V dobré společnosti

In Good Company

V dobrej spoločnosti

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 106 min

Tenhle upřímný film se mi moc líbil, herecké výkony byly tak přirozené, že jsem se zasmála i dojala :) Není co dodat!(22.6.2008)

Braťja Weitzovy, zoufalé Prcičky definitivně odpuštěny :o) Vlastně to už byly po jejich předchozím počinu Jak na věc a nyní opět dokázali, že snad mají patent na inteligentní, vtipnou zábavu, která tak přijde vhod v dnešní komediální záplavě fekálních a teen stupidit. Se skvělým Jak na věc má tenhle film mnoho společného. Inteligentní scenář, ve kterém absentuje jakkékoliv klišé, příjemný decentní soundtrack a skvělé herecké výkony všech zúčastněných (málo známý Topher Grace příjemně překvapil). A navrch na hollwoodské poměry nezvyklý závěr. Velmi příjemná zábava.(29.10.2005)

Chováním postav (občas) „realistická“ komedie o stárnutí, dospívání a první lásce. 80% Zajímavé komentáře: tron, choze. Fr(10.7.2006)

V dobré společnosti překvapí především tím, že je v rozporu s většinou současné americké komediální produkce tak nějak uměřený a kultivovaný. Neobjevuje se tam zkrátka takový ten typicky pubertální nebo buranský humor a celý snímek jako by chtěl oslovit spíš dospělé publikum, které jinak dává přednost televizní obrazovce. Není to film špičkový, protože humor v něm obsažený není tak vypointovaný, ale celé je to slušně napsané, obsazené i zahrané. Snímek zůstává na půdě produkce amerických majors, tzn. žádné velké experimenty a provokace, jen lehká společenská kritika, která ani zdaleka nedosahuje údernosti např. Lítám v tom. Má ale překvapivý konec, který se vymyká tradiční šabloně romantických happyendů. Ona ta romantická linka především díky přítomnosti Scarlett Johansson, která je pro tenhle druh žánrových snímků jako stvořená, poněkud přebíjí tu komediální. Celkový dojem: 65 %.(7.11.2010)

• KatushkaK

Nevím jestli hledat chybu ve mně nebo ve filmu, každopádně mě neoslovil ani příběh, ani herecká výkony a dialogy už vůbec ne. Některé situace druhé poloviny filmu mi připadaly až absurdní, oproti první půlce, která se ještě jakž takž držela. Za tu jsou ty dvě *.(22.6.2008)