Součástí boje proti světovému terorismu je elitní letka vojenského námořnictva vybavená experimentálním typem stíhačky F-37 Talon. Existují zatím jen tři a pilotují je vzdělaný filozof Henry Purcell, sebejistý rebel Ben Gannon a veselá kráska Kara Wadeová. Kapitán Cummings jim oznámí, že jejich letku doplní čtvrtý člen - Edi, prototyp bezpilotního letadla řízeného umělou inteligencí. Je vybaven příjemným hlasem, schopností učit se a aktualizovat vlastní programy a od lidských kolegů se má naučit bojovým manévrům. Kolem Ediho se okamžitě rozhoří spor. Během prvního nasazení se však Edi projeví jako velmi platný člen letky, když bleskově vyhodnotí cíle a vypočítá optimální způsob zásahu. Na zpáteční cestě je však zasažen bleskem, který způsobí změny v neuronové síti a odstartuje proces zrození Ediho ega. Při misi, kde by mohlo být cíle dosaženo bez civilních obětí, se Edi odmítne podřídit. Je rozhodnuto letoun zničit, Edi se však hodlá bránit všemi prostředky, ale chce také zahájit dvacet let starý válečný plán, který by se mohl stát impulsem k rozpoutání válečného pekla. Zabije Henryho a těžce poškodí stroj Kary, která se zřítí na území Severní Koreje. Jediný, kdo teď může Ediho zastavit, je Ben. Jenže je také jediný, kdo může zachránit Karu dřív, než padne do rukou nepřítele. Jak se rozhodne... (TV Nova)

Enšpígl

Bez stylu, bez akce, bez zábavy. To neměla být přísně tajná mise, ale příšerně tajná mise a přísně tajný měl být leda tak ten film. ()

Cervenak

Nemôžem si pomôcť, ale nechápem, prečo je tento film považovaný až za taký odpad. Úplne normálna, neškodná bezmozgová jednohubka. Akčné scény sú veľkolepé a občas dokonca slušne adrenalínové. ()

Isherwood

Formálně i obsahově nelogický paskvil, jenž si své áčkové ambice nastolené úvodními titulky poctivě likviduje už od první minuty, je atakem i na ten poslední zbytek dobrého vkusu, který si současný divák je ochoten uchovat. Scénáristova drzost, jenž se rýpe v napjaté politické situaci současného světa, je do nebe volající. Teroristi jsou šunt, stejně tak jako Severní Korea a o sibiřských oblastech ani nemluvě. Rádoby ospravedlňování se ve formě odmítavých keců na téma tisícovky nevinných obětí v zájmu ochrany amerického lidu v podání Jessicy Biel pak ještě přitvrzují na směšnosti. Rob Cohen dokazuje, že úderně natočená akce mu jde a vzhledem k tomu, že polovinu filmu zaberou digitálně vygenerované záběry na stíhačky, je po dlouhé době třeba smeknout před týmem trikařů. Jenomže závěr na korejských hranicích je vyloženě trapný i z hlediska formy. Nečekal jsem hodně, ale proti tomuto jsou i starší filmy Michaela Baye pouze „neškodnými dokumenty“ o nastolování demokracie a světového míru. God bless America! ()

T2

Rozpočet $135miliónovTržby USA $32,116,746Tržby Celosvetovo $76,932,872║ miestami slušná akcia, aj keď to skôr po príbehovej stránke zapadá do béčkových vôd ale aspoň že je na čo pozerať, veď to malo aj dosť tučný rozpočet, škoda že tam je naokolo toľko zbytočnej vaty, tláchania, 90minút by bol ideál a dalo by sa to ľahšie prekusnúť /50%/ ()

Djkoma

Není to zase tak hrozné jako jsem čekal. Rob Cohen není žádný mistr, ale umí točit filmy, které rychle utečou a zapltí se. Proto bude vždycky režisérem akčních jízd jako xXx nebo Rychle a zběsile. Tento pán nemá na víc, ale neberme mu to za zlé. Každý dělá to co aspon trochu umí. Herecké obsazení je příjemné. Jessicu Biel mohla nahradit nějaká hezčí modelka a Josh Lucas se zrovna nehodí na zachránce, ale budiž. Jamie Foxx si hraje spíše pro zábavu(a pro prachy :D). Dalším hercem neherecem je řizená stíhačka, jejiž hlas je jako z videhry. Scénář je celkem jednoduchý, ale film neni takový jaký se na začátku zdá a už vůbec nejde zkrátit na "Letadlo se zbláznilo a 3 piloti ho musej sestřelit". Všechno se trochu zamotá a konec určitě dokážete předvídat předem. Bohužel stíhačky jsou nehorázně počítačové a ve filmu je jen velmi málo scén, které by vyrazili dech. Za to chyb je trochu více. Scéna s palivovým letounem je docela úlět a to ani nemluvim o způsobu hašení ohně v eletronice vodou :-). Ano i takové věci se dějí. Pokud se chcete pobavit a připomenout si nostalgii Top Gunu(jediné co film připomene je USArmy, ale stejně ... ;-)) zkuste Stealth. ()

DaViD´82

Pokud tento snímek je ve výsledku takový jaký ho tvůrci chtěli, tak... Tak nevím, jelikož se mi naprosto nedostává slov. Scénář neexistuje a pokud ano, tak ho napsali až po vytvoření snímku, jelikož ve filmu samotném není ani špetka děje. Dialogy jsou hrůza jaké není rovno a logika si vzala dlouhou dovolenou. Přes relativně slušné obsazení je to herecky naprosto děsné. K tomu neskutečně přemrštěná stopáž, jelikož tohle by nefungovalo ani v podstatně kratším filmu. Jediným, v rámci mezí, fungujícím elementem jsou některé akční scény, u kterých když vypnete mozek tak se lze i pobavit - respektive je alespoň bez úhony přežít. Celkově jde o trapnou záležitost, která je sice děsivě špatná, ale bohužel ne tím způsobem kdybyste se aspoň od srdce zasmáli na úkor tvůrců. Po tomhle u mě Rob Cohen ztratil status solidního rutinéra béčkových snímků. Není jediný důvod proč tomuto vůbec věnovat jakoukoli pozornost. ()

Superpero

Mám hodně rád Jessicu Biel a Jamie Foxxe. Josh Lucas mi nevadí a po tomhle filmu mi vadit nezačal. Roba Cohena jsem svým způsobem měl vždycky rád taky, Jasně "Rychle a Zběsile" nebo "xXx" byli megapřehnaný, ale akce byla cool a celkově se to tak ňák dalo. Jenže "Stealth" to je jiný kafe. Rob se snaží a ty bitky jsou někdy fakt nabušený a i ty herci se docela snažej, jenže lepší scénář by napsala i čokokobliha. Fakt ubohost. Miloval jsem Knight Ridera i Johnnyho 5, ale mluvící-živý letadlo? Když ten trapnej vědec u monitoru heurékózně začne řvát "on cítí," tak jsem se začal smát jen proto abych nemusel brečet. Neříkám, že je to uplně nudný ale 2 hodiny jsou moc a basta. Přiznávám ale, že kdyby mi bylo 12 let dal bych 100% hodnocení. Jenže ten věk už je dávno pryč, a tak to ani Jessica Biel v bikinách nezachrání. A to je co říct. ()

Dever

Soundtrack BT: 1. Stealth Main Title ,2. War Machine ,3. EDI’s Arrival ,4. The Pilots’ Theme ,5. The Joy of Flight ,6. EDI’s New Data ,7. The Vertical Drop ,8. Hellava 1st Mission ,9. Lightning Strike ,10. Thailand ,11. Love Theme ,12. I’ll Tell You Back at the Boat ,13. Quantum Computer ,14. EDI is the Whole Idea ,15. Flight to Tajikistan ,16. Tin Man Will Prosecute ,17. Attack at Tajikistan ,18. Henry’s Death ,19. The Aftermath ,20. Kara’s Ejection ,21. Camel Hump ,22. Korean Waterhole ,23. Saving EDI ,24. EDI Feels Sorry ,25. Cummings’ Suicide ,26. DMZ ,27. Death of Col YunE ,28. EDI’s Sacrifice , ()

novoten

Luxusně natočené nic. Cohen přebíhá od válečných strategií k regulérnímu buddy movie v top gunovském stylu, aby všechno z toho prokládal a zakončil parádní akcí. Spíš než nepovedený průměr se tak Stealth stává velmi rychlým gulášem, ale právě ta draze vypadající kamera mě nutí spoustu obvyklých nelogičností odpustit. ()

Skejpr

Naprosto neuvěřitelná kravina, ve které si supermoderní letoun stahuje nejnovější pecky z netu a černoch.. no však to znáte ;) ()

Dragoni

Výborné akční sci-fi, které mě svým dějem příliš nepřesvedčilo, ale ani nezklamalo a svoji porci Akce jsem přeci jen dostal a díky výbornému soundtracku . 60% ()

flanker.27 odpad!

"Je příliš tvrdá, aby vyslala nouzový signál..." Tvůrcům bych pro začátek doporučoval k prostudování základy logiky, fyziky a zeměpisu. Začínáme v Číně, hned nato v Severní Koreji, náhle se přesuneme do Ruska a z něj na Aljašku, všechno v rámci cca 5 minut. Ale ano, to ty superletadla, co lítaj na palivo lehčí, nežli vzduch, žejo. Ehm ehm, o vzdušném boji jsme si toho taky moc nepřečetli. Hlavně, že máme super emerické krásné hrdiny zachraňující svět, politicky korektně rozhozené. Herci hrají hovno, ono s takovými charaktery a dialogy by si neporadil ani Stanislavskij. Souhlasím, že za takovou ubohost děje by se snad styděl i Michael Bay. Veškerá akce stojí rovněž za trus, navíc triky jsou za 135 mega dost ubohé, nemluvě o tom, co znázorňují. Napětí v divákovi nevyloudí žádné. Něco pro Hapy end? Dá se z toho dělat sranda. ()

choze

Filmy Roba Cohena provází stále ty samé dva nedostatky. Za prvé - ten člověk nemá styl. Což by až tak nevadilo. Za druhé - vybírá si extrémně špatné scénáře. Konkrétně scénář STEALTHu musel napsat nějaký dvanáctiletý kluk, kterému někdo útržkovitě převyprávěl děj TOP GUNU, protože taková kravina se hned tak nevidí. Ani na vteřinu ničemu ve filmu neuvěříte a jeho postavy jsou tak nevýrazné, že vám budou celou dobu ukradené, tedy pokud nebudete jako já hned od začátku silně nenávidět Joshe Lucase. Celý film je po režisérské stránce strašlivě nemastný a neslaný a narozdíl od Cohenových předchozích počinů RYCHLE A ZBĚSILE a XXX tu není ani stopy po jeho nadšení pro látku. Akce je sterilní a nudná, výprava ubohá (na to že se proletíme okolo světa), dialogy o ničem, hlášky veskrze žádné, herecké výkony zapomenutelné. Přitom kdyby to celé nebylo tak hrozně odfláknuté, mohlo to být velmi zábavné béčko a kdyby to vzal do ruky takový Michael Bay, klidně i áčko. ()

Gilmour93

Prostoduchý Top Gun budoucnosti s nulovými nároky na vaše myšlení. Oscarem obdarovaný Foxx při výběru role tentokrát šlápl dost vedle a to, do čeho šlápl, ošklivě smrdí. Že by kaviárový nálet..? ()

Hal_Moore odpad!

Tak filmový rok 2007 pro mě nezačal úplně nejlépe a vděčím tomu kabelové televizi HBO se svým Novoročním překvapením. Až na Ostrov stál Novoroční program na houby. Rob Cohen měl zůstat u Dieselovek. Stealth je jeho nejhorším filmem, a vůbec, Stealth je absolutně nejhorším filmem roku 2005. Jediné, na co se dalo koukat byla Jessica Biel (které to moc slušelo) a Joe Morton, který alespoň něco zahrál. Děs a bída, film, kterému finanční propadák více než přeji. ()

sportovec odpad!

Nesoulad invenčních triků a děravého scénáře je až příliš křiklavý. Politické exkurzy ukazují na chatrné scénáristovo i režisérovo vzdělání a legalizace státního terorismu, kterou podávají doslova na talíři, je nejen trapná (to se vyjadřuji velmi jemně). Závěr v korejské hraniční zóně, v níž panuje šesté desetiletí válečný stav, překonává všechno. Letadlo-hrdina tady ještě nebylo (taková hloupost se neobjevila dokonce ani v pokleslé sovětské fantastice brežněvovské éry). Chybí maličkost: z nebes sestupující Ježíš Kristus, doprovázený dušemi Buffalo Billa a Sedícího býka, případně i Martina Luthera Kinga, který žehná páru, jenž se právě našel, protože láska je dvojka, která je prvočíslem, jak říká hrdina. Co není teď, může být příště. Režiséru Cohenovi blahopřeji k ustavení nové kategorie déčkových filmů. Opravdu si to zaslouží. ()

genetique

Stále kontrolujem, či som videl ten istý film ako ostatní užívatelia. No ale asi áno a nebudem sa tu pretvarovať a prispôsobovať a dávať o hviezdičky menej. Jednoducho sa asi vo mne prebudila detskosť, detinskosť a infantilnosť a film som si dosť dobre vychutnal. Je pravda, že scenár bol priehľadný ako ruské sklo a vždy scénu dopredu bolo jasné, čo bude nasledovať, o hovoriacom lietadle pomlčím, no to je tak všetko čo mi vadilo! Herci pohoda, žiadne kŕče, Jamieho odstavenie v polke filmu tiež prekvapilo a so záverom som bol tiež spokojný. Akcie bola spontánna a efekty na úrovni a ja som sa nenudil. Ukameňujte ma :). 70%.. ()

Rob Cohen jde za mříže

Rob Cohen jde za mříže

28.09.2006

Jestli si teď myslíte, že ho tam poslali producenti jeho posledního filmu Stealth, na kterém prodělali téměř šedesát milionů dolarů, tak jste na omylu. Pravda je totiž někde úplně jinde tento rodák… (více)

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

13.04.2005

Režisér Rob Cohen (na obr.) prezradil, že po Stealth bude jeho ďalším projektom THE 8TH VOYAGE OF SINBAD, odohrávajúci sa v ére liteajúcich kobercov a aladdinových lámp - v Číne 8. storočia.… (více)