Příjemný film s inteligentním příběhem, na jehož pozadí se velmi nenásilně předvádějí zvyky a vůbec život na slovenské vesnici ještě před pár lety.(24.7.2011)

• LadyPupu

Nejdřív jsem hercům nerozuměla co říkaj a pak jsem nechápala o co vlastně jde. Ale jinak nepopírám, že to je určitě klasické dílo slovenské kinematografie.(27.7.2016)

Velmi sympatický snímek o nedočkavých ženiších, autoritativní puritánské gazdině a o celkovém soužití na slovenské dědině dvacátých let minulého století. Bez diskuze lze poznamenat, že Jozef Zachar tímto plně zastupuje svého jmenovce (jednoho ze specialistů na podobně laděné filmy) a i na začátku osmdesátých let nabízí divákovi naprosto věrohodný obraz slovenského venkovského folklóru v doprovodu krásných žen, jemného humoru i dráma a pestrého hereckého obsazení.(25.12.2015)

2 svatby a 1 pohreb. Ľudia, ktorých rozmýšľaniu príliš dnes už nerozumiem, ale možno je to aj tým, že občas nerozumiem ani ich nárečiu. Šťavu tomu okrem ženského vrieskania dodáva aj typická krčmová bitka. Lietajú tu facky a rozbíjajú sa fľaše o hlavy.(2.12.2016)

Vtipný román Zuzgy Zgurišky v očosi menej vtipnom, no stále klasickom prevedení.(9.5.2012)