Distrikt!

Animovaný / Komedie

Maďarsko, 2004, 87 min

Áron Gauder
  • JayZak

1,5* za výborný vizuál, který je to nejoriginálnější, co jsem za poslední dobu viděl. 1* za celkem slušnou hudební vložku. Víc si u mě Distrikt nezaslouží, protože kromě těchto dvou věcí není co obdivovat, příběh je až moc šílený, aby byl vtipný a spolu s postavami je navíc povrchní, aby mohl působit satiricky. Narážek ze světové / domácí (tady nesoudím, nejsem Maďar, ale uplácení je aktuální i u nás) politiky je tam naplácano tolik, až to působí účelně - jakoby tam bez ladu a skladu byly jen proto, aby šokovaly. Tak nebo onak, na mě to bohužel nepůsobilo.(2.10.2009)

• Tuxedo

Zajímavá animace a skvělá hudba nezakryje strašný příběh a ploché postavy.(30.10.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $200,000(7.9.2010)

• dr.horrible

Prvá pol hodina je skvelá.Ukazuje obyvateľov jedného budapeštianskeho sídliska:Rómov,policajtov,mafiu...Predstavuje veľa postáv za sebou a vzťahy/konflikty medzi nimi.Zabáva aj rozosmeje a pri rapových scénach už viete,že pod 4* s hodnotením nepojdete.Potom sa to ale celé posere.Tvorcovia ako keby nevedeli čo d´alej a začnú miešať jedno s druhým,politiku a fantasy,satiru s katastrofickým filmom a zo začiatočnej skupinky cigáňov zo sídliska,ktorí mali-naozaj mali veľký potenciál stať sa kultovými,nezostane vôbec nič.Všetci "Dištrikt" prirovnávajú ku South Parku,sú to ale skorej Simpsonovci-nejaká nevydarená Helloweenska časť(22.2.2012)

Animace docela zajímavá, ale jinak nic moc. Sem tam jsem se pousmál, ale ono to jaksi brzy omrzí, když jsou vulgarismy nadužívány a ještě k tomu zcela samoúčelně. Vybombardování hlavího města Maďarska Bukurešti mě pobavilo asi nejvíc.(19.12.2009)