poster

Charlotte Gray

 • Velká Británie

  Charlotte Gray

 • Německo

  Die Liebe der Charlotte Gray

 • Slovensko

  Charlotte Gray

Drama / Válečný / Romantický

Velká Británie / Austrálie / Německo, 2001, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MontyBrogan
  ****

  Európu zmáha 2. svetová vojna. Napriek tomu stretnete človeka, kvôli ktorému ste ochotní ísť niekam ďaleko od všetkého, čo poznáte, bez ohľadu na to, že o ňom skoro nič neviete. Na mieste sa však zoznámite s niekým iným, a musíte s ním tráviť čas, aj keď spočiatku len z povinnosti. Neskôr si v duchu sľúbite, že raz ho niekde za priaznivejších okolností znovu navštívite. Neviem, či sa mi to podarilo aspoň trochu načrtnúť, no všetko, včítane samotného prežitia, je tu o kompromisoch. Vraví sa, že svet leží mladým pri nohách. Ale počas vojny ležia mladí pri nohách svetu, kde (našťastie) neprestávajú vnímať, cítiť a pamätať. Charlotte Gray je jedna z nich. Akosi som nepostrehol, v čom bol taký markantný rozdiel medzi týmto filmom a napríklad takou Čiernou knihou, ak nepočítam lokalitu, do ktorej je príbeh zasadený. _ Videné v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní so svetovou kinematografiou.(8.4.2015)

 • k212
  ***

  Valéčný film to určitě není, to ne, ani mě to nepřijde jako milostné drama, takže vcelku nevím, kam tohle dílko zařadit. Mám opravdu ráda filmy, ve kterých se toho moc nevysvětluje slovy ale spíš vizuálnem (no v asociaci na Blanchetovou mě napadá výtečné Nebe), jenže tenhle film zoufale potřebuje slova a děj, který by osvětloval. Přijde mě totiž jako shluk scén, mezi nimiž není žádné pojítko vyjma postav (a i to je někdy zmatené), kusé epizody -leckdy bez pořádné pointy- tvoří podivuhodný slepenec, asi to zavinil scenář - hádám, nebo možná střihači (stopáž je docela slušná). No, ale proč dávám *** , no to je naprosto jasné, jen kvůli snaživým hercům. Výtečná Cate Blanchetová, standardní Michael Gambon, jen v případě Billiho Crodupa jsem trochu na pochybách - zda svou roli spíš nebral s lehkou ironií a odstupem (fakt se mi zdá, že občas se šibalsky směje, nicméně proč ne, je příjemné se na něj dívat).(17.3.2003)

 • AngelAngie
  ****

  Neumím si v hl. roli představit nikoho jinýho jak Cate, protože přesně tohle jsou role, do kterých mi padne jak ulitá. Kostýmy, výprava, hudba .. vše mi to k ní prostě sedí, jako by scénárista psal příběh a představoval si tam ji .. a režisér jako by se toho chytl a hezky to podle ní kurýroval .. a to myslím jak u tohodle vynikajícího filmu, tak i u mnohých dalších.(8.12.2008)

 • Smok
  ****

  Celkom slušná "odbojárska" dráma, tentokrát z malebného prostredia francúzskeho vidieka. Tie veci, ktoré sa tam diali v 1944om až tak malebné neboli. Každopádne, mňa asi neprestanú zarážať pohľady na učiteľov posielajúcich svojich žiakov do pracovných táborov a francúzskych vojakov nakladajúcich svojich ľudí do vlakov smerujúcich kdesi do Poľska. Shit!(7.4.2009)

 • m.krudenc
  ***

  Romantické drama z 2. světové války, které vypráví o obrovském odhodlání jedné skotské ženy, která se pro lásku k muži rozhodla vzdát prakticky všeho. Charlotte Gray je film, který vypráví o tématu dnes velmi častém, kterým je válka a její důsledky na lidi okolo. Je to příběh neuvěřitelně dojemný, výpravný a opravdu reálný.(25.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace