O brokátové růži a slavíku z perleti (TV film)

Pohádka

Československo, 1982, 42 min

Jo, to byly holky jeste mlady...princ Travnicek. Trosku variace na Pysnou princeznu, nic zasadniho v studiove tvorbe.(31.12.2014)

Sedí muška na stěně, na stěně, na stěně .... na stěně prasečího chlívku sedí více než jedna a to i pokud je ten chlív přímo pod oknem císařovy jediné dcery. Udělat z Uršuly Klukové dvorní dámu byl velmi odvážný nápad, marně jsem v květinových jménech dvorních dam hledala nějaký přesah k jejich vlastnostem a charakterům, zřejmě to byla jen taková libůstka, takže od Salvie - šalvěje léčitelství nečekejme. Jak mi většinou očekávaný konec se svatbou přijde až malinko nudný, tady bych napravení princezny a svatbu ocenila. Vím, že člověk má odlišovat postavu a herce, ale copak člověk u téhle princezny může? Musí. Takže si s vepříky zazpívejme: "Loučení je smutná věc, smutná věc, smutná věc, zbývá po něm nakonec slzy a sůl. Na místě tady je říkat jen adieu, zůstaneš tu nakonec jak v plotě kůl."(27.10.2013)

Televizní studiová pohádka dokazující, že i za málo peněz se dá udělat hodně muziky. Ve známém příběhu o potrestané pýše se tu sešlo pár známých hereckých osobností - jak v hlavních, tak i v epizodních rolích. I když to s princeznou tentokrát nedopadlo dobře, tak vnučce, se kterou jsem se na pohádku dívala se to líbilo a to je co říct, protože mezi její favority patří momentálně Minimojové.(4.9.2014)

Dodnes svěží pohádka podle Pasáčka vepřů o potrestané pýše a namyšlenosti, se skvělými výkony Trávníčka i Maciuchové, kde zaujmou jak jednotlivé „vynálezy", tak lidová písnička, využitá jako popěvek nejen prasátek.(8.9.2013)

No jo, pasáček vepřů, jedna z klasik mezi pohádkami. Normální televizní pohádka pro děti, ta zpívající prasata mě ale uzemnila.(25.2.2013)