poster

Havran

 • anglický

  Raven, The

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1963, 86 min

Režie:

Roger Corman

Scénář:

Richard Matheson

Kamera:

Floyd Crosby

Hudba:

Les Baxter

Střih:

Ronald Sinclair
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Niktorius
  ****

  Má to všechno, co mám(e) rád(i) na Cormanových adaptacích Poea (roztomilou výpravu, majestátně deklamujícího Vincenta Price, prsící se Hazel Court), ale humorné prvky jsou pro svou jednoduchost a infantilitu spíš na škodu. V samotném závěru ovšem dojem notně vylepšuje geniální scéna kouzelnického souboje ;)(1.11.2014)

 • Webb
  **

  Tak tohle byla zase jednou kravina a další totálně zmrštěná adaptace. Už ani nemám motivaci koukat na další filmy Rogera Cormana. Tohle bylo špatné už v době svého vzniku.(21.2.2010)

 • HAL
  **

  "Komedie" rozvíjející příběh básně Havran tím způsobem, že Havran je ve skutečnosti zakletý člověk, resp. tlustý a otravný debil, který na okno domu buší jen proto, aby ho jeho majitel občaroval a pomohl mu v předlouhé magické bitvě proti jeho rivalovi. Už to dává tušit že Poe si zarotuje v hrobě a fanoušci Vincenta Price a Borise Karloffa na tom nebudou o nic lépe, anžto jakákoli atmosféra filmu je vzhledem k jeho parodickému žánru naprosto neexistující, a co hůř - i veškerý jeho humor je vyloženě tupý a nudný. 4/10(10.4.2011)

 • Epistemolog
  ****

  Vegetariánský mág Erazmo Craven musí ostříhat svého zesnulého otce (který je živá zombie), aby uvařil lektvar k přeměně mluvícího havrana chlastající víno zpět do podoby šílenookého neurotika a alkošarlatána Bedla (P. Lorre), který se chce pomstít svému rivalovi Scarabusovi. Do první poloviny filmu jsem se vážně nenudil pak už šli vtípky stranou a zachraňoval to dekolt královny vřískotu Lerone (Hazel Courtová) ..je zde i 26tiletý Jack Nicholson a hudba Les Baxtera.(21.10.2011)

 • akisha
  ***

  Závěrečná bitka s poletujícím křeslem, lejzrovejma paprskama, vrhanejma dýkama apod. je opravdovej klenot, vřele doporučuju. Líp by to nezvládli ani ZAZ.(17.10.2012)

 • Peter Lorre

 • - Během čarování používá Dr. Bedlo různé latinské citáty: Veni, vidi, vici (Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem), De mortuis nil nisi bonum (Nemluv špatně o mrtvých), Cave Canem (Pozor pes), Si vis pacem parabellum (Pokud chceš mír, připrav se na válku), Ceterum censio Carthaginem esse delendam (Mimo jiné věřím, že Kartágo musí být zničeno). (liquido26)

 • - Jack Nicholson vždycky chválil všechny své herecké kolegy, až na jednoho - havrana. Havran prý na všechny kálel, ale obzvláště na něho. (liquido26)

 • - Peter Lorre a Jack Nicholson rádi při natáčení improvizovali, což rozčilovalo Borise Karloffa, který byl zvyklý pracovat přesně podle scénáře. (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace