„Počul som, že tam majú výborné matrace.“ – „Lepšie majú už len na psychiatrii v Kansase.“ Plnohodnotný športový film, plnohodnotná väzenská dráma, plnohodnotná komédia aj plnohodnotný akčný film a k tomu výborný scenár, na ktorý bude raz Adam Sandler veľmi hrdý. Ako bývalá futbalová hviezda nastupuje na výkon trestu do väznice, kde je riaditeľom (James Cromwell) požiadaný, aby trénoval spoluväzňov v blížiacom sa zápase s nenávidenými dozorcami. Vytvorí okolo seba skvelú partiu hráčov (geniálny Terry Crawes patrí ešte k tým slabším) a začína tréning. Divákov zrejme prekvapí, aký rôznorodý, čo sa žánrov týka, film je – a ešte viac ich prekvapí, ako jednotlivé žánre fungujú samé osebe a napríklad dramatické scény („Faulovanie“ vypovedajúce čo-to o mužskej dôstojnosti, nečakaný odchod jednej postavy zo scény) nenarušujú komediálne (Estrogénový bachar, Pingpong, Roztlieskavačky, Rozhodcove gule) a akčné (už ani John Woo nevie takto efektne využívať spomalené zábery) neškodia „väzenskej línii“ o vážnych veciach, ako sú sloboda, mužské priateľstvo, dôvera, tímová hra atď. Potešia aj vydarené dialógy („Si neškodný ako košík s mačiatkami, ale ak chceš, večer usporiadame vankúšovú bitku a to ti určite vylepší skóre.“). Tento film spočiatku troška nudí, ale po polhodine sa rozbehne a už nezastaví. Výborné, rád by som si prečítal recenziu od ženy.(15.3.2006)

No tak tohle zas kdovijaka pecka neni. Problem je, ze ackoliv je Sandler v hlavni roli, nema dostatek prostoru a neni pozornost soustredena na nej, takze spoustu vtipku musi obstarat ostatni a tem to dvakrat nejde. Parkrat je sice nakej vostrej forek, ale vetsinou to tezi ze vzhledu a povah trestancu, nez ze by se vyskytlo neco originalniho. Navic pribeh je predvidatelnej od zacatku do konce. Nastesti je ale film sviznej, dobre natocenej a se solidni hudbou, jen by moh bejt trochu kratsi. Slabsi 4*.(4.8.2008)

Já nevím..asi jsem ještě pořád puberťačka?!... smála jsem se pořád :-) 80%(15.2.2010)

rozpočet : $82 million tržby celosvetovo : $190,320,568(13.12.2006)

Taková typická komedie z dílny Sandlera, sice žádnej zázrak, ale zábavný to teda je a má to hned několik naprosto geniálních fórků, bohužel začlenit do komedie dojemný scény neni fakt dobrej nápad, sledovat jak se snaží vyhrát kvůli někomu je fakt dost uhozený(21.12.2006)