Ono to nebylo špatné, ale v porovnání s vynikajícím Raganem se Bičianka jeví mnohokrát slabší.(1.4.2010)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 26.12.1981, pôvodná televízna adaptácia - Minimálne rovnaká "kultovka" ako SVÁKO RAGAN. :-) A veľké sólo pre EVU KRISTÍNOVÚ. (4.8.2008)(4.8.2008)

Velmi sympatický snímek o nedočkavých ženiších, autoritativní puritánské gazdině a o celkovém soužití na slovenské dědině dvacátých let minulého století. Bez diskuze lze poznamenat, že Jozef Zachar tímto plně zastupuje svého jmenovce (jednoho ze specialistů na podobně laděné filmy) a i na začátku osmdesátých let nabízí divákovi naprosto věrohodný obraz slovenského venkovského folklóru v doprovodu krásných žen, jemného humoru i dráma a pestrého hereckého obsazení.(25.12.2015)

2 svatby a 1 pohreb. Ľudia, ktorých rozmýšľaniu príliš dnes už nerozumiem, ale možno je to aj tým, že občas nerozumiem ani ich nárečiu. Šťavu tomu okrem ženského vrieskania dodáva aj typická krčmová bitka. Lietajú tu facky a rozbíjajú sa fľaše o hlavy.(2.12.2016)

škoda, že takéto slovenské filmy už dnes veľmi často nevidíme...veľmi sa mi to páčilo...(10.11.2008)