Vánoce naruby

Vianoce naruby

Komedie / Rodinný

USA, 2004, 95 min

• mandes

rozpočet : $60 million tržbycelosvetovo : $96,572,480(8.4.2007)

• Malarkey

Tim Allen má na lepší komedie, než tyhle průměrný filmy, kterých je všude stovky a jsou všecky na jedno brdo. Klasika, kde se párkrát zasměju, ale nic se mi na ní nezalíbí natolik, abych na ní rád vzpomínal i dál. Já si na Vánoce radši pustím pohádky, než abych měl Vánoce naruby s touto komedií.(18.12.2009)

Moc jsem to nečekal, ale nakonec jsem se u tohoto filmu až náramně moc bavil, přestože spousta vtípků byly takové prkotinky. Bylo to tím ovšem roztomilé. Herecky vyloženě sympatické. A ta jakože komunita jedné ulice, to bylo pojato taky celkem schopně. Samozřejmě má svá velká "ale". Těžko si představit že ve velkém městě je jen jeden prodejce vánočních stromků, jen jeden obchod se šunkou atd. S touhle minimalizací možnosí v rámci ostatní maximalizace scén je to uděláno hodně účelově a celé se to tak háže hodně do absurdna. Což byl sám o sobě taky úžasný záběr na zamrzlou koču. Ke konci každopádně z toho už dýchá takový ten duch vánoc se vším všudy. A postava Martyho byla takovou pěknou třešničkou navíc. Chlapík, který všechny zná, ale jej nezná nikdo. Dan Aykroyd se mi zde líbil hodně. J.L. Curtis prima poběhlice a Tim Allen a jeho klasika. Pro tu zábavnost musím jít s bodíkem ještě o jedna nahoru. 7/10(7.12.2013)

Tak teda potencionálnych triumfov na okázalú vianočnú filmovú parádu mal tento snímok neúrekom ( herecká zostava, výprava, soundtrack - a vlastne aj samotná story ). Lenže všetko dohromady sa to akosi sprasilo. Kto za to všetko môže najviac? Herci, ktorý zabudli aký majú komediálny talent? Scenárista, ktorý zabudol, že niekedy natočil jednu z najväčších vianočných klasík a namiesto toho napísal nudný scenár? Alebo režisér, ktorý nedokázal ani hercov ani scenár dohnať k lepšiemu celku? Nakoniec tu ostala iba technicky skvelá scenéria mestečka, žijúceho sviatočnou náladou, ale ktorého nálada ostala iba na plátne.(30.12.2015)

Hodně příjemná vánoční atmosféra, pohodové výkony Tima Allena, Jamie Lee Curtisové a hlavně Dana Aykroyda (který si po více jak deseti letech střihl další skutečně komediální roli), pár spíše očekávaných, ale milých zvratů, též očekávaný, ale taktéž velmi milý konec a několik vtipných scén. Já nevim, ale pro mě tohle asi bude vánoční klasika stejně jako Sám doma nebo Rolničky, kam se podiváš s Arniem.(11.1.2006)

• Tim Allen