Svatba mého nejlepšího přítele

Tú svadbu treba zrušiť!

Svadba môjho najlepšieho priateľa

Komedie / Romantický

USA, 1997, 105 min

Hodně průměrný film s nečekaným koncem.(22.3.2004)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $127,120,029Tržby Celosvetovo $299,288,605 ║ Nevýrazná sladká uspávanka. /40%/(5.1.2006)

• kingik

Julia Roberts si uvědomila, že miluje svého nejlepšího přítele Dermotta Mulroneye v okamžiku, kdy se rozhodl oženit s Cameron Diaz. Nezbývá, než svatbu za každou cenu překazit. To intrikaření hlavní hrdinky mě nebavilo, protože těžko jsem s ní pak mohl sympatizovat, ale sympatie se rozhodně nemohly přelít ani na stranu Cameron Diaz, která zde je za naivní, tupou blbku. Nevím, co tímto filmem chtěli tvůrci sdělit, ale mám pocit, že nesdělili vůbec nic, protože je to předvídatelná nuda s nesympatickými postavami. 40%(4.2.2009)

Romantická komedie obyčejně končívá happy endem. Ne tak tady. To vše by mě nevadilo, ale vymýšlet intriky kvůli chlapovi, který na mě již "zapoměl" a tím se ve společnosti znemožňovat, to mi jaksi nešlo "pod vousy". Nicméně JULIA ROBERTS to hraje skvěle, na rozdíl od CAMERON DIAZ, která mi vždy připomíná leklou rybu a v této roli zvlášť. Ale jje to koukatelný film, ikdyž nic mimořádného od toho nečekejte.(30.1.2012)

Michael byl uloven krásnou Kimmy a svatební zvony se již začínají rozhoupávávat. Vše by jistě proběhlo k všeobecné spokojenosti, avšak Michaelův telefonát nejlepší kamarádce Julianne vše zkomplikuje. Julianne nikdy s Michaelem žít nechtěla, ale s ranou (v podobě svatebního oznámení) do hlavinky si uvědomila, že Michaela nikomu nedá. Do svatebních příprav se tak zapojuje záškodnická družička, která ihned začíná, pod rouškou přátelského úsměvu, vymýšlet rafinované plány na zničení důvěry mezi budoucími novomanžely.(4.9.2009)