Čarovné prstýnky (TV film)

Pohádka

Československo, 1978, 60 min

Kdyby mi ta Rokytčina písnička za chvíli nezačala lézt na nervy, možná bych i přidala :). Skopal je sympaťák, Maciuchová se na vílu skvěle hodila. Opravdu pěkná pohádka na zpříjemnění víkendového odpoledne.(3.8.2013)

Perfektní pohádka s krásnými kulisy a tradiční hudbou Vadima Petrova. Vynikajicí herecké výkony, zejména František Husák jako lokaj Leopold, Martin Růžek jako Hromous a Petr Haničinec jako hajný Rokyta. Paráda. Hlavně je to pěkná pohádka o lásce a takové se dnes už opravdu netočí.(15.7.2011)

"Až uvidí prstýnek ze zlata, sama ten pouťový zahodí !! ;) Velmi podařená a zároveň rozhodně originální a neotřelá záležitost české žánrové legendy Věry Jordánové vyprávějící příběh krásné Rokytky, dcery víly a hajného v podání báječného Petra Haničince, a její veliké lásky s pro mě osobně poněkud podivným komediantským nádechem.. Tradičně parádní hudební podklad klasika Vadima Petrova se zde stává velmi otravným, ty písničky se totiž skutečně příliš nepovedly, Čarovné prstýnky navíc disponují dost nepříjemně "vyšisovaným" lookem. Nicméně stále jde o herecky nadprůměrně obsazenou "studiovou" pohádku v čele s krásnou Hanou Maciuchovou, již zmiňovaným Petrem Haničincem a především duem Martin Růžek, František Husák, pánové jsou totiž v rolích těch dvou padouchů ze zámku naprosto dokonalí, které se dnes už prostě netočí.(10.8.2013)

Jedna z moc hezkých pohádek. Takových už je dnes málo :-((23.10.2008)

Mně to přijde roztomilé, i když místo Haničky bych si dovedl tehdy spíše představit Milenu Steinmaslovou než (tehdy) poněkud již na váze přibývající Naďu Konvalinkovou. Ale Hana Maciuchová to celé táhne svým úžasným šarmem a optimismem, a jak zde někdo píše v komentářích (flanker.27), tu vílu jí člověk věří. Na nic si to nehraje, kulisy jsou na TV pohádku velmi slušné, a povšimněte si v davu žen mladé Haliny Pawlovské. Dokonalí ve svých záporných rolích jsou pak mimochodem i Martin Růžek a František Husák.(12.1.2015)