Čarovné prstýnky (TV film)

Pohádka

Československo, 1978, 60 min

Už dlouho jsem tuhle pohádku neviděla. Snad od dětství. Ale jak ji teď dávali, tak se mi ta písnička okamžitě vybavila.(6.12.2015)

Kdyby mi ta Rokytčina písnička za chvíli nezačala lézt na nervy, možná bych i přidala :). Skopal je sympaťák, Maciuchová se na vílu skvěle hodila. Opravdu pěkná pohádka na zpříjemnění víkendového odpoledne.(3.8.2013)

Pekna pohadka o poutovych prstyncich, ktere jsou pekne predevsim diky tomu, od koho jsou darovane. Rozhodne tahle pohadka nijak extreme nevynika nad ostatnimi tohoto druhu. Ale je mila, pribehem plna a vcelku dobre zahrana. Nic proti nicemu.(6.11.2012)

Mně to přijde roztomilé, i když místo Haničky bych si dovedl tehdy spíše představit Milenu Steinmaslovou než (tehdy) poněkud již na váze přibývající Naďu Konvalinkovou. Ale Hana Maciuchová to celé táhne svým úžasným šarmem a optimismem, a jak zde někdo píše v komentářích (flanker.27), tu vílu jí člověk věří. Na nic si to nehraje, kulisy jsou na TV pohádku velmi slušné, a povšimněte si v davu žen mladé Haliny Pawlovské. Dokonalí ve svých záporných rolích jsou pak mimochodem i Martin Růžek a František Husák.(12.1.2015)

Hana Maciuchová ve své nejkrásnější formě...vcelku příjemná studiová pohádka. Elrond je půlelf a Rokytka zase půlvíla. 70%(16.1.2014)

• - Již v roce 1973 vzniklo rozhlasové zpracování téže pohádky pod stejným názvem. Režíroval tehdy Karel Weinlich. (Přemek)

• - V davu žen na náměstí, které sledují Rokytčino (Hana Maciuchová) tancování o pouti, je možné vidět jako kompars mladou Halinu Pawlowskou. (honajz)