Hněv duší

Scénografie:

Leslie Keel

Kostýmy:

Michael T. Boyd

S HNEVOM DUŠÍ je to ťažké: najskôr som sa nudil a dal som 60%. Potom som si ale návštevu toho desivého domu uprostred nechutne obschnutej kukurice niekoľkokrát zopakoval a oná atmosféra ma dostala na 80%. Dnes, vo februári 2010, som sa ale rozhodol to napísať „definitívne“ a dávam hodnotenie 60%. S tým, že atmosféra je (najmä v prvej polovičke) takmer bravúrna (ale vychvaľovaný splatter úvod ma skôr nenadchol, ako nadchol) miestami až „hororovo krásna“ (obrovský opustený dom uprostred mĺkveho poľa, vonku sa stmieva a od západu sa blíži hrôzostrašná elektrická búrka, ktorá dodá v tomto skurvenom sparne sa dusiacim odpadlíkom aspoň trocha života). Bohužiaľ, herecké výkony boli veľmi slabé (tentokrát si ale myslím, že to bola skôr vina priemerných scenáristov, než hercov – tí už vo viacerých iných filmoch podali veľmi dobré výkony). Tiež ma nenadchol príbeh: je to skrátka veľké klišé a originálne umiestnenie do doby Divokého západu je síce fajn a príjemné... ale nestačí. Nuž a nenadchli ma ani povinné ľakačky (áno, zľakol som sa, ale keď niečo v hrobovom tichu zrúkne z plných pľúc, nie je to žiadne umenie) a neveľmi šťastná kombinácia atmosférického hororu s prvoligovým gore. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/146843/Hnev-dusi-80.html(22.12.2005)

• Xmilden

Musím říct že budované napětí je v tomto filmu náležitě kvalitní, zato vždy v okamžiku kdy začne scéna gradovat se dostaví jakési nestandardní rozluštění. Popsal bych to asi k zážitku když vám v Sazce vylosují 6 čísel z 6 a 7. číslo nepadne. Prakticky ve filmu není nic vysvětleno. Zvláštní, velmi zvláštní. Nicméně nápad na westernové prostředí v hororu rozhodně originální.(30.10.2010)

• flanker.27

Po tříproudé dálnici slušného námětu kodrcá voly tažený vůz s hnojem zastupující spád děje a atmosféru. Z toho se prostě dalo vztěžit mnohem víc, ale bohužel film naprosto nedokáže udržet vždy na velice krátko vyvolané napětí, hudba místy připomínající Věc se neustále bezdůvodně a otravně opakuje u scén, kdy není zapotřebí, postavy se od počátku tváří jako že "něco tu není v pořádku", ale místo aby provedly něco rozumného, každou chvíli se nelogicky rozcházejí do temných zákoutí a vůbec. Krom toho jsou postavy tak nezajímavé, že prostě nevzbuzují žádnou potřebu fandit (taky držte palce bandě hrdlořezů a hrdlořezce). Škoda, mělo to na víc už jen pro výběr časového období, já horory z historie rád.(4.5.2007)

Scénář : Simon Barrett. Kamera : Steve Yedlin. Hudba : Peter Lopez. Westernový horor, ale něco tomu chybělo.(2.6.2011)

• YURAyura

4/10 nejak mne to nechytlo(3.4.2012)

• - Scéna, kdy Joseph kouše do zlaté mince a říká, že je pravá, je improvizace ze strany Marka Boona. (TomikZlesa)

• - Přepadení banky ze začátku filmu bylo natáčeno až ve dvou posledních dnech. (TomikZlesa)

• - Scény ve městě byly natáčeny na stejném místě jako Big Fish Tima Burtona. (TomikZlesa)