poster

Říjnové nebe

 • USA

  October Sky

 • Slovensko

  Októbrové nebo

Drama / Rodinný / Životopisný

USA, 1999, 108 min

Režie:

Joe Johnston

Scénář:

Lewis Colick

Kamera:

Fred Murphy

Hudba:

Mark Isham

Střih:

Robert Dalva

Scénografie:

Barry Robison

Kostýmy:

Betsy Cox
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HellFire
  ****

  Nádherný příběh o jednom splněném snu, o to silnější, že je založen na skutečných událostech. Vrchol režijní tvorby Joe Johnstona.(7.10.2013)

 • JohnnyD
  ***

  Toho sentimentu tam bolo habadej a scenár bol trochu rozháraný, no retro, 50s, malomesto a Jaka "Donnieho" Gyllenhaala môžem a aj vo veľkých dávkach.(12.10.2012)

 • Aluska88
  ***

  Velmi hezky udělaný film, s roztomile vypadajícím a skvěle hrajícím Jakem Gyllenhaalem. Ale na to, abych udělila větší hodnocení, scházel cestě na Říjnové nebe o trochu silnější "zážeh".(28.1.2008)

 • Davies182
  ****

  Téměř jsem zapoměl, jak hezky může u filmu mrazit! Když raketoví kluci poprvé úspěšně odpálí do vzduchu do několika metrů svou raketu, je to parádní zážitek! Ano, zážitek - a u televize! Aneb co neustále několik statisíců lidí na Zemi nechápe - a dívá se na filmové maniaky skrze prsty -, tak o tom jsem se já osobně včera 26.02.2010 opět přesvědčil, že existuje! Ten příjemný pocit zadostiučinění, že 108 minut sledování pěkného filmu stálo za to. Spokojenost! Zpočátku, než si chlapci v čele s výborným Gyllenhaalem uvědomí, že výzkum raket je jejich životním snem, tak sice snímek trochu pomaleji odsýpá, ale při prvním testování se dějová linie rozjede, a ve zběsilém tempu ji do závěrečných titulků nic nezastaví. Johnstonovi se navíc bravurně povedla zakomponovat linka vyprávění s důlními problémy, a každá minuta Říjnového nebe se tak zdá být velmi důležitá. A v kontextu i je... Velikou zásluhu zde má Homerův otec v podání Chrise Coopera, hraje bezchybně. A i když vše nakonec skončí tak, jak lze od prvních minut očekávat, stejně se na konci nelze zbavit pocitu, že vás to silně dojalo, pobavilo, a krásnější příběh jste dlouho neviděli...(27.1.2010)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Billy Elliot s raketama. Dokonce i ten fárající táta tu je. Nezáleží na tom, že je rakeťák o kus patetičtější a mainstreamovější než baleťák, protože se naštěstí vážně věnuje partě kluků, kteří si chtěj postavit raketu a vše ostatní nechává na sice výrazné, ale až druhé koleji. Pohodový film.(10.4.2012)

 • - V knižní předloze je Homerovi čtrnáct let, ve filmu je mu sedmnáct. (rodo)

 • - Ve skutečném životě jsou Werner von Braun a Jake Gyllenhaal vzdálení bratranci. Oba dva jsou potomky Viléma I. Dobyvatele. (HellFire)

 • - Film je natočen podle autobiografické knihy "Rocket Boys (Rakeťáci)" od Homera H. Hickama Jr. (rodo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace