Čaj s Mussolinim

Tea with Mussolini

Čaj s Mussolinim

Drama / Komedie / Válečný

Itálie / Velká Británie, 1999, 117 min

Cher a pár britských dam v příběhu, který měl být vyprávěn mnohem lépe. Práce kameramana a herců sice film drží nad vodou, ale připadá mi to, jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout, zda chtějí natočit drama nebo komedii. Výsledkem je naprosto průměrný film bez jediné opravdu dramatické či jednoznačně vtipné scény.(13.5.2007)

Súhlasím s Brunom, že to nakoniec nebolo až také skvelé, ako som čakala. Ale príbeh a film je určite za 3* a polovicu by som ešte pridala za dobré herecké výkony. Príjemný a smutný relaxačný film.(14.12.2005)

Mierne nad priemerom.(16.12.2015)

Od kino premiéry jsem ten film častokrát neviděla, ale teď je mi po repríze jasné, jak moc dobrou službu udělal pro všeobecné akceptování válečné Itálie. Málo platné, v běžných filmech je to pořád jen zlé a jednostranné Německo, ale Itálie žila se svým Ducem o celých 11 let déle... Osudy starších anglických dam a jedném americké židovky jsou zvoleny s grácií a rozmyslem.(4.2.2009)

"Obě dvě jsme pošetilé, obě dvě jsme věřily mužům, z kterých se vyklubali bastardi !!"(21.1.2014)

• Cher