poster

Rváčův deník

 • Česko

  Basketbalový zápisník

 • Česko

  Basketbalový deník

 • USA

  The Basketball Diaries

 • Slovensko

  Basketbalistov denník

Drama / Krimi / Sportovní / Životopisný

USA, 1995, 102 min

 • Xmilden
  ****

  Proč nedostal DiCaprio ještě Oscara? A to jsem nikdy nebyl nikterak velký fanda božského Lea, ale prostě ten kluk umí. Zahrál už spoustu divných rolí a myslím že ve všech uspěl. Rváčův deník jen potvrzuje jeho velikost, která časem přišla. Nejedná se o moc optimistický film, ale určitě stojí za pozornost. 80%(19.10.2010)

 • Webb
  ****

  Drsný příběh o slabé čáře, která se dá snadno překročit při úniku z běžného stereotypního života - věčně hrát basketbal a která vede ke koupi drog, kterou když překročíme, bude již těžké se navrátit. Dávkování se zvyšuje, peníze dochází a DiCaprio výborně zahrál silný absťák při dobývání se do domu. [7,5/10](19.4.2009)

 • ivishka
  ****

  Taky jeden zajímavý snímek o drogách. Příčily se mi části kde Mark Wahlberg a Leo DiCaprio fetují ale co jiného by měli dělat v takovém filmu :-D každopádně to perfektně zahráli. Velmi těžké muselo být pro matku nechat svého syna trpět i když si za to mohl sám. Díky bohu měl to štěstí a dostal se z toho a všem ostatním co jsou na rozhraní dal zářný příklad a také perfektní terapii pro něho samého - psát, vypovídat se a předat ty myšlenky dál. Postava Ernieho Hudsona patřila k těm které nějákým způsobem "dokopali" Jima k činům jinak by umrzl nebo se někde zfetoval do bezvědomí. Nikdy v životě bych do takového svinstva nešla když vidím takové hrůzy. Ale film skvělý i když se mi trochu víc líbilo Spun.(13.10.2012)

 • Superpero
  ****

  Klasickej příběh kluka z ulice, co se vyhrabe ze sraček, ne nepodobnej DiCapriovu filmu This boys life. Tady ovšem okořeněnej o feťáckou linii. DiCaprio je jako feťák fenomenální. Sliny mu tečou z držky, řve, svíjí se fakt mu to člověk věří. Jako bonus tam je mladej meganamakanej Mark Wahlberg.(26.2.2012)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Klasický film o smažkách s jasnou teen-age cílovkou. Kromě hereckého výkonu LDC, který se dnes už dá zařadit mezi jeho pozitivně nestandardní, nemám bohužel potřebu označit tento filmek za něčím nadprůměrný. V pětadevadesátým možná jo, ale po Trainspottingu, Requiem za sen a konenckonců třeba i dobrém Willovi ani náhodou. 69%(16.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace