Svatba mého nejlepšího přítele

Svadba môjho najlepšieho priateľa

Komedie / Romantický

USA, 1997, 105 min

• Faidra

Volovina na kvadrát s jedinou světlejší výjimkou - Rupert Everett, I say a little prayer for you bez ohledu na to, že stále doufám, že tě za toho vymr...šeného Sherlocka chodí Jeremy Brett strašit.(15.7.2010)

• Phos4rus

Celkem slusna romanticka komedie s vybornou Cameron Diaz...(1.9.2003)

povedena romanticka komedie. J.Roberts kdyz chce, tak umi hrat opravdu dobre.(7.9.2003)

Ocenění: Oscar 1997 - nominace: hudba (muzikál/komedie) Zlaté glóby - nominace: film (komedie/muzikál), vedlejší herec (R. Everett), herečka v komedii/muzikálu (J. Roberts) BAFTA - nominace: vedlejší herec (R. Everett) American Comedy Awards - nejzábavnější vedlejší herec (R. Everett) Blockbuster Entertainment Awards - herečka v komedii (J. Roberts), vedlejší herec v komedii (R. Everett), vedlejší herečka v komedii (C. Diaz) Florida Film Critics Circle Awards - vedlejší herec (R. Everett) London Critics Circle Film Awards - vedlejší herec (R. Everett) Satellite Awards - vedlejší herec v komedii/muzikálu (R. Everett) ....Scénář : Ronald Bass. Kamera : Laszlo Kovacs. Hudba - Ocenění 1998 - Oscar (James Newton Howard) - vítěz 1998 - ASCAP Film and Television Music Awards - vítěz. Ve filmu hlavně zazní - Diana King - I Say A Little http://www.youtube.com/watch?v=Mm62Aa4ahs8 CITÁT - Já musím být želé!(22.5.2011)

• mandes

rozpočet : $38 million tržby celosvetovo : $299,288,605(10.12.2006)