Hněv duší

Scénografie:

Leslie Keel

Kostýmy:

Michael T. Boyd

Dobrý nápad zasadit horror do kulis westernu, výtečná hudba, dobrá technická stránka a zajímavý začátek... To vše jde do kelu kolem desáté minuty, kdy se na scéně poprvé zjeví "bílý sajrajt". Jen by prospělo nechat diváka do konce v nejistotě co se zde vlastně děje a ukazovat pouze vize duchů. Takto se jedná o film, který staví atmosféru pouze na hudbě a pár lekačkách. Děj zde není, je to x-tá variace na téma "odřízlí od světa v neznámém strašidelném domě" a nic nového nepřináší.(16.8.2005)

Teda triky dost laciny,ty mozna letely tak pred deseti,patnacti lety a zbytek tak na prumer!(7.4.2007)

Při jisté scéně jsem se tak vyděsil, že jsem v křesle odjel pozpátku dva metry od monitoru... Kdyby tvůrci vystříhali několik zbytečných sekund (občas je určitě lepší ukázat méně, než více), mohlo to být skoro dokonalé. Mezi elitu se Dead Birds nezařadí, ale určitě patří v žánru k tomu lepšímu, co bylo v novém tisíciletí natočeno. Navíc: westernových horrorů není mnoho, takže rozhodně palec nahoru.(3.10.2006)

Pole kukuřice mě děsí od dob, kdy jsem si přečetl Kingovy Kukuřičné děti. Pak následovala jejich filmová ztvárnění a celá řada dalších horrorů si tu více či tu méně kukuřičnou kulisu vypůjčila. Když začal atmosféra slušně houstnout a gradovat, tak místo vyvrcholení se rozplizla do ztracena. Vše se do rychlého konce několikrát zopakovalo. Líbila se mi kamera a hudba, jež po většinu filmu byla nahrazena spíše rozličnými temnými pazvuky, vrzáním, hučením a sténáním. Očekávané lekačky nakonec příliš nevylekaly. Co nechápu - a nejedná se o první horror s takovou scénou - je, jak skupina přijede za světla k domu, spěchají ke schodům, střih, stoupají po schodech a je tma jak v pytli. Bleskové stmívání jsem zažil jen v srdci Norska, zde k němu určitě dojít nemohlo. Že se vybaví kopice filmů o domech člověk očekává, připomínka asijských horrorů typu Nenávist mě ale příliš nenadchla.(8.5.2011)

• MM_Ramone

Píše sa rok 1863 a v malom mestečku Fairhope v štáte Alabama došlo ku bankovej lúpeži, ktorá sa skončila krvavým masakrom. Banda zlodejov sa na úteku pred zákonom na noc schová na opustenú farmu. Nemajú ani zdania o tom, že urobili osudovú chybu. V starej, chátrajúcej usadlosti sa na nich totiž sústredí "Hnev duší". Kombinácia westernu a duchárskeho horroru je pomerne originálny nápad, avšak v tomto konkrétnom prípade ma to moc nezaujalo. **(29.6.2015)

• - Scéna, kdy Joseph kouše do zlaté mince a říká, že je pravá, je improvizace ze strany Marka Boona. (TomikZlesa)

• - Přepadení banky ze začátku filmu bylo natáčeno až ve dvou posledních dnech. (TomikZlesa)

• - Scény ve městě byly natáčeny na stejném místě jako Big Fish Tima Burtona. (TomikZlesa)