Stigmy

Drama / Horor / Thriller

USA, 1999, 103 min

• paascha

Další z řady pseudomystických pitomostí pro čtenářky a čtenáře Cosmopolitanu a Blesku. Hovadina o zlém kněžourovi, který se vtělí do holičky, kterou mučí stigmaty, aby vyjevila světu něco, o čem on - tedy svět - už dávno ví, ale církev to tradičně tutlá, protože se jí to nehodí do krámu. Proto jsou flanďáci schopni i vraždy. Hodný spasitelský kněz - detektiv se ale nenechá zahnat ničím a neohroženě zažene ducha i zlé černoprdelníky a spasí nebožačku....:-)))))))))))))))))) ještě teď se směju.(20.11.2007)

Napínavý spíše komerční mix hororu a thrilleru, ale na mne bez výraznějšího dopadu. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=vrAfiEM30nk(15.2.2009)

Vcelku se potvrdilo to, co jsem si myslel - Stigmata mají pro horor dosti nevděčný námět. Holce se objevují krvavé Kristovy rány ... a co jako, divákovi to může být úplně jedno, strach to v něm určitě nevyvolá. Proto film v druhé polovině použije i nějaké vymítačské a konspirační prvky, což jsem s vděkem kvitoval. Nic extra, ale neurazí.(27.5.2010)

Efektný videoklip so satanskou tematikou a rytmickým soundtrackom. Ale nadšenie z obrazu a zvuku opadá v momente rozsvietiena v sále a potenciál oslovenia čímkoľvek iným zostáva na bode mrazu.(4.4.2003)

Druhá odmocnina z Vymítače; logika postavená na hlavu a pár efektních scének. Jednou a dost.(4.3.2010)

• - Gabriel Byrne, který hraje otce představeného, si paradoxně zahrál Satana ve filmu Konec světa (1999). (Beer Ceps)

• - Postava Patricie Arquette se jmenuje Frankie (zkrácenina od Frances), což má být odkaz na svatého Františka z Assisi, který (jak bylo řečeno i ve filmu) byl prvním člověkem, na kterém se objevila stigmata. (HappySmile)

• - Evangelium svatého Tomáše je skutečný historický dokument, o kterém někteří věří, že doopravdy tlumočí slova Ježíše jeho stoupencům. Nicméně tento dokument byl napsán v koptštině, starověkém egyptském jazyce založeném na řecké abecedě, ne v aramejštině, jak tvrdí film. (HappySmile)