Stealth: Přísně tajná mise

Stealth

Prísne tajná misia

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 116 min

Nelogické? A co! Tohle je akční nářez, v kterém prostě musíte přehlídnout nějakou tu chybu, či blbost. A ta hlavní trojka byla vybráná velice dobře, takže pro takový relax na nudný večer... proč ne? Být mi tak 13, umřu blahem. Ale Jessica Biel.. to je prostě srdeční záležitost, už jen kvůli ní nesnížím.. :-)(1.11.2008)

• becki_tu

Ultrabéčková jednohubka pro fanoušky leteckých simulátorů, Jessicy Biel a mluvících stíhaček (ano, tímto zdravím KITTa z Knight Ridera). Chápu, že jde o sci-fi, ale jak je možný, že uhasíte hořící elektroniku vodou? A taky asi málokomu se povede překecat tvrdohlavou umělou inteligenci ke spolupráci... 50%(2.11.2008)

Nemôžem si pomôcť, ale nechápem, prečo je tento film považovaný až za taký odpad. Úplne normálna, neškodná bezmozgová jednohubka. Akčné scény sú veľkolepé a občas dokonca slušne adrenalínové.(16.9.2007)

• flanker.27

"Je příliš tvrdá, aby vyslala nouzový signál..." Tvůrcům bych pro začátek doporučoval k prostudování základy logiky, fyziky a zeměpisu. Začínáme v Číně, hned nato v Severní Koreji, náhle se přesuneme do Ruska a z něj na Aljašku, všechno v rámci cca 5 minut. Ale ano, to ty superletadla, co lítaj na palivo lehčí, nežli vzduch, žejo. Ehm ehm, o vzdušném boji jsme si toho taky moc nepřečetli. Hlavně, že máme super emerické krásné hrdiny zachraňující svět, politicky korektně rozhozené. Herci hrají hovno, ono s takovými charaktery a dialogy by si neporadil ani Stanislavskij. Souhlasím, že za takovou ubohost děje by se snad styděl i Michael Bay. Veškerá akce stojí rovněž za trus, navíc triky jsou za 135 mega dost ubohé, nemluvě o tom, co znázorňují. Napětí v divákovi nevyloudí žádné. Něco pro Hapy end? Dá se z toho dělat sranda.(7.7.2007)

• Isherwood

Formálně i obsahově nelogický paskvil, jenž si své áčkové ambice nastolené úvodními titulky poctivě likviduje už od první minuty, je atakem i na ten poslední zbytek dobrého vkusu, který si současný divák je ochoten uchovat. Scénáristova drzost, jenž se rýpe v napjaté politické situaci současného světa, je do nebe volající. Teroristi jsou šunt, stejně tak jako Severní Korea a o sibiřských oblastech ani nemluvě. Rádoby ospravedlňování se ve formě odmítavých keců na téma tisícovky nevinných obětí v zájmu ochrany amerického lidu v podání Jessicy Biel pak ještě přitvrzují na směšnosti. Rob Cohen dokazuje, že úderně natočená akce mu jde a vzhledem k tomu, že polovinu filmu zaberou digitálně vygenerované záběry na stíhačky, je po dlouhé době třeba smeknout před týmem trikařů. Jenomže závěr na korejských hranicích je vyloženě trapný i z hlediska formy. Nečekal jsem hodně, ale proti tomuto jsou i starší filmy Michaela Baye pouze „neškodnými dokumenty“ o nastolování demokracie a světového míru. God bless America!(14.10.2005)