Snila jsem o Africe

I Dreamed of Africa

Snívala som o Afrike

Drama / Dobrodružný / Životopisný

USA, 2000, 110 min

Tenhle film má v mém srdci své místo a nikdo mi nenamluví, že je špatný. Rozhodně bych nesouhlasil s tím, že tento snímek nemá žádnou uměleckou kvalitu, ale jako názor to nikomu neberu. Už jen za tu krásnou africkou přírodu dávám 2 *, 2 * za krásnou a skvěle hrající Kim a 1 * za skutečnou Kuki. Myslím, že Kim Basinger nedala v jiném filmu do role tolik citu jako právě tady, sedlo jí to dobře, Kuki může být spokojená. Nechápu její nominaci na malinu, za Dotek zla budiž, ale za tohle...nevim nevim, ale ničemný hraní ještě poznám. A to jak tragicky příběh dopadne není viny scenáristy, ale Kuki Gallmannové, která to tak bohužel všechno prožila. Když jsem tenhle film viděl poprvé, tak mi prostě učaroval a když potřebuju jednou za čas vidět, že je na tom někdo mnohem hůř než já, tak si ho pustím a depku mám ještě větší:-). A ještě něco - neustálé srovnávání se Vzpomínkami na Afriku jsem ještě nepochopil. Možná si tvůrci takovou kritiku a srovnávání se Vzpomínkami zavinili sami, vzpomínám si jak lákali na film:"...zažijete dobrodružství a romanci větší než ve Vzpomínkách na Afriku". Kdyby si raději tenkrát hleděli svýho. Ale mě je to fuk, já vím svoje... A nižší hodnocení nedám i kdyby čert na koze jezdil!(6.9.2007)

• Jossie

Celou dobu jsem měla pocit, že se dívám na romantický film od Rosamudy Pilcherové, tak špatně a nudně je to natočené a ještě to má až moc dlouhou stopáž. Jak nadšená jsem byla z Nikde v Africe, tak zklamaná jsem byla z tohoto životopisného snímku, že ani ty 3* nedokážu dát. Jako by tomu chyběl život, z celého filmu jsem nepochopila, proč hlavní hrdinka tak moc chtěla žít v Africe.(17.2.2006)

Možno trochu rozvláčny film a príliš zidealizovaná skutočnosť, v ktorej sa drsnosť Afriky, života a všetkého rozmelňuje v romantickom opare. Akoby okrem samotnej lásky k Afrike už neexistovalo nič iné a všetky ostatné emócie ostanú nenaznačené, o výpovedi ani nevraviac. A to je práve to čo ochudobňuje tento príbeh. Škoda. Napriek tomu to ostáva stále pozerateľné.(31.1.2006)

Docela obstojný snímek, tak trošičku asociující se s filmem Vzpomínky na Afriku, jemuž ale kvalitativně nesahá ani po pás. Kim Basinger je sice snaživá, ale role milující matky mi k ní prostě nějak nesedí. Ale asi si budu muset zvykat, přece jen s padesátkou na krku už Kim asi nebude hrát žádné sex-symboly, byť vypadá pořád docela dobře. Vincent Perez ve srovnání s jinými jeho rolemi není ani zdaleka tak přesvědčivý, ale jemu to asi scénář ani víc neumožnil.(24.8.2002)

• Indiana

Nudný film o Africe s nudnou Kim Basingerovou.(30.9.2005)