Batman (TV seriál)

• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

The Adventures of Batman & Robin

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA, 1992, 85x22 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Kevin Conroy, Efrem Zimbalist Jr., Robert Costanzo, Mark Hamill, Richard Moll, Brock Peters, Adrienne Barbeau, Melissa Gilbert, Edward Asner, David Warner, Roddy McDowall, Diana Muldaur, Ron Perlman, Helen Slater, Clive Revill, John Glover, Dick Miller, Henry Silva, Weird Al Yankovic, Brad Garrett, Jason Marsden, Gregg Berger, Elizabeth Montgomery, Megan Mullally, Hector Elizondo, Joe Piscopo, Earl Boen, Robert Picardo, Heather Locklear, Andrea Martin, John Vernon, Peter Scolari, Leslie Easterbrook, Kimmy Robertson, Richard Dysart, Aron Kincaid, Bill McKinney, Scott Valentine, Khrystyne Haje, Nichelle Nichols, Brian Stokes Mitchell, Micky Dolenz, Joseph Campanella, Herb Edelman, Peter Jason, Roger Rose, Jay Thomas, Gary Frank, Mark L. Taylor, Lloyd Bochner, Tasia Valenza, Julie Brown, Steve Susskind, Robert DoQui, Joseph Maher, Alison La Placa, Brian George, Michael Ansara, Peter Mark Richman, Virginia Capers, Barry Dennen, Alan Oppenheimer, George Murdock, Steve Franken, Robert Ito, Richard Erdman, Victoria Carroll, Carmen Zapata, Mary McDonald-Lewis, Walter Olkewicz, William Bryant, Richard Jeni, Ian Patrick Williams, Jeff Doucette, Manu Tupou, Alan Rachins, Robert Ridgely, Richard Gautier, Marcelo Tubert, Denny Dillon, Robert Clotworthy, Franklin Cover, Grant Shaud, Lynne Marie Stewart, Vernée Watson-Johnson

Klasa. Jedna z nejlepších anime o Batmanovi.(14.4.2012)

Ještě nemám zkouknuté všechny episody, ale tenhle seriál stojí fakt za to. Skvělá atmosféra, díly vyváženě kvalitní (nenarazil jsem na žádnou nudu ani propadák), perfektní hlasové obsazení (hlavně Mark Hamill). Nejlepší jsou episody, kde se vyskytují Joker s Harley Quinnovou, tahle dvojka jsou ti nejšílenější a nejlegračnější zločinci, jaké jsem kdy viděl. Ovšem nejlepším dílem vůbec byla episoda Harley and Ivy.(31.8.2008)

sice jsem neviděl všechny díly, ale těch pár co jsem zatím shlédl je pár perfektních dílů. A ty vydali za plnou palbu. Až dokoukám zbytek, napíšu více. Zatím jsem potěšen.(17.3.2011)

Nejlepší batmanovská animé..!(10.4.2011)

Kreslenýho Batmana jsem jako malej strašně žral. K mému překvapení mě tenhle seriál i přes svou letitost znovu pobavil, když jsem se na něj z nudy znovu podíval. Ta dnes už retro animace je super a hudební podkres je ještě lepší. Navíc za ten výlet do dětství si to zaslouží zvýšit hodnocení na plný počet.(31.1.2015)

• - Policejní důstojnice Renee Montoay a Jokerova přítelkyně a pomocnice Harley Quinnová byly vytvořeny speciálně pro tento seriál a později začleněny do komiksových knih. (liquido26)

• - Vo videohre The Adventures of Batman and Robin z roku 1994 sa vyskytuje 16 minút animovanej sekvencie, ktorá využíva rovnaký štýl kresby ako seriál a postavy dabujú tí istí herci. Kvôli tomu sa týchto 16 minút nazýva aj Lost epizode. Spoločnosť WB nemala nič spoločné so vznikom tejto Stratenej epizódy. (Rieux)

• - Do role Jokera byl obsazen Tim Curry, ale po natočení čtyř epizod byl vyměněn za Marka Hamilla. (liquido26)