poster

Iris

 • Česko

  Příběh jedné ženy

 • Velká Británie

  Iris

 • Slovensko

  Iris

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie / USA, 2001, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  ****

  Pomalé, citlivé, skvelo zahrané. Tak trochu nenápadný film so zaujímavo vykreslenou hlavnou postavou...(25.6.2006)

 • golfista
  ***

  Smutný a dojemný snímek, který ovšem lépe zvládnutý mohl dát daleko víc. Takhle se mi zdálo, že režisér chvílemi tápal a spoléhal na to, že všechno zachrání herecké výkony. Ty jsou u celé čtveřice opravdu skvělé, ale u takového filmu to bohužel nestačí.(20.4.2003)

 • Madison
  **

  Príbeh jednej veľkej lásky, ktorá prežila všetko a bola dokonalým znázornením večných citov muža k žene podaných cez samotné literárne diela Iris = aspoň tak to bolo naznačené. Všetko, po čom túžila v skutočnom živote a zdalo sa jej, že to neexistuje, vkladala do svojich diel bez uváženia nad tým, že jej život bol plnohodnotnejší než si myslela. Imponoval mi svet plný románov a potreby vydania svojich myšlienok na povrch, pretože schopnosť napísať aspoň pár riadkov, ktoré budú vychádzať zo samých útrob ľudskej duše, je jedinečná a slúži ako drobná motivácia pre diváka (mňa), ktorý sa chce uberať podobným smerom. Škoda však, že pri jednotlivých filmových sekvenciách načisto postrádajúcich nápaditosť, som od nudy umierala.(18.8.2008)

 • kleopatra
  ****

  Odkládala jsem Iris v domnění, že to bude hodně smutné a depresivní. Bylo. Ale i laskavé a citlivé. Kate Winslet jako mladá bohémská filosofka a Judi Dench, která "ztratila slova", odehrály své role s veškerou možnou úctou k postavě. Líbilo se mi, že děj nepostupuje suše chronologicky, ale formou nápaditých prostřihů do Irisina mládí.(1.9.2004)

 • Ony
  ****

  Tento film se mi velmi líbil, ale způsobil mi takovou depresi, že už bych se na něj podruhé asi raději nedívala. Jak člověka dokáže změnit nemoc a jak nemocný člověk (ne vlastní vinou) trápí své okolí je děsivé. Námět je zajímavý (a bohužel opravdu ze života) a herecké výkony přesvědčivé.(26.10.2005)

 • - Dame Jean Iris Murdochová, ztvárněná ve filmu, byla britská prozaička a filozofka irského původu. Její romány jsou většinou fantaskní povahy s filozofickým podtextem. Typické jsou časté odkazy na díla Tolstého a Dostojevského a další ruské realisty. (kenny.h)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace