Oběšenec (TV film)

Marc Bienstock

Scénografie:

Rupert Lazarus
  • anais

Lou Diamond Philips nenatočil příliš dobrých filmů. Naposledy jsem viděl Supernovu, což byl děs (Mladé pušky jsou holt jen jedny). Připravil jsem se tedy na nejhorší, a podíval jsem se na Oběšence. Byl jsem však mile překvapen, že to není špatný film. Oběšenec je velice chudý příbuzný Mlčení jehňátek a Sedm. Sériový zabiják vraždí lidi pomocí počítačové hry - v dabingu Kat, pro Čechy však známá coby Šibenice. A milý Lou Diamond je hlavní vyšetřovatel. Děj se poněkud vleče. Zachraňuje to několik zvratů, které přijdou vždy v poslední chvíli (těsně před divákovým usnutím), a (last but not lest!) Lou Diamond Phillips! Jeho výkon je příjemný, a vnáší do této levné nápodoby kultovních filmů jistou dávku serióznosti, důvěryhodnosti. Oběšenec by slušel spíš nočním televizním hodinám, ale LDP z něj dělá koukatelnou záležitost.(13.8.2005)

• 5150

Řadový tv thriller, kterému chybí akce, hlášky, napětí a cokoli originálního..))(30.1.2008)

• Pepinec

Bezprostředně pod zhlédnutí bych byl býval patrně shovívavější. Leč pak jsem si uvědomil, že ač průměrně zpracovaný, disponuje Oběšenec opravdu primitivním scénářem, ohraným jako Bílá orchidej. No a ten herecké ansámbl… Já vám nevím, ale kdo mohl kdy shledat Loua Diamonda Phillipse charismatickým a vhodným pro ztvárnění dramatické role? A tak dále, a tak dále. Čili, nedívá se na to špatně, ale v porovnání se zástupem obdobných snímků musí snad každý uznat, že nemá nic, čím by skóroval.(7.2.2011)

Madchen Amick hraje zásadně rozporuplné ženy, opředené tajemstvím a nečitelné, není tomu jinak ani v tomto hodně dobrém thrilleru. Lou Diamond Phillips pro mě však navždy zůstane nezapomenutelným hlavně díky Mladým puškám.(7.8.2007)

• Shit

Bože kde to kopyto Lou Diamonda Phillipse našli? Ten když nic neumí, tak si nechá aspoň udělat zajímavý jméno, jinak byl ve filmu naprostej propadák a do svý roli hodnýho plicajta se vůbec nehodil, ale to bohužel neni jedinej problém tohohle filmu. Jako u většiny podbných thrillerů je i u tohohle jednoduše předvídatelnej děj a i když se zprvu způsob zabíjení zdá být vcelku originální, tak už to ke konci omrzí, ale zase na druhou stranu mě potěšilo, že to nemá úplně jasnej konec a že se to vlastně nevyřeší, to je asi jedinej klad , jinak je to ztráta času(20.8.2005)