Loď Poseidon byla smetena do moře obrovskou vlnou. Zatímco na její palubě jsou stále pasažéři čekající na záchranu. Jenže o vyzvednutí lodi mají zájem spíš ti, kteří si brousí zuby na peníze, zlato a také malé množství plutonia... (oficiální text distributora)

L_O_U_S

Až příliš často se stává, že někoho napadne natočit pokračování zaběhnutého díla, které mu nesahá ani po kolena. Tohle je bohužel ten případ. Viděl jsem to jen jednou a navíc dávno, pamatuju si ale, že se mi to už tehdy zoufale nelíbilo. Nejvíc mě štval ten chlap, co se tam producíroval s lahví šampusu a hrál si na velkého bonvivána. (1 152.) ()

fiLLthe3DD

Vždyť je to téměř stejné jako jednička,tak v čem je problém?!? Asi v tom,že tahle slátanina dost sráží úroveň prvnímu dobrodružství. Co měla být ta ,,zápletka" s plutóniem fakt nevím,dále mě rozčilovali špatné postavy,hloupé dialogy,extrémně dlouhé scény a přestřelky se zbraněmi na lodi Poseidonu byly též špatný nápad. Pochválit můžu jen práci kameramana a dobré speciální efekty(možná by tvůrci udělali líp kdyby přidali více té vody). Úplně zbytečný film,bez špetky originality a noblesnosti prvního dílu(navíc je to pěkná nuda)... Alespoň tu loď na konci zničily,takže další dobrodružství(krom remaku)už nikdy neuvidíme :-) 40% ()

Han22

Druhý Poseidon jsem viděl jako náctiletý a přišlo mi to jako sračka. A kritizovat budu i dnes. V původním filmu je loď smrtící pastí těsně před potopením, všechno se zaplavuje, vybuchuje, hrdinové taktak uniknou. Je jasné, že na lodi nemohlo nic přežít a půjde brzy kde dnu. A ejhle, v pokračování je tu občas výbuch, ale jinak klid, na lodi je x dalších přeživších. U posádky "záchranné" lodě si říkáte proč tam proboha lezou. Recyklují se scény, finále "deus ex machina" je vyloženě odbyté. Mimo to mě to ale docela bavilo. Postavy jsou vtipné, otravné i zajímavé a některé smrti mě zamrzely. Herci slušní - Caine jako zlodějíček měnící se na ironického, ale rozhodného hrdinu, Fieldová jako nesmělá holka, Savalas jako elegantní "lékař". Procházení lodi plné pastí stále funguje a je napínavé. Režisér to okořenil skutečnýma šmejdama, jejichž záměry se divák doví až po delší době (a hrdinové ještě později) a tak nechybí pár pěkných přestřelek. Zkrátka tam kde jednička byla strhující survival je tohle mírně pitomý, ale zábavný katastrofák s příměsí akce. Nebýt to pokračování, tak by to klidně bylo i za víc. Takhle slušné 3*. ()

Wacoslav1

Neřekl bych, že se jedná o vyloženě špatný film. Bohužel se však přeci jenom člověk nemůžu ubránit dojmu z jisté zbytečnosti tohoto filmu. Obzvlášť když se jedná o pokračování takové klasiky jako je Dobrodružství poseidonu. Prostě je tu cítit pokus vymlátit ze slavné značky ještě nějaký ty chechtáky. Naštěstí je aspoň Allen zručný režisér a když tu navrch hrají taková esa jako Caine a Savalas, tak to nemohlo dopadnou úplně špatně nicméně to nic nemění na tom, že na geniální první díl se to prostě nechytá.50% ()

Snorlax odpad!

Evidentně byla v té době drahá voda, takže se na potápějícím vraku takřka nevyskytuje, až má člověk dojem, že Poseidon ztroskotal na Sahaře. Zřejmě z úpalu herci deklamují naprosto dadaistické dialogy. O Cainově hereckém umění jsem nikdy neměla přehnané představy, ale zde je špatný i Savalas. Allen naprosto selhal, jako producent nebyl schopen zajistit finance pro alespoň uspokojivé triky, tedy alespoň pro nějaké triky, jeho vedení herců je jediným katastrofickým na celém filmu, mnohé scény vyznívají nechtěně komicky, o nějakém napětí nemůže být ani řeč. Než si k postavám stačí divák vybudovat vztah, zahynou, nebo se roztěkaná pozornost přesune k někomu jinému. Na Dobrodružství Poseidonu navazuje tento film více než volně. Allen vzal své dítě, zmrzačil ho, vytloukl mu mozek z hlavy a pustil ho znovu do světa. Z původní Gallicovy předlohy zůstává rozdělení charakterů na cílevědomého vůdce, oportunistu z řad ozbrojených složek a překvapivě silné ženy. Místo skvělých Neameho nápadů na zvládnutí triků za pár dolarů nastupuje Allenovo přehnané sebevědomí a neschopnost samostatně urežírovat byť jeden záběr. Výsledkem je parodie na Dobrodružství Poseidonu. ()

• Záběry ze strojovny lodi jsou kombinací nových záběrů s herci a záběrů z původního Dobrodružství Poseidonu (bez herců). Všímavější diváci si všimnou, že některé části strojovny vypadají úplně jinak než v původním filmu, a není divu - pokračování vzniklo až o 7 let později. (FIBO)
  • V roce 1978 byl do hlavní role vybrán John Wayne, který projevil zájem o projekt, ale po přečtení scénáře změnil názor. (Marek06)
  • Vzniku tohoto filmu přálo štěší. Podle storyboardů původního scénáře z původního Dobrodružství Poseidonu (1972) se měla loď po ukončení hlavní dějové linie (záchrana a odlet pasažérů) potopit. Z nějakého důvodu tato scéna nebyla nikdy dotočena a pokud by dotočena byla, tak by tento film z principu nejspíš nikdy nevznikl. (FIBO)