poster

Sedm let v Tibetu

 • USA

  Seven Years in Tibet

 • Slovensko

  Sedem rokov v Tibete

Drama / Dobrodružný / Životopisný / Historický

USA, 1997, 129 min (Director's cut: 139 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marius
  ***

  Hmmm kedysi sa mi to veľmi páčilo. Potom som videl Kunduna. 7/10(7.7.2005)

 • Dever
  ***

  Soundtrack John Williams: 1. Seven Years In Tibet [7:07] ,2. Young Dalai Lama And Ceremonial Chant [2:17] ,3. Leaving Ingrid [3:43] ,4. Peter's Rescue [3:46] ,5. Harrer's Journey [4:02] ,6. The Invasion [5:07] ,7. Reflections [4:41] ,8. Premonitions [2:56] ,9. Approaching The Summit [5:46] ,10. Palace Invitation [4:46] ,11. Heinrich's Odyssey [8:03] ,12. Quiet Moments [4:23] ,13. Regaining A Son [1:49] ,14. Seven Years In Tibet (Reprise) [7:11](9.5.2011)

 • kinej
  ****

  Annaud je celkem nenápadným filmařem. Jeho jméno většina lidí asi nezná a přesto stojí každý jeho film za pozornost. V tomto případě se pustil na tenký led, když zpracoval citlivé téma okupace Tibetu. A myslím, že to zvládnul perfektně. Jeho filmy se vyznačují řemeslnou precizností. A to platí i zde. Takovéto snímky často vyhrávají Oscary. Okázalá výprava, davové scény…už to bývá v Hollywoodu vstupenkou do síně slávy. Annaud navíc přihodil morální a politický rozměr, čímž si však možná podřezal větev. Myslím, že film kritizující Čínu by nedostal hlavní cenu, ani kdyby byl opravdu nejlepší. Mezinárodní vztahy se tak asi promítají i do světa filmu. Jako milovník hor oceňuji velmi věrohodně zvládnuté horolezecké scény.(2.7.2007)

 • Boss321
  ****

  Krásný snímek s obrovským potenciál, který bohužel nebyl úplně nalněn. Veškeré herecké výkony zůstaly v zástinu nádherných záběrů do tibetské přírody doplněné stejně nádhernou hudbou Johna Williamse. Brad Pitt nezahrál špatně, naopak předvedl jeden ze svých lepších výkonů, ale stále se nemůžu zbavit pocitu, že bych na jeho místě raději viděl někoho jiného. Navíc se mi zdá, že tvůrci si autobiografii Heinricha Harrera hodně přitáhli za vlasy, (ale konec konců je málo filmů podle skutečné události, u kterých tomu tak není......(17.2.2008)

 • Gemini
  ***

  Další ze zdařilých snímků mapujících mládí Jeho Svatosti, čtrnáctého dalajlámy. Nicméně tentokrát jeho postava byla lehce zatlačena do pozadí jistým árijským dobyvatelem nikoliv států, ale horských vrcholů. A mluvíme-li o jeho představiteli, musí se dodat, že je též významným dobyvatelem ženských srdcí (ahoj, Angie;)). Co naplat, Brad Pitt prostě je víc než dobrý herec a tenhle film celkově stojí za vidění. I přesto mám raději Scorseseho Kunduna z téhož roku. A mezi námi - hudba Philipa Glasse byla rozhodně výraznější než ta od mistra témat Johna Williamse. 70%(30.7.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace