Snila jsem o Africe

Bernard Lutic

Maurice Jarre

Stanley R. Jaffe
  • Indiana

Nudný film o Africe s nudnou Kim Basingerovou.(30.9.2005)

• Jossie

Celou dobu jsem měla pocit, že se dívám na romantický film od Rosamudy Pilcherové, tak špatně a nudně je to natočené a ještě to má až moc dlouhou stopáž. Jak nadšená jsem byla z Nikde v Africe, tak zklamaná jsem byla z tohoto životopisného snímku, že ani ty 3* nedokážu dát. Jako by tomu chyběl život, z celého filmu jsem nepochopila, proč hlavní hrdinka tak moc chtěla žít v Africe.(17.2.2006)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $6,651,522Tržby Celosvetovo $14,400,327║ No ako pekná sucharina.(2.8.2009)

Tenhle film má v mém srdci své místo a nikdo mi nenamluví, že je špatný. Rozhodně bych nesouhlasil s tím, že tento snímek nemá žádnou uměleckou kvalitu, ale jako názor to nikomu neberu. Už jen za tu krásnou africkou přírodu dávám 2 *, 2 * za krásnou a skvěle hrající Kim a 1 * za skutečnou Kuki. Myslím, že Kim Basinger nedala v jiném filmu do role tolik citu jako právě tady, sedlo jí to dobře, Kuki může být spokojená. Nechápu její nominaci na malinu, za Dotek zla budiž, ale za tohle...nevim nevim, ale ničemný hraní ještě poznám. A to jak tragicky příběh dopadne není viny scenáristy, ale Kuki Gallmannové, která to tak bohužel všechno prožila. Když jsem tenhle film viděl poprvé, tak mi prostě učaroval a když potřebuju jednou za čas vidět, že je na tom někdo mnohem hůř než já, tak si ho pustím a depku mám ještě větší:-). A ještě něco - neustálé srovnávání se Vzpomínkami na Afriku jsem ještě nepochopil. Možná si tvůrci takovou kritiku a srovnávání se Vzpomínkami zavinili sami, vzpomínám si jak lákali na film:"...zažijete dobrodružství a romanci větší než ve Vzpomínkách na Afriku". Kdyby si raději tenkrát hleděli svýho. Ale mě je to fuk, já vím svoje... A nižší hodnocení nedám i kdyby čert na koze jezdil!(6.9.2007)

• tron

Isteže, komu by netrhali srdce veci stratené v hmle minulosti. Nech zdvihne ruku ten, kto nevie, o čo išlo Kim Basingerovej. Lenže Hugh Hudson (OHNIVÉ VOZY, TARZAN) nie je Sydney Pollack a keby aj Basingerová bola Meryl Streepovou, tak Vincent Perez rozhodne nie je Robertom Redfordom. Pekná africká príroda nestačí, banálne dialógy škodia, hlúpy scenár nudí, stereotypná réžia...(18.11.2007)