poster

Distrikt!

 • Maďarsko

  Nyócker!

 • slovenský

  Distrikt!

 • anglický

  District, The

Animovaný / Komedie

Maďarsko, 2004, 87 min

Režie:

Áron Gauder
 • mysiak
  **

  Distrikt je hlavne originálne a zaujímavo natočený film...ktorí ale nie je pre všetkých, pretože je vulgárny...a to mne aj dosť vadilo, inak zaujímavá adaptácia Rómea a Júlie na maďarský spôsob mohla byť určite lepšia...(2.10.2009)

 • Tygrys
  ****

  Příběh byl sice chabý a místy jsem se nudil, ale hudba a animace je skvělá. Distrikt aneb čeho všeho je schopna mladá maďarská briketa (rozuměj cikán) jménem Ritschie Lakatoš když se zamiluje do Jůlinky Csorbové spolužačky ukrainské národnosti. Závěrečná Ritschieho věta tak nějak shrnuje celý ten film. Nemám ani prachy, ani ku*du. Všechno je to na p*ču.(14.7.2006)

 • bouncer
  ****

  Srovnání se South Parkem jsem se dlouho vyhýbal, ale nakonec proč ne. Je to animované, sprosté, satirické a útočí na aktuální události ve světě. Sice trošku jiným způsobem než SP, ale co taky čekat z Maďarska, že? První co mě zaujalo je velice zajímavá animace. Hudební vložky jsou taky povedené, i když rap moc nemusím. Příběh moc propracovaný není, tvůrci tam dali co je napadlo a když něco nesedělo, tak to prostě zaplácli násilím, vulgaritami nebo rádoby aktuálními narážkami. Ale překvapivě to pro mě funguje a celkem jsem se bavil. Především díky animaci a odvaze maďarských tvůrců hodntím za 4*.(20.10.2006)

 • Jhershaw
  ***

  Na Distrikt jsem byl velmi zvědavý... a zklamaný jsem na konci byl možná ještě víc. Ne že by byl přímo špatný, jen mě mrzí, jak byl pohřben film, který díky (na středoevropské poměry) orginálnímu nápadu i zpracování mohl být o tolik lepší.... Vůbec nevadí animace, která má snad ještě méně FPS než South Park, protože samotná kresba a design to zachraňují. Ovšem vtipnost South Parku spočívala nejen v naroubování tolika sprostých slov na na první pohled andělské malé děti (i když i to samo o sobě bylo zdrojem velmi dobré zábavy), ale i ve skvělém černém humoru a aktuálním nejen politickém podtextu/ satiře. Jenže hrdinové Distriktu žijí v prostředí, kde se vulgaritami nešetří, takže to kouzlo South Parku je fuč. A dost i proto, že kromě neustálého přívalu sprosťáren, docela dobrých "muzikálových" vystoupení a pár vtipných politických momentů v závěru filmu nemá Distrikt co nabídnout, se narozdíl od většiny nadšeného sálu (která ho prohlašuje za "fucking good movie") domnívám, že je spíš "fucked movie" (tedy pokud to znamená, že tady se něco posralo/nepovedlo).(12.7.2005)

 • lebowski!
  ****

  Paráda! V rámci maďarských možností výborný počin. Animace zvláštní, ale moc dobrá. Humor tamní, ale také ne zcestný. Srovnávám-li navíc národní animáky Distrikt vs. Kozí příběh, jsou maďaři klenotem.(2.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace