Zná ji jako svý boty

In den Schuhen meiner Schwester

Pozná ju ako svoje boty

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo, 2005, 125 min

Na první pohled klasická americká romantická komedie, při bližším ohledání velmi kvalitní film, pečlivá sonda do sourozeneckého vztahu.. navíc je to příjemně svižné, místy vtipné, místy dojemné, ale ne lacině, jako u běžné americké produkce - při pohledu na jméno režiséra je jasné proč. Mrzi mně že jsem na to nešel do kina. TOP žánru u mně drží "Láska nebeská", ale tenhle nenápadný filmeček je hned druhý v pořadí. Doporučuji koupit, zvláště když se dá momentálně sehnat za 49 Kč.(22.3.2008)

Myslela jsem, že to bude nenáročná komedie a ono se z toho vyklubalo psychologicky komplikované drama o tom, jak dětství poznamená celý náš další život, ať už si to přiznáme nebo ne. Chválím především herecké výkony hlavní trojice + úžasnou sbírku bot + vtipné hlášky postarší floridské dámy. Odpouštím přehnanou stopáž i některé klišovité scénáristické momenty (dyslexie, čtení básně na svatbě).(16.8.2007)

ŽIVOT S HELENOU+HOVORÍ SA... Tak po prvé - nikdy som netušil, že Toni Collette môže vyzerať príťažlivo. Za druhé - americké polodrámy snažiace sa dorovnať tie britské mi už trochu lezú krkom. Tento film je však aj vzhľadom na svoju dĺžku dostatočne rôznorodý a hrajúci sa so psychológiou, že sa mi musel páčiť. Dobré obsadenie, občasné klišé je vyvážené uveriteľným vývojom postáv. Trošku kostrbaté, ale pre mňa zrovnateľné s AKO NA VEC...(7.3.2009)

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $83,073,883(8.1.2007)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +Cameron Diaz, závěr snímku -hodně roztahaná stopáž, není to svižné/// Čekal jsem romantickou komedii a dostal jsem poctivé rodinné drama o dvou sestrách. Občas zdlouhavé, k nevydržení a málo zajímavé. Dobrý závěr to trošku napravil, ale čekal jsem víc./// Celkem 56%///(7.3.2009)