Jurský park 3

Jurassic Park III

Jurský park 3

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001, 92 min

Tohle se mi líbilo. Narozdíl od přestřelené dvojky se drží při zemi a je tak akorát dlouhá. Nechybí humor, napětí, skvělé triky, a bohužel ani Spielbergovský happy end. Přesto důstojné zakončení série.(13.12.2005)

Jurský Park 3 je zvláštní film. S nedostižnou jedničkou bych si ho nedovolil porovnávat, ale upřímně musím říct, že je to pro mě lepší snímek, než Spielbergova dvojka, tedy - Ztracený svět. Ubyl Goldblum, ale zase se vrátil Neill. Zkrátila se stopáž, ku prospěchu filmu, zvýšilo naopak napětí a jako výsledek je z toho slušný pokračovatel a vlastně dokončovatel celé trilogie. A navíc ten skvělý pterodaktyl, ten neměl chybu.(6.5.2010)

Nastavovaná kaše, která rezignuje na veškerou originalitu a krom velmi prostého příběhu nabízí slušné herecké obsazení a příjemné žravé tempo. Škoda jen, že to tempo není vyrovnanější...(23.1.2003)

Rozhodně nejsem zklamána!(22.5.2008)

První Jurský park si i po letech zanechal auru kultovního filmu a hlavně zajímavému příběhu vděčí za to, že to bude vždy podívaná zasluhující si pozornost. Třetí díl již nic z toho nemá. Nemá v sobě nic, kvůli čemu by se na něj měl divák po letech dívat znovu. Speciální efekty jsou sice tak dokonalé, že snad lépe dinousaury nebude možné oživit ani za deset let. Jenomže tak tomu bylo už i v prvním díle. To bylo to co z něj učinilo zlomovou událost. Zde se tedy nic nového nekoná. Film to sice není špatný, je ale třetí nejen chronologicky, ale i kvalitativně.(8.2.2010)

• - Spinosaurus byl největší postavená loutka. Vážil 12 tun. (cariada)

• - Alan Grant (Sam Neill) mluví s Ellie Sattler, která při tom používá texty z knihy paleontologa a odborného poradce filmu Jacka Hornera. (TwoFace)

• - Natáčet se začalo bez dokončeného scénáře. (cariada)