poster

Píseň pro nevěstu

 • USA

  Wedding Singer, The

 • Slovensko

  Pieseň pre nevestu

Komedie / Romantický / Hudební

USA, 1998, 95 min

 • Smok
  ***

  Priemerná romantika, ktorá sa nevyhla poriadnej dávke žánrových klišé (neopätovaná láska, záverečné scény v lietadle), ale na druhú stranu mi poskytla aj dobrú zábavu v podobe zábavového speváka Sandlera, prierez tými najväčšími hitmi 80tych rokov a cameo Billyho Idola.(27.12.2009)

 • Xmilden
  ***

  Velice velice "nečekaný" děj. Prakticky jediný populární příběh který se často aplikuje pro filmové scénáře. Nečekaně Adam Sandler klofne Drew Barrymore. Kdo by to v romantické komedii čekal že? Jinak semtam nějaký vtípek proklouzne. PS: Sandler má neskutečně blbé páčo :) PS2: Billy Idol s písničkou White wedding.(26.4.2010)

 • monolog
  *

  Zlatý nechutný vulgární komedie se Sandlerem, který obvykle točí. Ty jsou aspoň dost často dost zábavný. Tohle ale je tak nudný, že nudnější jsem už dlouho neviděl. Naprosto nevýrazní herci a zápletka tak pitomá, až si nejsem jistej, jestli se mi to jen nezdálo, romantiky by se nevešlo ani jen za nehet a postavy jedna nesympatičtější, než druhá. To jen tak ve zkratce. Miluju romantický komedie, když mají nějakej náboj a jsou romantický, kdy jsou hlavní hrdinové sympatičtí a příjemní a člověk jim drží palce, aby to opravdu vyšlo, kdy jde o něco víc, než jen hodit kupu lidí do kotle, aby se nějak namíchali dohromady. Sandler a Drew se mi líbili v 50x a stále poprvé, jenže tam byl silnej příběh. Tady ne. A jedna dobře zazpívaná písnička to nespraví (tu co skládal před a po rozchodu). Vlastně dvě, Elvis Johna Lovitze byl sakra suprovej. Thank you very mutch!(26.11.2006)

 • honajz
  **

  Adam Sandler a Drew Barrymore v romantické hudební komedii, která má evokovat hudbu a styl 80. let, ale působí spíš trochu trapně. Sice chápu snahu Adama Sandlera o neobvyklé kombinace žánrů, ale někdy to prostě nefunguje. Tady rozhodně ne. Adam hraje zpěváka, který pěje na svatbách. Drew hraje holku, která na stejných svatbách pomáhá s přípravou jídla a pohoštění a servírováním. Také zde hrají Billy Idol a Steve Buscemi, ale jen cameo role, přičemž Billy je otřesný a Steve vynikající, jako (skoro) vždy. Jenže cameo rolemi film neuděláte. A kde chybí nosnější příběh a charisma mezi herci (zvláštní je, že v jejich jiném společném filmu - 50x a stále poprvé - to charisma je), tam těžko čekat divákův větší zájem. V podstatě totiž přes výše zmíněná ozvláštění, k nimž patří i hudba 80. let a Culture Club a tak, jde o tuctovou historku o tom, jak se vídali, seznámili, rozešli, a v letadle srdceryvně našli. Jenže jim nevěříte ani "lá lá", natož zamilovanou písničku. Podle mě chytil Adam Sandler dech až od roku 2001/2002, možná by stálo za to zjistit, koho mu tenkrát osud přivál do cesty s nějakou tou radou.(2.7.2009)

 • Javert
  *

  "Oh no, it's set in the eighties!"(28.12.2009)

 • - Režisér filmu Frank Coraci má ve filmu menší cameo. Objevuje se jako postava zpívající skladbu "Love Stinks" ve chvíli, kdy kolem něj prochází Robbie (Adam Sandler) s mikrofonem. (JORDY)

 • - Produkce filmu trvala přes rok a půl. (JORDY)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace