Zná ji jako svý boty

Pozná ju ako svoje boty

In Her Shoes

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo, 2005, 125 min

Lidsky uvěřitelná komedie, která v sobě míchá romanci, tu a tam si to směle nakračuje k psychologickému dramatu. Hlavním motivem je odlišnost dvou sester – mladší rozháraná Maggie, co do postele dostane kdekoho, je krásná, sexy, ale zato nezodpovědná a ne právě inteligentní, starší Rose je workholikem, denně žijící stejně načrtnutým životem, pečlivá, bez jistého partnerského zázemí. Jejich vrtkavý vztah ukončí Maggiina touha po dalším muži a zničí tak donedávna slibně fungující románek své sestry. Obě opouští své doposud uznávané hodnoty, Maggie své nové já hledá na Floridě, kam se vydá hledat vlastní babičku, Rose se vzdá slibné kariéry právničky. V těchto momentech Maggie zjistí, že není tak hloupá a nezodpovědná, život její sestry zase změní konečně snad ten pravý. Ocenit lze určitě několik motivů, které v podobném žánru romantické komedie příliš často nevídáme. V tom tkví ale zároveň hlavní problém, protože tvůrce L.A. – Přísně tajné nezajede vždy dostatečně hluboko do garáže. Nesourodost jednotlivých epizod spojují spolehliví herci, v čele s výtečnou Toni Collette, která konečně získala roli, která dokázala prozářit její umné herectví. U Cameron Diaz už to tak slavné není. Ta sice během každé příležitosti pobíhá neustále polonahá, z její postavy vzteklé Maggie se dalo určitě vytěžit víc. Líbila se mi bezesporu spíše v druhé polovině filmu (tajemství dyslexie), přesto oproti filmům, které na nás dříve chrlila, je to příjemná změna!!(26.6.2006)

Curtis Hanson točí i "malé" filmy, které vás strhnou opravdovostí a prožitkem. Navíc na Cameron Diaz je opravdu luxusní pohled.(4.12.2008)

Ničím vybočující drama o vztahu dvou naprosto rozdílných sester s občasným zábleskem humoru. Dobře zahraná, zbytečně dlouhá neurážející jednohubka.(31.10.2010)

Typická ženká záležitost, kde se řeší ženké problémy a neustále někdo křičí nebo se hádá. Výborná Toni Collette, atypická Cameron Diaz a jako vždy svěží Shirley MacLaine zdatně bojují s přepálenou filmovou stopáží a některými okoukanými klišé.(4.3.2010)

• Malarkey

Kde je Cami, tam je na 95 procent dobře. Občas se ale objeví film, kterej v sobě nemá nic...jenom tu Cami. A to je přesně případ tohodle kousku. Dvě hodiny nudy, kterou na dvě hvězdy zaplácla právě Cameron Diaz. Zbytečnější film jsem ale v její filmové kariéře snad ale ještě nezažil.(22.9.2014)

• - Pod novinkou oscarového scénáristy a režiséra Curtise Hansona jsou producentsky podepsaní také Tony (Domino) a Ridley (Království nebeské) Scottovi. (imro)

• - I když Toni Collete ztvárnila starší sestru Camerion Diaz, ta je od ní ve skutečnosti starší o dva měsíce. (imro)

• - Scénáristka Susannah Grant je expertka na ženské snímky, má za sebou například Erin Brockovich (r. Steven Soderbergh, 2000) či 28 dní (r. Betty Thomas, 2000). (imro)