Von Richthofen a Brown

Red Baron, The

Von Richthofen and Brown

Válečný / Akční / Drama

USA, 1971, 97 min

Zajímavé letecké souboje Světové války. Příjemná hudba.(23.5.2013)

Letecké souboje, které tvořily kostru tohoto příběhu, byly na svou dobu natočeny velmi slušně. Bohužel scénář dost pokulhával a tak kromě vzdušných bitev jsem na tomto snímku nic jiného zajímavého neshledal.(23.5.2013)

Letecké souboje skvělé, ale historicky jsou tam dost velké nepřesnosti. Navíc mě vyloženě znechutila snaha udělat z Göringa padoucha za každou cenu. Göring byl skvělý letec, který získal "Modrého Maxe". Nikdy jsem neslyšel ani nikde nečetl, že by střílel do nemocnice.(11.9.2010)

Přiznám se, že když došlo na letecké souboje, tak jsem měl chaos v tom, kdo je je kdo(24.7.2011)

Letem pohádkovým světem leteckých soubojů první světové války. Postavy pilotů jsou povětšinou natolik čestní a spravedliví lidé, že i Mirek Dušín by se od nich mohl učit. S popisem postav a dodržováním historických skutečností si tvůrci hlavu nelámali, hlavní důraz je kladen na hromadné letecké souboje stylem čím více ohromujících výbuchů, tím lépe.(24.5.2008)