poster

Iris

 • Česko

  Příběh jedné ženy

 • Velká Británie

  Iris

 • Slovensko

  Iris

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie / USA, 2001, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Madison
  **

  Príbeh jednej veľkej lásky, ktorá prežila všetko a bola dokonalým znázornením večných citov muža k žene podaných cez samotné literárne diela Iris = aspoň tak to bolo naznačené. Všetko, po čom túžila v skutočnom živote a zdalo sa jej, že to neexistuje, vkladala do svojich diel bez uváženia nad tým, že jej život bol plnohodnotnejší než si myslela. Imponoval mi svet plný románov a potreby vydania svojich myšlienok na povrch, pretože schopnosť napísať aspoň pár riadkov, ktoré budú vychádzať zo samých útrob ľudskej duše, je jedinečná a slúži ako drobná motivácia pre diváka (mňa), ktorý sa chce uberať podobným smerom. Škoda však, že pri jednotlivých filmových sekvenciách načisto postrádajúcich nápaditosť, som od nudy umierala.(18.8.2008)

 • Pohrobek
  ***

  Krásné zpracování tématu lásky, kterou neoslabí opravdu nic. Myšlenkově bohaté a opravdu sympatické, nesmírně precizně odehrané, těžko hodnotit, kdo z titulní čtveřice odvedl nejlepší práci.(25.10.2007)

 • Aky
  ****

  Velice hluboké, fundované a působivé drama stavící svůj příběh na průběhu Alzheimerovy choroby. Možná, že kdyby vztah obou hlavních protagonistů byl vykreslený méně sladce, vyzněl by ještě působivěji a já bych mohl přidat i pátou hvězdu.(26.10.2005)

 • klerik
  ****

  Pomalé, citlivé, skvelo zahrané. Tak trochu nenápadný film so zaujímavo vykreslenou hlavnou postavou...(25.6.2006)

 • Faye
  ****

  „Podstatou lásky je touha po štěstí a cesta k jeho nalezení“. Skutečný příběh ženy, která nalezla lásku, jenž přetrvala i když neúprosná nemoc vyhrávala nad slovy, myšlenkami, intelektem. Zůstala jí láska a trpělivost muže s kterým léta společně nacházeli štěstí. Výborné herecké páry a především vynikající Judi Dench v roli ženy, které se ztrácí svět „Cítím jako bych se potápěla do tmy“.(8.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace