• Německo

Die Liebe der Charlotte Gray

Drama / Válečný / Romantický

Velká Británie / Austrálie / Německo, 2001, 121 min

Nebylo tak špatné, jak jsem čekal, ale od nejdražšího britského filmu všech dob bych rozhodně čekal více.(7.4.2004)

Romantické drama z 2. světové války, které vypráví o obrovském odhodlání jedné skotské ženy, která se pro lásku k muži rozhodla vzdát prakticky všeho. Charlotte Gray je film, který vypráví o tématu dnes velmi častém, kterým je válka a její důsledky na lidi okolo. Je to příběh neuvěřitelně dojemný, výpravný a opravdu reálný.(25.4.2015)

Technická a řemeslná stránka filmu nemá chybu (výprava, kostýmy, kamera i hudba - vše funguje tak jak má a krásně se na to dívá), ale příběh trošku zaostává a místy i nudí. Ale Cate Blanchett hraje svůj standart (což znamená hodně dobrý výkon), čímž vytahuje film o jeden stupínek výš.(5.9.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $741,394Tržby Celosvetovo $5,323,109(3.1.2009)

Celkom slušná "odbojárska" dráma, tentokrát z malebného prostredia francúzskeho vidieka. Tie veci, ktoré sa tam diali v 1944om až tak malebné neboli. Každopádne, mňa asi neprestanú zarážať pohľady na učiteľov posielajúcich svojich žiakov do pracovných táborov a francúzskych vojakov nakladajúcich svojich ľudí do vlakov smerujúcich kdesi do Poľska. Shit!(7.4.2009)