Havran

Richard Matheson

Floyd Crosby

Les Baxter

Ronald Sinclair

Jak již bylo mnohokrát řečeno, celý film stojí na triu Price - Karloff - Lorre a s Poeho Havranem nemá krom jednoho havrana nic společného. Je to blbost - a já ji zbožňuju.(29.1.2006)

70% Zábavný úlet s dosluhujícím Lorrem a Karloffem, Pricem ve formě a naopak nastupujícím Nicholsonem. A ten souboj čarodějů fakt stál zato:)(22.7.2009)

Díky, Rogere! Konečně jsem se dozvěděl, jak to s tím ptákem a mrchou Lenorou ve skutečnosti bylo! :o) Havran je velmi svérázná, ale taky velmi roztomilá a vtipná variace na klasickou báseň a má nevídané obsazení - asi největší radost jsem měl z Petera Lorreho, ať už s křídly či bez.(7.4.2007)

Vegetariánský mág Erazmo Craven musí ostříhat svého zesnulého otce (který je živá zombie), aby uvařil lektvar k přeměně mluvícího havrana chlastající víno zpět do podoby šílenookého neurotika a alkošarlatána Bedla (P. Lorre), který se chce pomstít svému rivalovi Scarabusovi. Do první poloviny filmu jsem se vážně nenudil pak už šli vtípky stranou a zachraňoval to dekolt královny vřískotu Lerone (Hazel Courtová) ..je zde i 26tiletý Jack Nicholson a hudba Les Baxtera.(21.10.2011)

No tak ja fakt nevim, jak tenhle film ohodnotit. Basne Havran se totiz drzi jakz takz verne a vetsinu ji odvypravi za 10 minut. To potom uz je scenaristuv vymysl, jak by to mohlo s Lenorou dal pokracovat a nutno rict, ze to je docela zabavny. Tentokrat se nejedna o horor, ale spis o krapet ujetou komedii, kde dojde i na naky ty trikovy sekvence, ktery jsou samozrejme vzhledem k roku vzniku desne trapny. Ale zaverecnej souboj je cool. Co se tyce obsazeni, tak to je docela dobry. Price je opet fajn, i kdyz misty krapet prehrava a Nicholson ma prilis zbytecnou postavu, aby moh neco predvest, ale je fajn, ze tu je. Pak tu je Karloff, kteryho jsem fakt vubec nepoznal. A na zaver nejvetsi uchyl ze vsech s silene vyvalenejma ocima Peter Lorre. Film sice nema prakticky zadnou atmosferu, ale jelikoz se to nebere moc vazne, tak jsem se celkem dobre bavil.(17.9.2007)

• Peter Lorre