Zná ji jako svý boty

In Her Shoes

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo, 2005, 125 min

• Rosaviva

nedoukáno, nevydržela jsem to.(15.11.2009)

Skvělá racionální Tony Colette a vždy okouzlující bohémka Cameron Diaz v milém filmečku, kde dvě sestry hledají sebe samy a jedna druhou, své místo ve světě a samozřejmě lásku. Film sám osciluje na pomezí žánrů romantické komedie (vztah Rose se šéfem) a rodinného dramatu (traumata z dětství, Maggiino hledání babičky). Přes předvídatelný příběh se jedná o film, který stojí za vidění, kůli živelnosti Meggie, vznešené upjatosti její babičky, silně dojemným momentům a motivům sesterské lásky a nenávisti.(8.7.2007)

Já nějak nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne. Za prvé nevím, která z těch sester mi byla víc nesympatická, jestli protivná, nespolehlivá, lehká a sexy Cameron (které mimochodem tahle role dost seděla), nebo její neurotická a ukňouraná sestra. No a to by nebyl americký film, aby se to v půlce filmu u obou neobrátily jejich povahy a staly se z nich perfektní sestry. Ale zase abych jen nekritizovala, tak to mělo něco do sebe a docela rychle to uteklo. Takže moje hodnocení je slabší 3.(27.6.2010)

Ničím vybočující drama o vztahu dvou naprosto rozdílných sester s občasným zábleskem humoru. Dobře zahraná, zbytečně dlouhá neurážející jednohubka.(31.10.2010)

Vztahové filmy mám ráda a In Her Shoes se mi líbilo od prvních do posledních minut. I když je o vztahu sester, nemyslím, že je jen pro ženy, mohl by být dost dobře i o bratrech, vyšlo by to nastejno, protože krev není voda a v rámci tohoto pouta se na věci díváme jinak. Sestry tak jiné, jak si lze představit se vlivem okolností změní. Ta požitkářská se snese na pevnou zem, věcná zromantičtí. Ale nebylo by to možné, kdyby takovými už někde v nitru nebyly, jen musel přijít kopanec, který je k tomu, aby to v sobě našly a pustily ven, přistrčil. S maximálním hodnocením váhám jen kvůli přílišnému inventurizování (mám ráda, co si pochopím, aniž to je vyřčené) a někde (většinou u Cameron) zbytečná křeč v pokusu o humor. Ale plákla jsem si, to přiznávám.(31.12.2006)