Jurský park 3

Jurassic Park III

Jurský park 3

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001, 92 min

Po shlédnutí Jurského Parku 3 jsem byl trochu zklamán, neboť film nedosáhl kvalit předchozích dílů. S mírnými rozpaky jsem vcházel i do kina, čekal jsem na hodnocení typu dvou, tří hvězd. Ale poté, co jsem viděl prvního dinosaura na plátně, k čertu, nejdu pod čtyři! Jak asi správně hádáte, má oblíbená scéna je souboj Rexe se Spinosaurem, ale čekal jsem jiného vítěze... Škoda! Nedám pět hvězd! Film nepostrádá tradiční prvky letního trháku: špatný scénář, špatné herecké výkony, špatné efekty a žádný vývoj postav. Další zklamání je stopáž - pouhých 94 minut. A co tedy zbyde? Ohromná zábava! Super popcorn film. Jen díky prohře Rexe nedám plné hodnocení.(20.9.2005)

Sterilita scenára najviac ubližuje tomuto poctivému béčku. Vďaka-bohu sa film nesnaží hrať na nejaký veľký trhák, podriaďuje tomu minutáž, ale tá okubijúca absencia deja ma absolútne zarazila. Spielberg sa pod film podpísal len ako producent, takže aspoň ako-tak dohliadol na svojou spoločnosťou na audio-vizuálnu stránku filmu. Postavy a dialógy škrípu, úplne v rovnováhe nie je ani realistickosť, ale napokon sa to dalo odsledovať bez ujmy na zdraví. 60%.(21.5.2013)

• Lateef

Větší než obvykle?? Blbější než obvykle?? Dynamičtější než obvykle?? Kratší než obvykle?? V pohodě, všechno je na skladě. Nikdy jsem k téhle dinosauří megavýdělečné sérii nepřivykl a rozhodně tak neučiním ani po třetím dobrodružství. Efekty stále velmi dobré, ale atmosféra se zcela zakryla hávem nepřítomnosti, drtivá většina akčních scén nevyděsí, protože je předvídatelná a navíc se stále opakuje, a jestli jsem se měl smát těm několika málo "vtipným" scénám, tak tedy slabikuji obligátní ´ha ha ha´. Nejdražší, nejméně výdělečný, nejkratší a nejpitomější díl série, kterému se téměř vyhnul i T-Rex. Smutné. 93 miliónů dolarů(rozpočet)/368,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/93 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(7.10.2008)

Opravdu jsem čekal ještě větší průser než ve dvojce, takže jsem kolem toho obalu v půjčovně nějakou dobu chodil s nědůvěrou. Ono to ale nakonec dopadlo jako svižná a slušně odvedená zábava, takže bych to viděl tak na 70%. Fakt jsem se slušně bavil.(6.3.2003)

Aj, tak klesající tendence kvalit této série se projevila i zde. Jen narozdíl od v rámci mezí velmi slušného Lost Worldu tentokrát nastal o něco větší pád. Možná zato může režisér, ale spíše se prostě vyčerpali nápady. Resp. vytratil se děj a zůstala jen kostra vyschlého dinosaura. Tentokrát to nezachranuje stále charismatický Neill, a už vůbec ne zbytek osazenstva, který teprve teď působí opravdu nesympaticky a k sežrání vhodný (což se děje snad tou nejklišovitější cestou, jakou se to mohlo ubírat.. a naneštěstí se to děje velmi poskrovnu), ale opravdu závratná téměř neustálá akce a honička. A největší počet druhů v sérii. Opravdu tak zachranuje tento sotva průměrný film různorodost a plnost (dinosaurů) akce, dočkáme se soubojů obřích vládců dinosaurů, leteckých akcí, a i závěrečného vyúčtování lidí vs. dinosaurus. A taky opravdu wtf pocty raptorům.. Samozřejmě, je jich zase více. Ale kupodivu jsou taky mnohem vychytralejší, zákeřnější a inteligentější, což je vyhnáno do takových extrémů, že se na to téměř nejde dívat. Ten šílený závěr už jsem sotva překousl. Blé. Kvůli tomuto pak ještě více nesedí hlavní dějová linie (jestli tam vůbec nějaký děj existuje) a vše působí strašně pitomě. No jako průměrný film plný slušné akce to ujde. I když to spielberg zakončení si mohli odpustit už opravdu. No nic, budu raději myslet jen na první dva díly.(24.2.2011)