Stigmy

Drama / Horor / Thriller

USA, 1999, 103 min

• Sprite

Nudný oldschool horor s otřesnou hudbou.(25.2.2012)

Mám za to, že se jedná o jeden dlouhý hudební pořad (opravdu hodně fajn a kvalitní hudby, počínaje Massive Attack, Bjork ...) s dějem, který má podklad -kdesi v hlubokém pozadí- sice opravdu originální (páté evangelium nebo další z apokryfů?) ale scénář naprosto slabý. Přesto jsem si ho oblíbila, a určitě i kvůli Gabrielu Byrneovi, který víc ujel v poměrně stejnou dobu v End Of Days s božkým predátorobijcem.(18.1.2003)

Zvláštne spojenie satanistického filmu a divokých diskoték. Nech si kritici hovoria čo chcú pre "našu" mladšiu generaciu to bolo čosi ako EXORCISTA. A sledovať Gabriela Byrna ako "exorcistu" a potom ako Diabla v KONIEC DNÍ je úžasné...(18.4.2005)

• Xmilden

Zajímavé a netradiční téma, které je ovšem točeno vizuálně prasáckým stylem. Hlavně v první polovině film mnohem více připomíná hudební videoklip. Nakonec zde máme i spiknutí uvnitř katolické církve. Sen. 30%(24.3.2014)

• curunir

Od tohto filmu sa nedá priveľa očakávať. Dôvodom je jeho kontroverznosť, ktorá na každého pôsobí inak, začo nesie veľký podiel scenár miešajúci a prekrúcajúci všemožné fakty týkajúce sa nielen stigiem ale aj cirkvi, samozrejme všetko zabalené do patričnej dávky mysteriózna. Chybou filmu však je, že si uhryzol s veľkého sústa a to nevie patrične spracovať a tak len mieša dokopy všetko čo sa dá, prípadne len obmiela známe fakty. Ak by sa opustilo od obsahovej stránky filmu, jedná sa o veľmi štandartný triler s niekoľkými mierne hororovými prvkami a samozrejme všemožným a všade tlačiacim náznakom satanskej atmosféry. ,,Nadupané" pasáže účinkov rán sú miestami dosť nechutne i pôsobivo spracované, slúžia však len čisto pre efekt, inak by sa vlastne vo filme nič dramatické nedialo. Nejak mi nedalo, ale film mi stále akosi pripomínal Koniec sveta, pravdepodobne pre účasť Gabriela Byrna (v poslednej dobe čoraz viacej béčkový), ale aj pre istú podobnosť tém (zase v tom je ženská), no Stigmy sú o niečo lepším filmom. 2.5*.(18.7.2008)