalino
  ****

  Jednoznačně jeden z nejlepších dokumentů o lidském těle, který laické veřejnosti představuje fascinující zlomky tajemství o tom, jak celý systém člověka funguje. Dobrá, upřímná a věrohodná jsou přiznání, že "o tom nebo o tom" se vědci pouze domnívají nebo že zatím nevědí, proč nebo jak určité části organismu fungují právě takto. Opravdu fascinující a výborně natočené.(1.1.2008)

 • Disk
  *****

  Jeden z nejlepších dokumentů BBC, ne-li vůbec nejlepší. Dokument ukazuje, že lidské tělo je zázrak, něco jako stroj, kde místo tlačítek jsou jednotlivé orgány a žádný nefunguje sám o sobě. Perfektní znělka, zasvěcující komentář a naprosto jedinečné záběry. Škoda, že Česká televize toto veledílo uvedla jen jednou. Letos (říjen 2007) však vychází jako příloha MF Dnes.(16.10.2007)

 • H34D
  ****

  Na televizní poměry impresivní dokument schopný zaujmout i vzdělat širokou veřejnost, o lidském těle, potažmo životě se v základech dozvíme vše. Odbornější biologií a hloubavějšími informacemi nás však tvůrci příliš nepotrápí, což může být někdy škoda, např. z posledního dílu o "Konci života" si člověk moc věděckých poznatků neodnese, ale jinak je ona vědeckost s lidskými příbehy spojena velmi funkčně, co se zaměření na běžné diváky týče. Jako obvykle u BBC taktéž potěší kvalitní technická stránka věci (sondy uvnitř těla, počítačové modely) a sympatický vypravěč... 8/10(14.10.2009)

 • Stegr
  *****

  90% - Rozhodně jsem to ocenil na hodině biologie mnohem víc, než výklad našeho pana profesora... :)(7.2.2008)

 • RHK
  ****

  Vzdělávací dokumenty BBC mám opravdu rád, jsou proslulé špičkovým zpracováním. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=QLq_u-Liam8(18.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace