Čaj s Mussolinim

Tea with Mussolini

Čaj s Mussolinim

Drama / Komedie / Válečný

Itálie / Velká Británie, 1999, 117 min

Ako sa britské dámy popasovali s vojnou. Pár dobrých príbehov sa tu nájde, ale ústredný príbeh je slabší. Nenarúša však celkový dojem príjemného obyčajného filmu o neobyčajných ladies, ktoré pijú čaj o štvrtej. A keď povie o štvrtej, tak o štvrtej. Nie o štyri pätnásť!(1.1.2006)

Nemám príliš v obľube vojnové filmy a obdobie druhej svetovej vojny. Na druhej strane mám rád kostýmové drámy so ženami, kúzliacimi množstvo životných múdier. Ďalej mám zafixovanú Cher z filmov Maska a Moonstruck ako veľmi príjemnú herečku, takže jej ďalšia hlavná postava ma veľmi potešila. Pri Čaji s Mussolinim som pred desiatimi romi strávil príjemné popoludnie pred televíziou, ale pil som pri ňom kávu.(30.1.2013)

"Obě dvě jsme pošetilé, obě dvě jsme věřily mužům, z kterých se vyklubali bastardi !!"(21.1.2014)

Mierne nad priemerom.(16.12.2015)

Súhlasím s Brunom, že to nakoniec nebolo až také skvelé, ako som čakala. Ale príbeh a film je určite za 3* a polovicu by som ešte pridala za dobré herecké výkony. Príjemný a smutný relaxačný film.(14.12.2005)

• Cher