Stealth: Přísně tajná mise

Prísne tajná misia

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 116 min

• TheMaker

Nikdy jsem se na to nedodíval ! Nuda !(25.11.2007)

• Enšpígl

Bez stylu, bez akce, bez zábavy. To neměla být přísně tajná mise, ale příšerně tajná mise a přísně tajný měl být leda tak ten film.(7.11.2006)

• Kaka

Jeden z nejhloupějších a dějově nejslabších filmů roku, který se může pyšnit snad jen solidně natočenou akcí a několika efektně barvitými záběry na krajinu nádherně zeleného Thajska. Mluvící stíhačka je k smíchu, avšak nejvíce mně odrovnalo tankování ve vzduchu. Ukázkový příklad čiré scénáristické demence. Nic proti hercům, neboť zde se skutečně nic předvést nedalo. Oceňuji snad jen Jessicu Biel, která je v námořnickém ohozu neskutečně sexy. Akce je dravá a dynamická, nicméně přílišná počítačovost snímaných záběrů dost unavuje a zadělává na jeden velký stereotyp. O politickém pozadí celé situace ani nemluvě. Rozpočet nevídaný, paskvil nehorázný. Ovšem pro pobavení ? Proč ne.(23.8.2006)

• flanker.27

"Je příliš tvrdá, aby vyslala nouzový signál..." Tvůrcům bych pro začátek doporučoval k prostudování základy logiky, fyziky a zeměpisu. Začínáme v Číně, hned nato v Severní Koreji, náhle se přesuneme do Ruska a z něj na Aljašku, všechno v rámci cca 5 minut. Ale ano, to ty superletadla, co lítaj na palivo lehčí, nežli vzduch, žejo. Ehm ehm, o vzdušném boji jsme si toho taky moc nepřečetli. Hlavně, že máme super emerické krásné hrdiny zachraňující svět, politicky korektně rozhozené. Herci hrají hovno, ono s takovými charaktery a dialogy by si neporadil ani Stanislavskij. Souhlasím, že za takovou ubohost děje by se snad styděl i Michael Bay. Veškerá akce stojí rovněž za trus, navíc triky jsou za 135 mega dost ubohé, nemluvě o tom, co znázorňují. Napětí v divákovi nevyloudí žádné. Něco pro Hapy end? Dá se z toho dělat sranda.(7.7.2007)

Přiznávám se, že jsem se docela dobře bavil. Je sice pravda, že herci jsou neuvěřitelně prkenní a snaží se být co nejvíce cool i když jim to nejde ale o to v tomhle filmu prostě nejde. Hlavní je tu akce a té tu je vrchovatě a navíc velice kvalitní triky a pyrotechnické efekty. Vše spíše vypadá jako bychom sledovali nějakou PC hru. Ale já se opravdu bavil. Jen ten konec si mohli tvůrci odpustit.(31.3.2007)

• - Jessica Biel byla jediná, která neměla nevolnosti z tzv. kardanového kokpitu. (Elwanelyn)

• - K explozi letiště na Aljašce bylo použito 500 galonů benzínu. Agentura NASA o tom byla informována v předstihu. (Elwanelyn)

• - Letouny používané ve filmu jsou fiktivní F-37 Talon. (Thommy91)