Jak se Kuba stal mlynářem (TV film)

Pohádka

Česko, 1996, 63 min

• triatlet

Scénárista Pavel Aujezdský vytvořil variaci na námět Boženy Němcové Čertův švagr, ovšem motiv mlynářky s písařem, kteří se stávají strašidly, je zbytečný. Herecké obsazení je neatraktivní.(12.7.2011)

Holt mají brňáci míň peněz a trošku jiné pohádky, ale mně se líbí(8.11.2008)

Příjemná a veselá pohádka brněnské české televize s tradiční kulisovou výbavou, neokoukanými herci a známým námětem. Kuba se v pekle stará o kotle, ve kterých se vaří lakotní a chamtiví pan Písař a mlynářka, kteří ještě k tomu chodí o půlnoci do mlýna strašit. Kuba je však pošle nadobro do pekla a vezme si mlynářovic služku. Hudba: Petr Ulrych(7.7.2010)

Mě se tan Kuba náodou líbil. Ano, musíme zde snížit laťku kvůli cílové kategorii. Exteriéry ani interiéry nejsou promyšlené do pěti hvězd, ale na českou produkci stále zábava a na dítě se 7 let straým mozkem je to více než dostačující a poučné. Tohle je jedna z mála pohádek tohoto českého fenoménu, na kterou si pamatuji a která ve mě nechala nějaký pocit emocí. Kvůli dětem 3.(27.10.2008)

• Fary

Stupidni pisnicky a blba studiova pohadka! :( Na to koukat bylo za trest...(7.6.2009)