Hněv duší

Scénografie:

Leslie Keel

Kostýmy:

Michael T. Boyd

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +zvuky, atmosféra, závěrečná pointa, triky -obsazení, zápletka/// Mohl to být krvavý western, ale je z toho jen standartní horor a je vlastně jedno, že se odehrává na divokém západě. Ten slouží jen jako kulisa. Zápletka s ulopeným zlatem je dobrá jen na začátku, potom už je to jedno. Postavy jsou celkem nevýrazné, ani toho moc nenamluví, sympatické vám asi nebudou. Docela lze ovšem vyzdvihnout atmosféru, která si sice ze začátku vleče, ale později nebyla nouze o nějaké lekačky. Jen smrti (vraždy) byly z oblasti WTF. Prostě nic ohromného. No a další výjevy "co se stalo v domě" jsou zdařilé. Něco podobného bylo v Kruhu, zde to ale bylo častější. A závěr je zajímavý./// Celkem 60%///(14.1.2009)

Jediné čo sa dá znieť sú masky tých nechutných bytostí aj keď nie zrovna dokonalé, ostatné veci vrátane príbehu je klasicky zosnované pretkané klišé okopírované v rámci postupu zo starých klasík horroru, urobené na novo bez štipky vlastnej invencie veď v strašidelných domoch sa už odohrávala fúra horrorov a naposledy sa to vydarilo udržať na úrovni vo filme Kľuč(Skeleton Key). Takže zhrnutie k práci tvorcov na tento film, nuž je to dosť amatérske vo všetkých smeroch, kdež to nedokážu vybudovať ani stálejšiu dusivú atmosféru a tam kde sú ako tak náznaky to skončí skôr než stihne o niečo poriadne oprieť. Moc tomu nechýba aby bolo najnižšie hodnotenie ale za tu malú snahu dávam niečo málo. ║Rozpočet $1,5miliónov(14.2.2008)

• mm13

Hovadina! A môže za to hlavne režisér. Taký super námet (ČB western a lá 50-te roky krížený s lovecraftovskou mystikou - uaaááá!!!) a oni ho úplne posrali. Nepochopili možnosti, ktoré sa tu ponúkali a natočili pokus o kultový horor. Kameň úrazu je presne v tom, že drvivá väčšina kultových filmov sú hlboko osobné záležitosti, ktoré shodou šťastných náhod padli na úrodnú pôdu. Chápadlá budúceho kultu osahávajú najhlbšie dno spoločného nevedomia a buď tam v hĺbke o čosi zavadia a vynesú to na povrch alebo skrátka nije. Chcieť natočiť kult je nezmysel a takáto snaha iba nezmysel nakoniec splodí. To je ako vyberať si, do koho sa zamilujem. Dúfam, že si sa poučil, Alex Turner!!!(14.7.2005)

Průměrné, ale celkem strašidelné a účelné. I když bych možná preferoval, aby bylo ve snímku někdy míň vidět, protože efekty a masky nejsou z nejpovedenějších ... Přiběhově už tisickrát viděné, alespon že zasazené do westernového období. 3*(24.12.2005)

Poctivá duchařina, která stojí vyloženě na tiché, ale hutné atmosféře, kterou naruší sem tam jenom hlasitá lekačka. Velmi dobří jsou i herci, prostředí tvůrci vybrali taky skvěle, a líbí se mi i zařazení do westernu. Nicméně to nejpodstatnější = děj = ten hodně pokulhává. Snažil jsem se pospojovat si skutečnosti s minulostí a tím, co vidím, a nějak mi to nezapadalo. Mám určité teorie, ale žádná z nich není dotažená a nemyslím si, že by to byla chyba mojí hlavy. To spíš režisér začal příliš fantazírovat a nějak mu uniklo, že to musí být srozumitelný i pro běžného hororového fanouška. Celkově ale zklamaný nejsem, spíš ve mě převládá ten spokojenější pocit. 60%(3.7.2011)

• - Natočeno za 21 dní. (TomikZlesa)

• - Scéna, kdy Joseph kouše do zlaté mince a říká, že je pravá, je improvizace ze strany Marka Boona. (TomikZlesa)

• - Scény ve městě byly natáčeny na stejném místě jako Big Fish Tima Burtona. (TomikZlesa)