Vánoce naruby

Christmas with the Kranks

Vianoce naruby

Komedie / Rodinný

USA, 2004, 95 min

Hodně příjemná vánoční atmosféra, pohodové výkony Tima Allena, Jamie Lee Curtisové a hlavně Dana Aykroyda (který si po více jak deseti letech střihl další skutečně komediální roli), pár spíše očekávaných, ale milých zvratů, též očekávaný, ale taktéž velmi milý konec a několik vtipných scén. Já nevim, ale pro mě tohle asi bude vánoční klasika stejně jako Sám doma nebo Rolničky, kam se podiváš s Arniem.(11.1.2006)

• Malarkey

Tim Allen má na lepší komedie, než tyhle průměrný filmy, kterých je všude stovky a jsou všecky na jedno brdo. Klasika, kde se párkrát zasměju, ale nic se mi na ní nezalíbí natolik, abych na ní rád vzpomínal i dál. Já si na Vánoce radši pustím pohádky, než abych měl Vánoce naruby s touto komedií.(18.12.2009)

• Jamal

Docela jsem se na to tešil, ale nakonec z toho byla laciná podívaná ( také z laciných hlášek typu Proč se tak hrabeš? Klouže to! Chceš Vánoce slavit pod jmelím nebo v rakvi? ), hlavně ta mrkajicí zmrzlá kočka mě absolutně znechutila, každopadně konec filmu se to snažil zachránit a škoda jen toho dopilování, protože třeba z toho mohl být krásnej příběh jako byl o Grinchovi (( ::(8.12.2005)

• Sofia

Kutil Tim Allen jako vždy vtipný, ale chabý scénář ani on nezachrání. Pár vtipných scén (Botox a solárium), ale to je asi tak všechno. Navíc mě překapilo, jaký má Jamie Lee Curtis v originále nepříjemný pištivý hlas.(30.1.2007)

• DaViD´82

Tvůrci se pravděpodobně shlédli ve vánočním dobrodružství rodiny Griswoldů a usmysleli si, že také natočení takovou vánoční komedii. Ovšem to by musela mít vánoční atmosféru a vtipné momenty - ani jednoho se zde zoufale nedostává. Přežitelné to je jen díky solidní Jamie Lee Curtis a Aykroydovi jinak bohužel je to celé od začátku do konce strašně nudné, nezajímavé a místy i otravné.(19.1.2007)

• - Štáb a obsazení prý při natáčení snědli přes pět kilo falešného sněhu. (Tom Riddle)

• - Ve scéně, kdy se Luther (Tim Allen) rozhoduje, zda dá svým sousedům letenky, ve sněhu u jeho domu nejsou žádné stopy jako u jeho sousedů, u kterých předtím byl, což dokazuje, že natáčení scény probíhalo přerušovaně. (Nevka)

• - Toto je poslední film Toma Postona. (Valsadora)