Říjnové nebe

Scénografie:

Barry Robison

Kostýmy:

Betsy Cox

Příběh o tom, že žádný sen nemusí zůstat jenom snem. Výborně napsaný, skvěle zahraný a velmi dobře zrežírovaný snímek s minimem známých tváří mě mile překvapil a potěšil. A to, že byl natočen podle skutečnosti, mu ještě trochu dodává na lesku.(8.4.2003)

Film so skvelou atmosférou 50.tych rokov, prostredím, príbehom, hercami. Proste so všetkým. I keď meno režiséra nieje veľmi známe a zvučné, natočil už dosť filmov, ktoré mám rád a ktoré som hodnotil nadpriemerne. Navyše ako sa hovorí - filmy podľa skutočnej udalosti sa píšu sami a sú skvelé. Vyzdvihol by som výkon ešte vtedy mladého Jakea Gyllenhaala a predovšetkým krásnej Laury Dern, z ktorej vždy srší charizma. Soundtrack sa tiež podaril na výbornú a príjemne film osviežil. Tento film môžem odporučiť snáď všetkým.(18.2.2015)

Výborný film podle skutečného příběhu o jednom z mladých průkopníků raketových letů ve Spojených státech. Parta čtyř mladíků z hornického městečka se pokusí změnit svůj předem nalinkovaný osud horníků. O svá další studia se zaslouží účastí v soutěži technické zdatnosti s prototypem rakety. Režiséru Johstonovi se i bez velkých hereckých hvězd podařilo natočit velmi působivý film.(6.4.2003)

HUDBA: Mark Isham; Říjnové nebe je inspirováno skutečnou událostí, tvůrci do něj vnesli, humor, dojetí, skvělé herecké výkony, životní pravdy,...a to velmi jemně a nenásilně.(26.6.2009)

Velmi povedený film o touze splnit si své sny (i proti vůli častokrát zabedněných rodičů) a o snaze překonat neporozumění (zabedněných otců). Jake Gyllenhaal je pro mě osobně jedním z nejtalentovanějších herců nastupující generace.(9.3.2008)

• - Ve skutečnosti to byl Homer Hickam, kdo vypadal jako typický "šprt", zatímco Quentin Wilson byl hezoun. (HellFire)

• - V knižní předloze je Homerovi čtrnáct let, ve filmu je mu sedmnáct. (rodo)

• - Ve skutečném životě jsou Werner von Braun a Jake Gyllenhaal vzdálení bratranci. Oba dva jsou potomky Viléma I. Dobyvatele. (HellFire)