Stigmy

Drama / Horor / Thriller

USA, 1999, 103 min

Vizuálně nabušená a řemeslně poměrně dobře zvládnutá filmařina, opírající se mimo démonického vizuálu především o zajímavý námět a solidní herecký výkon Patricie Arquette. Jakožto čistému ateistovi a neznalci "biblické mytologie" mi snímek nijak kontroverzní či šokující nepřijde, ovšem o temnou atmosféru a strhující scény stigmatických ran, potažmo vymítání, zde nouze skutečně není a jsou natočeny vskutku působivě s potřebnou dynamikou a důrazem. Soundtrack je překvapivě poměrně působivý a bát se minimálně jednou za celý film určitě budete.(29.11.2005)

Mnohé scény mě děsí dodnes ..(29.5.2008)

Druhá odmocnina z Vymítače; logika postavená na hlavu a pár efektních scének. Jednou a dost.(4.3.2010)

• mat.ilda

Snímek doufající v sílu klipových obrazů, efektně navozujících chybějící hororovou atmosféru - pro mě však zůstává dalším z řady příběhů těžících z obecné neznalosti dané "problematiky". Spíš než hororem bych ho nazvala proticírkevní agitkou a nad přirovnáním k Exorcistovi by kroutila hlavou dokola i malá Regan. Arquetteové jsem nevěřila rádoby cool život před stigmaty, natož po nich - potažmo při nich, Byrneova snaha vyšla naprázdno a oproti šedé nudě během filmu mě pobavil pouze závěrečný dovětek, až dojímavý snahou o autentično.(26.8.2009)

Stigmata je vcelku kvalitní Hororové Drámo s neotřepaným hororovým námětem. Nenudil jsem se,avšak mi film nenabídl nic, co by mě donutilo zvýšit mé hodnocení . 65%(22.7.2013)