Malé ženy

Malé ženy

Drama / Romantický / Rodinný

USA, 1994, 114 min

• Ducharme

Celou dobu jsem si říkala, že jestli alespoň jedna z nich opravdu neumře, nezaslouží si film ani hvězdu. Malé ženy se ze začátku tváří jako poměrně neškodný rodinný snímek, který se velmi marně snaží navodit atmosféru devatenáctého století. Postupem času však dochází k událostem tak obludným, že člověk, týrán gradací srdceryvných okamžiků, nejednou zauvažuje nad tím, co hrozného musel svět pí. Alcottové provést, že se mu takto pomstila. Zlomená srdce, propletené vztahy, nesčetné oběti, ustřižené vlasy a mrzák doma na Vánoce - bylo toho tolik, že jsem se občas ani nestihla pohoršovat. Ošklivé. _______Uživatelka kleopatra mi svým komentářem nasadila brouka do hlavy - Film natočený podle výborné knihy není sladkobolnou romantikou pro dojímavé divačky závislé na telenovelách. – jak mohla nahodnotit tolik filmů, když je jednoznačně slepá?(8.11.2011)

Dle mého názoru vydařená adaptace známého románu, kvalitativně vcelku srovnatelná s Cukorovou klasickou verzí z roku 1933. Většina herců podává velmi dobré výkony, zaujmou hlavně Winona Ryder (která prý měla velký podíl na vzniku této filmové verze) a Gabriel Byrne.(12.9.2002)

Prijeny drama s tak trochu pohadkovou atmosferou, ze cloveku ani moc nevadi, ze tu neni zadnej poradnej pribeh. Celou dobu proste jen sledujem osudy ctyr sester, kde de samozrejme hlavne o to se provdat, i kdyz ze zacatku si spis jen hrajou jak deti. Obsazeni je perfektni, ze sester vycniva Winona Ryder, ktera je fakt perfektni, ma nejvic prostoru a ostatni zastinuje. Pak zaujme mala Kirsten. Z hercu to je perfektni Bale a velmi dobrej Byrne. Je sice fakt, ze kdyz uz sestry nejsou pohromade, tak se film misty krapet tahne a na par mistech nudi, ale vetsinu casu to je prijemna podivana.(24.2.2008)

Dobrý film podľa dobrej knihy. Nikdy som ale neodpustila Winone, že odmietla Christiana a chvíľu som bola s toho depresovaná ako Kirsten. Všetci herci však boli perfektní.(26.12.2008)

• mandes

rozpočet : $18 million tržby americké : $50,083,616(18.4.2007)

• - Opera, na kterou vzal prof. Bhaer (Gabriel Byrne) Jo (Winona Ryder), se jmenuje "The Pearl Fishers" od Georges Bizeta. (zuza99)

• - Film je natočen podle světového knižního bestselleru "Little Women or Meg, Jo, Beth and Amy" z roku 1868 od americké autorky Louisy May Alcottové. (Yardak)

• - Během natáčení došlo k nehodě, během které začaly hořet vlasy Claire Danes, když nesla svíčku do schodů. (Morien)