Lidské tělo (TV seriál)

Human Body, The

Dokumentární

Velká Británie, 1998, 394 min

Jeden z nejlepších dokumentů BBC, ne-li vůbec nejlepší. Dokument ukazuje, že lidské tělo je zázrak, něco jako stroj, kde místo tlačítek jsou jednotlivé orgány a žádný nefunguje sám o sobě. Perfektní znělka, zasvěcující komentář a naprosto jedinečné záběry. Škoda, že Česká televize toto veledílo uvedla jen jednou. Letos (říjen 2007) však vychází jako příloha MF Dnes.(16.10.2007)

Vzdělávací dokumenty BBC mám opravdu rád, jsou proslulé špičkovým zpracováním. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=QLq_u-Liam8(18.10.2013)

Tohle mě naprosto dostalo. Nemá cenu to popisovat, musíte to vidět. Poslední díl o konci života mě - staré, otrlé hovado - rozplakal jako malé děcko. Krása.(4.3.2009)

90% - Rozhodně jsem to ocenil na hodině biologie mnohem víc, než výklad našeho pana profesora... :)(7.2.2008)

Pútavo spracovaný dokument o zákutiach ľudského tela. Kamera sa dostáva na neuveriteľné miesta, všetko je natočené profesionálne s najnovšou technikou. Posledná časť ( 8 diel ) je atraktívna aj z filmárskeho hľadiska, lebo hovorí o spôsobe natáčania a získavania netradičných záberov. Lesná scéna vývoja ľudského organizmu od dvojmesačného dieťaťa po 102 ročného muža je fascinujúca.(24.9.2007)