poster

Zná ji jako svý boty

 • USA

  In Her Shoes

 • Německo

  In den Schuhen meiner Schwester

 • Slovensko

  Pozná ju ako svoje boty

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo, 2005, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faye
  ****

  Maggie se potlouká životem někdy v lehce a někdy v těžce podroušeném stavu (tak s touhle vizáží, vlastně proč ne? ). Její úspěšná sestra Rose je naopak realistka až to děsí . „Nebudeš takhle vypadat navždy, víš? Nakonec zestárneš a všichni ti muži, kteří ti platí účty, budou platit účty dívkám daleko mladším než ty. A co pak budeš dělat? Raději něco vymysli, protože coury středního věku už nejsou atraktivní. Jsou ubohé.“ Dvě sestry z jednoho hnízda, každá jiná, ale pořád sestry. Jedna z nich překročí nepsaná pravidla a obě musí začít znovu a jinak. Nedokážu přesně vysvětlit, proč se mi to tak líbilo. Možná proto, že i já mám sestru se stejnou velikostí bot. Možná, za slova jejich babičky o které léta neměly ani tušení „I když jste byly malé, tak jste měly pouto, které já nikdy s nikým neměla.“ Možná za vyznání toho správného muže „„Budeš chtít jíst se mnou po zbytek svého života.“ Vážně nevím..(3.2.2006)

 • Aleee89
  ***

  Film tuším kdysi v Premiere dostal čtyři hvězdičky, což mě u takového typu filmu mírně zarazilo, a proto jsem jej chtěla vidět, abych si mohla udělat vlastní názor. Toni Colette se mi vryla do paměti díky Malé Miss Sunshine, tady film příjemně oživovala. Veteránka Shirley Maclane byla taky fajn, dokonce i Cameron Diaz, kterou fakt nemám ráda, se mi nějak podařilo zkousnout a do své role celkem zapadla. Ano, film má klasický scénář, který končí předvídatelně, ale je to veskrze milé dílko na dlouhá zimní odpoledne, která dokáže zpříjemnit.(15.6.2013)

 • claudel
  ****

  Dvě věci si budu pamatovat, když uslyším název tohohle díla i za dvacet let - právnička, která sekla se svojí prací a začala lidem venčit psy a matka dvou dcer, která trpí těžkými psychickými problémy a dokázala jim přesto vytvořit úžasné dětství, na které obě budou vzpomínat. A že by zatřetí před staříky se promenující Cameron v plavkách?:-)(4.11.2007)

 • Sofia
  ****

  Myslela jsem, že to bude nenáročná komedie a ono se z toho vyklubalo psychologicky komplikované drama o tom, jak dětství poznamená celý náš další život, ať už si to přiznáme nebo ne. Chválím především herecké výkony hlavní trojice + úžasnou sbírku bot + vtipné hlášky postarší floridské dámy. Odpouštím přehnanou stopáž i některé klišovité scénáristické momenty (dyslexie, čtení básně na svatbě).(16.8.2007)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $32,880,591Tržby Celosvetovo $83,073,883║ Jóój, veľká škoda, Curtis Hanson je fakt zručný režisér ale najprv nás maximálne otráviť v prvej hodinke a potom z toho vykresať roztomilú nežnú drámičku, kde Toni Collette vypadá po celý čas výzorovo otrasne(čo beriem ako nepozerateľný mínus pre film), Cameron Diaz len tak tak vzhľadom prejde ale charakterom postavy otrávi, no neviem neviem, režisérsky odvedené dobre ale príbehovo smerujúce do otravnosti, s filmom to je ako na roztrasenej húpačke. /45%/(13.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace