• Německo

Die Liebe der Charlotte Gray

Drama / Válečný / Romantický

Velká Británie / Austrálie / Německo, 2001, 121 min

Cate Blanchett dobrá, akce na okupovaném území také, ale nějak mne to celé nudilo.(1.8.2011)

Občas zábavné, občas nudné, neoriginálne, otravné a vôbec nie emocionálne - čo mi dosť chýbalo. Súhra vojny a lásky je moja parketa a bez protestu sa nechám unášať citmi, vášňou, nepriazňou. Na čom však staval Armstrong, ak preňho nebola dostatočným motívom otrepaná, ale stále potrebná láska? Silné 3* za Cate Blanchett a príležitostné okamihy povzbudivej hudby.(3.9.2008)

Neumím si v hl. roli představit nikoho jinýho jak Cate, protože přesně tohle jsou role, do kterých mi padne jak ulitá. Kostýmy, výprava, hudba .. vše mi to k ní prostě sedí, jako by scénárista psal příběh a představoval si tam ji .. a režisér jako by se toho chytl a hezky to podle ní kurýroval .. a to myslím jak u tohodle vynikajícího filmu, tak i u mnohých dalších.(8.12.2008)

A la Mata Hari na tisícátý způsob v poádní Cate Blanchett, která jistý půvab rozhodně má, ale jinak si nemůžu pomoct, ale u filmu jsem se nudil. Možná bych nad tím přemýšlel jinak, kdybych nekoukal na Verhoeveenu Černou knihu, přišlo mi to podobné, ale určitě v jistých ohledech jiné. Jediné co ale tomuto filmu musím z veliké části vyčíst je atmosféra, která není taková jakou bych si pro druhou světovou přál, nebo bych minimálně požadoval. Nepřišlo mi to nijak výstřední a nebezpečné, jako v Černé knize, ale dalo se na to koukat. Možná jsem trošičku v pulce filmu pousínal, ale nakonec jsem to bez problémů dokoukal, protože Cate Blanchett si to zasloužila, její herecký výkon byl na filmu znát, ale abych řekl pravdu, bylo to to jediné, co mi tento film byl schopný nabídnout, protože ani příběh samotný si nemůže chlubit tím, že by byl bůhvíjak skvostný, Průměr a tři hvězdičky zaslouženě.(6.12.2008)

Ako vždy excelentná C.Blanchett drží tento priemerný film celý čas nad vodou.Jeden z najdrahších filmov Veľkej Británie,pôsobí po väčšinu stopáže ako lacný televízny film.Fakt netuším kam zmizlo údajne 60 miliónov dolárov.Film neobsahuje žiadne veľké masové ani bojové scény.Ak máte radi C.Blanchet,tak rozhodne poteší ,že takmer nezlezie z obrazovky.Príbeh je fajn,len sa doňho nepodarilo primiešať poctivú vojnovú atmosféru a chýba nejaký silný moment,ktorý by dokázal zmazať ten televízny look.Veľmi pekný hudobný motív.60%.V tv za 70%.(24.2.2009)

• - Film je inspirován skutečným příběhem nedávno zesnulé Novozélanďanky Nancy Wakeové, přezdívané "Bílá myš", která za druhé světové války působila jako špionka a členka francouzského protinacistického odboje. (Camulator)