Píseň pro nevěstu

Wedding Singer, The

Pieseň pre nevestu

Komedie / Romantický / Hudební

USA, 1998, 95 min

Nenabízí nic moc originálního, žádný překvapivý dějový zvrat, žádný žánrový mezník ani inovaci, zkrátka nic, proč by tímto filmem měli ztrácet čas abonenti Klubu náročného diváka. Je to jen příjemně úsměvná a stoprocentně romantická pohodovka s kouzelnou osmdesátkovou atmosférou, řadou vtípků, narážek a odkazů na onu dobu, sympatickou Drew, která tu dotahuje k dokonalosti roli naivního roztomilého diblíka a tady nečekaně sympatickým a občas vtipným Sandlerem, jehož depresivní variace Madoninna hitu Holiday mě pobavila stejně jako zuřivé podání Love Stinks The J. Geils Bandu. Bavil jsem se, užil si pohodu i romantiku, zavzpomínal na dávné hity. Zkrátka příjemná oddechovka, která nezklamala..(26.3.2013)

• AngelAngie

Adam už v téhle době ukazoval, že smysl pro humor má a jeho pěvecké číslo už je tak trošku klasika ..(28.5.2008)

Zajímavý film, ve kterém nám Adam Sandler opět dokazuje, že umí být velice vtipný a že je přímo rozeným komikem. A v tomto filmu mu navíc zdatně sekunduje Drew Barrymore. A do toho všeho je v tomto filmu i vidění další z mnoha zajímavých hereckých kreací Stevea Buscemiho, kdy si tentokrát zahrál vedlejší postavu opilého svatebního hosta. Takže herecká jména rozhodně nejsou neznámá, co by mnozí režiséři za tato jména dali. A musím konstatovat, že tenhle film zase tak špatný není. Naopak, nabízí zajímavý nápad a po dějové stránce takřka vůbec nenudí. A ten efektní závěr v letadle, to je jedna velká jízda, kdy jsem se smál nepřetržitě celou dobu. Navíc zde měl vtipné cameo zpěvák Billy Idol. Takže tohle je film, který má co nabídnout, a který mne jako člověka, který se snaží nejčastěji vyhledávat právě filmy komediálního žánru, velice zaujal, a u kterého jsem se nejednou nahlas zasmál. A to jsem měl původně v plánu se na tenhle film nepodívat, a to, že jsem to viděl, byla jen náhoda, ale jsem tomu rád, protože bych se připravil o vtipný a zajímavý filmový zážitek. Já jsem prostě s touto romantickou komedií spokojený a nevidím důvod, proč sahat k nízkým hodnocením, když ten film splnil hlavní účel, a to sice, že mě dokázal rozesmát. Takže je to za čtyři hvězdičky.(21.12.2008)

• Djoker

Lidé, kteří prožili celá 80. léta si po tomto filmu mohou připadat jako totální blbci, protože prezentace zmíněného období se opravdu nepovedla, ale možná to byl účel. Drew je tady sladká, takže proto relativně slušné hodnocení.(27.12.2009)

• Javert

"Oh no, it's set in the eighties!"(28.12.2009)

• - Režisér filmu Frank Coraci má ve filmu menší cameo. Objevuje se jako postava zpívající skladbu "Love Stinks" ve chvíli, kdy kolem něj prochází Robbie (Adam Sandler) s mikrofonem. (JORDY)

• - Produkce filmu trvala přes rok a půl. (JORDY)