Zná ji jako svý boty

In Her Shoes

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo, 2005, 125 min

• Enšpígl

Sem tam zábava,ale spíše tam než sem.No a má milovaná Cami. "Není 130 minut přeji jen málo?Já bych zkusil jistotu dvojnásobku"(29.8.2006)

Nejdřív se to tváří jako příjemná oddychová komedie, ale pak nastupují obligátní tramauta z dětství a křivdy. Příběh o dvou zcela odlišných sestrách, které musí změnit svůj život. Změna nezodpovědné Maggie je jasná od začátku, ale proč se úspěšná právnička vzdala své práce, aby venčila psy jsem nějak nepobrala. Jinak celkem příjemný film, ale prospělo by mu, kdyby nabral větší tempo, takhle je to chvílemi celkem nuda.(9.1.2006)

ŽIVOT S HELENOU+HOVORÍ SA... Tak po prvé - nikdy som netušil, že Toni Collette môže vyzerať príťažlivo. Za druhé - americké polodrámy snažiace sa dorovnať tie britské mi už trochu lezú krkom. Tento film je však aj vzhľadom na svoju dĺžku dostatočne rôznorodý a hrajúci sa so psychológiou, že sa mi musel páčiť. Dobré obsadenie, občasné klišé je vyvážené uveriteľným vývojom postáv. Trošku kostrbaté, ale pre mňa zrovnateľné s AKO NA VEC...(7.3.2009)

Curtis Hanson točí i "malé" filmy, které vás strhnou opravdovostí a prožitkem. Navíc na Cameron Diaz je opravdu luxusní pohled.(4.12.2008)

Scénář : Susannah Grant podle románu Jennifer Weiner. Kamera : Terry Stacey. CHYBA VE FILMU - Když Meggy přijede k babičce, má vlasy za uchem, v následujícím záběru je má ostříhané .(22.5.2011)

• - Snímek za první víkend (7. – 9. 10. 2005) v amerických kinech vydělal 10 mil. dolarů a po třech týdnech promítání měl na kontě 26,1 milionu. (imro)

• - I když Toni Collete ztvárnila starší sestru Camerion Diaz, ta je od ní ve skutečnosti starší o dva měsíce. (imro)

• - Scénáristka Susannah Grant je expertka na ženské snímky, má za sebou například Erin Brockovich (r. Steven Soderbergh, 2000) či 28 dní (r. Betty Thomas, 2000). (imro)