Loď Poseidon byla smetena do moře obrovskou vlnou. Zatímco na její palubě jsou stále pasažéři čekající na záchranu. Jenže o vyzvednutí lodi mají zájem spíš ti, kteří si brousí zuby na peníze, zlato a také malé množství plutonia... (oficiální text distributora)

Goldbeater

Chtěl jsem tento film vidět, protože jsem četl názory, že jako pokračování Dobrodružství Poseidonu tento katastrofák sice je jen o sprostém cizopasení na finančním úspěchu originálu, ale jako samostatné dílo tento snímek funguje. Ne, dámy a pánové, nefunguje! Po dobrodružství Poseidonu je veskrze špatný film ve všech aspektech. Scénář je příšerný - kdybych zde měl vypsat všechny jeho nelogické a hloupé složky, které mě právě teď napadají, vydal by můj komentář na dvě A4. Postavy jsou komické karikatury a dialogy mezi nimi vyloženě bolí (zřejmě nejstupidnější promluvy zde má Sally Field). Režie Irwina Allena je strašná. Ten člověk vždy potřeboval režijního kolegu, který celou podívanou usměrňoval tou správnou cestou (u Poseidona to byl Ronald Neame, u Skleněného Pekla John Guillermin), ale jakmile si Allen troufl na režii sám, byla z toho opravdová katastrofa (např. Roj). Jeho vedení herců je šílené - když promlouvá jedna z postav, ostatní herci v záběru neví co dělat, a tak se dívají někam bokem, než přijde řada na ně. Na celém hvězdném hereckém osazenstvu je úplně vidět, jak se jen snaží přetrpět natáčení, aby už dostali tučnou výplatní pásku. A zdá se, že na plat herců šla většina rozpočtu, protože speciální efekty v tomto filmu se skládají jen ze záběrů z původního Dobrodružství Poseidonu (které Allen používá pořád dokola až do omrzení) a jednoho neopodstatněného výbuchu na konci filmu, který působí jako finální facka divákovi, který by snad nedejbože od tohoto snímku čekal sofistikovanou podívanou, jakou byl předchozí díl. ()

jprmusic

Rádoby pokračování Dobrodružství Poseidonu nesahá původnímu filmu ani po kotníky. Atmosféra jedničky je fuč a Michael Caine působí ve srovnání s Gene Hackmanem naprosto směšně. Savalas mohl hrát v TV Kojacka, ale to je asi tak všechno. Triky jsou stejně slabé jako scénář - prostě naprostá zbytečnost. ()

drkaldj

Pokračování které na mě působí, jakoby chtělo studio využít jistě masivní a drahé kulisy z prvního filmu. Caine jako náhrada za Hackmana je dostačující tak z 70%. Ten doktorský terorista je docela zbytečná figurka navíc, záporaka zde nebylo třeba. Byl bych raději, kdyby se linka s ním vyškrtla a film se o to zkrátil. Jinak je to skoro stejný jako první Poseidon (hlavní sympatický hrdina, skupinka přeživších na útěku z lodě, opět proplouvání přes zatopenou místnost), až na ten začátek, způsob jakým (a kdy) se dostali na loď. ()

woody

Tři hvězdy by byly za samostatný katastrofický film.Ale protože je to míněno jako pokračování něceho tak geniálního jako je Poseidon musím dát 2*.Odpad! nedám jen za tu povedenou výpravu a za několik povedených scén které puvodnímu Poseidonu ostudu neudělají.Naopak ostuda je to pro ty herce( mimo Savalase, který si svého záporáka užívá) a bohužel i pro Irwina Allena, který si takový konec kariéry nezasloužil. ()

nash.

Sotva převráceny Poseidon opustili filmaři i přeživší postavy, vrhli se na něj supi, aby z něj vykuchali vše co by ještě šlo zpeněžit. Ať je řeč o filmařích nebo o smečce postav, které vypustili do nepříliš originálního příběhu. Zatímco některé z postav bloudění troskami přežily, film šel ke dnu. Bez ohledu na to, že se ho nad hladinou snažliy udržet takové hvězdy jako Caine, Savalas a Fieldová. ()

• Záběry ze strojovny lodi jsou kombinací nových záběrů s herci a záběrů z původního Dobrodružství Poseidonu (bez herců). Všímavější diváci si všimnou, že některé části strojovny vypadají úplně jinak než v původním filmu, a není divu - pokračování vzniklo až o 7 let později. (FIBO)
  • Sally Field (Celeste Whitman) prohlásila, že toto je její nejméně oblíbený film ze všech jejích filmů. Točila ho hlavně „pro peníze“, stejně jako Michael Caine (kapitán Mike Turner). (Marek06)
  • V roce 1978 byl do hlavní role vybrán John Wayne, který projevil zájem o projekt, ale po přečtení scénáře změnil názor. (Marek06)