Rváčův deník

The Basketball Diaries

Basketbalistov denník

Drama / Krimi / Sportovní / Životopisný

USA, 1995, 102 min

Taky jeden zajímavý snímek o drogách. Příčily se mi části kde Mark Wahlberg a Leo DiCaprio fetují ale co jiného by měli dělat v takovém filmu :-D každopádně to perfektně zahráli. Velmi těžké muselo být pro matku nechat svého syna trpět i když si za to mohl sám. Díky bohu měl to štěstí a dostal se z toho a všem ostatním co jsou na rozhraní dal zářný příklad a také perfektní terapii pro něho samého - psát, vypovídat se a předat ty myšlenky dál. Postava Ernieho Hudsona patřila k těm které nějákým způsobem "dokopali" Jima k činům jinak by umrzl nebo se někde zfetoval do bezvědomí. Nikdy v životě bych do takového svinstva nešla když vidím takové hrůzy. Ale film skvělý i když se mi trochu víc líbilo Spun.(13.10.2012)

Další filmovej skvost o feťácích. Leo parádně zahrál a chudák jak dopadl. Čekal jsem, že si projde ale trochu větším peklem. Tohle ještě nebylo uplně takový drama.(3.1.2017)

Mladej DiCaprio a jeho cesta od talentu v basketu až na dno v dost uvěřitelným duchu(24.4.2007)

Deníky jsou záznamy o našich životem. I o těch lidech a událostech co nám procházejí životem. Od RVÁČE bych očekával - kdy se rval, s kým se rval, jak se rval a proč se rval.(3.8.2010)

Podle mě po všech stránkách průměrný narkomanský film, který tahá nahoru jako vždy neuvěřitelný Caprio. Ten kluk už za mlada neuvěřitelně válel. Začínám přemýšlet, že si ho dám do oblíbených herců, říct mi tohle někdo před deseti, patnácti lety, tak mu dám asi facku.(10.8.2011)

• - Ve filmu zazní písně "Catholic Boy" a "People Who Died", jejichž autorem i interpretem je autor literární předlohy filmu Jim Carroll. (Iggy)

• - Scéna na začátku filmu, poté, co byl Jim zbit Otcem. Kluci jsou čelem ke dveřím, kde zůstávají ve svých školních uniformách, ale když se dostanou na druhou stranu dveří, jsou oblečeni do normálního oblečení. (bfa)

• - Předobraz hlavního hrdiny filmu Jim Carroll zemřel v roce 2009 na infarkt ve věku 60 let. (Investman)