Stealth: Přísně tajná mise

Prísne tajná misia

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2005, 116 min

• Lavran

Žezlo filmové demence má nového nositele pro rok 2005.(6.4.2007)

Nelogické? A co! Tohle je akční nářez, v kterém prostě musíte přehlídnout nějakou tu chybu, či blbost. A ta hlavní trojka byla vybráná velice dobře, takže pro takový relax na nudný večer... proč ne? Být mi tak 13, umřu blahem. Ale Jessica Biel.. to je prostě srdeční záležitost, už jen kvůli ní nesnížím.. :-)(1.11.2008)

• Popluh

Scenáristi by měli víc fetovat, ale neměli by dávat hercům.(6.6.2007)

Rob Cohen je nadšenec, ktorý má rád, keď všetko vybuchuje. Ak dostane zopár dolárov, dokáže (sa) slušne baviť. Preto aj z béčkovývh motívov dokázal spraviť hity RÝCHLO A ZBESILO a XXX. Stealth ide vo vychodených šlapajách, akurát námet je tenoraz ešte viac deväťdesiatkový (však koho dnes ešte zaujímajú stíhačky, ktoré nevidí žiadny radar na svete, len ten česko-slovenský? :-)). Film však odsýpa a herci sú prekvapivo solídni. Hudba ako vystrihnutá z čias keď leteli zimmerovky v šýle OPERÁCIA ZLOMENÝ ŠÍP. Rovnako ako Cohen prekonal predošlými filmami pôvodné béčka, ktoré mu boli vzorom, aj jeho Stealth je asi najlepší letecký film, ktorý som videl od TOP GUNU... Akurát, že letecké filmy fakt nikoho nezaujímajú. (No schválne, kto si ešte pamätá na NEVIDITEĽNÉHO ÚTOČNÍKA?) Ale nemôžem povedať, že som sa nudil...(2.7.2014)

• DaViD´82

Pokud tento snímek je ve výsledku takový jaký ho tvůrci chtěli, tak... Tak nevím, jelikož se mi naprosto nedostává slov. Scénář neexistuje a pokud ano, tak ho napsali až po vytvoření snímku, jelikož ve filmu samotném není ani špetka děje. Dialogy jsou hrůza jaké není rovno a logika si vzala dlouhou dovolenou. Přes relativně slušné obsazení je to herecky naprosto děsné. K tomu neskutečně přemrštěná stopáž, jelikož tohle by nefungovalo ani v podstatně kratším filmu. Jediným, v rámci mezí, fungujícím elementem jsou některé akční scény, u kterých když vypnete mozek tak se lze i pobavit - respektive je alespoň bez úhony přežít. Celkově jde o trapnou záležitost, která je sice děsivě špatná, ale bohužel ne tím způsobem kdybyste se aspoň od srdce zasmáli na úkor tvůrců. Po tomhle u mě Rob Cohen ztratil status solidního rutinéra béčkových snímků. Není jediný důvod proč tomuto vůbec věnovat jakoukoli pozornost.(21.1.2007)

• - Samopal, který Lt. Kara Wade (Jessica Biel) používá po přistání v Severní Koreji, je Heckler & Koch MP7. (Elwanelyn)

• - Design Stealth stíhaček použitých ve filmu je patentem firmy, která skutečně v roce 1999 navrhla pro vládu Stealth bombardéry B-2. (Dr Lizal)

• - Spoiler: V závěru filmu pomůže Ben (Josh Lucas) Kaře (Jessica Biel) utéct přes severokorejské hranice a končí to pro ně tím, že projdou přes plot. Ve skutečnosti je mezi Severní a Jižní Koreou 4 kilometry široké demilitarizované pásmo poseté neprůchodně minami. (Thommy91)