Svatba mého nejlepšího přítele

Tú svadbu treba zrušiť!

Svadba môjho najlepšieho priateľa

Komedie / Romantický

USA, 1997, 105 min

Zajímavá romantika, která se narozdíl od naprosté většiny soukmenovců může chlubit námětem, kdy není úplně jasné, jak to dopadne. Tedy abych byl přesnější, MNĚ to nebylo jasný, všem ostatním jo! Jenže hodnocení je subjektivní, takže 4* a hotovo. Osobně bych mezi oběma děvčaty moc neváhal, Cameron byla lepší po všech stránkách!(7.10.2008)

Julia Roberts je jako hodně zamilovaná houba prostě neodolatelná.(28.5.2014)

Neurážející průměr s geniálním Rupertem Everettem,bez něhož bych šel s hodnocením určitě dolů.60 %(6.11.2009)

Prostě "božský" Rupert Everett, už jen za scény s ním jasných 10z10ti... :-)(6.8.2009)

• Chrustyn

Jedna z těch slabších romantických komedií, ve kterých se objevila Julia Roberts. Tentokrát jako naivní nána, která se snaží překazit svatbu svého přítele, díky které si uvědomí svou lásku k němu. Film ničím nepřekvapí, je předvídatelný a bohužel není příliš zábavný.(10.8.2014)

• - Scéna, ve které je "hozena kytice", se odehrává v muzeu Cuneo ve Vermont Hill Illinois. Štáb odstranil a uložil koberec, který režisér při točení scény nechtěl mít v záběrech. Pracovníci muzea však koberec našli až za dva měsíce. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americkém Chicagu. (Terva)

• - V roce 1997 se stal snímek osmým nejvýdělečnějším projektem. Při rozpočtu 46 000 000 amerických dolarů vydělal celosvětově za čtyři týdny skoro 300 000 000 amerických dolarů. (Terva)