Stealth: Přísně tajná mise

Prísne tajná misia

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 116 min

• Superpero

Mám hodně rád Jessicu Biel a Jamie Foxxe. Josh Lucas mi nevadí a po tomhle filmu mi vadit nezačal. Roba Cohena jsem svým způsobem měl vždycky rád taky, Jasně "Rychle a Zběsile" nebo "xXx" byli megapřehnaný, ale akce byla cool a celkově se to tak ňák dalo. Jenže "Stealth" to je jiný kafe. Rob se snaží a ty bitky jsou někdy fakt nabušený a i ty herci se docela snažej, jenže lepší scénář by napsala i čokokobliha. Fakt ubohost. Miloval jsem Knight Ridera i Johnnyho 5, ale mluvící-živý letadlo? Když ten trapnej vědec u monitoru heurékózně začne řvát "on cítí," tak jsem se začal smát jen proto abych nemusel brečet. Neříkám, že je to uplně nudný ale 2 hodiny jsou moc a basta. Přiznávám ale, že kdyby mi bylo 12 let dal bych 100% hodnocení. Jenže ten věk už je dávno pryč, a tak to ani Jessica Biel v bikinách nezachrání. A to je co říct.(2.4.2006)

• Hellboy

No a když se na scéně objevila obří létající stanice pro doplňování paliva za letu, málem jsem umřel smíchy. Děs běs tenhle film.. Myslel jsem, že tam budou nějaké vzdušné souboje a dočkal jsem se..po 76 minutách, kdy se na scéně objevila dvojice Su-30. Bohužel, po několika chvílích bylo dobojováno a následovala nuda.. 120 minut bylo sakra moc!(9.6.2008)

• Bauer

Neuvěřitelný bullshit, že to není ani snad možné. Režisér Rob Cohen, ten režisér, který natočil celkem působivé cool snímky, jenž mně velice bavili, tak o Stealthu to samé říci nemohu. Cohen se snažil natočit další cool film, jenže se mu to ošklivě vymstilo a podle mého názoru natočil kravinu. V čem je probém? Jednoznačně v dementním scénáři. Akce je slušně natočena. Některé záběry jsou super, hlavně záběry v Thajsku jsou krásné a to mi připomíná, že to byla naprosto zbytečná pasáž s dementními dialogy. Sám sebe se ptám proč v tomhle hrál oscarový herec Jamie Foxx? To že tam hral nevýrazný Josh Lucas se dá pochopit, ale proč ten Foxx? Asi velký honořář. Jessice Biel, ach, ta je neuvěřitelně sexy a v námořnických hadrech jí to velmi sluší. Potěšil mně hlas Wentwortha Millera a i když byl upravený, tak jsem ho samozřejmně poznal. Celkově nejlepší práci na filmu udělali BT a Bob Badami, protože jejich hudba byla vážně dobrá. Pokud jste tento film neviděli o nic nepřijdete a pokud možno se mu obkloukem vyhněte!!!(9.2.2008)

Není to zase tak hrozné jako jsem čekal. Rob Cohen není žádný mistr, ale umí točit filmy, které rychle utečou a zapltí se. Proto bude vždycky režisérem akčních jízd jako xXx nebo Rychle a zběsile. Tento pán nemá na víc, ale neberme mu to za zlé. Každý dělá to co aspon trochu umí. Herecké obsazení je příjemné. Jessicu Biel mohla nahradit nějaká hezčí modelka a Josh Lucas se zrovna nehodí na zachránce, ale budiž. Jamie Foxx si hraje spíše pro zábavu(a pro prachy :D). Dalším hercem neherecem je řizená stíhačka, jejiž hlas je jako z videhry. Scénář je celkem jednoduchý, ale film neni takový jaký se na začátku zdá a už vůbec nejde zkrátit na "Letadlo se zbláznilo a 3 piloti ho musej sestřelit". Všechno se trochu zamotá a konec určitě dokážete předvídat předem. Bohužel stíhačky jsou nehorázně počítačové a ve filmu je jen velmi málo scén, které by vyrazili dech. Za to chyb je trochu více. Scéna s palivovým letounem je docela úlět a to ani nemluvim o způsobu hašení ohně v eletronice vodou :-). Ano i takové věci se dějí. Pokud se chcete pobavit a připomenout si nostalgii Top Gunu(jediné co film připomene je USArmy, ale stejně ... ;-)) zkuste Stealth.(25.8.2005)

• dopitak

I sci-fi z prostředí bližší či vzdálenější budoucnosti musí mít nějakou důstojnost a nesnažit se opít diváka rohlíkem, u kterého s každým kousnutím uvidíte dobrých padesát bílých hvězdiček. I Knight Rider byl jenom stroj a svoje limity si dobře uvědomoval, a Eddieho si budeme navždy pamatovat z Pobřežní hlídky, takže smůla.(31.3.2012)