Stealth: Přísně tajná mise

Prísne tajná misia

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 116 min

• McClane

ne, ne, ne, ne, NE!!!(1.11.2008)

• Skejpr

Naprosto neuvěřitelná kravina, ve které si supermoderní letoun stahuje nejnovější pecky z netu a černoch.. no však to znáte ;)(18.5.2008)

Přiznávám se, že jsem se docela dobře bavil. Je sice pravda, že herci jsou neuvěřitelně prkenní a snaží se být co nejvíce cool i když jim to nejde ale o to v tomhle filmu prostě nejde. Hlavní je tu akce a té tu je vrchovatě a navíc velice kvalitní triky a pyrotechnické efekty. Vše spíše vypadá jako bychom sledovali nějakou PC hru. Ale já se opravdu bavil. Jen ten konec si mohli tvůrci odpustit.(31.3.2007)

• Enšpígl

Bez stylu, bez akce, bez zábavy. To neměla být přísně tajná mise, ale příšerně tajná mise a přísně tajný měl být leda tak ten film.(7.11.2006)

Soundtrack BT: 1. Stealth Main Title ,2. War Machine ,3. EDI’s Arrival ,4. The Pilots’ Theme ,5. The Joy of Flight ,6. EDI’s New Data ,7. The Vertical Drop ,8. Hellava 1st Mission ,9. Lightning Strike ,10. Thailand ,11. Love Theme ,12. I’ll Tell You Back at the Boat ,13. Quantum Computer ,14. EDI is the Whole Idea ,15. Flight to Tajikistan ,16. Tin Man Will Prosecute ,17. Attack at Tajikistan ,18. Henry’s Death ,19. The Aftermath ,20. Kara’s Ejection ,21. Camel Hump ,22. Korean Waterhole ,23. Saving EDI ,24. EDI Feels Sorry ,25. Cummings’ Suicide ,26. DMZ ,27. Death of Col YunE ,28. EDI’s Sacrifice ,(14.5.2011)

• - Tento snímek byl pořízen s podporou amerického námořnictva, a byl to první film s fiktivními bojovými letadly na skutečné letadlové lodi. (Elwanelyn)

• - Design Stealth stíhaček použitých ve filmu je patentem firmy, která skutečně v roce 1999 navrhla pro vládu Stealth bombardéry B-2. (Dr Lizal)

• - Spoiler: V závěru filmu pomůže Ben (Josh Lucas) Kaře (Jessica Biel) utéct přes severokorejské hranice a končí to pro ně tím, že projdou přes plot. Ve skutečnosti je mezi Severní a Jižní Koreou 4 kilometry široké demilitarizované pásmo poseté neprůchodně minami. (Thommy91)