poster

Stigmata

 • USA

  Stigmata

 • Slovensko

  Stigmata

 • Slovensko

  Stigmy

Drama / Horor / Thriller

USA, 1999, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  Najmenší problém tohto filmu je v tom, že výraz „stigmata“ v spisovnom slovenskom jazyku nenájdete ("správne" Stigmy zrejme nášmu zlatému slovenskému distributórovi pripadali hlúpe a tak ich proste nepoužil, amatér). Dosť však bolo kvákania o detailoch. Sústreďme sa radšej na mdlé herecké výkony (len Gabriel Byrne stíha udržiavať divákov záujem... trocha), prekvapivo nudný scenár (ZASA náboženské sprisahania na najvyšších miestach???) a tak nám zostane len striedavo pôsobivá/rušivá "výrazná" audiovizuálna stránka (režisér je bývalý klipár).(26.10.2004)

 • ScreamJay
  ***

  Posedlost démonem je něco jako make up. Když to dobře zmáknete, vzhledově vám to přidá, ale když ne, s takovým ksichtíkem pak neradno vycházet na ulici. A Stigmata jsou tak někde mezi. Snaží se po celou dobu filmu tvářit misteriózně, snaží se diváka držet v neustálém napětí. Ovšem bohužel snaha je jedna věc a výsledek druhá. Film stojí i padá spolu s Patricií Arquette, na jejíž opravdovosti roste i kvalita scén. Gabriel Byrne v roli fáterníka už není tak temný a chladný jako v nepříliš dotaženém Konci světa a možná se trocha marně a zbytečně snaží konkurovat slavnějším velebníkům v čele s otcem Karasem z Exorcisty. Trocha přebiblizovaný a přemýtizovaný scénář, stejně jako přečesnekovaná topinka leckdy docela protáhne mimické svalstvo, avšak dost scén se až velmi povedlo. Vyjma hořícího pokoje, jenž působí asi stejně opravdově jako jeptiška s čírem na punkovém koncertu. Zkrátka je to mystický thriller s prvky hororu, kterými se ovšem v poměru s ideologií náboženství a víry dost šetří. Stačilo si trocha více vyhrát s poměrem námět x scénář a bylo by to na více než 3*.......(2.8.2004)

 • hrona
  **

  Stigmata jako thriller nefungují prakticky vůbec, o hororu bychom zde mohli polemizovat úplně. Naprosto bezduchý film s velice špatnými dialogy, nemluvě o nějakém tajemnu a naprosto vytracenou pointou,. Po hodině hraní Patricie Arquette už jsem měl sto chutí jí přetočit a doufat, že to s ní v závěru švihne. Byrne většinu času filmu prozírá, fandit mu v prolomení morální zásady a klína hlavní hrdinky také nešlo, neb měli stejně divný vztah, který se snažili tvůrci vykonstruovat dosti neobratně. A samotná akce spíše připomínala požití jakýchsi halucinogenů s roztrhanou kamerou. Škoda, námět dobrý, ale viděl bych ho spíše v Italské režii.(17.8.2014)

 • Sprite
  **

  Nudný oldschool horor s otřesnou hudbou.(25.2.2012)

 • jarkolar
  **

  Na tom filmu nebylo vlastně nic vyloženě špatně. Děj byl od začátku docela napínavej a tajemnej. Největším plusem byli pro mě herci, jejichž výběr se hodně povedl. Jenže já nemám prostě rád filmy, kde vystupuje církev a půlku děje se točíme kolem růženců, ukřižovaných ježíšů, koukáme do stropu kostela a posloucháme evangelia ...(24.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace