Von Richthofen a Brown

Red Baron, The

Von Richthofen and Brown

Válečný / Akční / Drama

USA, 1971, 97 min

Letem pohádkovým světem leteckých soubojů první světové války. Postavy pilotů jsou povětšinou natolik čestní a spravedliví lidé, že i Mirek Dušín by se od nich mohl učit. S popisem postav a dodržováním historických skutečností si tvůrci hlavu nelámali, hlavní důraz je kladen na hromadné letecké souboje stylem čím více ohromujících výbuchů, tím lépe.(24.5.2008)

Postarší snímek o slavném 'Rudém baronovi '. Tvůrci se nijak nesnažili o nějakou historickou výpověď. Nesnažili se ani o dramatizaci či napětí. Příběh nám jen přibližuje dobu, kdy se létalo dvojplošníky a použili k tomu osobnost nejpovolanější. Jediné co uchvátí jsou letecké souboje, kterých tu není zrovna málo. Kamerové záběry z různých stran a směrů vytváří vskutku zážitek. Jinak je to dosti na zívačku, což je škoda. Snímek je tak spíše odpočinkový, ale pro fanoušky letadel z období 1. světové války by to nijak vadit nemuselo.(12.8.2014)

Zajímavé letecké souboje Světové války. Příjemná hudba.(23.5.2013)

Kdo by neznal Von Richthofena - Rudé barona nebo alespoň jeho červený trojplošník Fokker. Filmy o letcích z první světové mám rád. Byla to doba, kdy se letectví překotně rozvíjelo. Letouny se nepoužívali již jen na průzkum, ale zjistilo se, že se z nich dá ručními zbraněmi střílet a dokonce (zprvu ručně) házet granáty a posléze bomby. Letci všech válčících stran byli elitou, která se navzájem respektovala. Žel, když už jsem konečně tenhle film shlédl, byl jsem mírně zklamán. Opravdu řada věcí tam je historicky nejen nepřesná, ale hraničí s pitomostí. Na leteckých soubojích jsem si mírně spravil chuť i když všichni měli své zásobníky asi přepnuty na unlimited ammo :-). Stříleli po sobě jak diví a ne a ne jim dojít náboje. Koho zajímá první válka ve zduchu ať se raději skutečně podívá na modernějšího Rudého barona, Blue Maxe či Stíhači na start! U mne je to za tři sklenky schnapsu, ale jen pocínované. * * *(23.5.2013)

• Tommassi3

"Hrajete výtečně, barone !! Škoda, že nelze létat na kulečníkovém stole, že ?!" ;)(1.10.2014)