poster

Čarovné prstýnky (TV film)

Pohádka

Československo, 1978, 60 min

 • Tryskomyš
  ***

  Už dlouho jsem tuhle pohádku neviděla. Snad od dětství. Ale jak ji teď dávali, tak se mi ta písnička okamžitě vybavila.(6.12.2015)

 • kajas
  ***

  Kdyby mi ta Rokytčina písnička za chvíli nezačala lézt na nervy, možná bych i přidala :). Skopal je sympaťák, Maciuchová se na vílu skvěle hodila. Opravdu pěkná pohádka na zpříjemnění víkendového odpoledne.(3.8.2013)

 • Mia...
  ****

  Pekna pohadka o poutovych prstyncich, ktere jsou pekne predevsim diky tomu, od koho jsou darovane. Rozhodne tahle pohadka nijak extreme nevynika nad ostatnimi tohoto druhu. Ale je mila, pribehem plna a vcelku dobre zahrana. Nic proti nicemu.(6.11.2012)

 • honajz
  ****

  Mně to přijde roztomilé, i když místo Haničky bych si dovedl tehdy spíše představit Milenu Steinmaslovou než (tehdy) poněkud již na váze přibývající Naďu Konvalinkovou. Ale Hana Maciuchová to celé táhne svým úžasným šarmem a optimismem, a jak zde někdo píše v komentářích (flanker.27), tu vílu jí člověk věří. Na nic si to nehraje, kulisy jsou na TV pohádku velmi slušné, a povšimněte si v davu žen mladé Haliny Pawlovské. Dokonalí ve svých záporných rolích jsou pak mimochodem i Martin Růžek a František Husák.(12.1.2015)

 • dr.fish
  ****

  Hana Maciuchová ve své nejkrásnější formě...vcelku příjemná studiová pohádka. Elrond je půlelf a Rokytka zase půlvíla. 70%(16.1.2014)

 • - Již v roce 1973 vzniklo rozhlasové zpracování téže pohádky pod stejným názvem. Režíroval tehdy Karel Weinlich. (Přemek)

 • - V davu žen na náměstí, které sledují Rokytčino (Hana Maciuchová) tancování o pouti, je možné vidět jako kompars mladou Halinu Pawlowskou. (honajz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace