Rex-patriates

• Česko

Rexpatriates

Dokumentární

Česko / USA, 2004, 75 min

wtf lolz omfg Praha rulez wtz(15.8.2007)

Neuvěřitelná prča, koukal jsem jak zjara, něco takovýho se nevidí každý den.(22.3.2007)

• Slarque

Dokument? Tohle?? Proboha!!! Ve skutečnosti je to filmová obdoba vlastnoručně napsaného a zahraného ochotnického představení. Ty dvě hvězdičky jsou pouze s přimhouřenýma (=rozespalýma) očima.(22.3.2007)

wth? jina haluz.(20.3.2007)

• Machrovic

http://www.ceskatelevize.cz/program/detail.php?idp=10099392997&day=1174518000&time=00:40&ch=2&zanrf=all&puvodf=all&advanced=1&andf=Rexpatriates&nazvyf=1&aktualnif=1&archivf=1&backaddr=search // 1) Přiblblá "koláž" a zmatlanina dokumentující americkou nadustost a pitomost. Hlášky typu: "My přinášíme nové světlo" nebo "Myslím, že byste rádi spolupracovali s Američany po letech útlaku od komunistů a fašistů." Doufám, že to mysleli jako vtip, protože jinak fakt nevím.To poslední co můžete od Rex-patriates očekávat je seriózní dokumet s alespoň minimální vypovídající hodnotou. Je to zkrátka o ho*nu! // 2) První komentář berte za citový výlev po skončení "filmu", teď se to pokusím zhodnotit objektivněji: Totální ukázka nerozhodnosti, zda točím dokument či hranej film. A zde právě vězí kámen úrazu. Hranice mezi hranýma scénama a dokumentárníma není vůbec ostrá, takže vůbec není jasno, co má být bráno vážně a co je jen taková humorná vložka. Ke konci už se dokumetární složka vytrácí úplně. V oficiálním textu distributora se píše, že "Film vládne půvabným sebeironickým humorem", nevěřte tomu: ve většině případu to není vtipné a už vůbec ne půvabné. A že lze vytvořit dokument s vysokou informační hodnotou i za použití vtipných scének na odlehčení dokazuje tento film: http://www.csfd.cz/film/228902-obrazy-prenatalniho-zivota-aventure-internelle-l/?text=46373 Takže, když to shrnu a budu film budu považovat za dokument, tak víc jak 1 hvězdu z milosti dostat nemůže. Pokud to budete brát jako komedii, tak tam bude hodnocení různé, podle toho jakému typu humoru dáváte přednost. U mě tenhle druh "vtipnosti" moc nefunguje. NUF: Těžko něco považovat za parodii, když je to víc trapné než vtipné. Evidentně máme diametrálně rozdílný smysl pro humor. Naprostý souhlas s komentářem uživatele Slarque.(18.3.2007)

Uvedený žánr zde docela zavádí, ale kdokoliv kdo tenhle filmeček opravdu viděl a má všech pět pohromadě (že Machrovic), tak ví že se o žádný opravdový dokument nejedná a dále to neřeší. Jde prostě jen o vtipný a super ironický "jakobydokument" (pro Machrovice-vlastně parodii) utahující si ze stylu života Američanů v Praze. Pochopí to téměř každý a téměř každý se pobaví. Někdo více, někdo méně, ale humorné to tedy podle mě je a to natolik, že pro mě je to za ****.(23.3.2007)

Jelikož scénař napsal kolega z katedry anglistiky Univerzity v Ústí nad Labem, přihazuji hvězdičku navrch.(24.1.2006)

Zajímavý a sympatický pokus ukázat američany, kterým přirostla Praha k srdci. Bohužel, však tato látka nenabízí dostatek zajímavého materiálu nebo není dostatečně využit.(21.1.2006)