V dobré společnosti

In Good Company

V dobrej spoločnosti

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 106 min

Po zhlédnutí Obchodníka se smrtí jsem si teď myslel, že dlouho neuvidím nic z poslední doby, co by se mi líbilo ještě více, jenže ouha - teď jsem viděl tohle a i když je to o úplně ničem jiném než Obchodník se smrtí a je těžké říci, co je lepší, tak tenhle film se mi líbil ještě o něco více. Je to prostě ten typ filmu, který diváka vtáhne do děje hned v první vteřině a divák si přeje být jednou z těch postav či alespoň mezi nimi v tom světě žít. A hlavní podíl na tom, že mě tenhle film natolik dostal a ani vteřinu nenudil, mají krom výtečné režie Paula Weitze, jehož žádný film mě zatím nezklamal, herecké výkony. Dennis Quaid je v současnosti můj opravdu hodně oblíbený herec a tímto filmem si u mě postavení mého 2. nejoblíbenějšího herce upevnil na takových 50. let dopředu, Scarlett Johansson také zahrála velmi dobře a navíc mi tady konečně přišla opravdu kočka (ne že by byla jinak ošklivá, ale v ostatních filmech mi nepřišla jako nejvíce sexy herečka, jak se říká) a Tophera Grace jsem zatím neměl možnost vidět v ničem, v čem by měl možnost zazářit, ale tady se mu to povedlo, neboť působí velmi sympaticky a už se těším, v čem ho uvidím příště. Prostě tenhle film nemá v mých očích žádné mouchy a jestli má něco ze snímků natočených v posledních letech šanci dostat se do mého Top 10, tak tenhle patří mezi velké favority.(14.1.2006)

Po Kamenické 15 jsem v pátek večer tak nějak náhodou začal někdy ve třetině filmu koukat na dorážení mezi šéfem Carterem a jeho podřízeným Danem. Od scény, kdy se Carter pozval k Danovi domů na večeři, jsem vnímal a většinou jsem si užíval i vtipné hlášky a nápady. Myslel jsem si, že jsem tak znavený po závodě, a proto konzumuji bez opovržení sice jednoduchou, ale celkem nevtíravou, přirozenou zábavu místy okořeněnou slovními přestřelkami. A ocenil jsem sportovní vložky (basketbalové fígle, tenisový trénink i závěrečné proběhnutí po pláži). Oddechová, pohodová komedie o vztazích; podívaná, která netlačí na pilu zbytečným přeslazeným koncem (toho jsem se obával). A líbila se mi ústřední trojice - D. Quaid, T. Grace a S. Johansson.(30.5.2009)

Aby film, který se celý odehrává někde v kanceláři nebyl nudný potřebuje chytlavý scénář, ale hlavně výtečné obsazení, což se mu zde dostalo. Příběh je takový sympatický a žánr filmu bych označil za jakousi "melancholickou komedii." Jak jsem říkal herci jsou výteční a ústřední trio opravdu výborně funguje. Logicky mě nejvíc překvapil Topher Grace, protože Quaid hraje už pěkných pár let a Scarlett dnes přetřásají každé druhé noviny, kdyžto Tophera Grace jsem viděl jen v malé roličce v Soderbergově "Traffic." "V dobré společnosti" je dobrý na nic si nehrající film.(7.2.2006)

Chováním postav (občas) „realistická“ komedie o stárnutí, dospívání a první lásce. 80% Zajímavé komentáře: tron, choze. Fr(10.7.2006)

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +herci, hudba, závěr -málo romantiky, málo vtipných situací/// Tohle je velmi příjemný, takoví civilní film. Jak film, tak i jednání postav na mě působí velmi reálným dojem. Scénář vkusně divákovi nabízí možnost pohlédnout do situací jaké se naskytnou, když mladej kluk šéfuje o dvě generace staršímu chlápkovi, kterého právě sesadili z postu šéfa. Mnoho situací je velmi pěkných a hlavně vždy když spolu vedou rozhovor Topher Grace a Dennis Quaid a nebo Scarlett Johansson a již jednou zmíněný Topher Grace. Ostatní postavy sice tolik do příběhu nezasahují ale určitě si svoje místečko najdou. Za zmínku stojí David Paymer, Selma Blair, John Cho a Malcolm McDowell. Snímek má jinak pěknou hudbu a dosti originální závěr. Škoda, že to nemá další pokračování, docela by mě osudy postav zajímaly./// Celkem 75%///(10.7.2007)

• - Postava Denise Quaida má příjmení "Foreman". Je to narážka na Tophera Grace, který v seriálu That '70s Show hraje postavu jménem "Eric Foreman". (viperblade)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku. (M.B)

• - Kniha, kterou čte Alex (Scarlett Johanson) v kavárně, je "Early Short Stories" od Antona Chekhova. (viperblade)