Čaj s Mussolinim

Tea with Mussolini

Čaj s Mussolinim

Drama / Komedie / Válečný

Itálie / Velká Británie, 1999, 117 min

Nemám príliš v obľube vojnové filmy a obdobie druhej svetovej vojny. Na druhej strane mám rád kostýmové drámy so ženami, kúzliacimi množstvo životných múdier. Ďalej mám zafixovanú Cher z filmov Maska a Moonstruck ako veľmi príjemnú herečku, takže jej ďalšia hlavná postava ma veľmi potešila. Pri Čaji s Mussolinim som pred desiatimi romi strávil príjemné popoludnie pred televíziou, ale pil som pri ňom kávu.(30.1.2013)

Film mě zaujal v televizním programu ihned, a to hlavně svým hereckým obsazením. Obsazením hlavně dvou anglických skvělých hereček staré školy - Maggie Smith a Judi Dench. Ty mě nalákaly, ale když jsem se dozvěděla, že tam například hraje i Lily Tomlin, Cher, na kterou jsem byla strašně zvědavá, prostě jsem se musela dívat. Film stojí hlavně na výkonech skvělých hereček. Ovšem příběh je to taky nesmírně zajímavý. I když co o válce zajímavé není, že. Jenže tady je válka podána z pohledu žen, tudíž z úplně jiného úhlu. Není to o bitkách, ale o duších, což nesmírně vítám. Zkrátka a dobře - film se mi líbil.(18.6.2013)

Súhlasím s Brunom, že to nakoniec nebolo až také skvelé, ako som čakala. Ale príbeh a film je určite za 3* a polovicu by som ešte pridala za dobré herecké výkony. Príjemný a smutný relaxačný film.(14.12.2005)

"Obě dvě jsme pošetilé, obě dvě jsme věřily mužům, z kterých se vyklubali bastardi !!"(21.1.2014)

• WANDRWALL

Nuda. O ničem.(12.8.2010)

• - Arabellin pes Nikki je ve skutečnosti pes režiséra Franca Zeffirelliho. (Teres)

• - Natáčení probíhalo ve Florencii. (M.B)