V dobré společnosti

In Good Company

V dobrej spoločnosti

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 106 min

Rozpočet $26miliónovTržby USA $45,806,659Tržby Celosvetovo $61,315,215║ Príjemná pohodová komédia. /85%/(25.3.2007)

„Ja som rovnako naštvaný, ako ty.“ – „Tak prečo sa usmievaš?“ – „Neusmievam.“ – „Ale hej, usmievaš. Kútiky úst máš dohora.“ – „To mám vždy.“ Rúca sa vám život priamo pred očami? Pre firmu, pre ktorú ste pracovali niekoľko rokov, ste zrazu zbytočný? Zostali by ste v nej aj keby vám pridelili horšiu pozíciu a nahradili vás mladším človekom, ktorý by vám bol zároveň nadriadeným? Je rozumné obetovať sa pre firmu, v konečnom efekte aj tak sa riadiacou prioritne vlastnými pravidlami (v ktorých bežne figuruje ukončenie pracovného pomeru)? Občas sa každý z nás stáva už nepotrebným, lebo každý je nahraditeľný. Takže prcinátorovi Paulovi Weitzovi sa po AKO NA VEC podaril aj ďalší „seriózny“ film. Bonus - malé pivo Scarlett Johanssonová.(8.12.2005)

Nastávající zeť "bojuje" s faktem, že jeho nadřízený a nyní podřízený, je jeho budoucím tchánem..možná! Lekce života bude uštědřena mládí...(10.4.2011)

Na americké pomery neobvykle civilná, kultivovaná a vkusná "komédia zo života" so super hercami a jednou krásnou milostnou scénou.(18.7.2005)

Nazval by som to ako milé spríjemnenie dňa,ktoré zaujme a celkom prekvapí..!Dosť netradičné a skutočné(zo života)prevedenie,ktoré určite osloví!(7.3.2008)

• - Kniha, kterou čte Alex (Scarlett Johanson) v kavárně, je "Early Short Stories" od Antona Chekhova. (viperblade)

• - Postava Denise Quaida má příjmení "Foreman". Je to narážka na Tophera Grace, který v seriálu That '70s Show hraje postavu jménem "Eric Foreman". (viperblade)

• - Když se Alex stěhuje na newyorskou kolej, tak společně s Danem (Dennis Quaid) míjejí plakát s listem marihuany. Celý text na plakátu zní: "Marihuana. Protože vaši přátelé nejsou tak vtipní." (viperblade)