Čarovné prstýnky (TV film)

Pohádka

Československo, 1978, 60 min

Příjemná pohádka mého dětství. Maciuchové bych tu vílu skoro věřil, neobyčejně jí to zde slušelo.(27.4.2014)

"Až uvidí prstýnek ze zlata, sama ten pouťový zahodí !! ;) Velmi podařená a zároveň rozhodně originální a neotřelá záležitost české žánrové legendy Věry Jordánové vyprávějící příběh krásné Rokytky, dcery víly a hajného v podání báječného Petra Haničince, a její veliké lásky s pro mě osobně poněkud podivným komediantským nádechem.. Tradičně parádní hudební podklad klasika Vadima Petrova se zde stává velmi otravným, ty písničky se totiž skutečně příliš nepovedly, Čarovné prstýnky navíc disponují dost nepříjemně "vyšisovaným" lookem. Nicméně stále jde o herecky nadprůměrně obsazenou "studiovou" pohádku v čele s krásnou Hanou Maciuchovou, již zmiňovaným Petrem Haničincem a především duem Martin Růžek, František Husák, pánové jsou totiž v rolích těch dvou padouchů ze zámku naprosto dokonalí, které se dnes už prostě netočí.(10.8.2013)

Perfektní pohádka s krásnými kulisy a tradiční hudbou Vadima Petrova. Vynikajicí herecké výkony, zejména František Husák jako lokaj Leopold, Martin Růžek jako Hromous a Petr Haničinec jako hajný Rokyta. Paráda. Hlavně je to pěkná pohádka o lásce a takové se dnes už opravdu netočí.(15.7.2011)

Už dlouho jsem tuhle pohádku neviděla. Snad od dětství. Ale jak ji teď dávali, tak se mi ta písnička okamžitě vybavila.(6.12.2015)

Jedna z moc hezkých pohádek. Takových už je dnes málo :-((23.10.2008)

• - V davu žen na náměstí, které sledují Rokytčino (Hana Maciuchová) tancování o pouti, je možné vidět jako kompars mladou Halinu Pawlowskou. (honajz)

• - Již v roce 1973 vzniklo rozhlasové zpracování téže pohádky pod stejným názvem. Režíroval tehdy Karel Weinlich. (Přemek)