poster

Princezna za dukát (TV film)

Pohádka

Československo, 1991, 44 min

 • kocik1
  **

  Princezna za dukát nebyla naštěstí za dukát, ale zadarmo, dukát si nechal král vrátit. Páč v té době ještě neexistovala ČNB a její intervence, byl dukát zřejmě dost silné platidlo, a tak si zdánlivě chudý Jan ve vidině dukátového dědictví princeznu nechal.:-)) Pohádka samotná trpí bohužel nedostatečným rozpočtem, což ji sráží dolů a zůstává tak pohádkou jen na jedno podívání.(5.10.2016)

 • Tommassi3
  ***

  " Sen je sen, ale někdy se může i vyplnit.." A tak výborná freddykruegerovská záporačka Mahulena Bočanová, která si podobné kreace opravdu s velkou chutí užívá, vchází do snů zde neskutečně roztomilé Lucii Zedníčkové, která ji však dík upřímné lásce k očarovanému princi a zároveň chudákovi Honzy Šťastného, ta chemie mezi oběma funguje jako v málokteré jiné podobné žánrovce, nakonec přemůže, a šílený pohůnek Jiří Krytinář několikrát dostane co proto.. Velmi bizarní poetické taneční pasáže s čarodějnými služebníky dodávají i dík Petrovovu hudebnímu motivu krátkému snímku na síle i atmosféričnosti..(6.9.2014)

 • duklak2
  **

  Je tu vlastně všechno, co by měla pohádka obsahovat, ale některé pasáže v tomto "filmu" mě přišly poněkud "zvadlé". Některým dětem se tato pohádka moc líbit nemusí. Na druhou stranu ono ani tak o moc nejde, protože tato pohádka byl podle mého názoru "pokus".(21.1.2012)

 • blackrain
  ***

  Motiv pyšných a rozmazlených princů a princezen se v našich pohádkách objevuje velmi často. Někdy jsou ty pohádky povedené, jiné trochu méně. Tato je jedna taková. Neurazí a ani neoslní. Vyšla z pera Vlasty Janečkové. Ta zde použila nápad s dukátem. Ten považuju za originální a taky ho oceňuju. Lucie Zedníčková mě ku podivu neštvala. Mahulena Bočanová mohla být jako kouzelnice mnohem větší bestie, ale pak by z toho byl nejspíš horor a ne pohádka na nedělní poobědový čas.(3.10.2016)

 • Vědma
  **

  Další variace na Pyšnou princeznu, ale narozdíl od její klasiky a také například slovenské pohádky Král Drozdí brada s Lukášem Vaculíkem, kde je příběhu učiněno zadost, tak tady jej ruší zbytečné tance příšerných maškar a protivný Krytinář.(2.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace