Batman (TV seriál)

Adventures of Batman & Robin, The

Batman: The Animated Series

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA, 1992, 85x22 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks)

Kevin Conroy, Efrem Zimbalist Jr., Robert Costanzo, Mark Hamill, Richard Moll, Brock Peters, Adrienne Barbeau, Melissa Gilbert, Edward Asner, David Warner, Roddy McDowall, Diana Muldaur, Ron Perlman, Helen Slater, Clive Revill, John Glover, Dick Miller, Henry Silva, Weird Al Yankovic, Brad Garrett, Jason Marsden, Gregg Berger, Elizabeth Montgomery, Megan Mullally, Hector Elizondo, Joe Piscopo, Earl Boen, Robert Picardo, Heather Locklear, Andrea Martin, John Vernon, Peter Scolari, Leslie Easterbrook, Kimmy Robertson, Richard Dysart, Aron Kincaid, Bill McKinney, Scott Valentine, Khrystyne Haje, Nichelle Nichols, Brian Stokes Mitchell, Micky Dolenz, Joseph Campanella, Herb Edelman, Peter Jason, Roger Rose, Jay Thomas, Gary Frank, Mark L. Taylor, Lloyd Bochner, Tasia Valenza, Julie Brown, Steve Susskind, Robert DoQui, Joseph Maher, Alison La Placa, Brian George, Michael Ansara, Peter Mark Richman, Virginia Capers, Barry Dennen, Alan Oppenheimer, George Murdock, Steve Franken, Robert Ito, Richard Erdman, Victoria Carroll, Carmen Zapata, Mary McDonald-Lewis, Walter Olkewicz, William Bryant, Richard Jeni, Ian Patrick Williams, Jeff Doucette, Manu Tupou, Alan Rachins, Robert Ridgely, Richard Gautier, Marcelo Tubert

Věrohodný animovaný Batman s temnou atmosférou a vším, co v adaptaci lze nalézt. Velice povedené.(27.11.2008)

Původní comics znám, těžko rozhodnout, který z výtvarníků ho pojal nejlépe, nicméně tenhle kreslený seriál se opravdu vydařil...atmosféra se nám sice trochu posouvá, ale není to tak markantní jako třeba u Spidermana. Opravdu je na co se dívat...(23.3.2003)

Tak tomuto vravím skutočná klasika z detských čias. Batman je môj najobľúbenenjší superhrdina, možno práve aj kvôli tomu seriálu.(14.10.2011)

Kdyby mi bylo deset, čumím na to od rána do večera. Vynikající hudba, perfektní originální dabing, skvělá animace, velmi povedené scénáře. Prostě tip ťop Batman pro haranty.(18.6.2012)

Ještě nemám zkouknuté všechny episody, ale tenhle seriál stojí fakt za to. Skvělá atmosféra, díly vyváženě kvalitní (nenarazil jsem na žádnou nudu ani propadák), perfektní hlasové obsazení (hlavně Mark Hamill). Nejlepší jsou episody, kde se vyskytují Joker s Harley Quinnovou, tahle dvojka jsou ti nejšílenější a nejlegračnější zločinci, jaké jsem kdy viděl. Ovšem nejlepším dílem vůbec byla episoda Harley and Ivy.(31.8.2008)