Disk

Na tento prakticky neznámý queer film mě upozornil Eodeon, patří mu velký dík._____Měl jsem tu smůlu, že k Endgame nejsou k dispozici české, natož alespoň anglické titulky, ale přesto si myslím, že větší problém byste se sledováním filmu mít neměli._____Mladík Tom je "zaměstnán" u sadistického pasáka, který si své "klienty" při sexuálním uspokojování Tomem natáčí na video k případnému vydírání. Jednoho dne, však dojde k nešťastné události... Film hodně táhnou herci, především Daniel Newman v roli Toma, který je ve své roli neskutečně přesvědčivý i díky svému britskému akcentu. Neztratí se ani ostatní, byť už nejsou tak výrazní jako Newman._____Režie Garyho Wickse je konvenční a příliš neexperimentuje, ovšem je to práce kameramana v kombinaci s hudebním doprovodem, která výrazným způsobem charakterizuje tento snímek. To se projevuje hlavně v první polovině v záběrech, ve kterých Daniel Newman toho na sobě moc nemá - přesněji řečeno ukazuje své tělo. Záměr je jasný - ukázat Toma jako pouhopouhé mladé maso jako potěšení pro lidi, které zajímá pouze tělo člověka, nikoli člověk v své komplexnosti, což se podařilo a divák se po Tomovi bude koukat skoro až mlsně... Nejvíce se to projeví v bohužel velmi krátké sekvenci z Tomovy sprchy, kde zabírá prakticky celé Tomovo tělo ve vší kráse. Tam kamera ve spojení s hudbou dokonale čaruje._____Druhá polovina filmu sice nabízí pár zvratů a napětí, nicméně už je zde úplně jiná atmosféra._____Pokud jde o gay erotické scény s pasákem a klienty, moc jich ve filmu nenajdete a není to nic, kvůli čemu by se diváci měli pohoršovat. Ovšem je tu jedna milostná scéna Toma, která je bez debat poetická a upoutá nápaditým střihem._____Endgame skutečně stojí za pozornost, a pokud by tento komentář umožnil vznik českých titulků, abych film mohl lépe pochopit, budu jedině rád. ()