Čarovné prstýnky (TV film)

Pohádka

Československo, 1978, 60 min

Kdyby mi ta Rokytčina písnička za chvíli nezačala lézt na nervy, možná bych i přidala :). Skopal je sympaťák, Maciuchová se na vílu skvěle hodila. Opravdu pěkná pohádka na zpříjemnění víkendového odpoledne.(3.8.2013)

"Až uvidí prstýnek ze zlata, sama ten pouťový zahodí !! ;) Velmi podařená a zároveň rozhodně originální a neotřelá záležitost české žánrové legendy Věry Jordánové vyprávějící příběh krásné Rokytky, dcery víly a hajného v podání báječného Petra Haničince, a její veliké lásky s pro mě osobně poněkud podivným komediantským nádechem.. Tradičně parádní hudební podklad klasika Vadima Petrova se zde stává velmi otravným, ty písničky se totiž skutečně příliš nepovedly, Čarovné prstýnky navíc disponují dost nepříjemně "vyšisovaným" lookem. Nicméně stále jde o herecky nadprůměrně obsazenou "studiovou" pohádku v čele s krásnou Hanou Maciuchovou, již zmiňovaným Petrem Haničincem a především duem Martin Růžek, František Husák, pánové jsou totiž v rolích těch dvou padouchů ze zámku naprosto dokonalí, které se dnes už prostě netočí.(10.8.2013)

Už dlouho jsem tuhle pohádku neviděla. Snad od dětství. Ale jak ji teď dávali, tak se mi ta písnička okamžitě vybavila.(6.12.2015)

Jedna z moc hezkých pohádek. Takových už je dnes málo :-((23.10.2008)

Pekna pohadka o poutovych prstyncich, ktere jsou pekne predevsim diky tomu, od koho jsou darovane. Rozhodne tahle pohadka nijak extreme nevynika nad ostatnimi tohoto druhu. Ale je mila, pribehem plna a vcelku dobre zahrana. Nic proti nicemu.(6.11.2012)

• - V davu žen na náměstí, které sledují Rokytčino (Hana Maciuchová) tancování o pouti, je možné vidět jako kompars mladou Halinu Pawlowskou. (honajz)

• - Již v roce 1973 vzniklo rozhlasové zpracování téže pohádky pod stejným názvem. Režíroval tehdy Karel Weinlich. (Přemek)