Malé ženy

Little Women

Malé ženy

Drama / Romantický / Rodinný

USA, 1994, 114 min

Začínající Kirsten Dunst, Claire Danes, či Christian Bale? To jsem si nemohl nechat ujít:-). Talent jim věru nešel upřít už tehdy. I když většinu pozornosti na sebe přeci jen stáhla o něco starší Winona Ryder..Celkově krásný příběh, na kterém je znát knižní předloha. Malebnou kameru a citlivé vyprávění jen podtrhuje překrásná hudba Thomase Newmana.(9.2.2009)

Po rozčarování z verze 1933 jsem si zase šla uklidnit nervy sem ;) A znovu a znovu.(4.2.2009)

• WANDRWALL

Malé ženy jsou zakomplexovanější než velké ženy. V tomhle se statistiky sotva mohou plést.(3.8.2010)

Winona je prostě krásná!!!! Ale ani pohled na její překrásnou tvář nezachrání tento film od neuvěřitelné zdlouhavosti a nudě.(9.8.2002)

„Zmeny v našich životoch prichádzajú, ako ročné obdobia.“ Knižnú predlohu L.M. Alcottovej som nečítal a predchádzajúce filmové adaptácie nevidel. Austrálskej režisérke Armstrongovej sa vďaka kvalitnému scenáru a dostatočnému rozpočtu (kostýmy, výprava) podarilo stvoriť film, ktorý si vždy rád pozriem. Výsledok je krásny film s nádhernou atmosférou a vynikajúcim hereckým obsadením. Tomu podľa očakávaní dominuje Susan Sarandonová, ale tiež aj jej (vtedy ešte pôvabná a nádejná) Winona Ryderová. V silnom príbehu, dojemnom i vtipnom, sa však nestrácajú ani muži; nevyzdvihol by som však ani tak Gabriela Byrnea, ale predovšetkým v miniatúrnej roličke sa mihnúceho skvelého Johna Nevilla (a klavír).(19.12.2004)

• - Během natáčení došlo k nehodě, během které začaly hořet vlasy Claire Danes, když nesla svíčku do schodů. (Morien)

• - Opera, na kterou vzal prof. Bhaer (Gabriel Byrne) Jo (Winona Ryder), se jmenuje "The Pearl Fishers" od Georges Bizeta. (zuza99)

• - Na konci titulků je film věnován dvěma osobám, z nichž jednou je Polly Klaasová, dvanáctiletá dívka, která byla v roce 1993 unesena ze svého domova v Petalumě v Kalifornii a později nalezena zavražděná. Winona Ryder strávila většinu svého dětství právě v Petalumě a potom se také zůčastnila mediální kampaně za bezpečný návrat dívky. (Morien)