poster

Snila jsem o Africe

 • USA

  I Dreamed of Africa

 • Slovensko

  Snívala som o Afrike

Drama / Dobrodružný / Životopisný

USA, 2000, 110 min

Režie:

Hugh Hudson

Kamera:

Bernard Lutic

Hudba:

Maurice Jarre
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  **

  Isteže, komu by netrhali srdce veci stratené v hmle minulosti. Nech zdvihne ruku ten, kto nevie, o čo išlo Kim Basingerovej. Lenže Hugh Hudson (OHNIVÉ VOZY, TARZAN) nie je Sydney Pollack a keby aj Basingerová bola Meryl Streepovou, tak Vincent Perez rozhodne nie je Robertom Redfordom. Pekná africká príroda nestačí, banálne dialógy škodia, hlúpy scenár nudí, stereotypná réžia...(18.11.2007)

 • Indiana
  **

  Nudný film o Africe s nudnou Kim Basingerovou.(30.9.2005)

 • T2
  *

  Rozpočet $50miliónovTržby USA $6,651,522Tržby Celosvetovo $14,400,327║ No ako pekná sucharina.(2.8.2009)

 • sud
  ***

  Uspokojivá variace na Africké téma se skvělou (a navzdory věku stále přitažlivou) Kim Basinger.(18.11.2007)

 • Kimon
  ***

  Ano, souhlasím, "Vzpomínky na Afriku" to opravdu nejsou. Tento snímek je na rozdíl od zmíněného co do projekční doby zbytečně nadsazen s ohledem na slabou obsahovou stránku a tím výrazně ztrácí na poutavosti, byť nádherné záběry africké krajiny tu dějovou nedostatečnost poněkud dohánějí. Nu, ale film by měl být především o ději, že ano. Obrázky (byť hezké a pro našince atraktivní) by měly být spíše jen doprovodné, a děj umocňující. Závěr filmu, nyní mám na mysli zbytečné a laciné "srdcervoucí" dlouhé a dojímavé proslovy nad oběma hroby mi připadaly, že filmu spíše škodí než přinášejí divácky hodnotný požitek. Tím v mé mysli odsoudily tento film do kategorie "Novácké" či "Primácké". Tedy slušnější romanticko-dramatické dvojky. Filmu by při tak slabém dějovém obsahu slušelo 90 minut hrací doby.(8.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace