Sedm let v Tibetu

Seven Years in Tibet

Sedem rokov v Tibete

Drama / Dobrodružný / Životopisný / Historický

USA, 1997, 129 min (Director's cut: 139 min)

Další srdcervoucí a dechberoucí americký snímek. Škoda, že mi ani kousek srdce neurval a na chvíli ani ten dech nevyrazil. A Brad Pitt (přestože ho mám poměrně rád) filmu také moc nepřidal (ani ten jeho blond přeliv:)). "In a past life this worm could have been your mother."(18.11.2006)

Soundtrack John Williams: 1. Seven Years In Tibet [7:07] ,2. Young Dalai Lama And Ceremonial Chant [2:17] ,3. Leaving Ingrid [3:43] ,4. Peter's Rescue [3:46] ,5. Harrer's Journey [4:02] ,6. The Invasion [5:07] ,7. Reflections [4:41] ,8. Premonitions [2:56] ,9. Approaching The Summit [5:46] ,10. Palace Invitation [4:46] ,11. Heinrich's Odyssey [8:03] ,12. Quiet Moments [4:23] ,13. Regaining A Son [1:49] ,14. Seven Years In Tibet (Reprise) [7:11](9.5.2011)

Pěkných 7/10. Pitt jako namyšlený árijský srandista na očistné pouti Tibetem za druhý světový. Hory, čínská invaze, doják s dětským dalajlámou. První hodina mi přišla způlky postradatelná a druhá naopak příliš osekaná, ale na to srát, hezky jsem si tím vyplnil dnešní tragickou nespavost. Brad je tu na můj vkus trochu moc "nažloutlý", ale pasoval a líbil se mi jak to zahrál. Jdu spát.(10.9.2011)

• - Brad Pitt (Heinrich Harrer) obdržal za film honorár vo výške 8 miliónov amerických dolárov. (Lulu13)

• - Heinrich Harrer (Brad Pitt) nosí hodinky značky Omega Chronograph. (dyfur)

• - Brad Pitt a David Thewlis jsou stejně staří. Ve skutečnosti byl Heinrich Harrer o 13 let mladší než jeho přítel Peter Aufschnaiter. (Cetnik_42)