poster

Charlotte Gray

 • Velká Británie

  Charlotte Gray

 • Německo

  Die Liebe der Charlotte Gray

 • Slovensko

  Charlotte Gray

Drama / Válečný / Romantický

Velká Británie / Austrálie / Německo, 2001, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rex Mundi
  ****

  Mozaika udalostí vytvára príbeh, ktorý sa stať nemusel, ale mohol. V napätej atmosfére hrá prvé husle božsky krásna a herecky ako obvykle výborná Cate Blanchett a s nádhernou charizmou starého muža jej sekunduje Michael Gambon. Billyho Crudupa schválne dávam až na tretie miesto, pretože jeho Julien je síce dobrý, ale predsa mu chýba tá iskra, ktorú predviedli jeho hereckí kolegovia. Slušný vojnový film, opäť trochu z iného uhlu pohľadu, ktorý by však bez hereckého obsadenia hlavných postáv stratil ďalší bod. Takto slabšie 4*.(18.7.2005)

 • kOCOUR
  ****

  Velice silný příběh, kolidující místy se Sophiinou volbou a britským špionážními věcičkami, k tomu navrh impozantní výkon Cate Blanchettové. Velice pocitová záležitost, která místo samoúčelných vizuálních manýrů sází na místo ve vaší duši...(30.10.2002)

 • Subjektiv
  ***

  Uhlazené válečné drama téměř oprostěné od všech válečných hrůz a strachu. Válka zůstavá po většinu filmu schovaná kdesi v pozadí, aby si hlavní hrdinka mohla budovat vztahy s okolím, romantický s vedoucím odbojové skupiny, vřele, otevřeně přátelský s jeho otcem a mateřský ke dvěma židovským dětem. Válka pak tyto vztahy narušuje nebo naopak buduje, podle toho, zda se v jistě situaci musí postavy semknout a pomáhat si či se mají šanci obviňovat. Válka se tak pro Charlotte stává ryze osobní záležitostí, její boj neřídí londýnská centrála, ale její srdce. Drama přechází v melodrama. Stále více se zaměřuje na diváka-cíťu, až jej nakonec zasahuje. Dopisem! Polibkem! Transportem! Nečekaným setkáním! +++++ Smutné, vždyť v řadě chvil scénárista předvede neočekávané a chytré řešení a příčiny řady situací. JIndy se ale režie pase krásou vláčků a venkova v plakátové estetice "Navštivte..." Nevadí mi, že je film tak "psychologicky osobní" se sklonem ukazovat city mezi lidmi, v žánru jde o relativní vzácnost. Chybí mu však v tomto přístupu hloubka a příliš často se poddává přílišnému vnucování lásky, ve finále pak nepřirozenými, přepatetizovanými situacemi mačká slzy dojetí.(14.9.2014)

 • Boogeyman
  ***

  Ani Cate Blanchett, ani krásná kamera, ani velkolepá výpravnost nezachrání tuhle klišoidní nezáživnou nudu.(28.7.2008)

 • Smok
  ****

  Celkom slušná "odbojárska" dráma, tentokrát z malebného prostredia francúzskeho vidieka. Tie veci, ktoré sa tam diali v 1944om až tak malebné neboli. Každopádne, mňa asi neprestanú zarážať pohľady na učiteľov posielajúcich svojich žiakov do pracovných táborov a francúzskych vojakov nakladajúcich svojich ľudí do vlakov smerujúcich kdesi do Poľska. Shit!(7.4.2009)

 • - Film je inspirován skutečným příběhem nedávno zesnulé Novozélanďanky Nancy Wakeové, přezdívané "Bílá myš", která za druhé světové války působila jako špionka a členka francouzského protinacistického odboje. (Camulator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace