poster

Havran

 • anglický

  Raven, The

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1963, 86 min

Režie:

Roger Corman

Scénář:

Richard Matheson

Kamera:

Floyd Crosby

Hudba:

Les Baxter

Střih:

Ronald Sinclair
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sportovec
  ****

  Specifický subžánr, vytvořený těmito poeovskými adaptacemi, dosahuje v HAVRANOVI určitě svého vrcholu. Ze stejnojmenné básně je pro adaptaci asi nejvíce použitelné proslulé NEVERMORE; z tohoto více než skromného základu dokázali scénárista i režisér vykřesat více než maximum. Vzniklé dílo je žánrově průsečíkové a jeho potenciální "lehkost" je tímto faktem více než relativizována. Zdá se, že specifický žánr neziskových "malodolarových filmů" je v americké kinematografii po desetiletí zdrojem nadčasových hodnot. Zdrojem, který je v mnoha ohledech plnohodnotnou alternativou hollywoodské záplavy. Zdrojem, který má stále co říci.(20.10.2007)

 • JohnnyD
  **

  V hlavnej role sú Vincent Price, Peter Lorre a Boris Karloff, no mal som dojem, akoby tam hrali Bugs Bunny, Porky Pig a Duffy Duck. Príbeh a dokonca i hudba sú ako z Looney Tunes. Keby to malo 20-30 minút a bolo to animovaný, nepoviem krivého slova. Vhodné pre deti od 6 do 12 rokov.(30.12.2015)

 • LiVentura
  ****

  Moc vyvedený klasický horror klasického autora s výbornými herci.(22.10.2011)

 • iamek
  ***

  Z Havrana si maximálně budu pamatovat vtipné kulisy a závěrečný béčkovy souboj kouzelníku.(17.2.2012)

 • Mariin
  ***

  Jedno ze slabších Cormanových "poeovských" děl, které není ani hororem, ani komedií.(20.10.2013)

 • Peter Lorre

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace