poster

Havran

 • USA

  Raven, The

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1963, 86 min

Režie:

Roger Corman

Scénář:

Richard Matheson

Kamera:

Floyd Crosby

Hudba:

Les Baxter

Střih:

Ronald Sinclair
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fingon
  ****

  70% Zábavný úlet s dosluhujícím Lorrem a Karloffem, Pricem ve formě a naopak nastupujícím Nicholsonem. A ten souboj čarodějů fakt stál zato:)(22.7.2009)

 • EdaS
  ****

  Díky, Rogere! Konečně jsem se dozvěděl, jak to s tím ptákem a mrchou Lenorou ve skutečnosti bylo! :o) Havran je velmi svérázná, ale taky velmi roztomilá a vtipná variace na klasickou báseň a má nevídané obsazení - asi největší radost jsem měl z Petera Lorreho, ať už s křídly či bez.(7.4.2007)

 • genetique
  ***

  So sfilmovanými poviedkami od Poea mám niekedy problém. Pomerne naivný príbeh našťastie do menej vážneho dojmu dostali hlavne prvky absurdnej komédie, priam až paródie na mágiu. Horrorové prvky miznú kdesi v nedohľadne. Hereckému prejavu Vincenta Pricea som, bohužiaľ, ešte na chuť neprišiel, naopak zaujímavé boli schopné herecké kreácie v podaní Nicholsona v jednej z jeho rolí. 55%.(7.12.2008)

 • iamek
  ***

  Z Havrana si maximálně budu pamatovat vtipné kulisy a závěrečný béčkovy souboj kouzelníku.(17.2.2012)

 • swamp
  ****

  Roger Corman-Vincent Price .. spojení, ze kterého často vycházejí tak neuvěřitelné kousky, že jde z toho hlava kolem. :) The Raven není výjimkou..(3.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace