Stealth: Přísně tajná mise

Prísne tajná misia

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 116 min

• Hal_Moore

Tak filmový rok 2007 pro mě nezačal úplně nejlépe a vděčím tomu kabelové televizi HBO se svým Novoročním překvapením. Až na Ostrov stál Novoroční program na houby. Rob Cohen měl zůstat u Dieselovek. Stealth je jeho nejhorším filmem, a vůbec, Stealth je absolutně nejhorším filmem roku 2005. Jediné, na co se dalo koukat byla Jessica Biel (které to moc slušelo) a Joe Morton, který alespoň něco zahrál. Děs a bída, film, kterému finanční propadák více než přeji.(2.1.2007)

• AppleCore

S rozpočtem $135 milionů natočit tohle je sakra velkej průser a celkem dobrý efekty prostě nestačej. Rob Cohen je jednim slovem loser.(2.11.2008)

• Superpero

Mám hodně rád Jessicu Biel a Jamie Foxxe. Josh Lucas mi nevadí a po tomhle filmu mi vadit nezačal. Roba Cohena jsem svým způsobem měl vždycky rád taky, Jasně "Rychle a Zběsile" nebo "xXx" byli megapřehnaný, ale akce byla cool a celkově se to tak ňák dalo. Jenže "Stealth" to je jiný kafe. Rob se snaží a ty bitky jsou někdy fakt nabušený a i ty herci se docela snažej, jenže lepší scénář by napsala i čokokobliha. Fakt ubohost. Miloval jsem Knight Ridera i Johnnyho 5, ale mluvící-živý letadlo? Když ten trapnej vědec u monitoru heurékózně začne řvát "on cítí," tak jsem se začal smát jen proto abych nemusel brečet. Neříkám, že je to uplně nudný ale 2 hodiny jsou moc a basta. Přiznávám ale, že kdyby mi bylo 12 let dal bych 100% hodnocení. Jenže ten věk už je dávno pryč, a tak to ani Jessica Biel v bikinách nezachrání. A to je co říct.(2.4.2006)

• Hellboy

No a když se na scéně objevila obří létající stanice pro doplňování paliva za letu, málem jsem umřel smíchy. Děs běs tenhle film.. Myslel jsem, že tam budou nějaké vzdušné souboje a dočkal jsem se..po 76 minutách, kdy se na scéně objevila dvojice Su-30. Bohužel, po několika chvílích bylo dobojováno a následovala nuda.. 120 minut bylo sakra moc!(9.6.2008)

Není to zase tak hrozné jako jsem čekal. Rob Cohen není žádný mistr, ale umí točit filmy, které rychle utečou a zapltí se. Proto bude vždycky režisérem akčních jízd jako xXx nebo Rychle a zběsile. Tento pán nemá na víc, ale neberme mu to za zlé. Každý dělá to co aspon trochu umí. Herecké obsazení je příjemné. Jessicu Biel mohla nahradit nějaká hezčí modelka a Josh Lucas se zrovna nehodí na zachránce, ale budiž. Jamie Foxx si hraje spíše pro zábavu(a pro prachy :D). Dalším hercem neherecem je řizená stíhačka, jejiž hlas je jako z videhry. Scénář je celkem jednoduchý, ale film neni takový jaký se na začátku zdá a už vůbec nejde zkrátit na "Letadlo se zbláznilo a 3 piloti ho musej sestřelit". Všechno se trochu zamotá a konec určitě dokážete předvídat předem. Bohužel stíhačky jsou nehorázně počítačové a ve filmu je jen velmi málo scén, které by vyrazili dech. Za to chyb je trochu více. Scéna s palivovým letounem je docela úlět a to ani nemluvim o způsobu hašení ohně v eletronice vodou :-). Ano i takové věci se dějí. Pokud se chcete pobavit a připomenout si nostalgii Top Gunu(jediné co film připomene je USArmy, ale stejně ... ;-)) zkuste Stealth.(25.8.2005)

• - K explozi letiště na Aljašce bylo použito 500 galonů benzínu. Agentura NASA o tom byla informována v předstihu. (Elwanelyn)

• - Letadlové lodě ve filmu jsou USS Carl Vinson a USS Abraham Lincoln. (Elwanelyn)

• - O napsání písní k filmu byla požádána rocková kapela Incubus. (Elwanelyn)