poster

Říjnové nebe

 • USA

  October Sky

 • Slovensko

  Októbrové nebo

Drama / Rodinný / Životopisný

USA, 1999, 108 min

Režie:

Joe Johnston

Scénář:

Lewis Colick

Kamera:

Fred Murphy

Hudba:

Mark Isham

Střih:

Robert Dalva

Scénografie:

Barry Robison

Kostýmy:

Betsy Cox
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fmash
  ****

  Homer ani za nic nechce být jen dalším horníkem z Coalwood, je také po otci paličatý, má charisma a má talent. Protože se jedná o oslavný životopisný příběh, není třeba mnoho dodávat. Snad jen, že atmosféra snímku, pojednávajícího o tom, jak i z obyčejného prostředí mohou vyjít velcí přispěvatelé národní klenotnice osobností, není tak okatě agitační, jak by se dalo čekat, a když už, tak snesitelným způsobem. Rodinná dramata či jejich náznaky, lemující stránky hlavního příběhu jako drobné ilustrace, také nejsou vzhledem k prostředí hornického města od věci. Celkově se filmařům dařilo udržet kohoutky patosu přiškrcené skoro až do konce, kde už se to tedy ale vymklo a divákovi pak ta srajda teče i z nosu. Ale co bychom od příběhu o velikém sovětském... ehm, o velkém americkém člověku čekali. Bavilo a líbilo.(15.8.2011)

 • svik
  *****

  Homer je frajer a můj vzor.(28.1.2008)

 • Boogeyman
  ****

  Milý malý film, který nám cestou dojemného příběhu plného těch nejkrásnějších lidských vlastností, činů a charakterů připomene to, že každý má šanci stát se tím čím chce, jen musí vytrvat. Jenže tenhle vypravěčský kýč je podán tak zajímavým způsobem, že většinou budete chlapcům s raketou držet palce a zamačkávat slzy dojetí, než aby jste kroutili hlavou nad do očí bijícím patosem.(27.1.2008)

 • Jossie
  ****

  Citové vydírání a sentiment? Ano, to všechno v tomhle filmu najdete, ale tak dobře natočené, že to zatraceně dobře působí. Nezdolnost Homera Hickama a jeho tvrdošíjná cesta za snem postavit raketu, získat stipendium a vystudovat školu, místo práce v dolech, jak po něm vždycky vyžadoval jeho otec, byla obdivuhodná.(1.1.2006)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Billy Elliot s raketama. Dokonce i ten fárající táta tu je. Nezáleží na tom, že je rakeťák o kus patetičtější a mainstreamovější než baleťák, protože se naštěstí vážně věnuje partě kluků, kteří si chtěj postavit raketu a vše ostatní nechává na sice výrazné, ale až druhé koleji. Pohodový film.(10.4.2012)

 • - Strojvůdce lokomotivy ve scéně, kdy chlapci rozebírají koleje, si zahrál uznávaný autor fotografií z prostředí parních lokomotiv  O. Winston Link. (HellFire)

 • - V knižní předloze je Homerovi čtrnáct let, ve filmu je mu sedmnáct. (rodo)

 • - Pravé jméno otce hlavního hrdiny není John Hickam, ale Homer Hickam Sr. (rodo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace