poster

Říjnové nebe

 • USA

  October Sky

 • Slovensko

  Októbrové nebo

Drama / Rodinný / Životopisný

USA, 1999, 108 min

Režie:

Joe Johnston

Kamera:

Fred Murphy

Hudba:

Mark Isham

Střih:

Robert Dalva

Scénografie:

Barry Robison

Kostýmy:

Betsy Cox
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • keddy79
  *****

  I přes menší výhrady k roztěkanému prodlužovanému závěru dávám plně počet. Lidé, jejichž nejbližší nejenže je nepodporují ale přímo shazují a oni přesto (nebo právě proto) ze svého cíle nepolevují a jdou za ním mají můj neskonalý obdiv. Konec. Tečka.(22.12.2011)

 • JohnnyD
  ***

  Toho sentimentu tam bolo habadej a scenár bol trochu rozháraný, no retro, 50s, malomesto a Jaka "Donnieho" Gyllenhaala môžem a aj vo veľkých dávkach.(12.10.2012)

 • svik
  *****

  Homer je frajer a můj vzor.(28.1.2008)

 • movie
  ***

  Naivní, předvidatelný (ale skutečný zároveň) a velice americký sníměk o tom, jak si máte tvrdě jít za svými sny, i když posledních 16 let váš osud nesměřoval jinam než do dolů, lemováný výkřiky "Na co vesmír, my máme rock´n´roll!" anebo "Fárat já nikdy nepůjdu." Nemůžu si ale pomoc, na to aby se ŘÍJNOVÉ NEBE dostalo až na čtvrtou hvězdičku, chtělo by to trošku víc zvládnutý scénář s menším počtem děr. Jinak režisér RAKEŤÁKA a JUMANJI Joe Johnston umně buduje příjemnou atmosféru a lá NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI a Chris Cooper je tu coby Homerův (slibný Gyllenhaal) táta hodně zajímavý.(29.1.2008)

 • blackrain
  ****

  Homer Hickam se nenechal zlomit a tvrdišíjně si šel za svým snem, kterého se nechtěl vzdát. Snít je moc pěkné, ale ještě lepší je svůj se uskutečnit.(23.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace