poster

Sedm let v Tibetu

 • USA

  Seven Years in Tibet

 • Slovensko

  Sedem rokov v Tibete

Drama / Dobrodružný / Životopisný / Historický

USA, 1997, 129 min (Director's cut: 139 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  ****

  Snímek zaujme hlavně obrazovou a zvukovou stránkou, ale na druhou stranu nelze říci, že by byl postavem jen na těchto dvou prvcích. Velice slušné výkony podávají i herci, nejvíce vyniká samozřejmě Brad Pitt v hlavní roli rakouského horolezce a dobrodruha Harrera. Ale působivé záběry civilizací nezasažené himalájské a tibetské krajiny za doprovodu chytlavé hudby prostě přebijí i sebelepšího herce...(23.10.2003)

 • Kaka
  ***

  Obrazově úchvatné. Brad Pitt ve své roli, která z něj udělala megastar, na druhou stranu je to docela paradox, protože zde není tak dobrý jako třeba v Sedmičce. Hlavní klad filmu je první hodina. Poté to začne být pořád jen průměrnější a klišoidnější filmový standard bez nápadu a nějakého záživnějšího momentu, který by člověka vtáhl do děje.(11.7.2004)

 • DaViD´82
  ***

  Tam kde je předloha strhujícím a nijak přikrášleným (místy k Tibetu i dosti kritickým) cestopisem do "Zakázaného města", tam je adaptace barvotiskovou hollywoodskou pohádkou. Byť ne špatnou. Problém je, že film zatajuje Harrerovu minulost. To Harrer v předloze z pochopitelných důvodů (myšleno z jeho pohledu pochopitelných) sice také, ale tam to nikterak nevadí, jelikož narozdíl od snímku je především o Tibetu jako takovém a nikoli o Harrerovi (resp. jeko vztahu ke Kundunovi).(23.6.2010)

 • RHK
  *****

  Nádherná příroda, krásné hory, zajímavý příběh, tajemný Tibet. Je to film, který jsem už viděl mnohokrát a rád se podívám zase. Trailer: http://www.sms.cz/film/sedm_let_v_tibetu/ukazka(11.1.2009)

 • viperblade
  ***

  Moc nerad to o nějakém filmu píšu, ale tohle je opravdu pěkně natočena nuda. Byl v tom velký potenciál, ale prostě nebyl využit. Škoda.(27.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace