poster

Snila jsem o Africe

 • USA

  I Dreamed of Africa

 • Slovensko

  Snívala som o Afrike

Drama / Dobrodružný / Životopisný

USA, 2000, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jossie
  **

  Celou dobu jsem měla pocit, že se dívám na romantický film od Rosamudy Pilcherové, tak špatně a nudně je to natočené a ještě to má až moc dlouhou stopáž. Jak nadšená jsem byla z Nikde v Africe, tak zklamaná jsem byla z tohoto životopisného snímku, že ani ty 3* nedokážu dát. Jako by tomu chyběl život, z celého filmu jsem nepochopila, proč hlavní hrdinka tak moc chtěla žít v Africe.(17.2.2006)

 • Indiana
  **

  Nudný film o Africe s nudnou Kim Basingerovou.(30.9.2005)

 • tron
  **

  Isteže, komu by netrhali srdce veci stratené v hmle minulosti. Nech zdvihne ruku ten, kto nevie, o čo išlo Kim Basingerovej. Lenže Hugh Hudson (OHNIVÉ VOZY, TARZAN) nie je Sydney Pollack a keby aj Basingerová bola Meryl Streepovou, tak Vincent Perez rozhodne nie je Robertom Redfordom. Pekná africká príroda nestačí, banálne dialógy škodia, hlúpy scenár nudí, stereotypná réžia...(18.11.2007)

 • sud
  ***

  Uspokojivá variace na Africké téma se skvělou (a navzdory věku stále přitažlivou) Kim Basinger.(18.11.2007)

 • Kaka
  **

  Umělecká hodnota zde není praktický žádná. Snímek těží jen z tématické podobnosti s legendárními Vzpomínkami na Afriku. Opět zde máme drsnou divočinu centrální Afriky, silnou ženu a duševní/fyzickou sílu zdolat těžké životní překážky na její strastiplné cestě. Proč se však bez váhání vydala do neznáma a v podstatě si podkopala vlastní štěstí se samozřejmě nedozvíme. Příjezd do Afriky a zabydlování se je bohužel typicky povrchní a plné klišé. Vše jde jako po másle, sem tam nějaký ten vítr, napadení zvířaty, déšť, několik pytláku a tak podobně. Jedině snad menší množství silnějších scén stojí za to. A to především kvůli výtečnému výkonu Kim Basinger. Bohužel celý projekt působí jaksi lacině a bez myšlenky. Vše zabijí i relativně brutální stopáž. Ke konci si člověk připadá jako když hledí na dno vyschlého jezera. Prázdno.(26.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace