Hněv duší

Steve Yedlin

David Hillary, Ash R. Shah

Kostýmy:

Michael T. Boyd

Film mě nejvíce potěšil tím, jak pomocí dlouhých záběrů, tísnivé atmosféry a hudby zdařile evokuje asijské duchařiny, přičemž je zasazen do historicky věrných amerických reálií. Od amerických tvůrců bych takovou porci hutné atmosféry věru nečekal. Monstra se mi líbila. Je jen dobře, že se ve filmu objevují velice sporadicky, o to jsou zlověstnější. I díky nim lekačky fungují, tak jak mají. Vysvětlení, co se stalo v domě, mi přišlo trochu slabší a také se mi nelíbilo, co se stalo s černochem po přímé konfrontaci s démonem. To jsou jen drobné nedostatky této kvalitní duchařiny po americku, která je však doposud jen osamělým zjevením ve vlně remaků asijských duchařských horrorů.(25.8.2005)

Horor z westernového prostředí, jsem ještě neviděl i když ten western je tady zastoupenej jen tim, že jsou používány starý zbraně a že jezděj na koních jinak se to moc nevymyká od ostatních hororů, ale i tak se mi to líbilo. Hlavním kladem filmu je výborná atosmféra podbarvená dobrou hudbou a skvěle udělaný lekací scény, hlavně ze začátku je tam pár opravdu skvělejch lekaček, jenže bohužel s přibližujícím se koncem se i zhoršuje kvalita filmu a závěr už neni vůbec hororovej, ale jinak je celej film skvělě zpracovanej a ten kdo se rád leká by to měl určitě vidět(13.5.2005)

• YURAyura

4/10 nejak mne to nechytlo(3.4.2012)

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +zvuky, atmosféra, závěrečná pointa, triky -obsazení, zápletka/// Mohl to být krvavý western, ale je z toho jen standartní horor a je vlastně jedno, že se odehrává na divokém západě. Ten slouží jen jako kulisa. Zápletka s ulopeným zlatem je dobrá jen na začátku, potom už je to jedno. Postavy jsou celkem nevýrazné, ani toho moc nenamluví, sympatické vám asi nebudou. Docela lze ovšem vyzdvihnout atmosféru, která si sice ze začátku vleče, ale později nebyla nouze o nějaké lekačky. Jen smrti (vraždy) byly z oblasti WTF. Prostě nic ohromného. No a další výjevy "co se stalo v domě" jsou zdařilé. Něco podobného bylo v Kruhu, zde to ale bylo častější. A závěr je zajímavý./// Celkem 60%///(14.1.2009)

Scénář : Simon Barrett. Kamera : Steve Yedlin. Hudba : Peter Lopez. Westernový horor, ale něco tomu chybělo.(2.6.2011)