Svatba mého nejlepšího přítele

Tú svadbu treba zrušiť!

Svadba môjho najlepšieho priateľa

Komedie / Romantický

USA, 1997, 105 min

Ak by v tom nehrali Robertsová s Diazovou, asi ťažko by sa z takéhoto priemeru mohla stať obľúbená televízna klasika. Film, ktorý som videl na kurze angličtiny v angličtine, takže mal pre mňa predsa len nejaký osoh. Pre klasických divákov sa jedná iba o oddychovku, pre tých náročnejších o stratu času.(17.9.2012)

Průměrná romantika, kterých sem ze zámoří putuje strašně moc a nejhorší na tom je to, že většinou vás neurazí, ale zároveň ani nenadchnou. Takže člověk jim pak skoro všem musí solit 3 hvězdičky. :-)(23.6.2010)

Neurážející průměr s geniálním Rupertem Everettem,bez něhož bych šel s hodnocením určitě dolů.60 %(6.11.2009)

Čekala jsem klasický konec a ono to bylo jinak.Musím říc tž eje zajímavé vypnoutsi zvuk. Měli jsme ho vypnutý kvůli americkým vánočním písním a musím říct, že najedou jsou daleko víc vidět hrecké kvality.(24.12.2009)

Michael byl uloven krásnou Kimmy a svatební zvony se již začínají rozhoupávávat. Vše by jistě proběhlo k všeobecné spokojenosti, avšak Michaelův telefonát nejlepší kamarádce Julianne vše zkomplikuje. Julianne nikdy s Michaelem žít nechtěla, ale s ranou (v podobě svatebního oznámení) do hlavinky si uvědomila, že Michaela nikomu nedá. Do svatebních příprav se tak zapojuje záškodnická družička, která ihned začíná, pod rouškou přátelského úsměvu, vymýšlet rafinované plány na zničení důvěry mezi budoucími novomanžely.(4.9.2009)

• - Natáčení probíhalo v americkém Chicagu. (Terva)

• - Scéna, ve které je "hozena kytice", se odehrává v muzeu Cuneo ve Vermont Hill Illinois. Štáb odstranil a uložil koberec, který režisér při točení scény nechtěl mít v záběrech. Pracovníci muzea však koberec našli až za dva měsíce. (Terva)

• - Postava Gerge Downese (Rupert Everett) se ve scénáři původně jmenovala Digger Downes. (Terva)