Stealth: Přísně tajná mise

Prísne tajná misia

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 116 min

• LiVentura

Zatraceně povedené efekty... A zatraceně nepovedený film!!!!(16.1.2011)

• Superpero

Mám hodně rád Jessicu Biel a Jamie Foxxe. Josh Lucas mi nevadí a po tomhle filmu mi vadit nezačal. Roba Cohena jsem svým způsobem měl vždycky rád taky, Jasně "Rychle a Zběsile" nebo "xXx" byli megapřehnaný, ale akce byla cool a celkově se to tak ňák dalo. Jenže "Stealth" to je jiný kafe. Rob se snaží a ty bitky jsou někdy fakt nabušený a i ty herci se docela snažej, jenže lepší scénář by napsala i čokokobliha. Fakt ubohost. Miloval jsem Knight Ridera i Johnnyho 5, ale mluvící-živý letadlo? Když ten trapnej vědec u monitoru heurékózně začne řvát "on cítí," tak jsem se začal smát jen proto abych nemusel brečet. Neříkám, že je to uplně nudný ale 2 hodiny jsou moc a basta. Přiznávám ale, že kdyby mi bylo 12 let dal bych 100% hodnocení. Jenže ten věk už je dávno pryč, a tak to ani Jessica Biel v bikinách nezachrání. A to je co říct.(2.4.2006)

• sportovec

Nesoulad invenčních triků a děravého scénáře je až příliš křiklavý. Politické exkurzy ukazují na chatrné scénáristovo i režisérovo vzdělání a legalizace státního terorismu, kterou podávají doslova na talíři, je nejen trapná (to se vyjadřuji velmi jemně). Závěr v korejské hraniční zóně, v níž panuje šesté desetiletí válečný stav, překonává všechno. Letadlo-hrdina tady ještě nebylo (taková hloupost se neobjevila dokonce ani v pokleslé sovětské fantastice brežněvovské éry). Chybí maličkost: z nebes sestupující Ježíš Kristus, doprovázený dušemi Buffalo Billa a Sedícího býka, případně i Martina Luthera Kinga, který žehná páru, jenž se právě našel, protože láska je dvojka, která je prvočíslem, jak říká hrdina. Co není teď, může být příště. Režiséru Cohenovi blahopřeji k ustavení nové kategorie déčkových filmů. Opravdu si to zaslouží.(1.11.2008)

• Hal_Moore

Tak filmový rok 2007 pro mě nezačal úplně nejlépe a vděčím tomu kabelové televizi HBO se svým Novoročním překvapením. Až na Ostrov stál Novoroční program na houby. Rob Cohen měl zůstat u Dieselovek. Stealth je jeho nejhorším filmem, a vůbec, Stealth je absolutně nejhorším filmem roku 2005. Jediné, na co se dalo koukat byla Jessica Biel (které to moc slušelo) a Joe Morton, který alespoň něco zahrál. Děs a bída, film, kterému finanční propadák více než přeji.(2.1.2007)

• Boogeyman

Tenkrát, jak chvíli po sobě na celé čáře propadl Bayův Ostrov a Cohenův Stealth jsem měl docela radost. Říkal jsem si, že konečně lidi přestávají bavit ty neustále dokola podobné akční řežby plné patetických scén a nezničitelných, zároveň lidských hrdinů a především cool záběrů na drsné ksichty, rychlá auta a sexy baby. Jenže když jsem pak ten Bayův Ostrov skutečně viděl, spadla mi čelist, byl to totiž jeden z nejlepších akčních zážitků posledních let a nebýt přiblblého úplného konce, rozhodně by putoval do nějakého užšího akčního topu! To jsem si pak zase říkal, jací jsou ti lidi debilové, že když Bay konečně natočí dobrej film, tak ne něj nikdo nechodí! Ani nevíte, jaký mi včera večer spadl kámen ze srdce při zjištění, že Stealth je opravdová debilita a nic jiného než naprostý propad u publika si nezaslouží. Když to vezmu trošku podrobněji, tak „děj“ je fakt legrační, první půlku se neděje vůbec nic, druhou se zase děje pořád něco až to člověka za chvilku omrzí. Ono totiž koukat na neustále proletivší, přeletivší, nadletivší, uletivší, a já nevím co ještě vší stíhačky je docela nuda! Akční scény jsou prostě točeny tak efektně a dynamicky, až se z toho stává nepřehledné hejno kmitajících mušek s občasným záběrem na pilota, vysunující se raketu a výbuch. Efekty jsou většinou slušné, občas však vykoukne na svět nějaký extrémně nepovedený, jako například hořící trosky Foxxova letounu, které by strčila do kapsy i dvourozměrná zapálená popelnice v Duke Nukem 3D. Futurustický design pilotovaných stíhaček, i samotného Eddieo ZX Spectrum je tragický, to už raději ty X-Wingy. Ústřední trojice zvolená klasicky podle musteru Pěkný-Pěkná-Černý, kdy Pěkný a Pěkná se zamilují, Černý zemře, opravdu nijak příjemně nepřekvapí. Herecké výkony nemá velký smysl komentovat, o ty tu nejde, dodám jen, že Biel je fakt kočka, elitní pilotku jí však nežeru ani bez navijáku, no a Jamie Foxx je opět tragéd! Dávám 2 a půl.(3.11.2008)