Stealth: Přísně tajná mise

Prísne tajná misia

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 116 min

• Popluh

Scenáristi by měli víc fetovat, ale neměli by dávat hercům.(6.6.2007)

• Bauer

Neuvěřitelný bullshit, že to není ani snad možné. Režisér Rob Cohen, ten režisér, který natočil celkem působivé cool snímky, jenž mně velice bavili, tak o Stealthu to samé říci nemohu. Cohen se snažil natočit další cool film, jenže se mu to ošklivě vymstilo a podle mého názoru natočil kravinu. V čem je probém? Jednoznačně v dementním scénáři. Akce je slušně natočena. Některé záběry jsou super, hlavně záběry v Thajsku jsou krásné a to mi připomíná, že to byla naprosto zbytečná pasáž s dementními dialogy. Sám sebe se ptám proč v tomhle hrál oscarový herec Jamie Foxx? To že tam hral nevýrazný Josh Lucas se dá pochopit, ale proč ten Foxx? Asi velký honořář. Jessice Biel, ach, ta je neuvěřitelně sexy a v námořnických hadrech jí to velmi sluší. Potěšil mně hlas Wentwortha Millera a i když byl upravený, tak jsem ho samozřejmně poznal. Celkově nejlepší práci na filmu udělali BT a Bob Badami, protože jejich hudba byla vážně dobrá. Pokud jste tento film neviděli o nic nepřijdete a pokud možno se mu obkloukem vyhněte!!!(9.2.2008)

• Hellboy

No a když se na scéně objevila obří létající stanice pro doplňování paliva za letu, málem jsem umřel smíchy. Děs běs tenhle film.. Myslel jsem, že tam budou nějaké vzdušné souboje a dočkal jsem se..po 76 minutách, kdy se na scéně objevila dvojice Su-30. Bohužel, po několika chvílích bylo dobojováno a následovala nuda.. 120 minut bylo sakra moc!(9.6.2008)

Rob Cohen je nadšenec, ktorý má rád, keď všetko vybuchuje. Ak dostane zopár dolárov, dokáže (sa) slušne baviť. Preto aj z béčkovývh motívov dokázal spraviť hity RÝCHLO A ZBESILO a XXX. Stealth ide vo vychodených šlapajách, akurát námet je tenoraz ešte viac deväťdesiatkový (však koho dnes ešte zaujímajú stíhačky, ktoré nevidí žiadny radar na svete, len ten česko-slovenský? :-)). Film však odsýpa a herci sú prekvapivo solídni. Hudba ako vystrihnutá z čias keď leteli zimmerovky v šýle OPERÁCIA ZLOMENÝ ŠÍP. Rovnako ako Cohen prekonal predošlými filmami pôvodné béčka, ktoré mu boli vzorom, aj jeho Stealth je asi najlepší letecký film, ktorý som videl od TOP GUNU... Akurát, že letecké filmy fakt nikoho nezaujímajú. (No schválne, kto si ešte pamätá na NEVIDITEĽNÉHO ÚTOČNÍKA?) Ale nemôžem povedať, že som sa nudil...(2.7.2014)

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +efektní podívaná, příjemní herci, dobrá hudba i akce -mohlo být ještě více dramatičtější, bohatší děj, klidně i delší, uteklo to nějak rychle/// Pohádka určená přímo pro mě. Tohle já prostě žeru. Škoda, že to nemělo větší úspěch a že to u nás neběželo v kinech, klidně bych si totiž dal i nášup. A škoda že ten Plecháč není ukecanější, alespoň český dabing působí hodně ospale. Jinak ale nemám výhrad. Jessica Biel je kočka a vůbec je to celý hezký a akční výplach./// Celkem 82%///(8.5.2009)