Píseň pro nevěstu

Wedding Singer, The

Pieseň pre nevestu

Komedie / Romantický / Hudební

USA, 1998, 95 min

Priemerná romantika, ktorá sa nevyhla poriadnej dávke žánrových klišé (neopätovaná láska, záverečné scény v lietadle), ale na druhú stranu mi poskytla aj dobrú zábavu v podobe zábavového speváka Sandlera, prierez tými najväčšími hitmi 80tych rokov a cameo Billyho Idola.(27.12.2009)

Velice velice "nečekaný" děj. Prakticky jediný populární příběh který se často aplikuje pro filmové scénáře. Nečekaně Adam Sandler klofne Drew Barrymore. Kdo by to v romantické komedii čekal že? Jinak semtam nějaký vtípek proklouzne. PS: Sandler má neskutečně blbé páčo :) PS2: Billy Idol s písničkou White wedding.(26.4.2010)

• monolog

Zlatý nechutný vulgární komedie se Sandlerem, který obvykle točí. Ty jsou aspoň dost často dost zábavný. Tohle ale je tak nudný, že nudnější jsem už dlouho neviděl. Naprosto nevýrazní herci a zápletka tak pitomá, až si nejsem jistej, jestli se mi to jen nezdálo, romantiky by se nevešlo ani jen za nehet a postavy jedna nesympatičtější, než druhá. To jen tak ve zkratce. Miluju romantický komedie, když mají nějakej náboj a jsou romantický, kdy jsou hlavní hrdinové sympatičtí a příjemní a člověk jim drží palce, aby to opravdu vyšlo, kdy jde o něco víc, než jen hodit kupu lidí do kotle, aby se nějak namíchali dohromady. Sandler a Drew se mi líbili v 50x a stále poprvé, jenže tam byl silnej příběh. Tady ne. A jedna dobře zazpívaná písnička to nespraví (tu co skládal před a po rozchodu). Vlastně dvě, Elvis Johna Lovitze byl sakra suprovej. Thank you very mutch!(26.11.2006)

• honajz

Adam Sandler a Drew Barrymore v romantické hudební komedii, která má evokovat hudbu a styl 80. let, ale působí spíš trochu trapně. Sice chápu snahu Adama Sandlera o neobvyklé kombinace žánrů, ale někdy to prostě nefunguje. Tady rozhodně ne. Adam hraje zpěváka, který pěje na svatbách. Drew hraje holku, která na stejných svatbách pomáhá s přípravou jídla a pohoštění a servírováním. Také zde hrají Billy Idol a Steve Buscemi, ale jen cameo role, přičemž Billy je otřesný a Steve vynikající, jako (skoro) vždy. Jenže cameo rolemi film neuděláte. A kde chybí nosnější příběh a charisma mezi herci (zvláštní je, že v jejich jiném společném filmu - 50x a stále poprvé - to charisma je), tam těžko čekat divákův větší zájem. V podstatě totiž přes výše zmíněná ozvláštění, k nimž patří i hudba 80. let a Culture Club a tak, jde o tuctovou historku o tom, jak se vídali, seznámili, rozešli, a v letadle srdceryvně našli. Jenže jim nevěříte ani "lá lá", natož zamilovanou písničku. Podle mě chytil Adam Sandler dech až od roku 2001/2002, možná by stálo za to zjistit, koho mu tenkrát osud přivál do cesty s nějakou tou radou.(2.7.2009)

• Javert

"Oh no, it's set in the eighties!"(28.12.2009)

• - Režisér filmu Frank Coraci má ve filmu menší cameo. Objevuje se jako postava zpívající skladbu "Love Stinks" ve chvíli, kdy kolem něj prochází Robbie (Adam Sandler) s mikrofonem. (JORDY)

• - Produkce filmu trvala přes rok a půl. (JORDY)