poster

Stigmata

 • USA

  Stigmata

 • Slovensko

  Stigmata

 • Slovensko

  Stigmy

Drama / Horor / Thriller

USA, 1999, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  ***

  No film ma dobrej namet, sice uz sem v par hororech stigmata videl, ale tady se jim venuje celej film a kdyz se do toho zamicha nabozenstvi, ruzny tajny napisy a podobne, tak to dava celkove peknou a napinavou atmosferu. Navic Arquette je tu fakt fajn a Byrne se na roli kneze dokonale hodi. Jinak horor tu obstarava v podstate jen postupny objevovani stigmat, ktery je natoceny diky flashbackum fakt atmosfericky a zaverecna ohniva scena je dost cool. Nevim moc kam film zaradit, ciste horor to urcite neni, ale kdyz budu film brat jako zastupce tohohle zanru, tak mi vyjde jen lepsi prumer.(27.7.2007)

 • heyda
  *****

  Hodně vydařený horor podle mého názoru. Rupert Wainwright ani nepotřeboval litry krve, chytnul se Biblického námětu, zdařilé atmosféry a herci ho odměnují poctivou prací. Určitě můžu doporučit. 85%(18.4.2009)

 • ScreamJay
  ***

  Posedlost démonem je něco jako make up. Když to dobře zmáknete, vzhledově vám to přidá, ale když ne, s takovým ksichtíkem pak neradno vycházet na ulici. A Stigmata jsou tak někde mezi. Snaží se po celou dobu filmu tvářit misteriózně, snaží se diváka držet v neustálém napětí. Ovšem bohužel snaha je jedna věc a výsledek druhá. Film stojí i padá spolu s Patricií Arquette, na jejíž opravdovosti roste i kvalita scén. Gabriel Byrne v roli fáterníka už není tak temný a chladný jako v nepříliš dotaženém Konci světa a možná se trocha marně a zbytečně snaží konkurovat slavnějším velebníkům v čele s otcem Karasem z Exorcisty. Trocha přebiblizovaný a přemýtizovaný scénář, stejně jako přečesnekovaná topinka leckdy docela protáhne mimické svalstvo, avšak dost scén se až velmi povedlo. Vyjma hořícího pokoje, jenž působí asi stejně opravdově jako jeptiška s čírem na punkovém koncertu. Zkrátka je to mystický thriller s prvky hororu, kterými se ovšem v poměru s ideologií náboženství a víry dost šetří. Stačilo si trocha více vyhrát s poměrem námět x scénář a bylo by to na více než 3*.......(2.8.2004)

 • gogo76
  ***

  Horor, ktorý sa mi pomerne dlho vyhýbal ma trochu sklamal. P. Arquetteová je sympatická herečka(kdeže sa podela?) a hlavne ona a Byrne držia film nad vodou. Škoda, že scény jej utrpenia, krvavých rán a údery bičom boli sprevádzané dosť nevkusným mixom blikajúceho svetla, hudby a rýchlého strihu. Dosť to kazí dojem. Ako horor nevystraší, skôr som to odsledoval s chladom a utvrdením sa v tom, že ak niekto chcel týmto dosiahnuť aby sa človek nad možnými podobnými osudmi zamyslel, nebodaj im uveril, tak to veľmi nevyšlo. To by chcelo podstatne reálnejší prístup. Kto uveril tomu čo videl, by si zaslúžil sto úderov bičom a dva klince do zápästia...50%.(21.1.2013)

 • klerik
  ****

  Zvláštne spojenie satanistického filmu a divokých diskoték. Nech si kritici hovoria čo chcú pre "našu" mladšiu generaciu to bolo čosi ako EXORCISTA. A sledovať Gabriela Byrna ako "exorcistu" a potom ako Diabla v KONIEC DNÍ je úžasné...(18.4.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace