poster

O brokátové růži a slavíku z perleti (TV film)

Pohádka

Československo, 1982, 42 min

 • otík
  ***

  Veselá pohádka s pár písničkama, Maciuchovou jako císařskou pyšnou princeznou a Trávníčkem jako princem a pasáčkem vepřů. Bohužel konec pohádky je pravou kudlou do zad, tak trapně poobědové pohádky nekončívají. Celou dobu jsem čekal na přerod pyšné princezny a nakonec nic. A je to velká škoda, protože jinak je to skutečně hezká a příjemná pohádka s dobře obsazenými hlavními hrdiny.(15.9.2014)

 • Mykhaluu
  ***

  Muehehee!! Kombinace pana Trávníčka a paní Maciuchové nedává jinak, než si užít vrchol zábavy!! ;-)(30.12.2009)

 • Valentin
  ***

  No jo, pasáček vepřů, jedna z klasik mezi pohádkami. Normální televizní pohádka pro děti, ta zpívající prasata mě ale uzemnila.(25.2.2013)

 • vitekpe
  ***

  Jo, to byly holky jeste mlady...princ Travnicek. Trosku variace na Pysnou princeznu, nic zasadniho v studiove tvorbe.(31.12.2014)

 • Phex
  ***

  Jojo v této pohádce je pravé poučení pro chlapce do života. Kdo snáší vyvolené princezně modré z nebe, zabíjí pro ni draky a vůbec ji nekriticky žere ten nedobře končívá. V této pohádce si princ přes zamilovanost dokáže udržet zdravý odstup a s fiflenkou pěkně zamete. Right boy !(16.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace