Jurský park 3

Jurassic Park III

Jurský park 3

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001, 92 min

Solidní akce bez hvězdných manýr i ambicí narýsovaná kolem pevného středobodu s názvem Sam Neill. Navíc Spinosaurus té přeceňované mediální hvězdě zvané T-Rex ukázal, kdo je na Isla Sorna ředitel a celé to stihne skončit, než se z vyzvánějící hromady ještěřího trusu dovalí smrad až do vašeho obýváku. Oceňuji, že se jedná o poslední díl, protože jinak by už raptoři při lovu komunikovali přes mobilní telefony a snad by i časem založili terapeutickou skupinu o mottu: "Vegetariánství je cesta"…(15.6.2012)

Jasan, není to Spielberg, příběh stojí za starou belu, klišé vyskakují na každém kroku, ale to neznamená, že by to stále nebyla pořádná porce svižné popcornové zábavy. Triky jsou skvělé, akční scény stále nápadité a k tomu film disponuje velmi příjemnou stopáží, která nemá jediné hluché místo. Nemohl jsem být zklamaný, protože jsem ani nic jiného neočekával...:)(31.5.2008)

Opravdu jsem čekal ještě větší průser než ve dvojce, takže jsem kolem toho obalu v půjčovně nějakou dobu chodil s nědůvěrou. Ono to ale nakonec dopadlo jako svižná a slušně odvedená zábava, takže bych to viděl tak na 70%. Fakt jsem se slušně bavil.(6.3.2003)

• Lateef

Větší než obvykle?? Blbější než obvykle?? Dynamičtější než obvykle?? Kratší než obvykle?? V pohodě, všechno je na skladě. Nikdy jsem k téhle dinosauří megavýdělečné sérii nepřivykl a rozhodně tak neučiním ani po třetím dobrodružství. Efekty stále velmi dobré, ale atmosféra se zcela zakryla hávem nepřítomnosti, drtivá většina akčních scén nevyděsí, protože je předvídatelná a navíc se stále opakuje, a jestli jsem se měl smát těm několika málo "vtipným" scénám, tak tedy slabikuji obligátní ´ha ha ha´. Nejdražší, nejméně výdělečný, nejkratší a nejpitomější díl série, kterému se téměř vyhnul i T-Rex. Smutné. 93 miliónů dolarů(rozpočet)/368,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/93 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(7.10.2008)

Jako nenáročná letní zábava naprosto ideální film. Akce je docela příjemná a herci občas i zahláškují. Sam Neill je tahoun, ale i ostatní hlavy si po čase získali mé sympatie. Rozhodně trilionkrát lepší než sračkoidní "dvojka."(30.7.2006)

• - V původním scénáři byla postava Udeskyho (Michael Jeter) pojmenována Ordesky. (TwoFace)

• - Druhy dinosaurů, které se ve filmu objevují, jsou Spinosaurus, Tyrannosaurus, Ceratosaurus, Ankylosaurus, Brachiosuarus, Velociraptor, Stegosaurus, Parasaurolophus, Corythosaurus, Stegosaurus, Triceratops, Procompsognathus, Pachycephalosaurus a Pteranodon. Z celé filmové série je právě v tomto pokračování nejpestřejší druhové zastoupení. (Žralok)

• - Alan Grant (Sam Neill) mluví s Ellie Sattler, která při tom používá texty z knihy paleontologa a odborného poradce filmu Jacka Hornera. (TwoFace)