Vánoce naruby

Christmas with the Kranks

Vianoce naruby

Komedie / Rodinný

USA, 2004, 95 min

Další pěkný vánoční film, který vykouzlí smích a usadí vás vklidu do pohovky. Kolik komických situací může nastat, když se rozhodnete Vánoce úplně vymazat a raději odletět do tepla na dovolenou? Hodně! Jako v tomto filmu, i když k dokonalosti má přeci jen daleko, ale vždy si ho rád pustím.(25.12.2013)

Poněkud ospalý začátek, ale konec se mi líbil. Smíchy jsem se rozhodně neválel, ale občas jsem se pousmál. Komedie byla spíše příjemná než zábavná. Typická amerika ( když jseš v koncích, sousedé a známí ti vždy pomůžou).(25.1.2008)

• Gemini

Smutný důkaz toho, že knižní bestseller od !!!Johna Grishama!!! může taky skončit jako jeden z těch filmů, který ne snad že by byl o ničem, kdyby se v něm ani ne snad VŠICHNI POŘÁD nechovali jako idioti, ale který by nebylo možné natočit, kdyby se v něm jednou jedinkrát někdo nezachoval jako idiot. Předlohu jsem nečetl, takže je klidně možné, že to tak Grisham prostě z čiré předvánoční srandy napsal, aby měl nějaké ty prémie na dárky, a že výsledek nemá na svědomí scénárista Chris Columbus ani režisér podivuhodně nevýrazných America's Sweethearts Joe Roth, ale taky tomu věříte tak jako já, že?:) Nemůžu pominout ani fakt, že je to celé z jednoho konce děsně crazy (a že se tam děsně srandovně padá, a že jsou tam srandovní postavičky jako policajt Cheech Marin), aby se to na druhém konci zvrhlo v totální sentimentální "jsme komunita a uděláme tomu všichni společně happy end" kýč , takže z toho všeho zbylo jen něco, co je k povzdechnutí nad komediálním umem Tima Allena a Jamie Lee Curtis, protože ten výsledek jich skutečně není hoden (a ano, mají na tom svůj díl viny, tak jako třeba i vedlejšák Dana Aykroyda). Prostě další zbytečná vánoční komedie, kterým se obvykle dává prostor o prázdninových dopolednách. A opravdu mě to ani trošičku neláká k přečtení předlohy, protože nevěřím, že by byla natolik míň odpudivá než tohle předměstské dobrodružství času vánočního s poučením, abych to nemusel vyhodnotit jako ztracený čas. 40%(25.12.2010)

• Sofia

Kutil Tim Allen jako vždy vtipný, ale chabý scénář ani on nezachrání. Pár vtipných scén (Botox a solárium), ale to je asi tak všechno. Navíc mě překapilo, jaký má Jamie Lee Curtis v originále nepříjemný pištivý hlas.(30.1.2007)

Myslím, že tenhle filmeček mohl sahat výš, bohužel postupně se propadával až na obyčejný průměr.(14.12.2009)