Havran

Richard Matheson

Floyd Crosby

Les Baxter

Ronald Sinclair

70% Zábavný úlet s dosluhujícím Lorrem a Karloffem, Pricem ve formě a naopak nastupujícím Nicholsonem. A ten souboj čarodějů fakt stál zato:)(22.7.2009)

Díky, Rogere! Konečně jsem se dozvěděl, jak to s tím ptákem a mrchou Lenorou ve skutečnosti bylo! :o) Havran je velmi svérázná, ale taky velmi roztomilá a vtipná variace na klasickou báseň a má nevídané obsazení - asi největší radost jsem měl z Petera Lorreho, ať už s křídly či bez.(7.4.2007)

So sfilmovanými poviedkami od Poea mám niekedy problém. Pomerne naivný príbeh našťastie do menej vážneho dojmu dostali hlavne prvky absurdnej komédie, priam až paródie na mágiu. Horrorové prvky miznú kdesi v nedohľadne. Hereckému prejavu Vincenta Pricea som, bohužiaľ, ešte na chuť neprišiel, naopak zaujímavé boli schopné herecké kreácie v podaní Nicholsona v jednej z jeho rolí. 55%.(7.12.2008)

Z Havrana si maximálně budu pamatovat vtipné kulisy a závěrečný béčkovy souboj kouzelníku.(17.2.2012)

Roger Corman-Vincent Price .. spojení, ze kterého často vycházejí tak neuvěřitelné kousky, že jde z toho hlava kolem. :) The Raven není výjimkou..(3.1.2008)