Rváčův deník

The Basketball Diaries

Basketbalistov denník

Drama / Krimi / Sportovní / Životopisný

USA, 1995, 102 min

Podobné filmy bych pouštěl na školách jako výchovný materiál. Velkým plusem tohoto filmu je navíc i přesvědčivý DiCaprio v hlavní roli.(6.2.2011)

Ďalší z množstva filmov, ktorý poukazuje na škodlivosť drogovej závislosti a takisto mučivo ťažké časy odvykania .... Nič viac, nič menej. Klasický film, ktorý sa snažil bodovať len poukazovaním na zlo drôg ....(26.4.2007)

Tento film stojí najmä na výkone DiCapria a výbornej réžii Scotta Kalverta. No a filmy o drogách mám veľmi rád, tento patrí určite medzi tie najlepšie. 90%(20.12.2008)

Mladej DiCaprio a jeho cesta od talentu v basketu až na dno v dost uvěřitelným duchu(24.4.2007)

Leonardo DiCaprio a Mark Wahlberg za mlada. Sny se můžou snadno rozplynout, když se kloubí s drogami. Tvrdá zkouška života. ( Hodnocení: 8/10 )(1.5.2012)

• - Ve filmu zazní písně "Catholic Boy" a "People Who Died", jejichž autorem i interpretem je autor literární předlohy filmu Jim Carroll. (Iggy)

• - Role basketbalového trenéra Swiftyho (Bruno Kirby) byla nabídnuta Stephenu Langovi, ten ale odmítl. (Nathanielmon)

• - Scéna na začátku filmu, poté, co byl Jim zbit Otcem. Kluci jsou čelem ke dveřím, kde zůstávají ve svých školních uniformách, ale když se dostanou na druhou stranu dveří, jsou oblečeni do normálního oblečení. (bfa)