Rváčův deník

Basketball Diaries, The

Basketbalistov denník

Drama / Krimi / Sportovní / Životopisný

USA, 1995, 102 min

Na Requiem za sen se nechytá, ale i tak je Rváčův deník solidní záležitostí.(21.3.2007)

Potulný a problémový floutek a talentovaný basketbalista, kterému drogy takřka zničí život. Leonardo DiCaprio exceluje v hlavní roli tohoto až zbytečně přímočarého dramatu o tom co drogy dělají s lidmi. Jen DiCaprio film tahá z vod průměru na trochu vyšší úroveň.(5.4.2011)

• BoPo

Ak chcete vidieť skvelý film o drogách pozrite si Trainspotting, ak chcete vidieť depresívny film o drogách pozrite Requiem za sen. No a ak chcete film o basketbale odporúčam Bílí muži neumějí skákat. Basketbalový deník Vám len poskytne dôkaz, že DiCaprio bol hercom prvej ligy už za mlada a že Mark Wahlberg sa na neho neúspešne hrá už od mlada.(6.12.2010)

Podobné filmy bych pouštěl na školách jako výchovný materiál. Velkým plusem tohoto filmu je navíc i přesvědčivý DiCaprio v hlavní roli.(6.2.2011)

Z těchto filmů mám jen neurotické potíže a týden přemýšlením o tom, jak moc beru drogy, jak bych měla brát drogy. Skončí to tak, že si dám sklo a jsem v klidu. *kecám*(7.4.2012)