Jurský park 3

Jurassic Park III

Jurský park 3

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2001, 92 min

Poslední a zároveň nejhorší díl, rozhodně zde chybí vynikající talent Stevena Spielberga.(21.11.2007)

Jasan, není to Spielberg, příběh stojí za starou belu, klišé vyskakují na každém kroku, ale to neznamená, že by to stále nebyla pořádná porce svižné popcornové zábavy. Triky jsou skvělé, akční scény stále nápadité a k tomu film disponuje velmi příjemnou stopáží, která nemá jediné hluché místo. Nemohl jsem být zklamaný, protože jsem ani nic jiného neočekával...:)(31.5.2008)

Ucházející béčková tečka za předchozími dvěma blockbustery, ve které - když už nic jiného - konečně dorazili pterodaktylové.(3.3.2006)

Pohodová akční jízda narušovaná pouze několika zpomalujícími "rodinými" scénami. Vrátit postavu Sama Neilla zpátky do hry byl vynikající nápad, protože nebýt doktora Granta a létajících ještěrek (po dlouhém čekání se objevují pterosauři z první Crichtonovy předlohy) tak by z toho ve finiši byla o moc slabší věc. Nicméně Joe Johnston předchozím JURSKÝM PARKŮM ostudu neudělal, přebírání otěží po jednom z nejlepších filmových režisérů se mohlo zvrtnout mnohem víc. Co se týče hudební stránky tak John Williams chybí, a místy je to hodně znát.(30.7.2006)

Tretia časť dinosaurej ságy chce iba baviť, práve je to paradoxne jej najväčšou slabinou a naplno odhaľuje vyčerpanosť látky. Už beztak zbytočnú zápletku má zachraňovať návrat Alana Granta, lietajúce pterodaktyly a tentokrát už naozaj prehnane inteligentné raptory, ktoré budia skôr rozpaky. Akčné scény nepostrádajú patričný švih, lenže Spielbergova pôsobivosť im chýba. Aj sebaparodujúceho humoru je tu až príliš a spolu s neustálym reťazením prevažne neosobitej akcie v o dosť kratšej minutáži to nevyvoláva práve najlepší dojem. Záverečná scená sa síce snaží nostalgicky zviezť na jednotke, ale dojmy zachraňuje už len čiastočne.(22.7.2010)