Stealth: Přísně tajná mise

Prísne tajná misia

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 116 min

• honajz

Hvězdička za Jamie Foxxe, jinak mě to nebavilo a vykouřilo z hlavy skoro hned po skončení.(22.5.2011)

• Slarque

Rob Cohen se docela snažil, byť dost vykrádal nápady použité v Rychle a zběsile. Kamera kouzlí dobře vypadající záběry, střih funguje, Jessica Biel v bikinách vypadá výborně, tak kde je problém? Jako skoro vždycky: ve scénáři. Tahle po kupě nedržící směs klišé, nelogičností, romantiky, patosu a akce vypadá, že ji napsal žák základní školy a připadala mu děsně cool. Až bude aspoň na střední, tak z toho snad vyroste.(4.3.2009)

• Isherwood

Formálně i obsahově nelogický paskvil, jenž si své áčkové ambice nastolené úvodními titulky poctivě likviduje už od první minuty, je atakem i na ten poslední zbytek dobrého vkusu, který si současný divák je ochoten uchovat. Scénáristova drzost, jenž se rýpe v napjaté politické situaci současného světa, je do nebe volající. Teroristi jsou šunt, stejně tak jako Severní Korea a o sibiřských oblastech ani nemluvě. Rádoby ospravedlňování se ve formě odmítavých keců na téma tisícovky nevinných obětí v zájmu ochrany amerického lidu v podání Jessicy Biel pak ještě přitvrzují na směšnosti. Rob Cohen dokazuje, že úderně natočená akce mu jde a vzhledem k tomu, že polovinu filmu zaberou digitálně vygenerované záběry na stíhačky, je po dlouhé době třeba smeknout před týmem trikařů. Jenomže závěr na korejských hranicích je vyloženě trapný i z hlediska formy. Nečekal jsem hodně, ale proti tomuto jsou i starší filmy Michaela Baye pouze „neškodnými dokumenty“ o nastolování demokracie a světového míru. God bless America!(14.10.2005)

• Hal_Moore

Tak filmový rok 2007 pro mě nezačal úplně nejlépe a vděčím tomu kabelové televizi HBO se svým Novoročním překvapením. Až na Ostrov stál Novoroční program na houby. Rob Cohen měl zůstat u Dieselovek. Stealth je jeho nejhorším filmem, a vůbec, Stealth je absolutně nejhorším filmem roku 2005. Jediné, na co se dalo koukat byla Jessica Biel (které to moc slušelo) a Joe Morton, který alespoň něco zahrál. Děs a bída, film, kterému finanční propadák více než přeji.(2.1.2007)

• Boogeyman

Tenkrát, jak chvíli po sobě na celé čáře propadl Bayův Ostrov a Cohenův Stealth jsem měl docela radost. Říkal jsem si, že konečně lidi přestávají bavit ty neustále dokola podobné akční řežby plné patetických scén a nezničitelných, zároveň lidských hrdinů a především cool záběrů na drsné ksichty, rychlá auta a sexy baby. Jenže když jsem pak ten Bayův Ostrov skutečně viděl, spadla mi čelist, byl to totiž jeden z nejlepších akčních zážitků posledních let a nebýt přiblblého úplného konce, rozhodně by putoval do nějakého užšího akčního topu! To jsem si pak zase říkal, jací jsou ti lidi debilové, že když Bay konečně natočí dobrej film, tak ne něj nikdo nechodí! Ani nevíte, jaký mi včera večer spadl kámen ze srdce při zjištění, že Stealth je opravdová debilita a nic jiného než naprostý propad u publika si nezaslouží. Když to vezmu trošku podrobněji, tak „děj“ je fakt legrační, první půlku se neděje vůbec nic, druhou se zase děje pořád něco až to člověka za chvilku omrzí. Ono totiž koukat na neustále proletivší, přeletivší, nadletivší, uletivší, a já nevím co ještě vší stíhačky je docela nuda! Akční scény jsou prostě točeny tak efektně a dynamicky, až se z toho stává nepřehledné hejno kmitajících mušek s občasným záběrem na pilota, vysunující se raketu a výbuch. Efekty jsou většinou slušné, občas však vykoukne na svět nějaký extrémně nepovedený, jako například hořící trosky Foxxova letounu, které by strčila do kapsy i dvourozměrná zapálená popelnice v Duke Nukem 3D. Futurustický design pilotovaných stíhaček, i samotného Eddieo ZX Spectrum je tragický, to už raději ty X-Wingy. Ústřední trojice zvolená klasicky podle musteru Pěkný-Pěkná-Černý, kdy Pěkný a Pěkná se zamilují, Černý zemře, opravdu nijak příjemně nepřekvapí. Herecké výkony nemá velký smysl komentovat, o ty tu nejde, dodám jen, že Biel je fakt kočka, elitní pilotku jí však nežeru ani bez navijáku, no a Jamie Foxx je opět tragéd! Dávám 2 a půl.(3.11.2008)